Възможно ли е да съм бременна ?

  • 68 673
  • 507
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 1 235
Ако цикълът ти е редовен и утре ти е датата, то няма как да е имплантационно кървене.
А защо да не може.Аз 2 дни преди датата имах леко розово зацапване и се оказах бременна. Сега вече съм мама,но си  мизля,че може да е имплантационно кървене. Все пак е възможно и да греша
Защото имплантацията става 7-10 дни след оплождането. На 13тия ден е късно.
Така е,но ако овулацията е била по-късно и имплантацията се измести с няколко дни,не е ли възможно да е точно преди М.На мен цикъла винаги ми  е бил на 26-28 дни,но овулацията не ми е на 14 ден всеки месец.

Овулацията не е на 14тия ден всеки месец, а 14 дни преди М, толкова дълга трябва да е лутеалната фаза. Затова казах, АКО е редовен цикълът. Ако не е - да, овулацията може да е била по-късно, но реално, дори и да е нямало оплождане, М щеше да закъснее, т.е. нередовност. Нещо неразбираемо ли обяснявам?

# 466
  • Пловдив
  • Мнения: 271
Клео,не съм каза,че обясняваш неразбираемо,а само питам ,защото знам при мен как беше с бременността.Мисля,че винаги има отклонения от общия случай,защото аз съм си засичала О с тестове и лутеланата фаза не винаги ми е била 14 дни ,но както и да е.Не е мужно да влизаме в някакви споровеТова,че съм родила не ме прави спец по симптомите за бременност и не твърдя,че съм права с изказването си.Питах,и дадох пример със себе си,просто защото искам да науча нещо ново.Изинявай,ако по някакъв начин съм те обидила,или си решила че ти опонирам ей така,да си губим времето.

# 467
  • Мнения: 1 235
Клео,не съм каза,че обясняваш неразбираемо,а само питам ,защото знам при мен как беше с бременността.Мисля,че винаги има отклонения от общия случай,защото аз съм си засичала О с тестове и лутеланата фаза не винаги ми е била 14 дни ,но както и да е.Не е мужно да влизаме в някакви споровеТова,че съм родила не ме прави спец по симптомите за бременност и не твърдя,че съм права с изказването си.Питах,и дадох пример със себе си,просто защото искам да науча нещо ново.Изинявай,ако по някакъв начин съм те обидила,или си решила че ти опонирам ей така,да си губим времето.

Не си ме обидила, разбира се. bouquet Просто ставаше въпрос за едно и също нещо и не ми стана ясно дали обяснявам неразбираемо. Да, лутеалната фаза не винаги е 14 дни, ако е по-кратка обикновено причината е нисък прогестерон, което пък от своя страна затруднява задържането на бебето (ако е имало оплождане). Да е по-дълга е по-трудно, тогава обикновено става дума за задържан фоликул.

# 468
  • Мнения: 18
  Момичета здравейте. За жалост вчера ми дойде.. Sad дано следващият път стане... стискайте палци  Praynig  Hug  bouquet

# 469
  • Мнения: 19
Първия път зацапването ми беше слабо отначало след това се увеличи ...
Сега с приятеля ми продължаваме с опитите за бебе ...
Ами просто като се събудих първия ден имах розово зацапване много бледо ... и ме боляха яйчниците съвсем леко
сега от време на време ме болят ,но не постоянно
имам леки болки в кръста,дори не мога да го нарека болка ... а сякаш е тежест ...


Благодаря Ви момичета !  Heart Eyes
Като цяло е рано май за ПМС,изчакай си датата на цикала и ако не ти дойде си направи тест.




Здарвейте може ли и аз да задам едно въпросче овулацията ми беше на 12 или 13 до тогава мъжът ми ме е пазил но вчера решихме да не се пазим и свърши във мен имаме дъщеричка на 1г. И 7месеца цикалът ми трябва да дойде след 5 дни кога мога да направя тест за бременност за да видя прекрасният резултат ако съм забременяла ? Simple Smile Благодаря предварително за отговорът

# 470
  • Пловдив
  • Мнения: 271
Здарвейте може ли и аз да задам едно въпросче овулацията ми беше на 12 или 13 до тогава мъжът ми ме е пазил но вчера решихме да не се пазим и свърши във мен имаме дъщеричка на 1г. И 7месеца цикалът ми трябва да дойде след 5 дни кога мога да направя тест за бременност за да видя прекрасният резултат ако съм забременяла ? Simple Smile Благодаря предварително за отговорът
[/quote]

НАй-рано 14 дни след половия контакт можеш да синаправи стандартен тест(с урина),но според мен не си бременна,още повече че си знаеш датата на О,а тя била преди седмица.Все ако имая някакво закъснение на Ц си направи тест.

# 471
  • Мнения: 1
Момичета Здравейте!  
Преди няколко дни ви писах пак,но вече съм много объркана .  А вие сте много мили ,за което Благодаря ..
Преди няколко дни писах ,че имам кафяво зацапване ..това вече продължава 4-5 дни , закъснява ми .. нямам никакви симптоми за МЦ. Гади ми се и понякога ми се върти главата .. чух се с гинеколога ми,но той каза да отида чак като спре това кафявото ... а не мога да направя и тест .. какво да направя ?


Zdravei az imah rozovo zacapvane i si napravih digitalen test sled koeto razbrah che sam bremenna i v posledstvie mi zacapa kafqvo v 5 g.s. i lejah v bolnica 4 dena  imam spontanen abort i se pretesnih sled lekuvane v bolnicata za shtastie sam dobre pojelavam ti uspeh
____________
Пишете на кирилица.

Последна редакция: пн, 21 ное 2016, 19:51 от AnMary

# 472
  • England
  • Мнения: 210
Момичета имам запитване,  малко по - встрани е от темата но ще съм благодарна на адекватен отговор. С приятелят ми правим опити, а опитите са от някъде 5-6 месеца, имам един спонтанен аборт и съм на 28 години... Според Вас има ли повод да се притеснявам, че не се получава и да търся лекарска помощ...?! Дали не се вкарвам излишно във филми?
Благодаря Ви предварително  bouquet Heart Eyes

# 473
  • Монтана
  • Мнения: 1 508
Спонтанния аборт в коя седмица стана? Изследвала ли си  Тсх?

# 474
  • Пловдив
  • Мнения: 271
Пък и зависи колко често правите опити.Ние като правихме синчето не сме се зорили,в смисъл,че макс 3 пъти в седмицата. Общо взето когато имаме желание.

# 475
  • England
  • Мнения: 210
Пък и зависи колко често правите опити.Ние като правихме синчето не сме се зорили,в смисъл,че макс 3 пъти в седмицата. Общо взето когато имаме желание.
Ние също. Опитваме се да не го правим филс идея... Както се казва, когато е писано ама имайки предвид че ще направя 29... май се плаша...
Спонтанния ми се случи докато бях в чужбина. Бях в 9 г.с и имайки предвид полужението ми тогава и факта, че съм в чужбина не съм си правила изследвания. Потърсих лекарска помощ и констатираха че ще се стигне до спонтанния и няма как да го задържа... 10 дена по късно си бях в България, минах обстойни прегледи (не при моя аг) но ми казаха, че никой не може да каже конкретно защо се случват абортите.
Моя аг ме посъветва да си пусна кръвни изледвания.

# 476
  • Пловдив
  • Мнения: 271
Хъни,аз родих 40дни преди да стана на 30 хахах.Имам 1 спонтанен аборт през 2014г. В 4-5 г.с.Тогавашното ми Аг, каза че понякога има  нещо не наред с плода и организма го изхвърля сам,за да не се стига до по-фатални последици.Щом не го правите всеки ден не мисля,че има голям повод за тревога.За свое успокоение пък можеш да ходиш на Аг да ти следят овулация,лутеална фаза,фоликули и хормони като цяло.Стискам палци скоро да се похвалиш с положителен тест и спокойна бременност.

# 477
  • England
  • Мнения: 210
Хъни,аз родих 40дни преди да стана на 30 хахах.Имам 1 спонтанен аборт през 2014г. В 4-5 г.с.Тогавашното ми Аг, каза че понякога има  нещо не наред с плода и организма го изхвърля сам,за да не се стига до по-фатални последици.Щом не го правите всеки ден не мисля,че има голям повод за тревога.За свое успокоение пък можеш да ходиш на Аг да ти следят овулация,лутеална фаза,фоликули и хормони като цяло.Стискам палци скоро да се похвалиш с положителен тест и спокойна бременност.
Много благодаря мила! Както казах стараем се да не го превръщаме във фикс идея, напротив. Имам позната на която само това и се върти защо не става бебчето Следя си ову-то  в домашни условия но мисля да изчакам още с изследванията.
Още веднъж много благодаря мила!  Hug Heart Eyes

# 478
  • Мнения: leet
Момичета, един бърз въпрос. Не правим опити за бебе, че си имаме едно, но вероятно е станало нещо. Все още е много рано за каквито и да било тестове. Овулацията ми беше някъде на 3-ти, 4-ти февруари. От 2-3 дни усещам гърдите си доста напрегнати и кръстът ме боли. Като цяло, преди цикъл никога нямам симптоми, нищо не ме боли. Въпросът ми е, не е ли прекалено рано да ме болят гърдите, предвид, че имам още 9-10 дни до очакваната дата на цикъла и освен евентуална бременност, какви биха могли да бъдат другите причини за болезнените гърди? Съжалявам, ако въпросът е "тъп", но при предната бременност гърдите започнаха да ме болят 2-3 дни преди цикъл, по което се ориентирах и че съм бременна, а сега е супер рано, за каквито и да е симптоми, та взех да се тревожа от тези симптоматики. Благодаря предварително за отговорите Simple Smile

# 479
  • Пловдив
  • Мнения: 271
Момичета, един бърз въпрос. Не правим опити за бебе, че си имаме едно, но вероятно е станало нещо. Все още е много рано за каквито и да било тестове. Овулацията ми беше някъде на 3-ти, 4-ти февруари. От 2-3 дни усещам гърдите си доста напрегнати и кръстът ме боли. Като цяло, преди цикъл никога нямам симптоми, нищо не ме боли. Въпросът ми е, не е ли прекалено рано да ме болят гърдите, предвид, че имам още 9-10 дни до очакваната дата на цикъла и освен евентуална бременност, какви биха могли да бъдат другите причини за болезнените гърди? Съжалявам, ако въпросът е "тъп", но при предната бременност гърдите започнаха да ме болят 2-3 дни преди цикъл, по което се ориентирах и че съм бременна, а сега е супер рано, за каквито и да е симптоми, та взех да се тревожа от тези симптоматики. Благодаря предварително за отговорите Simple Smile
Може да сир нормалния ПМС, но сега да го усещаш по-рано, или ако имаш съмнения да го забелязваш от сега.Ние като правихме бебока бях същата всеки месец след овулацията-вглеждах се и все ми беше напрегнато и нещо различно, пък то си беше като всеки път.Изчакай да минат поне 14 дни от половия контакт и си направи кръвен тест.Знам,че те показват най-рано и най-точно.
хъни,и аз така се вживявах,но овулация пък не съм следила,обаче тотално се сдухвах при всеки цикъл. Накрая се шегувах,че по Коледа стават чудеса,и точно за Бъдни Вечер(а и за Рд на мъжо койъо е на 22 Декември) разбрах,че съм бременна. Това беше 2015.Сега мъника е вече на 5 месеца и спинка е кошарката до мен.Успокой се и нещата ще се случат.Пожелавам ти скоро да се похвалиш с 2 чертички,а след 1година и с бебченце.Стискам ти палци. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт