СТОЙНОСТИ НА ЧГХ - тема 6

  • 94 564
  • 787
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 106
Здравейте момичета! Какво мислите за следната ситуация,че вече съвсем се обърках. Трябваше да ми дойде на 30,31.08 и имам много редовен цикъл. Правих тест за Б на 31.08-положителен но с бледа втора черта( не беще с първа урина).Вечерта отново направих- отново положителен. На 01.09- кръвен ЧХГ 44.45 . на 02.09 отново правих от пикливите тестове9# бр по различно време ) и чертичката избледняваше-не се виждаше отчетливо.Помислих,че нещо се е объркали е имало оплождане,но някъде  се е объркало нещо и развитието е спряло. Днес 03.09 пак пуснах кръвен-чхг 69.Имам яас за лекар на 08.09 но до тогава не знам какво да мисля newsm78   Да допълня-ПРМ 05.08  овулацията е засичах с тестове на 17-18.08 т.е не е късна

# 31
  • София
  • Мнения: 23 134
на 29.08 - 16024.7,на 03.09 - 36616.8 ,по мои сметки днес влизам в 8 г.с, нормално ли е вече стойността да нараства по-бавно   Rolling Eyes

# 32
  • София
  • Мнения: 7 645
нормално е, да
Но в тези седмици е важен ехографския преглед, кръвни тестове няма нужда да се пускат, освен ако лекар не е искал изрично точно това!
Късмет!

# 33
  • София
  • Мнения: 23 134
нормално е, да
Но в тези седмици е важен ехографския преглед, кръвни тестове няма нужда да се пускат, освен ако лекар не е искал изрично точно това!
Късмет!

Да,знам,мерси  Hug ,другата седмица ми е прегледът - ама така и така бях до лабораторията днес и за мое успокоение да видя дали си нараства  Rolling Eyes Simple Smile

# 34
  • Мнения: 6 482
Здравейте и от мен момичета. Трябваше да ми дойде мц на 31-1 август, ама още го няма, а уж ми е нормален на 28 дена, като само от време на време се случва да дойде малко по рано. Днеска на обяд си правих пиш-тест , нямах възможност да го  закупя навреме за сутрешната урина. Та теста излезе отрицателен, като на него пише че отчита стойности над 25. Дали е възможно да съм бременна въпреки резултата от теста и трябва ли да имам и някакви други симптоми или е още рано? Ухххххх че си нямам и идея кога ми е била овулацията.  Embarassed

# 35
  • Мнения: 1 633
Направи тест с първа сутрешна урина. Стискам палци! Simple Smile

# 36
  • Мнения: 6 482
Здравейте момичета. Със закъснение съм вече 4 дена. Както вече писах вчера на обяд си правих тест , който беше отрицателен. Днеска на обяд имах  съвсем леко бледо-розово зацапване, и то върху хартията когато се избърсах. Сложих си дамска превръзка, но на нея цял ден няма нищо. Вече 4 дена имам и съвсем леки болки в корема , които приличат на менструални, само че при мене по време на менструация са много по силни а сега почти не ги забелязвам. Та тези болки ту ги има,  ту ги няма, но забелязах че когато съм в поза която притиска корема започва да ме наболява и се принуждавам да се понаместя. Чуствам се като пребито куче, все ми се лежи и нямам сили за нищо, а на всичкото отгоре ям като за двама. По принцип коремът ми е почти плосък, а сега съм като глътнала футболна топка, та чак ми е трудно да дишам. А от друга страна нямам нито гадене, нито усещам някакво напрежение в гърдите. Реших да изчакам до понеделник, и ако не ми започне мц до тогава , да повторя теста този път със сутришна урина. Ама пусто чакане още 2 дена, как не ми се отдава.... Абе ситуацията е шах със пешката  Rolling Eyes Та затова ще съм ви изключително благодарна за всяко мнение, предположение и дори разсейване до понеделник. И дано мечтите ни се сбъднат  Simple Smile

# 37
  • София
  • Мнения: 7 645
Принципно това е тема зс стойности на ЧХГ, има друга тема със заглавие "бременна ли съм". Аз бих направила тест, решението да изчакаш е ок.

# 38
  • Мнения: 6 482
Извинявам се , че не съм съвсем по темата. Вече няма нужда от изчакване, дойде ми  Cry . Благодаря все пак за отделеното внимание.

# 39
  • Мнения: 212
Здравейте аз съм след трансфер на 04.09 ми беше 9 ден от него.Пуснах ЧХГ и то излезна 3.5 и лекарката каза че това е много граничен резултат и не ми даде да спра лекарствата утре на своя глава ще пусна пак ЧХГ и след това вторият назначен от лексрката ми на 09.09.

# 40
  • Мнения: 3
Здравейте Simple Smile Трябваше да ми дойде по принцип на 04.09 но ми закъснява вече 5ти ден . Три  Дни след закъснение си правих два теста на Шуър - отрицателни. Но продължава да не ми идва . Затова днес бях в Цибалаб за кръвен, преди малко ми излязоха резултатите - Име на теста (изследването)   Резултат   Единици   Референтни граници
total hCG ( общ бета ЧХГ )   <0.100   mU/ml   Ж:пременопауз. небрем.<1; постменоп.< 7; М:<2
Разбрах ,че това е отрицателен резултат. Но какво означава референтни граници?
Цикала ми винаги е бил на 30-31 дни , а сега са минали вече 36 истината е че напоследък ми се струпаха много главоболия и стрес,може би е и от това закъснението ,чувствам стягане в долната част на корема и кръста и само това. Въпроса ми е дали след определено време трябва пак да повторя теста или да взема да се успокоя най-накрая,че току виж ми дошло  Flutter Благодаря и лек ден Simple Smile

# 41
  • Мнения: 2 153
Теста ти е отрицателен. Вероятно ще ти дойде до няколко дни. Все пак ако се получи голямо закъснение отиди на лекар да те види. Някой път се случва да има закъснение без бременност.

# 42
  • Мнения: 3
Все още няма нищо, само вчера  леко зажапване много , много бледо розово  и нищо след това,обадих се за час при гинеколожката ми и ще може да ме приеме чак другия петък. Надявам се да ми дойде наистина до тогава , защото се чувствам толкова подута и ми е дискомфортно в областта на яйчниците и кръста , а и притеснението ми е огромно . Уж шест дни не било чак толкова голямо закъснение , но за мен си е доста предвид това ,че имам редовен цикъл . Мисля , че вече ставам параноична като пред 5 мин. ходя в тоалетната на проверка... направо кошмар , а емоционално съм напрегната до Н-та степен .. Просто трябваше да споделя някаъде .   Sad

# 43
  • София
  • Мнения: 7 645
След два дни ако не ти е дошло, повтори теста (кръвен или уринарен) и ако е отрицателен, зачакай спокойно датата на цикъла.
6 дни не е притеснително закъснение, може да си имала по-късна О този месец, въобще не го мисли толкова. Всичко ще се нормализира.

# 44
  • Мнения: 3
Да и аз така мисля да повторя теста. Преди малко пак леко зацапване бледо розово и страшно напрежение в областта на кръста мисля че вече трябва да ми дойде наистина . Благодаря  Simple Smile Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт