Нашата сватба през 2015 - тема 11

  • 28 918
  • 525
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 528
Здравейте, мили мои  Hug Озорих се докато изчета всичко  Laughing Сърдечно благодаря за милите пожелания- да ви се връща!!!
Такааааа тридевният празник прилкючи: сега да изкоментирам и аз  Party :

-Видях всичко в албума- страхотни сте! Да кажа, че бижутата на azzezel са невероятно красиви, както и бижуто за коса на silvushka  Simple Smile

- Nassie, чашите са интересни.

Направо не мога да си събера акъла на работа след толкова емоции  Crazy Иначе да не си помилите, че съм бездействала...

Качила съм в албума сватбената ни табела, която ще стои в подножието на язовирната стена и ще "посреща" гостите с правилната посока (не, че има друг възможен път, ама ей така за разкош  hahaha ).
Направила съм украсата на второто шампанско, което се отваря след посрещенето в ресторанта, от него се пълнят чашите, които после трябва да счупим. Качила съм и него. Третото шампанско, което ще украся е третият дар за кумовата ръченица (ако кумът се е научил да я играе  Joy ), но трябва да ми остане време някакво. Решихме почерпката да е само от бонбони "Rafaelo". Да ви кажа, ако някой се е ориентирал към тях- масово ги няма големите опаковки в големите вериги хипермаркети Confused

Остава ми да напиша имената на гостите на таблото и по тейбълките. Мисля да са само малките имена, тъй като имамняколко "Мария", но са на различни маси и може би само техните фамилии ще изпиша.  newsm78  Вие как ще процедирате?

Вчера се направихме във Варна изследванията за сключването на гражданския брак- отметнала съм и това от главата си!  #Crazy

Общо взето е това е от мен!

Последна редакция: ср, 12 авг 2015, 14:35 от З_A_Я

# 31
  • Мнения: 59
 З_A_Я, и аз го имам този проблем с имената. Не ми се искаше да слагам фамилно име, тъй като все пак това са най-близките ми приятели и роднини, някакси не ми се стори уместно. Затова, например едната Мария си я написах просто така, а другите две с инициала на фамилията - Мария И., Мария З. Среден вариант  Grinning Но, както си прецениш ти Simple Smile А родителите? Също не върви по име, според мен.

Ти си от Варна,  З_A_Я, така ли? Бях пуснала запитване тук, но май се изгуби между постовете...случайно да можеш да препоръчаш добра шивачка за поправка на рокля в града?

Бутилките и моите са от магазина, който rumy.rci спомена, те доставят и извън София, в конктерния случай Варна.

# 32
  • Мнения: 528
З_A_Я, и аз го имам този проблем с имената.  А родителите? Също не върви по име, според мен.

Ти си от Варна,  З_A_Я, така ли? Бях пуснала запитване тук, но май се изгуби между постовете...случайно да можеш да препоръчаш добра шивачка за поправка на рокля в града?


Да, от Варна съм и подготвям всичко от тук. Ако мога да помогна на някой друг съм насреща. Ще ти изпратя на ЛС телефон на една шивачка, за която близки са ми казвали, че е добра с поправка на сватбени рокли.

За родителите смятам да пиша малко име и с тире- "майка на булката" примерно (това се отнася за таблото, на тейбълката на масата ще е само малкото име.

Голям съм заплес! Благодаря ти, Алечка, за новата прекрасна тема!   bouquet

Последна редакция: ср, 12 авг 2015, 20:28 от З_A_Я

# 33
  • Мнения: 56
И аз да се запиша!Може ли да препоръчате фотограф от София?

# 34
  • Мнения: 99
МомиЧетааа, имаме си халки! Качих снимки Simple Smile страхотни са, само моята ми е голяма и ще се наложи да я стесняват ... Но иначе съм супер доволна от този бижутер Simple Smile

# 35
  • Мнения: 1 239
Честито, mtaneva, хубави изчистени халки. Много ми харесаха и блестящите чаши, които си правила Simple Smile

# 36
  • Мнения: 18 562
А, така, на мен не ми излиза новата тема, и съм ви изпуснала.  Grinning
Имам си вече и кутия зя халки и шише-подарък за кума в ретро стил, невероятни.
Имената и гостите са оправени, окончателна бройка е готова.Остава да ги напишем с имена и фамилии и да се принтират кръгчетата, които ще се лепят на таблото.
Аз ще ги пиша име, фамилия, няма как според мен без фамилия, особено на таблото не е никак удачно.
Аз няма да правя уточнения-роднини на булка, родители на младоженец и т.н.-виждала съм така и не ми се струва добре, а и не ми харесва изобщо.
Бижута не мога да си намеря!
Имам страшни проблеми на работата и ако нещата не се пооспокоят рискувам да си объркам и празника, някак си така са ме обсебили неприятните случки оттам, че не мога да се оттърся.
Сега като първа задачка ми е списък с всичко, което ще трябва да се вземе оттук и да пътува за Търговище.Утре се срещаме с кумовете и с тях да оточним нещата, кой какво ще прави.
Те не са облечени още. Мама и тати обаче от днеска са си поръчали дрехите, свекърите също са готови.
Запазихме и нощувките.„
Силно ме притеснява прическата и да не вземе да завали,че настроението гарантирано ще ми се скапе.
Бях обсебена от идеята за сватба, толкова ентусиазирана, а сега малко се стряскам, някак още не го осъзнавам, че ще се омъжвам. newsm78 #Crazy Thinking Blush

Последна редакция: ср, 12 авг 2015, 21:36 от Miss_Bingley

# 37
  • Мнения: 321
mtaneva, много са красиви халките. И чашите са страхотни!  Heart Eyes А тези чашки само с брокат ли са обсипани или има и нещо друго? Всъщност ролята на свещници ли ще играят? Че и аз се двоумя все още за подобна декорация  newsm78

З_A_Я, мислех че само нашият кум не може да играе. Горкият - направо се ужасява, ако го накарш да върже две стъпки  Joy Договорил се е с кумата тя да го отсрамва в танците. Как ще правим кумска ръченица само с кумата не знам  Joy

Гледам, че коментирате имената и тейбълките. Ние решихме да имаме само табелки с номерата на масите, като върху тях ще са изписани и имената на хората, които са разпределени на съответната маса. Няма да има поименни табелки. Кой където реши, там да сяда (на масата, на която е разпределен, разбира се  Naughty ). Иначе и аз мисля да направим табло на входа, като още не съм решила, но може би ще ги изпишем както са по двойки, без фамилии, за тези които нямат сключен брак (например "Мария и Диан") и по семейства за останалите (например "Жоро и Диди Мончеви"). Имената са примерни.

# 38
  • Мнения: 171
Колко време преди сватбата трябва да се разпратят поканите и горе долу и колко по рано трябва да потвърдят.
Подаръците след като потвърдят ли трябвй да се поръчат?

# 39
  • София
  • Мнения: 22 954
Нашите покани ги поръчахме 6 месеца преди сватбата (преди коледните празници),защото имаше хора,на които можехме да ги раздадем само тогава (които живеят в чужбина или са разпръснати по България).Останалите ги раздадохме от 3-до 4 месеца преди сватбата.Вероятно е било рано,но аз предпочитам така.  Peace Срок за потвърждаване изобщо не сме писали,защото ни беше ясно,както може би вече някои от вас са  видели,че повечето така или иначе не се обаждат да потвърдят.Ние звъняхме на всички да питаме,дори и на тези,които с даването на поканата казаха,че ще дойдат  Laughing

# 40
  • Мнения: 1 239
И ние така с поканите.Не помня почнахме 2-3 месеца преди датата. Сега давам само на хората от нар.танци, тъй като не знаех колко горе долу мога да поканя. Останали са някои мъжови приятелчета от други градове без покана, но после на ергенското или преди сватбата ще им си ги дадем за спомен. Така и така са поръчани. За потвърждение не сме казвали до кога, решихме да си ги питаме пак края на август. пък и повечето си казаха на момента "можем/не можем да дойде".

# 41
  • Мнения: 936
Нашите покани ги поръчахме 6 месеца преди сватбата (преди коледните празници),защото имаше хора,на които можехме да ги раздадем само тогава (които живеят в чужбина или са разпръснати по България).Останалите ги раздадохме от 3-до 4 месеца преди сватбата.Вероятно е било рано,но аз предпочитам така.  Peace Срок за потвърждаване изобщо не сме писали,защото ни беше ясно,както може би вече някои от вас са  видели,че повечето така или иначе не се обаждат да потвърдят.Ние звъняхме на всички да питаме,дори и на тези,които с даването на поканата казаха,че ще дойдат  Laughing

 smile3521 И ние така! Simple Smile
Относно тейбъл картичките всички съм писала по малко име, само на  шефовете на мъжът ми написах и фамилиите.За табло още се чудя. Rolling EyesОбмислях варианта сестра ми да насочва на коя маса да седнат гостите, тъй като тя познава почти всички поканени, а и масите не са много, така че ще се оправим.
Днеска срещнах управителя на ресторанта и питам го аз дали може да се срещнем днес,за да уточним най-накрая менюто.И той взема да ми мрънка,че имал днеска сватба, която щяла да е два дена и нямало да може.Така се изнервих. ShockedКазах му, че началото на следващата седмица му звъня да се видим.После заминаваме на море до края на август и септември е сватбата, то не остана време, а още нямаме меню.Много се напраягам. #Cussing out

# 42
  • София
  • Мнения: 22 954
При нас имаше човек,който да настанява,стана изключително бързо и нямаше струпвания  Peace

# 43
  • Мнения: 171
Аз сега като не правя нищо ми изчезна ентусиазма... Sad

# 44
  • Мнения: 18 562
Поканите два месеца предварително.Потвърждения един месец преди сватбата като естествено срока не се спази.Повечето хора си ни казаха веднага.При нас всичко минава много леко,не съм звъняла по сто пъти да подсещам.Около 15 човека няма да дойдат от поканените.Повечето са далечна рода.И аз съм такА с ентусиазма.Днеска ще разхождам обувките,пък дано се появи сватбарското настроение.

Общи условия

Активация на акаунт