Един въпрос

  • 13 852
  • 121
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 20
Cecunka,уцели ме точно!Просто толкова съм стопирана,че трудно формулирам мислите си.Помагате ми много.Зная,крайното решение зависи само от нас.Има една мисъл,която много харесвам"Ако минаваш през Ада, не спирай да вървиш!"

# 61
  • Мнения: 2 833
Джия скоро ще станат 3 години откакто го играх този филм. За това време толкова гадости ми минаха през главата, че се чудя - как издържах, как минах през блатото?
Първо бяха твърденията, че аз не съм виновна - как съм най-добрата съпруга, майка, домакиня и т.н.
Постепенно колкото повече неща излизаха на бял свят, толкова "вината" ми растеше ли растеше. Чух обиди, заплахи, даже имаше случай в който ме кле като дърта циганка, не само мен, а всичките ми роднини. Питах го тогава осъзнава ли, че прокле собствените си деца.
Никога преди това не е бил такъв. За 17 години все си мислех, че го познавам. Нищо подобно.

# 62
  • Мнения: 4 841
Има ли тема/теми, които са интересни за него, а ти не споделяш, или изслушваш с досада? Нещо, свързано с интересите му, което силно го вълнува, и иска да споделя? Нещо свързано с хоби, страничен интерес, който няма общо с ежедневието ви, но за него е важно?

Има много жени, които неглижират желанието за споделяне от страна на партньорите си, и ги режат, защото "не им е интересно", "това не го разбирам", "това са пълни глупости", "несериозно е да се занимаваш с това", "мъжки простотии" и т.н. Не твърдя, че авторката е от тях, но има мъже, които искрено се увличат от разни неща, и с удоволствие биха споделяли с партньорката си, ако не бяха гореописаните реплики и досадното отпращане.

По отношение на интересите, мъжете са малко като децата - трябва да бъдат изслушвани, независимо дали считаме че простирането е по-важно от новите супер сили на трансформърите, а беленето на картофи - от най-новите промени в правилника на Формула 1.

Разбира се, редно е и децата, и партньорите, да си имат приятели по интереси за тези неща, но понякога просто искат да споделят в точно в семейството, с най-близките си хора. И ако бъдат редовно отпращани, ще си намерят друго място, на което да бъдат изслушани.

# 63
  • Мнения: 349
Така е, но защо не споделя с приятели, колеги, близки; а споделя с жена и то тайно, и си трие разговорите?

# 64
  • Мнения: 3 794
Защото не му е чиста работата.
Моят какви опашати лъжи измисляше...и аз глупачето, вярвах...Защото не можех да си представя живота без него. Ами, живота без него е чудесен !  Mr. Green

# 65
  • Мнения: 20
да нарека глупост негово изказване не си го и представям.И инструменти съм подавала и за всички "мъжки" играчки съм слушала,било ми е било интересно.И тежко съм носила а съм джезве кокали.Само на язовир за риба сън капризна,трябва ми чадър и после съм кисела,много ме боли главата от слизане.Атмосверното налягане ми се отразява,но съм ходила.

# 66
  • Мнения: 3 794
Джия, не търси вина в себе си.
Постави ребром въпроса. Нямаш 5 живота, че този да го подариш на човек, който не е искрен с теб.
Аз живях в някакъв ужасен кошмар в продължение на месеци...Чудех се всяка минута дали разговаря с другата жена. Не си заслужава.

# 67
  • Мнения: 14 167
Е ако се вписваше в картинката"курвар","женкар","коцкар"и"любител на женски прелести"нещата щяха да са много лесни.Нямаше да е в обкръжението ми и тема нямаше да има.Повярвайте  ми изобщо не отговаря на този образ.Излиза за кратко,вечер,повода доста често е "до магазина".То и така се усетих вечно нещо забравям да поръчам.

Това, че никога не е бил "женкар", не значи че не може да срещне някоя, която ще го заплени. И ще иска да говори с нея, да я вижда по-често... Останалите жени няма да го вълнуват, но тази - да. Това триене на разговори, криене на телефона, често отсъствие от вкъщи, за съжаление на мен ми намирисва на друга жена. Защо се връща вкъщи? Вероятно защото отношенията им още не са стигнали до етап, в който да решат да живеят заедно. А може и дамата да е омъжена, както предположиха други. Важното е, че ако тя каже "да", вероятно ще я последва и ще спре да се прибира вкъщи. Но засега явно не му е сто процента сигурна, а защо да губи питомното и да бяга подир дивото? Както се казва, няма да се пусне от клона, за който се държи /авторката/, докато не се хване добре за другия /новата/. Така мисля аз, дано не съм права, но направо си е класика случая.

# 68
  • Мнения: 2 222
Когато един мъж почне да върши нещо тайно от жена си - каквото и да е - нещата не са на добре. Особено разговори с друга жена.  Crazy Разбирам, че скандали и развод не са ти на дневен ред, но те ще дойдат неминуемо. Навремето, когато моят бивш мъж започна подобни тайни дела и разговори, аз пък почнах да се ограмотявам, четейки западни сайтове по въпроса. Само че тези сайтове постоянно ме прехвърляха към сайтове за разводи  newsm78 С целия си акъл аз се чудех - защо така, не съм тръгнала да се развеждам  Mr. Green Пък те хората си знаят хронологията кое след кое следва и така... Wink За мен почне ли се таен чат, разговор или каквото и да е с друга жена, нормалния живот на семейството си заминава задължително. (Не допускам вариант освестване, спиране на разговорите и т.н. по никакъв начин, макар веднъж да попаднах в една книга на такъв вариант)

# 69
  • Мнения: 3 794
На 100% подкрепям Дара и Дана.
Моят също видимо не беше женкар. Не беше и особено разговорлив, леко темерут. Представи си изненадата ми като видях стотиците обаждания за месец само, стигаха до 10-15 на ден. Разговори по 30-40-50мин. Разговори, докато съм била в банята (това всяка вечер). Разговори в дни на лични празници, отпуска и т.н.
Разбира се, че АЗ търсех начин да поправя това. А той - ами уж съжали по едно време, уж се извини....Разговорите приключи 2,5 месеца, след като аз разбрах за тях, но вече си имаше новата колежка, с която е и в момента.
Абсолютно никакво оправдание няма да мамиш жена си по този начин ! Ако му липсват разговори за хобито му - има форуми предполагам, а и едва ли се занимава с гоблени, че да говори с жена.

Обмисли много добре какво да правиш!

# 70
  • Варна
  • Мнения: 838
   Няма смисъл да търсиш вината в себе си! Повярвай ми, това и Той ще го свърши доста успешно.
    А тези мъже, които търсят разбиране и внимание навън заради пренебрежението на половинката си, са всъщност много малък процент от всички изневеряващи. В повечето случаи няма никакво значение как си се държала, колко си чудесна и грижовна (или пък - ужасна и неглижираща) - мъжът просто се влюбва в друга и това е.
   Прави ми впечатление, че често се/ни питаш, защо Той все още е с теб, а не с нея.
Съзнателно или не, ти се иска да те обнадеждим с отговорите си - че Той всъщност обича теб, държи на семейството ви и други такива... Разбирам те! Но за съжаление истината е друга и не мисля, че имаш нужда от напразни надежди.
    Казаха ти и преди мен - мъжете се променят в такива моменти. Както си мислиш, че с нищо не може да те изненада и го познаваш по-добре от него самия, и сте си най-близките хора... - така и се оказваш като ударена с мокър парцал. И аз говоря от опит.
  Та, мъжът стои при жена си по много причини, но нито една от тях е любов. Човек, който си мислела за стабилен, уверен и силен, в такава ситуация може да прояви отвратително овчедушие и да се държи като абсолютна шутка.
   Повечето искат да излязат чисти от лайната, които сами са забъркали, а вината (ако може цялата) да е на жената. (Ще кажеш, че пред комисия се явяват, що ли...). Съответно, жената се докарва до там, че ТЯ да иска да прекрати връзката, а господинът (в повечето случаи) най-невинно казва, че гадната кучка е развалила семейството и разделя деца и баща.
     Всичко това се случва с малки изключения и вариации по темата, в зависимост от хора, характери, възпитание, манталитет и т.н. Нямам идея обаче, защо винаги става като по учебник.

Последна редакция: вт, 18 авг 2015, 14:33 от Trill

# 71
  • Мнения: 2 833
Trill го е казала много точно.
Скрит текст:
   Няма смисъл да търсиш вината в себе си! Повярвай ми, това и Той ще го свърши доста успешно.
    А тези мъже, които търсят разбиране и внимание навън заради пренебрежението на половинката си, са всъщност много малък процент от всички изневеряващи. В повечето случаи няма никакво значение как си се държала, колко си чудесна и грижовна (или пък - ужасна и неглижираща) - мъжът просто се влюбва в друга и това е.
   Прави ми впечатление, че често се/ни питаш, защо Той все още е с теб, а не с нея.
Съзнателно или не, ти се иска да те обнадеждим с отговорите си - че Той всъщност обича теб, държи на семейството ви и други такива... Разбирам те! Но за съжаление истината е друга и не мисля, че имаш нужда от напразни надежди.
    Казаха ти и преди мен - мъжете се променят в такива моменти. Както си мислиш, че с нищо не може да те изненада и го познаваш по-добре от него самия, и сте си най-близките хора... - така и се оказваш като ударена с мокър парцал. И аз говоря от опит.
  Та, мъжът стои при жена си по много причини, но нито една от тях е любов. Човек, който си мислела за стабилен, уверен и силен, в такава ситуация може да прояви отвратително овчедушие и да се държи като абсолютна шутка.
   Повечето искат да излязат чисти от лайната, които сами са забъркали, а вината (ако може цялата) да е на жената. (Ще кажеш, че пред комисия се явяват, що ли...). Съответно, жената се докарва до там, че ТЯ да иска да прекрати връзката, а господинът (в повечето случаи) най-невинно казва, че гадната кучка е развалила семейството и разделя деца и баща.
     Всичко това се случва с малки изключения и вариации по темата, в зависимост от хора, характери, възпитание, манталитет и т.н. Нямам идея обаче, защо винаги става като по учебник.

# 72
  • Мнения: 8 972
Човекът си има нова изгора, която не му е много сигурна и той сега е в ролята на ловец  Peace Това го държи в напрежение, има тръпка, има емоция...и му харесва, и си го търси. Знае, че не е редно и затова се крие  Wink

# 73
  • Мнения: X
Според мен водещото в повечето изневери не е лафчето с новата, а креватните изпълнения, колкото и да не ни се иска.

# 74
  • Мнения: 25 846
Лафчето е начало...

Общи условия

Активация на акаунт