ясла Приказен свят - Варна

  • 14 160
  • 135
  •   1
Отговори
# 90
  • Варна
  • Мнения: 317
Уф, да се оправят бързо дечицата! Моят е вече здрав, ама няма да го пускам сега, че за празниците ще пътуваме и да не ми се разболее пак. Сега бебето ми е болно, заразено от батко си Sad Край нямат тези неволи покрай яслата...

И ние през нощта вдигнахме Т, но ниска, днес сутринта си я поддържа, няма ни сопол ни дяволи...засега може би Sad Ще го водя следобед да го видят, че все не знам как да реагирам. Sad Така се надявах да ни се размине....

# 91
  • Мнения: 29
Здравейте мами!
Прочетох всичко, което сте споделили, тъй като и на нас ни предстои да ни приемат там! Имам си обаче някой мои чуденки относно записването и ако може някой да ми сподели неговото мнение ще съм мумного  благодарна Simple Smile Въпроса ми е следния: От ден- два са излезли новите места в яслите и по конкретно за Приказен свят- 20 деца, но товае за септември нали така... Знаете ли дали евентуално тази ясла би обявила свободни места за октомви, ноември или декември. Питам защото незнам дали да не променя заявлението и да я приемат сега! Хем ми се ще да е в тази ясла, хем ми се иска да си я оставя в къщи още малко... и незнам! Гледам от сайта за класирането и виждам, че от дек. месец мин год. първото класиране е едва от юли месец... Дали и тази година ще приемат само юли,август и септември? А октомври, ноември? И защо тази ясла приема толкова малко деца и то само 2-3 месеца прием има? А вашите дечица като тръгнаха на ясла кога горе-долу започнаха да придобиват имунитет и да не ви се налага да излизате постоянно в болничен? А знаете ли когато се налага да се отработва, дали отработват и яслите?

Извинявайте ако всичко, което съм написала не касае тази тема, но наистина няма кого да попитам! Благодаря предварително на отзовалите и отговорилите ми! Simple Smile

# 92
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Според мен едва ли ще има нов прием. Досега са: 50, 30 и 20. Колко да е капацитета на яслата, едва ли повече от 120. Даже се учудвам, че пуснаха още 20 места. В група май са по 25, 4 са групите
 Може предизборно да ги наблъскат до 30. Поне така беше, когато я отркриха преди години. А може и да са бройки от незаписани от предни класирания.
Може да се обадите и да питате директорката.
Имунитетът на тази възраст е мит. Ей го, лежи до мен, гори, Т 38-39, гърлото червено, АБ го чака написан. Седмица кара, една болен. Ужасно просто, нямам думи. Но повечето деца са така.

# 93
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 797
Потенциално няма вариант след септември да пускат нови бройки за класирания,да има някоя единична.Сега е големия прием на градините и тези,които са родени първото полугодие ходят до 31 август.Другите имат шанс да останат в групата докато навършат три години.О там се получават тия единични бройки,които излизат по никое време на годината.Когато се отработва дните и яслите работят.

# 94
  • Мнения: 29
Благодаря ви много и на двете за отговорите!Дадохте ми полезна информация! Променихме си заявлението и сега чакаме...Дано ни приемат и всичко да си дойде на мястото Simple Smile
Благодаря ви още веднъж Simple Smile

# 95
  • Мнения: 197
Момичета, как се процедира, когато детето е болно? Обаждаме се сутринта, че няма да ходи, или направо го водим с бележка, когато оздравее?
Дъщеря ми ходи 2 пъти за по около 2 часа, но се появиха хрема и ниска Т...дано не е все така Simple Smile

# 96
  • Мнения: 29
Благодаря на всички мами, които описват впечатленията си за тази ясла!!! Има много полезни коментари и честно казано човек малко се поуспокоява като ги чете Simple Smile
Днес излезе класирането и са ни приели Simple Smile Хем ми е едно радостно, хем ми стана едно притеснено... Предполагам чувството ми ви е познато!
Във връзка със самото записване ще отида др. седмица, но се чудя още тогава ли да нося документите? Смятам да се възползвам от забавянето от 30 дни и незнам дали ще ги искат др. седмица или след тия 30 дни?Предполагам ще ги искат др седмица, но все пак да ви питам Simple Smile Знаете ли как се процедира?

# 97
  • Мнения: 197
Честито! Simple Smile Документите за потвърждаване на приема се носят при записване, а резултатите от изследванията и другите документи от педиатър - малко преди първото посещение на детето.

# 98
  • Мнения: 29
Здравейте мами Simple Smile Искам да попитам има ли някой, който да е в 3-та група в Приказен свят? И да знаете случайно дали имат някаква фб старница или група?

# 99
  • Мнения: 197
Момичета, някой черпи ли вече за рожден ден в яслата? Малката става на 2 в неделя и искам в понеделнин да занеса надпис, шапки, балони, Барнита и сок, но не знам колко деца са в групата и дали да надуем балоните предварително Grinning Също така дали мога да дам фотоапарат да направят снимки? Знам, че мога да питам госпожите, но тази седмица няма да ходим, а не искам да ги занимавам по телефона...

# 100
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 797
Най-коректно би било да говориш с госпожите,то от тях зависи.Не може да се довериш на някои родители.Аз лично така бих направила.Поне със сигурност ще ти кажат става или не става.

# 101
  • Мнения: 197
Говорих Simple Smile Казаха, че е най-добре да занесем торта, свещички и фотоапарат. Попитах тук, защото казват едно и също на всички, предполагам.

# 102
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 797
Супер е,че ще можеш торта да внесеш.

# 103
  • Мнения: 197
Да Simple Smile  Даже не ми казаха за сертификат, но сигурно се подразбира. Аз повече се радвам, че ще имаме снимки за спомен Simple Smile

# 104
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Винаги ме е изумявало как в ясла може торта, а в градината не. Странно, уж са по-малки.

Общи условия

Активация на акаунт