Споделете весели истории от първия учебен ден и спечелете със Samsonite

  • 7 553
  • 48
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Аз си написах по-горе забавната история на дъщеря ми със снимков материал, но се сетих и за една случка от моето детство.

Точно преди първия учебен ден на шести клас, нашите решават, че ми трябва нова прическа. Майка ми нямаше възможност да дойде с мен, ето защо отидох с баща ми. Имах коса до кръста почти. През целия път се разбираме каква ще ми е прическата, как трябва да се пострижа, за да добия "ученически вид". Влизаме във фризьорския салон, сядам на стола и фризьорката пита баща ми как точно да ме "оформи". Зад гърба ми той посочва някаква снимка от стената и казва: "Ето така". Трябваше да се усъмня нещо още при физиономията на фризьорката, но тогава времената бяха други - родителите комуникираха, аз дори не посмях да се обадя. Сега ми се струва смешно и забавно, но, тогава ми се плачеше. Когато фризьорката приключи, вместо момичето с дълга коса от огледалото ме гледаше непозната с прическа тип "венче". Някой, ако помни филма "Гостенка от бъдещето", ето така изглеждах. Twisted Evil


На следващия ден, след много молби от страна на майка ми, все пак отидох на откриването на учебната година. Ужасно ме беше срам, класният и половината от децата от класа ми не можаха да ме познаят.  Grinning Оттогава си знам, никакви разкрасителни процедури с татко повече!

# 46
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 586
След броени дни и аз ще имам за пръв път първокласник, така че ще се постарая да разкажа нещо от моя Първи учебен ден преди .... мноооооооого години.
Спомням си, че почти всички бяхме с еднакви ученически чанти - кафяви кожени. Една бяла жилетка отпред с червени розички майка ми я беше купила две години преди това от Чехословакия (тогава) и пазеше ред за първия учебен ден - естествено бях с нея. Simple Smile В клас  като влязохме на чиновете ни чакаха комплекта с учебници и пособия. Най-много се радвах на моливите си, защото бяха в метална кутийка. На всички в класа бяха еднакви по 12 бр., а моите бяха 24 - дълго се чудех защо е така и след години разбрах, че майка като е ходила в Чехословакия e е взела за всички еднакви и си е позволила за мен да вземе от по-големите  комплекти. Букета с цветя от домашната градина не липсваше, а като излязох от къщи баба задължително ми поля вода - За да ми върви по вода.  Simple Smile Надявам се, че е било така ...

# 47
  • у дома
  • Мнения: 7 146
Първият учебен ден на голямото ми дете-по пътя ме пита колко години ще бъде в това училище 4 като в ДГ или повече и аз му обяснявам,че може и 4,ако отиде след 4 кл в МГ,а може и до 7-ми клас...След което следва въпрос в МГ колко време се учи и аз обяснявам въобще изобщо че се учи до 12 клас и е задължително,а след това в университет...На него това изглежда му се струва страшно много време и ме пита -А в университета задължително ли е? На което аз отговарям,че не е...А той с въздишка на облекчение-Ох,добре...Развесели ме от сутринта,въпреки дъждовното време...

# 48
  • Мнения: 1 180
Екипът на Samsonite избра тримата потребители, които ще получат награди за своите малки ученици.
Кои са те можете да видите ТУК.

Общи условия

Активация на акаунт