ясла Приказен свят - Варна

  • 14 104
  • 135
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 472
Тема за детската ясла, мнения, коментари, въпроси, препоръки.
Надявам се да е полезна и да се включат повече хора.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Записвам се. Второ дете давам там вече, дано е ок както беше преди 7 години

# 2
  • Мнения: 11
На есен с песен в Приказен свят. Дано всички дечица се адаптират  бързо без много драми . Странно защо няма  теми от последните години за там  Thinking

# 3
  • Варна
  • Мнения: 385
И аз се записвам, и ние почваме от следващата седмица.
Красе, сетих се коя си, ти беше навън аз като излязох, чакахте заедно с едно друго семейство, и аз като казах, че показват базата, ти каза, че си я виждала вече Simple Smile Йеее. Сега сети ли се аз коя съм Simple Smile
Друг в 1-ва група освен ние с Красето? И отзиви за нея?

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 942
И аз се записвам, и ние почваме от следващата седмица.
Красе, сетих се коя си, ти беше навън аз като излязох, чакахте заедно с едно друго семейство, и аз като казах, че показват базата, ти каза, че си я виждала вече Simple Smile Йеее. Сега сети ли се аз коя съм Simple Smile
Друг в 1-ва група освен ние с Красето? И отзиви за нея?


Сетих се, излезе с една огромна усмивка  Laughing
На мен ми предложиха да е пак при едната от госпожите на баткото ама аз точно с нея се бях скарала хаха и отказах. В 1ва група ще ми е удобно, защото няма стълби, но не знам къде ще крием количките

# 5
  • Варна
  • Мнения: 472
Красе, сподели за тази госпожа, ако е удобно. От коя група е и какво се е случило, че се скарахте?
Верно, че и на нас ни показаха стаите на първа група, и бяха супер. Дано и на другите групи да е така, но не мога да съм на 100% сигурна Simple Smile

# 6
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Симова в 4 група. Детето казваше, че го удря. Попитах и веднага минахе на Вие. Не знам дали е било истина, но той беше на 2-3 и не говореше кпй знае колко. Но все ппвтаряше Тимова, Тимова и шамарише главата.
Кой знае какво е било, може и да не е било така.

# 7
  • Мнения: 11
Ох направо ми се къса сърцето  Sad Защо все още се използват тези методи на възпитание ? За съжаление от доверен източник знам, че това там се случва. Ето за това е хубаво да има коментари,  кой какво впечатление има, какво е видял, а не да се трият коментари и теми !

Последна редакция: нд, 26 юли 2015, 15:17 от renaya

# 8
  • Варна
  • Мнения: 385
Renaya къде там ги удрят?

# 9
  • Мнения: 11
Ситуацията на която е бил свидетел мой познат е следната: лелката се карала на едно детенце че пак се е наакало и го ударила, после накарала другите деца да му се смеят Sad. Искрено се надявам и се моля това да е последният случай и да не се повтаря вече.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 385
О, Боже! Ей така стават децата комплексирани... А моето още не ходи на гърне, дано не му се случват такива неща...

# 11
  • Мнения: 116
Мами, стига сте вярвали на кой какво казал. За всички ясли се носят какви ли не слухове, градски легенди. Нормално е и да се скарат на децата ако не слушат, не е голяма драма, но тези жени са и майки и баби и не вярвам да си позволяват такива своеволия. Моето беше казало, че я наказват да седи сама в спалнята и не й давали да яде.Аз съвсем добронамерено попитах дали е вярно. Сестрата така се притесни, щеше да се разплаче и извика детето да го попита, да разкаже кога, какво...и думите на дребната бяха :АЗ си измислих Confused. Въображението на децата е безгранично. Не казвам, че не е възможно да има и такива случаи, но са изключение, пък и на деца на такава възраст се вярва трудно. За мен е показателно, че ходеше с желание на ясла, искаше даже и почивните дни да е там, излизаше весела, бодра, целуваше сестрата за чао...

# 12
  • Варна
  • Мнения: 472
дете на две години - просто няма как да си измисли. то още не знае какво е лъжа.
на една позната детето в яслата го бучкали с игла, като наказание и за да не личи. тя така не му вярвала, докато не видяла убоденото веднъж. за друга ясла става дума.
трябва да се дава гласност на подобни неща

лично аз ако разбера, че нещо подобно се случва с моето дете, горко и на лелката. сериозно говоря, ще разбера къде живее, кога и как се прибира от работа. луда ставам, само да разбера, че някой е посегнал на детето ми! и хич няма да чакам, някаква си бюрокрация да се размърда и да я наказват, уволняват и т.н.

# 13
  • Мнения: 11
А да Ви питам след като записахте детето, че ще започва ясла, дадоха ли ви разпечатано потвърждение че е записано ? Или само ви събраха документите и се уточнихте за дата на започване устно .

# 14
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Той едва говореше камо ли да лъже
 Даскалова беше прекрасна, уникална жена, светваше като я види. Защо пищеше от другата?!

# 15
  • Варна
  • Мнения: 385
Нищо не са ни давали, и дата не сме уточнявали, само каза като сме готови с изследванията да отиваме. Ама аз първо ще ги занеса този петък, а вече мисля в понеделник да го заведем за пръв път.

# 16
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Ние бяхме втора група и съм изключително доволна.Много внимателен и любезен персонал.Яд ме е само,че бяхме полудневно и се притеснявах дали ще имаме проблем със спането в градината,но нямаме.Ако има нещо питайте.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 472
Ние бяхме втора група и съм изключително доволна.Много внимателен и любезен персонал.Яд ме е само,че бяхме полудневно и се притеснявах дали ще имаме проблем със спането в градината,но нямаме.Ако има нещо питайте.

за полудневно ли кандидатствахте? аз се чудех дали не можем да се прехвърлим на половин ден

# 18
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Ако са ви приели целодневно по-добре си останете така,а пък като решите си го вземате на обяд.Ние бяхме далечен номер и това ми беше алтернативния вариант.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 385
Днес почнахме ясла Simple Smile Само 1 час, но можеше и повече, малкия много хубаво си играеше на дворчето. Много любезна беше сестрата, която го прие, останах с много приятни впечатления.
Утре ще го заведем вече за закуска и може би ще остане там до обяд, ако всичко е наред Simple Smile
Пожелавам успех на всички стартирали!

# 20
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Половин час дива истерия и писъци. Не издържах и го взех. Чак на мен ми стана лошо. Сестрат много любезна и внимателна

# 21
  • Варна
  • Мнения: 472
Благодаря за инфото момичета. Ние сме от следващата седмица.
Дали няма вариант да я оставям в началото навън в дворчето, да я водя когато извеждат децата и да ме вижда през оградата?

# 22
  • Варна
  • Мнения: 385
Eliz, , няма как да ти позволят такова нещо, но ако я водиш към 9, те точно тогава ги извеждат, и ти ще можеш тайничко да си я гледкаш през оградата, както аз направих днес. Играеше си много хубаво с едно камионче, чак не ми се искаше да го вземам още Simple Smile
По принцип няма как да ти позволяват да имаш контакт с нея, докато е вътре, за да не се разстройват другите дечица.

# 23
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Момичета,само да споделя при нас във втора група как беше.Първия ден я заведох след закуска и ми казаха на всеки час да звънкам,но след второто позвъняване ми казаха директно на обяд да отида и да си я взема.На другата сутрин директно за закуска я искаха.Естественно,че много плачеше,в коридора,но като влезе вътре им даваха нещо и всичко е ОК.Само на мен ми беше свита душичката.Позволих си един -два пъти да я погледна през оградата и милата си седеше самичка на пейката,не играеше със никого.Много жално ми стана.Трябва време да се адаптират децата.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 472
Към колко се водят сутрин, когато не искаме закуска?

# 25
  • Варна
  • Мнения: 472
Момичета,само да споделя при нас във втора група как беше.Първия ден я заведох след закуска и ми казаха на всеки час да звънкам,но след второто позвъняване ми казаха директно на обяд да отида и да си я взема.На другата сутрин директно за закуска я искаха.Естественно,че много плачеше,в коридора,но като влезе вътре им даваха нещо и всичко е ОК.Само на мен ми беше свита душичката.Позволих си един -два пъти да я погледна през оградата и милата си седеше самичка на пейката,не играеше със никого.Много жално ми стана.Трябва време да се адаптират децата.

Днес минахме от там. Гледахме едната група през оградата. Някои от децата наистина си играеха, имаше двечки седяха си на пейката кротко. Нямаше нито едно да плаче. Не знам обаче коя група беше. Мислех, че е 4-та. Едната лелка дойде да ни заговори, явно не толерират гледането през оградата. Sad

# 26
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Принципно за закуска отивахме 8.10ч.Незнам до кога им продължава закуската.Принципно е желателно там да закусват със всички деца,изграждат им навици.Относно гледането през оградата не се толерира,защото има вероятност детето да ви види и ще стани страшно травмиращо за него.Предупредиха ни за това дори и в градината.Те си знаят работата,ако има нещо притеснително ще ви прозвънят.Не се съмнявайте.За втора и четвърта група се влиза от страничното входче.Четвърта е на втория етаж,а втора е по естакадата.Градинката на втора е много хубава,точно отзад се пада.Успех момичета и не се стресирайте допълнително.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 472
Благодаря iv.elina.

а градинката на четвърта коя е? отзад с една голяма люлка ли? аз още не съм сигурна в коя група са ни сложили. защо не са направили еднакви площадките? Въпреки, че като се замисля, май не ми се иска да я мисля моята как се катери по тази пързалка. Така, че ще се радвам ако няма такава Simple Smile

# 28
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Втори ден днес. Никакви посаци, изкара 3 часа. Прекрасни жени, нямам думи

# 29
  • Варна
  • Мнения: 385
Втори ден и на нас! Заведохме го в 8 без 10, за да закуси там, сам влезе любопиткото и даже не се обърна да ме търси 😂 Казаха, че ще се обадят, и го направиха след като бяха обядвали, и за да не се стресира още от втория ден да спи там, препоръчаха да си го прибера. Беше ял и закуска и обяд, не е плакал въобще, беше със сменена блузка и чист памперс. Нямам думи да опиша колко съм доволна. Харесва ми много, че дават пълна информация, и са много усмихнати!

# 30
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
ЕЛИЗ,площадката на четвърта група е като влизаш от страничния вход на яслата във дясно.Мисля,че всички площадки са със пързалки,то не че има кой знае какво ама според мен залагат повече на количките,които им вадят да карат.

# 31
  • Мнения: 116
Втори ден и на нас! Заведохме го в 8 без 10, за да закуси там, сам влезе любопиткото и даже не се обърна да ме търси 😂 Казаха, че ще се обадят, и го направиха след като бяха обядвали, и за да не се стресира още от втория ден да спи там, препоръчаха да си го прибера. Беше ял и закуска и обяд, не е плакал въобще, беше със сменена блузка и чист памперс. Нямам думи да опиша колко съм доволна. Харесва ми много, че дават пълна информация, и са много усмихнати!

Така ще бъде и за напред. Никога не съм я взимала с мръсна блуза, несресана или нещо такова. Когато носеше памперс-също винаги чист. В началото е нормално да има драми, но като свикнат ще ходят с голямо желание.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 472
супер, много се радвам за вашите мъници  selicita и Красе. като ви чета и ми става едно по-леко сякаш. дано и с моята се случат по-лесно нещата. Simple Smile

# 33
  • Варна
  • Мнения: 385
Eliz всичко ще е наред, убедена съм! Мисли позитивно и настройвай и детето така. Аз постоянно му говоря, незнам колко ме разбира, но вече знае, че там където отива се казва 'ясла' и има много деца с които да играе Simple Smile Така ми се иска да мога да си го гледкам как се адаптира, много ми е любопитно всичко Simple Smile

# 34
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Какво любопитство бе мацки,първия ден щеше да ми се пръсне сърцето.  Joy  Сигурно и втория и на третия,като си видях детето да стои самотно на пейката,лошо ми стана ама след две седмици не можех да я позная.Влезе във ритъм.  Joy

# 35
  • Варна
  • Мнения: 385
Аз моя много от рано го оставям по детски кътове и той е свикнал да общува с децата. Не се притеснявам за него след като знам, че той се чувства добре. Ето и днес - 3-ти ден той влезе със желание, и даже с ММ бяхме двамата и пак - 0 внимание на нас Simple Smile

# 36
  • Варна
  • Мнения: 472
Какво трябва да се носи за първия ден и като цяло?
Имам спомен за -
3 чифта дрехи
пантофки
мокри кърпички

Нещо друго пропускам ли?

# 37
  • Мнения: 116
Какво трябва да се носи за първия ден и като цяло?
Имам спомен за -
3 чифта дрехи
пантофки
мокри кърпички

Нещо друго пропускам ли?

памперси

# 38
  • Варна
  • Мнения: 472
отказали сме ги. дано стреса от яслата да не ги върне обратно обаче

# 39
  • Мнения: 11
И аз да питам започналите,  трябва ли спално бельо, пижами ?

# 40
  • Варна
  • Мнения: 2 942
И аз да питам започналите,  трябва ли спално бельо, пижами ?

Не.
Моят е спрян до понелник. Подкара кучешки зъби с Т и хрема. Педиатърката го остави у дома.
Селисита, би ли предала на госпожите, че ако всичко е наред, Бобо ще е в понеделник на ясла. Благодаря предварително

# 41
  • Варна
  • Мнения: 385
Красе, едва сега видях, че си писала, а моя вчера беше за 2-3 часа само предиобед, че ходихме на изписване на бебе, а днес го води баща му, но ако вече не си се обадила, днес като го вземам ще им кажа.
Използвам да питам дали давате имуностимуланти на децата? Аз откакто почнахме, всеки ден като се прибираме, му купувам по 1 фреш 330 мл - всеки ден различен и силно се надявам и моля да не се разболява....

# 42
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Аз не успях да се свържа със сестрата вчера сутринта и директно се обадих на директорката. Присто не съм казала, че ще е в понеделник на ясла. Носът му спря, няма Т, ама отиде работата, цяла загубена седмица. Както и да е, ще го ваксинират във вторник, да удържи здрав до тогава.
Мисля, коластра и цветен прашец да давам. Предложиха ми прополис за големия син. Ще обмисля. То спасение няма като почне сополивия сезон.

# 43
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Момичета това със пчелните продукти не е ли много рано да им давате?

# 44
  • Варна
  • Мнения: 472
практика ли е когато едно дете плаче да се остави да плаче, вместо да се пробва да се разсее, занимае, заиграе. Чудно ми е това като дейност, включва ли се в задълженията на госпожите и лелките в яслите?
всяка сутрин едно момченце от първа група / предполагам / стои до оградката и плаче и никой не му обръща внимание. толкова ли е трудно да му донесат една количка, да му покажат нещо занимателно.

С какво всъщност занимават децата? Това което съм видяла досега е, че ги пускат на двора и толкова. Нещо като игри, занимания, нещо интересно да им се покаже. В четвърта група пък, точно най-големите, какво все ги редят на люлката. Децата искат да бягат, да играят.

Това ли се разбира под "колективно гледане на деца", както се изрази директорката - буквално - само да ги гледат.

Последна редакция: ср, 12 авг 2015, 17:28 от EliZ

# 45
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Моето дете беше носено на ръце и гушкано. Видях ги. Факт е, че в понеделник дори не ревеше вече, но сега е у дома както съм писала. Има едно детенце от 3та група, което много плаче. Винаги има госпожа до него. Виждам ги, когато оставям моя.
И в крайна сметка какво очаквате щом за децата се грижат двама човека. Нали знаете какво ще ви кажем, щом не ви харесва: на частна. Яслата и хората в нея са страхотни

# 46
  • Варна
  • Мнения: 385
Честно казано, не съм чувала някой да плаче прекомерно много, освен Богито на Красето първия ден 😂 Не мисля, че е практика да ги оставят да плачат, просто понякога едно дете е добре да бъде оставено на мира, да си пореве малко. Аз съдя по моя, понякога като ревне, каквото и да опитвам, не спира, даже се дразни още повече, и в такива моменти просто го оставям да поплаче и като почне да затихва, тогава вече се опитвам да го заиграя с нещо. И аз съм много доволна от нашата 1-ва група, нямам поглед над останалите, но щом детето ми отива със желание и не сънува кошмари нощем, значи всичко е наред....

# 47
  • Мнения: 197
И аз се присъединявам към новоприетите в Приказен свят Simple Smile Хем се радвам, защото ни беше първо желание, хем ми е едно свито, защото...сигурно всички майки на деца, които тръгват на ясла знаят защо Simple Smile

# 48
  • Варна
  • Мнения: 385
Ние 2 седмици ходихме и миналия петък си го прибрах със сополи, а онзи ден почна и кашлица, сега се лекуваме вкъщи Sad Тъкмо завъртяхме добре колелото и сега цяла седмица ще сме си в нас Sad

# 49
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Само да отбележа, че това единственото детско заведение, болница или прочие учреждение, свързано с деца, в което си направиха труда да ми научат името и да се обръщат към мен с малкото ми име. Звънят ми понякога по 2 пъти само, за да ми кажат че е добре и че е спокоен. Днес ще остане до 16, вчера спа за първи път.
Пищящото ми дете, сега излиза с усмивка и раздава целувки на сестрите. Сутрин е същата история.
Предната седмица хремата беше от кучешки зъби, сега вади номер 3, крив е, но там е по-спокоен отколкото у нас
selicita, бързо да се оправяте!

# 50
  • Варна
  • Мнения: 472
здравейте, още сме в период на адаптация Sad
само веднъж след първата седмица детето наистина му хареса, смяла се е и е била до обяд абсолютно спокойна, плака за да НЕ я вземаме. и това при заместваща госпожа от друга група Sad

Значи можело. Обаче някой трябва да положи някакво минимално усилие Sad

# 51
  • Мнения: 197
EliZ, знаеш ли от коя група е заместващата госпожа? Дъщеря ми ще тръгва от 18-ти в 1-ва или 2-ра гр. Ясно е, че всяко дете е различно, но и според мен как ще протече адаптацията зависи основно от персонала. Аз се настройвам положително и като чета отзивите на другите майки се успокоявам и се надявам всички дечица в яслата да са щастливи, за да сме спокойни и ние, и те Simple Smile

# 52
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Моето дете прави месец вече и спи от тази седмица. Влиза и излиза щастлив и доволен. Отсъства една седмица. Значи горе долу за 2 седмици са готови да спят

# 53
  • Варна
  • Мнения: 385
Ние от тази седмица пак сме на линия, нямаше никакъв проблем заради отсъствието, пак си влиза сам и със желание, излиза щастлив оттам като го вземам и съм много спокойна - ядял, спял, играел си добре.
Успех на новозапочващите! Избрали сте правилната ясла! Wink

# 54
  • Мнения: 197
Момичета, как заспиват децата ви вкъщи? Дъщеря ми е с биберон и някой трябва да е до нея на леглото, за да  му държи ръката...да не говорим, че обикновено гледа babytv, докато заспива. Как ще става номера в яслата? Simple Smile

# 55
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Заспива докато ми скубе косата и наврян отгоре ми. Явно в яслата не му е необходима тая екстра

# 56
  • Варна
  • Мнения: 385
И моя в нас заспиваше само с биберон, и там съм му занесла един, но никога не го ползват. Едната сестра каза, че първия път седяла до него и го галела по главичката и той веднага се унесъл. Тъй като става в 7, а там доста играят, предполагам, че е изтощен в 13, и лесно заспива.

# 57
  • Мнения: 197
Благодаря за отговорите  Hug Надявам се и при нас да се получат нещата със съня.

# 58
  • Мнения: 197
Аз пак имам питанка Simple Smile Педиатърката иска да види изследванията и каза, че направо ще ни ги разпечата и подпечата. Проблем ли ще е, ако няма печат на лабораторията? Знам, че мога да питам директорката, но й звънях няколко пъти по друг повод и ми е неудобно вече...

Последна редакция: ср, 02 сеп 2015, 12:33 от melani__

# 59
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Без печат от лабораторията едва ли ще ги признаят.

# 60
  • Варна
  • Мнения: 385
Може с печат от педиатърката, защото много често (особено ако ти е дала нещо с направление), искат после изследването от направлението да си остане при тях, а на теб дават подпечатан екземпляр от самите тях, което си важи на 100%.  Така ми каза директорката - ако искаш обади се да питаш, но тя това го обясняваше, когато ми даде списъчето с необходимите изследвания.

# 61
  • Мнения: 197
На мен тогава ми обясни, че иска печат от лабораторията, а ако педиатърката иска оригиналите, да подпечата копия. На тях също би се виждал печатът от лабораторията. Ще звънна днес Simple Smile Благодаря все пак!

Редактирам поста си, за да е полезен на други мами в подобна ситуация. Директорката каза, че държи да има печат на лабораторията. Знам, че изпълнява изисквания, но малко ме дразни тонът й, все едно аз съм на две години и тръгвам на ясла Simple Smile Надявам се останалата част от персонала да е толкова добър, колкото го описвате. Хубав ден!  Hug

EliZ, аз чувам, че в другите ясли правят родителски срещи, но за нашата все още не знам такова нещо, а би било хубаво...

Последна редакция: ср, 02 сеп 2015, 12:35 от melani__

# 62
  • Варна
  • Мнения: 472
Момичета, не мога да не споделя. Последните дни виждам положителна промяна. Определено детето е малко по-спокойно и остава по-дълго време.

Имам следното питане - когато някой замества госпожата представя ли ви се? Знаете ли кои лелки са в групата, кога и дали се сменят? Въпросът ми е дали не е редно да има някакво представяне, запознаване с родителите с персонала, който ще се грижи за детето. Съответно родителите да са информирани и когато този персонал се сменя / замества. Интересно ми е какво мислите?

Ето днес разбрах, че има друга госпожа, но в бързината да даде детето възможно по-бързо и не травмиращо мъжът ми не успял да я разпита. Лелките също били други.

# 63
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Дъщеря ми изкара една година в яслата,родителска среща не сме имали.Официално не ти представят персонала,а този който предава детето ако евентуално сте му нов родител може да ви каже как се казва.Чак такива обяснения при нас е нямало.Иначе,като разпитвам как е минало всичко ми казват.Даже в повечето случаи госпожите сами казват ако има нещо,примерно ако не се е хранило.

# 64
  • Варна
  • Мнения: 385
На 1-ва група се смени едната сестра, предполагам, че е отпуска, но ако не е - а е преместена или напуснала, ще е многп жалко, много я харесвах и беше много изчерпателна в информацията...

# 65
  • Мнения: 11
На мен ми се представиха сестрите дори си стиснахме ръце  Grinning Тонът на директорката прави впечатление на всеки Sad  дано нямаме много контакти с нея. Ето ви един сайт https://public-one.is-vn.bg:1443/babyvn/parent/където има информация за седмичното меню,присъствия отсъствия и др. подробности за детето. Паролата я дава касиерката при заплащане на първата такса.

# 66
  • Варна
  • Мнения: 385
Да, аз влязох там, ама няма най- важното, което ме интересува - седмичното меню...а все забравям да го снимам като отида Simple Smile

# 67
  • Мнения: 11
silicita и след регистрация ли не се вижда, то това е най важното Sad Днес разбрах че за първа група ще са сегашните сестри явно предната е замествала.

# 68
  • Варна
  • Мнения: 385
Много жалко за Василева....убедена съм, че тя беше причината детето ми да се адаптира толкова добре..
Аз да се оплача, че моя пак е болен ... Снощи се събуди през нощта с хрема и температура, много ми е тъпо Sad  Пак минаха само 2 седмици и ето пак ще сме си вкъщи...Колко време ще ми боледува така? През цялото време ли? Не създават ли имунитет пффф... Предприех ударни мерки и се надявам да не се стига до кашлица този път Sad

# 69
  • Мнения: 197
selicitа, бързо да се оправя дечко и да няма повече болести! В тази връзка да ви питам давахте ли някакви имуностимуланти преди яслата?

Аз днес ще заведа малката да види сградата и двора, за да не й е съвсем ново като я оставя на 18-ти. Надявам се да не заключват през почивните дни и да поиграе на площадката Simple Smile

# 70
  • Варна
  • Мнения: 385
Аз сега почнах да давам Киндер Фит, но преди това не съм и съжалявам за което, така, че давайте, че поне да сте спокойни, че сте направили всичко възможно..
А ние сме на антибиотици, започна и кашлица пак Sad Един и същи вирус го въртят в групата Sad

# 71
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Яслата се заключва, няма как да се озовете на площадките през почивните дни. Не се допускат външни лица на тях. Ние когато си тръгвахме на обяд минавахме през площадката да и кажем довиждане, но ни направиха забележка и то директорката, че не позволяват.

# 72
  • Мнения: 197
Вчера не стигнахме до яслата, но днес ще отидем поне да огледаме отвън като е заключено. Който иска да чупи и цапа, ще прескочи оградата и пак ще влезе, но щом така са преценили... Simple Smile

# 73
  • Варна
  • Мнения: 317
За мамите, чиито деца са приети в първа група в ясла Приказен свят:

Направих група във фейсбук, където можем да се съберем родителите на децата, за обменяме информация и снимки.
https://www.facebook.com/groups/1133680646659986/

Предходната група е затворена само за родителите на миналогодишната първа група, дечица които вече са изписани или тепърва ще се изписват.Затова там не приемат нови родители, а искат да им остане като спомен на тяхната групичка. Затова е новата група, да си бъде също само наша.

 За тези от вас, които желаят да се присъединият, моля драснете ми по едно съощение във ФБ, че и вашето детенце е в първа група, а не просто в яслата. Благодаря ви предварително и ви очаквам там Simple Smile

# 74
  • Варна
  • Мнения: 317
На мен ми се представиха сестрите дори си стиснахме ръце  Grinning Тонът на директорката прави впечатление на всеки Sad  дано нямаме много контакти с нея. Ето ви един сайт https://public-one.is-vn.bg:1443/babyvn/parent/където има информация за седмичното меню,присъствия отсъствия и др. подробности за детето. Паролата я дава касиерката при заплащане на първата такса.

Renaya, паролата различна ли е за различните дечица или една и съща, бих искала и аз да вляза в родителския уеб портал, но като платих таксата никаква парола не ми дадоха, а и не знаех за сайта?

# 75
  • Варна
  • Мнения: 472
паролата е някакво номерче от бележката за платена такса. но не помня точно какво. ще пробвам по-късно, че не е при мен бележката

# 76
  • Варна
  • Мнения: 317
паролата е някакво номерче от бележката за платена такса. но не помня точно какво. ще пробвам по-късно, че не е при мен бележката

Има само номер на квитанцията към приходния ордер, няма други числа...

# 77
  • Близо до морето :)))
  • Мнения: 319
Присъединявам се към темата. Дъщеря ми беше за последно на 31.08. в IV гр. и от 01,09, е вече на Градина. Нямам думи да опиша колко съм доволна от отношението на персонала, Директорката специално и всички, които се грижат целодневно за децата. Специално дъщеря ми и до ден днешен повтаря името на г-жа Симова, че е най-добрата госпожа, макар, да изглежда наистина по-строга. Винаги са имали прекрасно отношение, информираха ме за всичко, което ме интересува. Адаптацията ни трае седмица, макар с жесток рев още първият ден, г-жа Русинова направи всичко възможно за да я успокоят, след това ми разказва с какво са я прилъгвали и така Simple Smile Наистина съм страшно доволна. За мое съжаление, сега очаквам синът ми да се класира, и понеже Директорката отказа да го качи в IV гр. за това, че е по-малък не го пуснах на класиранията м. Август, въпреки предимството, което щяхме да използваме заради каката. Предлагаше ми първа група Simple Smile Но ще си чакаме да пораснем още малко и тогава отново се надявам да го приемат там Simple Smile)))

Успех на всички дечица и бърза адаптация Simple Smile А относно Яслата - мисля, че е една от водещите и желине ясли в града, не е само мое мнение Simple Smile

# 78
  • Близо до морето :)))
  • Мнения: 319
Искам да Ви попитам, мамчетата на деца от I гр. наистина ли там децата са по-малки, т.к. Директорката ми каза, че там е "бебешката" група. Имало е и деца с паяци , не сега , а по принцип, там ги слагали, с проходилки, та даже и още не ходещи, поради това, че е на партера и няма стълби. Т.к. номерчето на синът ми е доста близо до това на последният приет на последното класиране, и се замислих, ако сте наистина доволни и от госпожите там, дали да не го пусна да се класира по-рано при евентуални бройки, т.к. се надявам, че ще излязат такива от деца, които са набор 2012г. , но все още посещават яслата, защото са родени второто полугодие и  нямат навършени 3г. Ако го приемат да е временно там, докато порасне и го вземат отново в IVгр. Simple Smile))) Ще се радвам да споделяте мнение Simple Smile Благодаря ви предварително!

# 79
  • Варна
  • Мнения: 385
Честно казано, 3-та група има най- лесен достъп, но явно наистина в 1-ва са най- малки, защото като ги гледам всичките са малки и рядко някое чувам да говори смислено 😂 Аз съм доволна от сестрите, но отчитам липсата на Василева като огромен минус, но и моят син не е критерий- той обича да ходи там и дори като се смениха, не отчитам промяна в настроенията му. Иначе и Алексиева е много миличка, нищо, че не дава много инфо, новата - Стоянова - нямам особени впечатления, че нали все сме болни, но доколкото съм общувала с нея - много ми е неутрална, нито хубаво, нито лошо мога да кажа 😜

# 80
  • Мнения: 116
Честно казано, 3-та група има най- лесен достъп, но явно наистина в 1-ва са най- малки, защото като ги гледам всичките са малки и рядко някое чувам да говори смислено 😂 Аз съм доволна от сестрите, но отчитам липсата на Василева като огромен минус, но и моят син не е критерий- той обича да ходи там и дори като се смениха, не отчитам промяна в настроенията му. Иначе и Алексиева е много миличка, нищо, че не дава много инфо, новата - Стоянова - нямам особени впечатления, че нали все сме болни, но доколкото съм общувала с нея - много ми е неутрална, нито хубаво, нито лошо мога да кажа 😜

Алексиева и Стоянова са титулярки в 1ва група от край време. Моето дете така и не хареса Стоянова и ревеше от нея, но това не е критерий. В 3 група харесваше всички- и лелки и госпожи и когато я питах къде иска да ходи винаги посочваше вратата на 3та група и за това си остана там.

# 81
  • Варна
  • Мнения: 317
И моя Ники ходи вече втора седмица в първа група и като видя Стоянова жестоко ревна една сутрин. Не знам по-строга ли е, повече вика ли. Аз знам, че моя син е сложен и със смяната на памперса и сгърнето и с храненто, нищо не изпълнява по команда, иска да се налага, с характер е човека...което ме и притеснява, защото не знам как им действа на техните нерви и как си позволяват да реагират....Обаче отчитам напредък, втори ден на обяд като го вземам вече не плаче Simple Smile

# 82
  • Варна
  • Мнения: 317
Мами, с деца от първа група, идвайте във фейса, че там много по-лесно можем да коментираме и обменяме информация Simple Smile

# 83
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Бобо се разболя и сега след седмижа с мен, се чудя дали няма да има пак проблеми. Два дена ми заспива в 11 за обеден сън. Но това е положението. На работа съм вече, макар и да изкарах само 4 дни.
Василева къде е титуляр?  То винаги има пп есна строга. Не мога да и изкажа мнение за Стоянова.

# 84
  • Мнения: 116
Моето дете докато беше в 1ва група беше научило доста груби думички и имам подозрения кой точно ги е използвал. Стоянова е "по-цапната" в изказа си, но нямам идея как се държи  с децата. Алексиева е много мила.

# 85
  • Варна
  • Мнения: 317
Моето дете докато беше в 1ва група беше научило доста груби думички и имам подозрения кой точно ги е използвал. Стоянова е "по-цапната" в изказа си, но нямам идея как се държи  с децата. Алексиева е много мила.

И аз имам подобни впечатление за лелките вече, въпреки че ходим само от 2 седмици. Но за Ники разлика няма, защото и от двете реве като ги види Sad

# 86
  • Варна
  • Мнения: 385
Красе, от какво е болен Бобо? Оф, не спря да се върти този вирус значи... Дано се оправя бързичко! Моя вече е добре, утре сутрин последен прием на АБ, но мисля да не го давам още, може би към края на седмицата или чак следващата слвд почивните дни, че ще пътуваме и да не ми го скопосат пак 😥

# 87
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Красе, от какво е болен Бобо? Оф, не спря да се върти този вирус значи... Дано се оправя бързичко! Моя вече е добре, утре сутрин последен прием на АБ, но мисля да не го давам още, може би към края на седмицата или чак следващата слвд почивните дни, че ще пътуваме и да не ми го скопосат пак 😥
Зачервено гърло и последен горен кучешки, предполагам че всичко е дошло от зъба. Сега почти му е минала и хремата. Когато вади горен зъб, винаги има хрема.
Силно се надявам поне 2 седмици да ходи, затрупана съм на работа ooooh!

# 88
  • Варна
  • Мнения: 385
Уф, да се оправят бързо дечицата! Моят е вече здрав, ама няма да го пускам сега, че за празниците ще пътуваме и да не ми се разболее пак. Сега бебето ми е болно, заразено от батко си Sad Край нямат тези неволи покрай яслата...

# 89
  • Мнения: 197
Някой във 2-ра група? Ние в петък започваме Simple Smile

# 90
  • Варна
  • Мнения: 317
Уф, да се оправят бързо дечицата! Моят е вече здрав, ама няма да го пускам сега, че за празниците ще пътуваме и да не ми се разболее пак. Сега бебето ми е болно, заразено от батко си Sad Край нямат тези неволи покрай яслата...

И ние през нощта вдигнахме Т, но ниска, днес сутринта си я поддържа, няма ни сопол ни дяволи...засега може би Sad Ще го водя следобед да го видят, че все не знам как да реагирам. Sad Така се надявах да ни се размине....

# 91
  • Мнения: 29
Здравейте мами!
Прочетох всичко, което сте споделили, тъй като и на нас ни предстои да ни приемат там! Имам си обаче някой мои чуденки относно записването и ако може някой да ми сподели неговото мнение ще съм мумного  благодарна Simple Smile Въпроса ми е следния: От ден- два са излезли новите места в яслите и по конкретно за Приказен свят- 20 деца, но товае за септември нали така... Знаете ли дали евентуално тази ясла би обявила свободни места за октомви, ноември или декември. Питам защото незнам дали да не променя заявлението и да я приемат сега! Хем ми се ще да е в тази ясла, хем ми се иска да си я оставя в къщи още малко... и незнам! Гледам от сайта за класирането и виждам, че от дек. месец мин год. първото класиране е едва от юли месец... Дали и тази година ще приемат само юли,август и септември? А октомври, ноември? И защо тази ясла приема толкова малко деца и то само 2-3 месеца прием има? А вашите дечица като тръгнаха на ясла кога горе-долу започнаха да придобиват имунитет и да не ви се налага да излизате постоянно в болничен? А знаете ли когато се налага да се отработва, дали отработват и яслите?

Извинявайте ако всичко, което съм написала не касае тази тема, но наистина няма кого да попитам! Благодаря предварително на отзовалите и отговорилите ми! Simple Smile

# 92
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Според мен едва ли ще има нов прием. Досега са: 50, 30 и 20. Колко да е капацитета на яслата, едва ли повече от 120. Даже се учудвам, че пуснаха още 20 места. В група май са по 25, 4 са групите
 Може предизборно да ги наблъскат до 30. Поне така беше, когато я отркриха преди години. А може и да са бройки от незаписани от предни класирания.
Може да се обадите и да питате директорката.
Имунитетът на тази възраст е мит. Ей го, лежи до мен, гори, Т 38-39, гърлото червено, АБ го чака написан. Седмица кара, една болен. Ужасно просто, нямам думи. Но повечето деца са така.

# 93
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Потенциално няма вариант след септември да пускат нови бройки за класирания,да има някоя единична.Сега е големия прием на градините и тези,които са родени първото полугодие ходят до 31 август.Другите имат шанс да останат в групата докато навършат три години.О там се получават тия единични бройки,които излизат по никое време на годината.Когато се отработва дните и яслите работят.

# 94
  • Мнения: 29
Благодаря ви много и на двете за отговорите!Дадохте ми полезна информация! Променихме си заявлението и сега чакаме...Дано ни приемат и всичко да си дойде на мястото Simple Smile
Благодаря ви още веднъж Simple Smile

# 95
  • Мнения: 197
Момичета, как се процедира, когато детето е болно? Обаждаме се сутринта, че няма да ходи, или направо го водим с бележка, когато оздравее?
Дъщеря ми ходи 2 пъти за по около 2 часа, но се появиха хрема и ниска Т...дано не е все така Simple Smile

# 96
  • Мнения: 29
Благодаря на всички мами, които описват впечатленията си за тази ясла!!! Има много полезни коментари и честно казано човек малко се поуспокоява като ги чете Simple Smile
Днес излезе класирането и са ни приели Simple Smile Хем ми е едно радостно, хем ми стана едно притеснено... Предполагам чувството ми ви е познато!
Във връзка със самото записване ще отида др. седмица, но се чудя още тогава ли да нося документите? Смятам да се възползвам от забавянето от 30 дни и незнам дали ще ги искат др. седмица или след тия 30 дни?Предполагам ще ги искат др седмица, но все пак да ви питам Simple Smile Знаете ли как се процедира?

# 97
  • Мнения: 197
Честито! Simple Smile Документите за потвърждаване на приема се носят при записване, а резултатите от изследванията и другите документи от педиатър - малко преди първото посещение на детето.

# 98
  • Мнения: 29
Здравейте мами Simple Smile Искам да попитам има ли някой, който да е в 3-та група в Приказен свят? И да знаете случайно дали имат някаква фб старница или група?

# 99
  • Мнения: 197
Момичета, някой черпи ли вече за рожден ден в яслата? Малката става на 2 в неделя и искам в понеделнин да занеса надпис, шапки, балони, Барнита и сок, но не знам колко деца са в групата и дали да надуем балоните предварително Grinning Също така дали мога да дам фотоапарат да направят снимки? Знам, че мога да питам госпожите, но тази седмица няма да ходим, а не искам да ги занимавам по телефона...

# 100
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Най-коректно би било да говориш с госпожите,то от тях зависи.Не може да се довериш на някои родители.Аз лично така бих направила.Поне със сигурност ще ти кажат става или не става.

# 101
  • Мнения: 197
Говорих Simple Smile Казаха, че е най-добре да занесем торта, свещички и фотоапарат. Попитах тук, защото казват едно и също на всички, предполагам.

# 102
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Супер е,че ще можеш торта да внесеш.

# 103
  • Мнения: 197
Да Simple Smile  Даже не ми казаха за сертификат, но сигурно се подразбира. Аз повече се радвам, че ще имаме снимки за спомен Simple Smile

# 104
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Винаги ме е изумявало как в ясла може торта, а в градината не. Странно, уж са по-малки.

# 105
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Според мен в яслата госпожите са по-обичливи и по-грижовни.Ще цитирам думите на едната ни госпожа от яслата-то какъв РД е ,като няма торта и свещичка. Joy

# 106
  • Варна
  • Мнения: 385
Подновявам темата Simple Smile Вече с второто ми дете прието в Приказен свят Simple Smile Очаквам новите мами да се отчетат и те и ако имате желание да си направим ФБ група на децата в една и съща група.? Много е полезно, с баткото имахме.

# 107
  • Мнения: 51
Подновявам темата Simple Smile Вече с второто ми дете прието в Приказен свят Simple Smile Очаквам новите мами да се отчетат и те и ако имате желание да си направим ФБ група на децата в една и съща група.? Много е полезно, с баткото имахме.
Здравейте,аз също съм за група във фб,в която да обменяме информация и впечатления. Видях,че има но тя е за миналогодишния прием.

# 108
  • Мнения: 32
Записвам се да следя темата. Приети сме сега Август. Чакам документите и отивам за записване до края на седмицата. В момента сме на година и три месеца.

# 109
  • Мнения: 155
Аз утре ще ходя да запиша юнака и ако ми каже в коя група ще бъдем ще пиша. С каката преди не ми казаха предварително и разбрах в деня на тръгване групата. Искам да сме в трета(каката беше там и бях много доволна), но като е малък незнам дали ще се съгласят(искам да тръгне от октомври и ще е на година и четири месеца тогава).

# 110
  • Мнения: 70
Здравейте,
моят син също е приет и подготвям документи, дали някой вече направи ФБ глупа? Мога да пробвам, но не съм много наясно как става Simple Smile

# 111
  • Мнения: 51
Здравейте! Току що направих група във фейсбук. Името ѝ е Детска ясла "Приказен свят" Варна-прием 2016. Моля заповядайте!
https://m.facebook.com/groups/151528468619057/

Последна редакция: вт, 16 авг 2016, 22:38 от bubalqna

# 112
  • Мнения: 155
Записах малкия още във вторник. Ще тръгне към края на септември. Както е свикнал с мен ще е трудно свикването.

# 113
  • Мнения: 28
Ние вече от месец посещаваме яслата. В началото беше доста трудно със свикването, но вече всичко е ок. Simple Smile

# 114
  • Мнения: 155
В коя група сте?

# 115
  • Мнения: 28
В първа група сме.

# 116
  • Мнения: 32
Ние също днес се записахме. Ще отложим тръгването за Октомври месец, т.к още не сме проходили стабилно самостоятелно. На мен не ми казаха нищо като изисквания ( консумативи, дрехи, пособия), освен за изследване и документация. Всичко в процеса на тръгване ли се уточнява? Не се ли правят някакви родителски срещи, на които да ни запознаят...
За група също нищо не ми казаха. Когато започнем ще бъдем близо на 1г и 6 м. Други майки, които са си пуснали децата ориентировъчно на тази възраст има ли?

# 117
  • Мнения: 28
Нищо не искат. Само ако е с памперс да има 2-3 в шкафчето, защото ги сменят. Един или два комплекта дрешки за смяна, ако се изцапа случайно(въпреки, че до сега не се е налагало да ни преобличат).  Искат ги с пантофи и това е. Веднъж месечно по един пакет мокри кърпички и от време на време казват за пластмасови чашки от по 200мл, защото в тях им наливат вода, мляко като имат за пиене. Нищо друго не са ни искали. Simple Smile
В коя група ще е ти казват в деня, когато започне.
За други толкова малки незнам, защото за нашата група за сега от новите за тази година са само 5 деца. Те са все над година и 10 месеца.  Simple Smile

# 118
  • Мнения: 32
А колко е таксата на месец, защото ми споменаха за някакъв депозит, който трябва да се остави, но аз не влизах в подробности. Под пантофи какво се разбира и от къде сте си взели- тип домашни затворени от плат с лепка ли ? Не носите ли някаква любима играчка, биберон, нощничка...

# 119
  • Мнения: 28
Депозита е 48 лева, той се внася в деня на тръгване на детето. След това таксата е 20 лева(внася се от 1 до 8 число на месеца, но те ще ви обяснят подробно) + дните в които е ходило и така до максимум 48 лева за месеца(без отсъствия). Пантофките са да такива от плат с лепка. Ако има любима играчка се носи, ако ползва биберон също. За спането, като стигнете до там нищо не се носи. Те си имат всичко - нощнички, чаршафчета, завивки.

# 120
  • Варна
  • Мнения: 385
Ние сме също в 1-ва група Simple Smile Моето дете е на 1.4 м в момента и почваме от 1.09.

# 121
  • Мнения: 28
Много хубаво, значи ще се виждаме почти всяка сутрин, а в последствие и следобедите Wink

# 122
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Ние сме също в 1-ва група Simple Smile Моето дете е на 1.4 м в момента и почваме от 1.09.
Пак ли в първа, нали искаше в трета? Моят син подкарва втора година в първа група. Сега не ходи, защото беше в болница. Гледам си го докато съм в отпуска. Няма сополи, няма кашлица, рай. Септември пак се почва. Втрисам се чак

# 123
  • Варна
  • Мнения: 385
Предпочетох познатото, а и тази Илчева ми е много мила, така и се радва, та се надявам на нея ...

# 124
  • Мнения: 9
Здравейте и от мен! Малката я приеха август и сега края на септември ми казаха да занеса изследванията за да я запишат. Споменаха, че ще има родтелска среща септември, но никой не се е обадил до момента.

# 125
  • Мнения: 155
И ние ще тръгваме края на месеца, но не са споменавали за родителска среща. С каката преди сме нямали за две години престой там.

# 126
  • Мнения: 28
Здравейте и от мен! Малката я приеха август и сега края на септември ми казаха да занеса изследванията за да я запишат. Споменаха, че ще има родтелска среща септември, но никой не се е обадил до момента.
За родителска среща до сега вече почти 2-ри месец, никой не ми е споменавал. Говори с една майка от миналата година, която ми каза, че те сами си организирали родителска среща.

# 127
  • Мнения: 32
Момичета, исках да попитам тези, които вече имат опит в яслата...какво и кога се дава на децата като храна? Интересува ме приблизителното дневно меню, т.к ние доста си хапваме и да се ориентирам долу-горе в обстановката.
Ние ще тръгнем Октомври, не съм разбрала също за родителски срещи. Ако някой има информация, пишете да знаем.

# 128
  • Мнения: 155
http://opkdhvarna.com/Тестова-новина/
Ето меню за изминалата седмица.
Виждам че не се е копирал добре линка, но пиша от телефона и немога да го оправя.

# 129
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Според мен това ,което си дала като линк не е правилно.Не готвят еднакво във яслата и във детската кухня.Във яслата менюто е изключително разнообразно,няма нищо общо със детската кухня.Във яслата менюто не се свежда до три бурканчета храна.Менюто за седмицата го изнасят всеки понеделник върху шкафчетата(по наше време беше така).

# 130
  • Мнения: 155
Незнам дали си гледала в сайта, но има менюто както за детската кухня, така и за яслите и яслените групи към ОДЗ.

# 131
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Незнам дали си гледала в сайта, но има менюто както за детската кухня, така и за яслите и яслените групи към ОДЗ.
Абсолютно си права. При мен излизаше само за първа и втора група хранене. Сега отворих бивша отново и видях за яслата. Изключително разнообразно меню. Аз във вкъщи такова разнообразие не мога да осигуря .

# 132
  • Мнения: 155
Да така е. Остава само малчовците да ядат Wink

# 133
  • Мнения: 32
Супер, благодаря! Наистина ме зарадвахте с това меню! Живот и здраве се надявам да хапваме стабилно. А все пак, когато децата са малки как ги хранят наведнъж...или си има нещо като вътрешен график?

# 134
  • Мнения: 28
Има деца, които се хранят сами, а лелките и сестрите помагат на по-малките и ги хранят. На обяд когато е храненето и след това слагането за спане, мисля че се събират и двете смени и така помагат на повече дечица с обяда.

# 135
  • Мнения: 155
При нас започна обратното броене до тръгването на 28-ми. Подготвяме изследванията и другите необходими неща за яслата. Ще сме в трета група.

Общи условия

Активация на акаунт