На море в Турция - тема 39

  • 129 688
  • 747
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 7 605
Не става въпрос за нас,така че нямам поглед какво точно пише в договорите. По принцип обаче тези договори са от типа на "имаш право да платиш и нищо повече" ТА си запазва правото да ти заяви ,че пътуване няма да има едва ли не в последният момент,имат право да ти искат още пари за какво ли не...промяна на курса на валута, цена на петрола на борсата и т.н.
Обаче цената на петрола падна, а моята цена не е коригирана в посока надолу Sunglasses
Тази година много познати направиха почивките си по следният начин
Варна-Истанбул с кола, от там вътрешен полет до Анталия. Едното семейство се върнаха преди 3 дни и полета за 2-ма е струвал 90 турски лири /курса на лирата е 0,61 лв/ в ДВЕТЕ посоки.
За нас вече беше късно за тази опция, но смятам догодина да я използвам. Горивото не ми излиза по скъпо от летищните такси за 3-ма души.
Ако е такава цената на билета,при това за двама и в две посоки-то там всички със самолет ще летят  Joy След разглеждане на сайта на турските авиолинии видях,че е 89 лири, но в една посока,т.е. за двама става 180 или двупосочен за 360 лири то в икономична класа.Във вашият случай като сте трима-още повече Simple Smile А и горивото до Истанбул,ами паркинг...я по-добре си пътувайте с колата- хем пътища хубави,хем природа ,ще си направите своя си незабравима почивка.Няма ядове,няма нищо  Laughing

Има и други авоикомпании които обцлужват този маршрут, с които излиза наистина по-евтино. Лора и Естела бяха писали подробно за това и калкулацията йм беше подобна  Peace

# 421
  • Варна
  • Мнения: 3 945
горивото е 100- 150 евро в зависимост от колата.
Паркинга е м-у 16 и 20 евро/ден и като се прибавят към него билети , летищни такси и трансфер до/от хотела със сигурност става доста по скъпо.Разбира се спестяват се 10 тина часа път с кола.
Не се смята часа на отлитане , а часа на чекиране - т.е. ако на бордната ви карта пише 17 часа и сте се чекирали в 16 -закъснение няма , нищо че сте излетели в 21,30.Това че сте стояли 4,1/2  часа в залата СЛЕД чекинга или в самолета изобщо не се отчита за закъснение и никой няма дори да ви погледне жалбата.Във всички договори пише че ТА си запазва правото да смени часа , че дори и деня на пътуването ако авиокомпанията направи това и почти никъде да се казва по какви причини и това вие със сигурност сте подписали .

# 422
  • Пловдив
  • Мнения: 1 889
Здравейте от Мармарис -Хотел Идеал Прайм.
Като си дойдем ще пиша по обстойно ,но с две думи ,хотела е много хубав ,храната е в изобилие от всичко и времето е разкошно да кажем през деня и до 42 градуса .
Но в хотела е изключително слаб нет и слаба анимация .
Като се върнем в неделя ще пиша повече .

# 423
  • Мнения: 7 605

Не се смята часа на отлитане , а часа на чекиране - т.е. ако на бордната ви карта пише 17 часа и сте се чекирали в 16 -закъснение няма , нищо че сте излетели в 21,30.Това че сте стояли 4,1/2  часа в залата СЛЕД чекинга или в самолета изобщо не се отчита за закъснение и никой няма дори да ви погледне жалбата.Във всички договори пише че ТА си запазва правото да смени часа , че дори и деня на пътуването ако авиокомпанията направи това и почти никъде да се казва по какви причини и това вие със сигурност сте подписали .

Тук смесваш 2 неща май:

Първото, което описваш, е закъснение на полета. И не е вярно че гледат бордната карта, на която между другото не пише кой в колко часа се е чекирал, а в колко часът започва бординга по разписание. Има предостатъчно начини да се проверява един самолет в колко точно часът е излетял и разбира се, че жалбата ще бъде погледната.

Второто което описваш е друго, в този случай наистина пътникът нищо не може да направи освен да пие една студена вода. Това си е промяна на разписанието, предварително, а не закъснение поради технически или метеорологични проблеми или стачки, примерно.

# 424
  • Варна
  • Мнения: 816
На документа , който ни дадоха от  летището пише , цитирам
Днес, 30.08.15 чартърния полет FB8845 Варна - Анталия , препланиран за 17.00 ще излети в 21.00 от летище Варна. Макар , че реално излетяхме в 21,40.

# 425
  • Варна
  • Мнения: 10 579
Много по-изгодно излиза варианта с кола до Истанбул и после вътрешен полет,аз си купувам билетите от Пегасус и самата авиокомпания има паркинг на летище Сабиха Гьокчен и цената на ден за паркинга е 12 лири,много ясно,че ако сега си закупя билет ще ми е по-скъп за септември или октомври,ако обаче си знаеш датите от по-рано цената пада доста и можеш да си планираш часовете,така че да станат почти 8,а да платиш за 7 дни,ако летя на 11.09 в 6.00 сутринта и обратния полет ми е в 21.00 на седмия ден вечерта са си почти 8 дни,пак повтарям,не натрапвам мнението си,опитвам се да помогна,понякога само летищните такси с БГ Еър са ти,колкото целия транспортен разход,а икономичната класа е 100 пъти по-добра от нашата авиокомпания Peace

# 426
  • Plovdiv
  • Мнения: 112
!

Последна редакция: чт, 10 сеп 2015, 22:07 от pupi80

# 427
  • Plovdiv
  • Мнения: 112
горивото е 100- 150 евро в зависимост от колата.
Паркинга е м-у 16 и 20 евро/ден и като се прибавят към него билети , летищни такси и трансфер до/от хотела със сигурност става доста по скъпо.Разбира се спестяват се 10 тина часа път с кола.         
Не съм много съгласна, че с вътрешния полет може да се спестят 10 часа от пътя.

# 428
  • Мнения: 14
Привет на всички от форума. Върнахме се от почивка в Батихан - Кушадасъ.Много разочароващо! Анимация, храна , хигиена , пренаселено, опашки в ресторанта всичко под всякаква критика !

# 429
  • Мнения: 2 668
Е Бати Хан-а тогава   newsm78

# 430
  • Варна
  • Мнения: 3 945
Привет на всички от форума. Върнахме се от почивка в Батихан - Кушадасъ.Много разочароващо! Анимация, храна , хигиена , пренаселено, опашки в ресторанта всичко под всякаква критика !



А защо не сте чели за това предварително , за този хотел има стотици отзиви като вашия.Много пъти се писа , че при цени от 80 - 100 - 120 лв./човек/ден/АЛЛ е трудно да се направи перфектан избор.Изобщо няма да видите отзив като вашия при цени над 200 - 250.Хотелите които се предлагат са над 8 000 и при подробно и продължително ровене и късмет може да намерите хотел при които на същата цена отзива ви ще е обърнат наопъки.Съвсем плахо ще си позволяда ви препоръчам един хотел( съвсем плахо защото има много случай в които на нас нещо много ни харесва , а на други точно обратното - даже на децата ни) - Golden Age 4* Bodrum.

# 431
  • Варна
  • Мнения: 3 945
Много по-изгодно излиза варианта с кола до Истанбул и после вътрешен полет,аз си купувам билетите от Пегасус и самата авиокомпания има паркинг на летище Сабиха Гьокчен и цената на ден за паркинга е 12 лири,много ясно,че ако сега си закупя билет ще ми е по-скъп за септември или октомври,ако обаче си знаеш датите от по-рано цената пада доста и можеш да си планираш часовете,така че да станат почти 8,а да платиш за 7 дни,ако летя на 11.09 в 6.00 сутринта и обратния полет ми е в 21.00 на седмия ден вечерта са си почти 8 дни,пак повтарям,не натрапвам мнението си,опитвам се да помогна,понякога само летищните такси с БГ Еър са ти,колкото целия транспортен разход,а икономичната класа е 100 пъти по-добра от нашата авиокомпания Peace


Dobre , така е ама как да летя в 6 часа да летя .Това значи че от предния ден трябва да съм там за да паркирам колата , щото самата авиокомпания има паркинг на летище Сабиха Гьокчен и цената на ден за паркинга е 12 лири ама дали е денонощен? А и все пак нали от БГ тряба да се стигне от/до Истамбул , вярно е че ще станат почти 8 дни ама от 10.Като пътуваме с автобус петук ни е работен ден , тругваме следобед , субота задължително до ебед сме пристигнали и следобяда сме си на плаж , следващата събота до обяд пак плаж и стават осем дни , неделя се връщаме и понеделник сме на работа с отпуск от 5 работни дни.

# 432
  • Варна
  • Мнения: 10 579
 Паркинга е денонощен  и е въпрос на  предпочитания.

# 433
  • Мнения: 3 271
peterky къде видяхте стотиците недоволни отзиви за Батихан.Доста хвален /прехвален/хотел.Дори и тур агентите го "препоръчват".Лошите отзиви са от тази година.Погледнете цените първо на хотела за да казвате че е от евтините.

Последна редакция: пт, 11 сеп 2015, 13:30 от mimi0585

# 434
  • София
  • Мнения: 1 844
peterky къде видяхте стотиците недоволни отзиви за Батихан.Доста хвален /прехвален/хотел.Дори и тур агентите го "препоръчват".Лошите отзиви са от тази година.Погледнете цените първо на хотела за да казвате че е от евтините.Добре че плахо препоръчвате хотела в Бодрум че май той е с лошите отзиви  Wink
Абе един хотел започнат ли много да го препоръчват тур. агентите ни ми го хвали много Joy.
Че те в хвалбите си се ръководят от други неалтруистични подбуди, за разлика от пишещите тук.
И каквото и да Ви говорят знайте, че става въпрос за пари, за техните пари от хотелите. Колкото повече са, толкова по-хубав ти представят, че е хотела.
И в това няма лошо, работят за пари хората, можеш ли да ги виниш.
Не съм бил в този хотел в Кушадасъ и нищо не мога да кажа за него, но съм бил в Голдън ейдж в Бодрум и за разлика от Петерки, го препоръчвам много силно и много горещо, а не плахо Peace.
Бил съм в доста от най-добрите и скъпи хотели в света и затова мога  да направя преценка за един хотел и да кажа добре ли е или не.
А Голдън ейдж, независимо от само четирите си звезди си заслужава. Още повече, че съотношението качество цена при него е много високо.
Пък нека да има отрицателни отзиви колкото си иска. Те поне половината са от хора, които като отидат на почивка мислят, че за сто долара на ден трябва да получат президентския апартамент в Емирейтс Палас, пък ако не го получат то поне след оплакванията си ще си получат част от похарчените средства за хотела чрез рекламация през тур. агенция Grinning

Общи условия

Активация на акаунт