ясла Приказен свят - Варна

  • 14 107
  • 135
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Моето дете беше носено на ръце и гушкано. Видях ги. Факт е, че в понеделник дори не ревеше вече, но сега е у дома както съм писала. Има едно детенце от 3та група, което много плаче. Винаги има госпожа до него. Виждам ги, когато оставям моя.
И в крайна сметка какво очаквате щом за децата се грижат двама човека. Нали знаете какво ще ви кажем, щом не ви харесва: на частна. Яслата и хората в нея са страхотни

# 46
  • Варна
  • Мнения: 385
Честно казано, не съм чувала някой да плаче прекомерно много, освен Богито на Красето първия ден 😂 Не мисля, че е практика да ги оставят да плачат, просто понякога едно дете е добре да бъде оставено на мира, да си пореве малко. Аз съдя по моя, понякога като ревне, каквото и да опитвам, не спира, даже се дразни още повече, и в такива моменти просто го оставям да поплаче и като почне да затихва, тогава вече се опитвам да го заиграя с нещо. И аз съм много доволна от нашата 1-ва група, нямам поглед над останалите, но щом детето ми отива със желание и не сънува кошмари нощем, значи всичко е наред....

# 47
  • Мнения: 197
И аз се присъединявам към новоприетите в Приказен свят Simple Smile Хем се радвам, защото ни беше първо желание, хем ми е едно свито, защото...сигурно всички майки на деца, които тръгват на ясла знаят защо Simple Smile

# 48
  • Варна
  • Мнения: 385
Ние 2 седмици ходихме и миналия петък си го прибрах със сополи, а онзи ден почна и кашлица, сега се лекуваме вкъщи Sad Тъкмо завъртяхме добре колелото и сега цяла седмица ще сме си в нас Sad

# 49
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Само да отбележа, че това единственото детско заведение, болница или прочие учреждение, свързано с деца, в което си направиха труда да ми научат името и да се обръщат към мен с малкото ми име. Звънят ми понякога по 2 пъти само, за да ми кажат че е добре и че е спокоен. Днес ще остане до 16, вчера спа за първи път.
Пищящото ми дете, сега излиза с усмивка и раздава целувки на сестрите. Сутрин е същата история.
Предната седмица хремата беше от кучешки зъби, сега вади номер 3, крив е, но там е по-спокоен отколкото у нас
selicita, бързо да се оправяте!

# 50
  • Варна
  • Мнения: 472
здравейте, още сме в период на адаптация Sad
само веднъж след първата седмица детето наистина му хареса, смяла се е и е била до обяд абсолютно спокойна, плака за да НЕ я вземаме. и това при заместваща госпожа от друга група Sad

Значи можело. Обаче някой трябва да положи някакво минимално усилие Sad

# 51
  • Мнения: 197
EliZ, знаеш ли от коя група е заместващата госпожа? Дъщеря ми ще тръгва от 18-ти в 1-ва или 2-ра гр. Ясно е, че всяко дете е различно, но и според мен как ще протече адаптацията зависи основно от персонала. Аз се настройвам положително и като чета отзивите на другите майки се успокоявам и се надявам всички дечица в яслата да са щастливи, за да сме спокойни и ние, и те Simple Smile

# 52
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Моето дете прави месец вече и спи от тази седмица. Влиза и излиза щастлив и доволен. Отсъства една седмица. Значи горе долу за 2 седмици са готови да спят

# 53
  • Варна
  • Мнения: 385
Ние от тази седмица пак сме на линия, нямаше никакъв проблем заради отсъствието, пак си влиза сам и със желание, излиза щастлив оттам като го вземам и съм много спокойна - ядял, спял, играел си добре.
Успех на новозапочващите! Избрали сте правилната ясла! Wink

# 54
  • Мнения: 197
Момичета, как заспиват децата ви вкъщи? Дъщеря ми е с биберон и някой трябва да е до нея на леглото, за да  му държи ръката...да не говорим, че обикновено гледа babytv, докато заспива. Как ще става номера в яслата? Simple Smile

# 55
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Заспива докато ми скубе косата и наврян отгоре ми. Явно в яслата не му е необходима тая екстра

# 56
  • Варна
  • Мнения: 385
И моя в нас заспиваше само с биберон, и там съм му занесла един, но никога не го ползват. Едната сестра каза, че първия път седяла до него и го галела по главичката и той веднага се унесъл. Тъй като става в 7, а там доста играят, предполагам, че е изтощен в 13, и лесно заспива.

# 57
  • Мнения: 197
Благодаря за отговорите  Hug Надявам се и при нас да се получат нещата със съня.

# 58
  • Мнения: 197
Аз пак имам питанка Simple Smile Педиатърката иска да види изследванията и каза, че направо ще ни ги разпечата и подпечата. Проблем ли ще е, ако няма печат на лабораторията? Знам, че мога да питам директорката, но й звънях няколко пъти по друг повод и ми е неудобно вече...

Последна редакция: ср, 02 сеп 2015, 12:33 от melani__

# 59
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Без печат от лабораторията едва ли ще ги признаят.

Общи условия

Активация на акаунт