Наргиле за дъщеря ми... ЗА или ПРОТИВ

  • 20 927
  • 153
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 347
хаха  понеже съм самовлюбена да кажа ,че бях много умна пуберка и не съм вършила глупости , но бях свободна .

Мислела си си, че си свободна. Била си наблюдавана, но не са се намесвали, защото не си криввала от пътя  Wink
Точно така

# 121
  • София
  • Мнения: 13 226
хаха  понеже съм самовлюбена да кажа ,че бях много умна пуберка и не съм вършила глупости , но бях свободна .

Мислела си си, че си свободна. Била си наблюдавана, но не са се намесвали, защото не си криввала от пътя  Wink
Точно така
Айде сега... ще излезе, че сама си формирала представите си за добро и лошо, тъй ли? Родителите само са те родили, хранили, поили и наблюдавали...

# 122
  • Мнения: 7 171
Ох, стига сте давали примери с височайшите си особи Wink Никой не се интересува от вашите изцепки в пубертета. Бива човек да е самовлюбен, ама за другите това е скучно и досадно.
Но добре, хайде кажи какво поиска от вашите и те ти го разрешиха - да си направиш оргия с наркотици в детската стая, купиха ти бонг, научиха те да смъркаш? Какво от тия неща? Чакам за подробности.
хаха  понеже съм самовлюбена да кажа ,че бях много умна пуберка и не съм вършила глупости , но бях свободна .
Ти дръж си детето в златна клетка най-добре , за да си сигурна и щастлива , а то пък нека си прави "дупки в паркета ". smile3501 smile3501

Огромно впечатление ми прави в този форум ,че ако някой не е съгласен с мнението на повечето хора тук , бива изяждан ,докъде с това мислене ,докъдееее... newsm78 ooooh!

Не зная колко си била умна като пуберка, но ако се беше понаучила да пишеш правилно, щеше да има малко повече достоверност в това, което казваш. А сега.....  newsm78 Зная, банални сме с този правопис, но в случая е релевантен.  Wink

Хайде да си мерим родителските постижения, когато му дойде времето, моля. Ето, ние тук с Ваче и Кафето имаме малко повече опит. Все пак имаме деца във въпросната възрастова група. Има разлика между мисленето ни като деца и мисленето ни като родители на деца (поне така би трябвало да бъде). Мен лично ме дразнят такива високопарни изказвания от рода на ..."докъде с това мислене....". Че какво му е на мисленето? Здраво стъпила не земята жена. Не е някоя луфтменш....

# 123
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
О, определено като тийн имах доста различно мислене от сегашното ми. И слава богу, де Mr. Green. Като ми кажат - е, какво толкова, ти не си ли ги вършила такива. Ами да, точно защото съм ги вършила и кристално ми е ясно какво й минава през акъла и може да натвори, точно затова съм безкрайно уплашена на моменти. Май тия, дето са били захлупени като пубери, са по-спокойни и сигурни, че на децата "не им минава през ума" да пушат, пият и прочие красоти..

# 124
  • София
  • Мнения: 13 226
Има разлика между мисленето ни като деца и мисленето ни като родители на деца (поне така би трябвало да бъде).
Да, нали! Понякога съм ужасена колко приличам на майка си  Twisted Evil
Който има по-големи деца вече е разбрал израза "Там където отиваш ти, аз от там се връщам"  Crazy

А пък да не говорим, че думи от сорта "какво сме правили ние като тийнове" изобщо не могат да ни успокояват, а точно обратното... чертаят всякакви хипотетични ситуации и водят до стесняване на границите на децата ни. И реалността започва доста да се различава от теориите ни.

# 125
  • Мнения: 14 654
Времената се измениха , със старо мислене няма да се върнат старите времена , колкото и да не ви харесва , истината е тази , че този с Аудито ще обере точките   Joy

Вярно, че всяка малко момче мечтае да кара боклукчийския камион, защото изглежда много готино да търкаляш кофите и да се качваш прав отстрани на камиона. С аудито мечтата ще се сбъде - ще обере именно онези момичета, които ние с китарите наричаме боклуци Wink
Относно свиренето на инструмент - в голяма грешка си. Имам удоволствието да познавам доста тийнеджъри, учещи в елитни софийски гимнази, та свиренето на китара още е модерно. Мини някоя вечер покрай Заимовата граднка и ще ги чуеш. Разбира се тези с аудито на 18 сигурно ще са в някой чалга клуб по това време и ще смъркат, няма да си пеят по полянките като някакви задръстеняци.

# 126
  • Мнения: 46 591

Ами именно. Не си имала никаква свобода  Laughing
Или сутрин ти слагаха в раничката за училище кутията с цигарки за деня?

# 127
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Те, тия по полянките с китарите, няма начин да смъркат, права си Whistling.

# 128
  • Мнения: 14 654
Естествено, че не, виж трева е възможно да пушат.

# 129
  • Мнения: 30 802
Напълно възможно е:
1. Да се чувстваш свободна.
2. Същевременно да осъзнаваш, че пушенето е нещо, което просто не се прави.

Свободата на себеизразяване няма нищо общо с липсата на всякакви ограничения и контрол над импулсите.

# 130
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Против.
И аз имам 14-год. дъщеря и повечето хора около мен ме упрекват, че й позволявам твърде много. Но пък това е страшна глупост, нищо няма да й донесе като полза. Вдишването на каквито и било субстанции от развиващ се организъм няма как да толерирам.
Но явно в обкръжението й не е актуално, нито в Австрия, нито в България.
При нас има един нергиле-бар, там ходят малко по-големи младежи. В един момент започва да мирише на трева, а след 23 ч. повечето са пияни Sick

# 131
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 565
Пиновете на кредитните карти и това, че са общо взето общи моите и на мъжа ми, какво общо има с тийновете, не разбрах.

Имаше общо с разговора за личното пространство.
Нали си съгласна, че един тийн влага в понятието съвсем различни неща от теб и мъжа ти.

Че да твърдя друго?

# 132
  • Варна
  • Мнения: 523
Отговора е не естествено. Наргилето е по-вредно( особено ако не се прави както трябва ) от цигарите . Аз пуша нормални цигари, но от наргиле се давя, болят ме дробовете и си губя гласа ( спрях да пуша наргиле).

# 133
  • Мнения: 4
че защо да не и купиш наргиле?
на 14 години е, то по добре, че от теб го иска
а не от гаджето си хахахаха  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
трябва да се радваш, че те пита теб за пудобни неща...........
по-добре ли е с другите момичета в кафе софия да ходят???
там не е само наргилето.. наргиле се казва че се пуши за пред хората
друго се прави
хахааххах  hahaha hahaha

# 134
  • Мнения: 7 171
че защо да не и купиш наргиле?
на 14 години е, то по добре, че от теб го иска
а не от гаджето си хахахаха  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
трябва да се радваш, че те пита теб за пудобни неща...........
по-добре ли е с другите момичета в кафе софия да ходят???
там не е само наргилето.. наргиле се казва че се пуши за пред хората
друго се прави
хахааххах  hahaha hahaha

Ако моята четиринадесетгодишна ми поиска наргиле, директно я изпращам да поработи, за да си спечели парите и да си го купи сама. Щом може да пуши наргиле, значи може и да работи.

Ти пудобни неща вършиш ли? Гледам, много смешно е станало.  Joy Joy Joy Пудобни неща.  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт