СТОЙНОСТИ НА ЧГХ - тема 6

  • 94 538
  • 787
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 139
Момичета, здравейте.
Накратко - цикъл 26-28 дни в общия случай(имало е случки на по-дълъг и по-къс). ПРМ - 22.08. На 01.09 (11 ден ) бях на преглед, видяхме 3 ф-ла (12, 11 и 11мм) и лигавица 8мм(тоест- рано). Секс сме правили само същия ден (01.09) и на 04.09. Ову с точност не ми е засичана, не знам и ЛФ колко ми е дълга  Crazy По стечение на обстоятелствата на 25тия ден (15.09) си направих пиклив тест Шуър, без очаквания и още преди 5тата минута се появи бледа, но видима втора чертичка. Вчера (16.09 и 26ти ден от цикъла) си пуснах кръвен и резултата е
16.97    mlU/ml    N < 0.5 mIU/ml; Bord. 0.5 - 2.90 , без реално да съм в закъснение. Цикъл чаках вчера, днес или утре. Док назначи още един кръвен в петък, за да видим какво ще се случи.
При тези обстоятелства нисък ли е този резултат според вас?
И другото - гледам таблици, там реф. граници са под 5 - отр., м/у 5 и 20 - неопределеност и над 20 - положителен. В моята лаборатория са други, съпоставими ли са с останалите?Тоест намирам ли се в графа "неопределеност"?

Последна редакция: чт, 17 сеп 2015, 06:31 от Innocent Lies

# 46
  • София
  • Мнения: 7 645
Резултата ти е супер за преди закъснение. Както те е посъветвал лекаря, направи още един тест 48ч след първия в същата лаборатория и ще се види как нараства.

Тихо честито   bouquet

# 47
  • Мнения: 139
Много благодаря!
Стискаме палци да расте и да се удвоява, вече години го чакаме  Heart Eyes

# 48
  • София
  • Мнения: 4 035
Аз да питам и аз - 7 г.с., не могат да видят ембрион, стойността на ЧХГ от днес е 40866.7. От Токуда не дават никакви конкретни референтни стойности за тази седмица и нямаме никакъв ориентир, ПРМ 30.07. Много благодаря предварително.

# 49
  • Мнения: 139
Аз не мога да изкажа мнение, съжалявам
Sad
Включвам се, за да отчета, че ЧХГ от днес е 60.92 Simple Smile Мисля, че добре върви, нали?А ниско ли е като стойност?
Лошото е, че не знам кога ми е било овуто точно и в коя седмица се водя. А се притеснявам, защото фокитата бяха в десен яйчник, а дясната ми тръба е много нагъната, пропускаща, ама накъдрена и увита гадно Sad Та така, моля се да е където трябва бременността, че има много време още, докато ще можем да видим. Поне по стойностите да се ориентирам някак.

Последна редакция: пт, 18 сеп 2015, 12:14 от Innocent Lies

# 50
  • София
  • Мнения: 7 645
Innocent Lies - стойността расте чудесно. Ориентировъчно изглежда да е за около 12ден от О (но това е само мое предположение). Дано притесненията ти останат напразни и всичко да е наред и да видите сакче където трябва след седмица.

bubcheto15 - Сак ли не се вижда или пулсиращ ембрион?
Сещам се за няколко причини (безболезнени) - ако са те гледали на коремен ехограф или ако апаратурата не е добра. Също така може да не отговаря на седмиците си. Потърси второ мнение с добра апаратура примерно. Дано всичко да е наред

# 51
  • Мнения: 139
Ох, благодаря ти! Аз залагам, че е било на 05.09 или ден след това, значи долу-горе така идва - 12-13 ден Simple Smile Ох, дано всичко е наред!

# 52
  • София
  • Мнения: 4 035

bubcheto15 - Сак ли не се вижда или пулсиращ ембрион?
Сещам се за няколко причини (безболезнени) - ако са те гледали на коремен ехограф или ако апаратурата не е добра. Също така може да не отговаря на седмиците си. Потърси второ мнение с добра апаратура примерно. Дано всичко да е наред
Не съм аз като начало, но то е без значение това. Никакъв ембрион не се вижда, не само пулсиращ. Сак има, жълтъчен мехур също. На два вагинални ехографа, от двама лекари е становището. За късна овулация за съжаление не може да става въпрос, макс с два дена да е изместено забременяването. Като излезнат резултатите утре, ще питам пак. Мерси за отговора.

# 53
  • Мнения: 139
Здравейте, отново аз Simple Smile

16.09 - чхг 16.97
18.09 - чхг 62.90
23.09 - чхг 659.98

При тази динамика има ли риск от извънматочна според вас? Направо ще се побъркам, докато дойде времето да се види на УЗ  Tired Това нали след като се качи над 1000 може да се случи? А сърце кога може да се види най-рано?
И понеже са ми малко поводите за паника, реших да си дам и още един - при мен е доста над "удвояване на 48ч", но пък самите стойности не ми се виждат големи за периодите, в които съм била. Например днес се водя в 4 г.с.+ 4дни. Някой с коментар?
Предварително благодаря!

# 54
  • София
  • Мнения: 7 645
При тази стойност днес, сигурно в петък ще може да се види къде е позиционирано сакчето (при хубава техника и вагинална ехография), а след 2 седмици сигурно и сърце.
Стойностите са ти чудесни според мен, пожелавам ти в най-скоро време да не мислиш вече за извънматочна!   bouquet

# 55
  • Мнения: 139
Wink Видяхме я точката още на 23.09 - където трябва си е! Благодаря ти още веднъж  Hug Сега се моля да видим сърчицето на следващия преглед  Praynig

# 56
  • Мнения: 1 633
Innocent Lies, стискаме палци! Simple Smile

# 57
  • Мнения: 1
Момичета имам следния проблем разболях се и ми изписаха антибиотик обаче с мъжът ми правим опити за бебе и съответно всеки месец чакаме за това преди да го пия  реших да си направя кръвен тест и резултата който излезна е 0.9 т.е отрицателен,обаче  разбирам ,че теста трябва да се направи след 11ден от овулацията а аз го направих на 4 ден след нея.Какво мнение ще дадете и точно 0ли трябва да е стойността на теста  когато е отицателен?

# 58
  • София
  • Мнения: 7 645
4 дни след О, дори и да има бременност ще даде отрицателен, още няма инплантация съответно хормона не се е произвел.
Ако АБ не е подходящ за бременни, защо не попиташ дали може да ти го сменят за друг по антибиограмата (ако имаш такава), който да е подходящ за бременни?

И другото което можеш да направиш е да изчакаш още поне 5 дни и тогава пак тест.

# 59
  • София
  • Мнения: 10 642
А как точно може да има бременност без да има имплантация. 4 дни след О няма как да има бременност, може евентуално да има само оплодена Я, която най-вероятно все още не е стигнала до матката даже

Общи условия

Активация на акаунт