Нашата сватба през 2015 - тема 11

  • 28 920
  • 525
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 842
Аз влизам да се отчета . Вчупа дегустирахме торта . Избрахме си да е с три крема - баварски шоколад ,ванилия и неутрал.
Днес ходих да поръчам да напечатат етикети за бутилки за наричане . Следобяд ще купя шампанско , вина и ракия  , за да ги занеса да ги украсят.
Тези дни ще се видя с агенцията да уточним всичко финално и да им дар разпределението на масите . При нас също няма да ема конкретно тейбълка за всеки , а ще са изброени просто кои хора на коя маса седят . На нея да сядат както искат . Щеше да ми дойде в повече и места за им избирам на кой стол да са . Достатъчно се ядосвах с разпределението по маси .

# 46
  • Мнения: 171
Може би защото имам много време до сватбата и сега нямам какво да правя и нищо не усещам

# 47
  • Мнения: 1 239
Така и так сме на тема тейбълки, дайте ми акъл. Ние ще сме с " 6 " маси гости. 3 десятки с рода и 3 маси с по 20тина приятели. Някои ми казват не си играй с глупости, сами ще се наместят, други пък им било готино да си имат "местенце". Отделно в мъжовата рода има разведени, току виж трябва да седнат на една маса ще е брутално. Отделно на масите от по 20 човека, не всички ще влязат заедно току виж накрая някоя компания или двойка седят в двата края.... Май май си заслужават тейбълките newsm78
Колкото до сватбеното ми настроение - хич го няма. Шаферките още коментират цветове, за моминското дочух както ви и споделих недоволства. Майка и тя ми лази по нервите, че не оправя едни документи. За капак ме обвини в разни неща. Егати и железните нерви и непукизъм дето трябва да имам..........

# 48
  • София
  • Мнения: 22 955
Ние си имахме тейбълки с имената на гостите и до сега на всяка сватба,на която съм била е имало,аз мисля,че е по-удобно така,главно заради причините,които изброи по горе  Peace

# 49
  • Мнения: 14 309
Не съм се занимавала с тейбъл карти изобщо. Сервитьорите имаха разпределението на гостите и ги насочваха. Как пък в цялата лудница няма да се хвана да казвам на 70 човека къде ще седнат. Не са малки деца.

Не ми се сърдете, ама се опитайте да си съсредоточите вниманието към наистина значимите неща и особено към красотата и щастието от сватбения ден и емоциите около предстоящия ви съвместен живот.

# 50
  • Мнения: 1 239
Може би, когато има по-малко гости или масите са с малко хора 6-10 (особено кръгли), няма нужда от тейбълки. И пак не е гаранция. На последната сватба казаха ни само маса 4. СУпер масите малки за по 8 човека, без конкретни тейбълки. С ММ обаче седнахме последни на масата иии абе не седяхме както би ми се искало един до друг.

# 51
  • Мнения: 321
Шоколадче, щом ще имате маси с толкова много места, може би е удачно да направиш тейбълки. Нашите маси ще са може би с до към 10-тина души. Настанявайки ги така, че на маса да са все познати, все ще се разберат помежду си и не мисля, че ще има разделени двойки и/или семейства. Дори и да се е получило така, все ще се поразместят, за да е ОК за всички. Ще имат време за това, докато ни позачакат да пристигнем след фотосесията  Laughing Още повече, че ние имаме вариант да избираме кръгли или правоъгълни да бъдат масите. Може би ще се насочим към кръглите. Аз лично не съм привърженик на поименните табелки. Напълно споделям мнението на Алечка.
Така, че според мен, освен въпрос на личен избор, е и въпрос на условия (както случая на Шоколадчето с повечето бройки на една маса)  Peace

# 52
  • Мнения: 58
Ние ще имаме само номера на масите, а мамите ще ги настаняват.

# 53
  • Мнения: 99
rumy.rci - чашите са само с брокат, най-много да им сложа една много тънка панделка, но ще го решавам на място Simple Smile и да, и играят роля на свещници Simple Smile

# 54
  • Мнения: 59
Cъгласна съм, че трябва да се съсредоточим вниманието към наистина значимите неща и особено към красотата и щастието от сватбения ден, но по мое лично скромно мнение тейбълките, менютата и таблото за настаняване са един жест към гостите, не става въпрос дали са малки деца, но на мен лично ми е приятно като гост да има тези неща, лично мнение, но наистина всеки сам си преценя според гостите  Peace

# 55
  • Мнения: 18 562
Ние Си имаме сватбен кординатор.Ще й дам списъка и тя ще настанява.Тейбълките са ми супер излишни.Ще имаме само раммка с номера на масата и по таблото ще се ориентират.По-важно е да се помисл добре кой къде ще стои за да му е максимално приятно.Ние тук срещаме малко трудности,защото имаме роднини,които не се разбират.
Масите ни ще са средно с по десет човека.При все,че имаме такава хубава украса,букети,прибори,само тейбълки ми липсват.То разбирам ако са някакви оригинални и готини ама някакви си тъпи принтирани хартийки които всеки може и сам да си ги направи ми се струват напълно излишни да ми се пречкат там.

# 56
  • Мнения: 936
Шоколадче, в началото аз исках само на номер на масата и гостите на списък и всеки да се настанява,но мъжът ми настоя да си има местенце определено а всеки,защото според него така е по-добре и на всички сватби, на които е бил, винаги е имало тейбълки и аз се съобразих с неговото желание.А и като се замисля, аз също не бих искала да седна в другия край на масата,далече от мъжа ми.

# 57
  • София
  • Мнения: 545
За тейбълките и ние решихме да няма, най-големите ни маси са две-едната колеги и другата приятели по около 22-25 човека. Аз пък си мисля че няма как една двойка да седне разделена, нали се познават с другите на масата, ще се поместят с едно място или там както трябва.
Ние вчера бяхме на дегустация на менюто-избрахме го. Решихме да има един час welcome drink докато ние се снимаме, ще е в градината, като за там не съм предвидила украса, ще се изнесат безалкохолни, бяло вино и шампанско и който иска може и кафе да пие, но готиното е че от ресторанта няма да ни таксуват за ползването на градината, казаха че е подарък от тях  Crazy
И от ресторанта ще правят украсата, та от оферта за около 1000 лв я орязахме до 360 лв  newsm44 управителя беше много точен, вместо да ме убеждава за разни неща той ми казва "това за какво ти е, махай го"  Joy
Видях на някой халките в албума, много изчистени, страхотни, май на mtaneva бяха

# 58
  • София
  • Мнения: 22 955
За тейбълките и ние решихме да няма, най-големите ни маси са две-едната колеги и другата приятели по около 22-25 човека. Аз пък си мисля че няма как една двойка да седне разделена, нали се познават с другите на масата, ще се поместят с едно място или там както трябва.
Ние вчера бяхме на дегустация на менюто-избрахме го. Решихме да има един час welcome drink докато ние се снимаме, ще е в градината, като за там не съм предвидила украса, ще се изнесат безалкохолни, бяло вино и шампанско и който иска може и кафе да пие, но готиното е че от ресторанта няма да ни таксуват за ползването на градината, казаха че е подарък от тях  Crazy
И от ресторанта ще правят украсата, та от оферта за около 1000 лв я орязахме до 360 лв  newsm44 управителя беше много точен, вместо да ме убеждава за разни неща той ми казва "това за какво ти е, махай го"  Joy
Видях на някой халките в албума, много изчистени, страхотни, май на mtaneva бяха

И в крайна сметка какво решихте да ви включва украсата  Simple Smile

# 59
  • Мнения: 321
Наистина, явно всеки го приема и усеща по различен начин. За това аз твърдо вярвам, че всеки трябва да го направи както си го представя, за да може в най-важния ден да се чувства спокойно и комфортно, а не да мисли "ей, трябваше да направя еди кое си еди как си" Simple Smile Дали с тейбълки или без, важното е настроението да е на ниво Wink

Пепи, вие не бяхте ли в Парк хотел Москва? В големия ресторант долу ли сте или в панорамния?

mtaneva, супер са! Много ми харесаха, много празнично изглеждат  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт