Парфюмни размисли и страсти - 192

  • 99 489
  • 762
  •   1
Отговори
# 90
  • Бургас
  • Мнения: 883
Може ли мнения за този парфюм: http://www.fragrantica.com/perfume/Mauboussin/Mauboussin-2459.html   Praynig Ще се радвам ако някой го е пробвал и сподели! Чудя му се от известно време, но имам съмнения, че може да ми дойде малко по-тежък, отколкото мога да понеса. Благодаря!

# 91
  • Мнения: 31 311
Може ли мнения за този парфюм: http://www.fragrantica.com/perfume/Mauboussin/Mauboussin-2459.html   Praynig Ще се радвам ако някой го е пробвал и сподели! Чудя му се от известно време, но имам съмнения, че може да ми дойде малко по-тежък, отколкото мога да понеса. Благодаря!
Да много е тежък. Пушен и омаен. Женствен и всеобгръщащ. Никога насляпо. Peace
Разкарах бързо преди години моя и ми беше много трудно да го изгоня, защото беше пълно с него в размените. Има малко фенове тук през годините.

# 92
  • Бургас
  • Мнения: 883
Благодаря, densi !   bouquet

# 93
  • Мнения: 17 546
Имаше едни вафли Чайка, обикновени, опаковани в прозрачен целофан с надписи. Този Мобусан ми мирише на крема им. Не ми е тежък, но е плътен. Не прави шлейф, но има аура и леко притиска, отнема въздуха. Не би се харесал на всеки от първо помирисване. Определям аромата като странен. Красиво шише с шантава капачка, която се разваля лесно.

Последна редакция: ср, 26 авг 2015, 20:05 от Бижy

# 94
  • Мнения: 2 445
Темата пак стана тегава. Stop Някой постове са толкова злостни, та чак не се трае! Stop Парфюмни гурута няма! Stop Всичко е субективно, затова и темата е за Размисли и Страсти.


Новичка съм тук, може би вече е обсъждано. Какви милилитри си купувате най-често? Аз посягам към големите- 100 мл, понеже са най-изгодни, но вчера се замислих, дали всъщност е така. newsm78 Направо не мога да ги изразходя, някои ми омръзват и дали не е по-удачно да си взимам по 30 мл Hug При вас как е?
Обикновено си взимам 30/ 50мл, най-симпатични са, а и леки за чантата, но последните ми придобивки са по 100мл на Jour de Fete и La panthere/ 25мл бутилче+ 75мл рефил/. Не устоях.
Освен това имам резерви на най-любимите ми.

# 95
  • София
  • Мнения: 38 674
Въобще не мога да изхабя повече от 30 мл. И най-желания парфюм ми писва.
Ако имам 100 ци , ги търкалям с години и гледам да ги разменя.

# 96
  • Мнения: 566
Не съм привърженик на идеята, че големи компании съзнателно търсят копиране на конкурентни парфюми. Да, може да се случи да има общи черти, характер и нюанси, но рядко се случва един аромат да е идентичен на друг, винаги в нещо се различават.

Това се прави масово от години и то напълно целенасочено.В последните 2 се прави точно с вече споменатия perfume reverse engineering - така е направен La Yuqawam Homme Rasasi , който освен по-наситената малинова нотка е уникално копие на Tuscan Leather , като в бутик на Том Форд са ми казвали,че мириша на него.Да по-малинов и леко по-сладък е ,но приликите са меко казано над 90% . Имам останали още 20мл от Tuscan Leather и повече няма да си го купя-на моята кожа La Yuqawam мирише по същия начин.
Но си прав за друго-доста често целенасочено се променя някоя нотка,или се се добавя нова,за да е малко по-различен.Така е направено с Tabac Rouge - Phaedon , който е супер близък до Tobacco Vanille , като сушените плодове съвсем леко се усещат,но пък има доста изявена нотка на джинджифил , която на мен СУПЕР ми харесва,но някои хора ги дразни.В първия час-час и 15 от 20 човека , 18 няма да да направят разлика между двата,но след това Tobacco Vanille продължава да е линеен,а Tabac Rouge става по-сладък леко с осезаема медена нотка.Phaedon е нишов бранд,а не някоя масовка все пак , който обаче не е много познат в Бг непонятно защо.
Има и примери с нишови марки,които копират дизайнерски,като мога да спомена за Intoxicated By Kilian , който близо час след пръскането мирише почти на 100% като A*Men Thierry Mugler , но след това стават близки,но все пак различни аромати,като при Intoxicated става като все едно си отворил  пакет с висок клас кафе,при A*Men ...всъщност всеки знае той как се развива.Като излезе Intoxicated толкова негативизъм имаше към Kilian,че си позволяват да копират дизайнер....
Има и други случай още по-фрапантни 1997 излизе Legend Michael Jordan и веднага стана хит при любителите на гурме кафе ароматите .След това 1999-та гениален парфюмер като Морис Русел си позволява да изкара СУПЕР подобния Rochas Man , а 4 години по-късно пак той прави пак почти същия New Haarlem Bond - No 9 . Cool Water  е един от най-продаваните мъжки аромати на всички времена , за съжаление силно реформулиран в последно време.Малко хора знаят,че Пиер Бурдон го създава като копие на Green Irish Tweed . Според една друга теория той е оригиналния създател на Green Irish Tweed-вечната мъжка класика,но това е друг въпрос.
Пиер Бурдон е създател на десетки хитове като другите му два топ хита са Feminite du Bois и оригиналния Kouros .
Individuel - Montblanc е супер близък ( и според мен по-хубав) до Original Santal Creed - или Creed го копират , или е вярна популярната теория,че той е истинския създател на Green Irish Tweed и Original Santal , като въпроси са му задавани за това много пъти и никога не го отричал (не и потвърждавал).
Neroli Portofino Tom Ford е подобрена леко версия на 4711 - Maurer & Wirtz ,който е парфюм на...223 години.
Такива примери има още десетки и то за парфюми,които ползвам и ме интересуват и мога да пиша с часове за това.Представям си колко още има.

За мен не са и си ползвам тези, които повече харесвам и желая.

Никога не съм твърдял обратното  Simple Smile Аз казах аз какво мисля,на мен как ми миришат и на моята кожа как се усещат.  Peace

Новичка съм тук, може би вече е обсъждано. Какви милилитри си купувате най-често? Аз посягам към големите- 100 мл, понеже са най-изгодни, но вчера се замислих, дали всъщност е така. newsm78 Направо не мога да ги изразходя, някои ми омръзват и дали не е по-удачно да си взимам по 30 мл Hug При вас как е?

По възможност най-голямата-100,120,150,200 или декантер.В нас имам още 450мл останали от 500 декантер на Virgin Island Water Creed и 800мл от  4711 - Maurer & Wirtz Laughing Снимката не е моя,но тези 800 мл изглеждат точно така :
Скрит текст:
  Mr. Green

За колекционер не се имам-само неща,които ми харесват си купувам.Имам приятел,който има всичко излязло от Montale което за мен е супер простотия,но всеки сам си знае.

Един мой приятел, млад химик, твърдеше, че е успял да направи на гаджето си 1 литър J'adore. Лесно било, само трябвало човек да разполага със свръхмодерна апаратура, с която да разложи и да анализира оригиналната формула, и с всички суровини, с които да забърка още от същото.

Общо взето грубо казано ТОЧНО това е т.н. perfume reverse engineering , за което вече споменах  Peace

# 97
  • Варна
  • Мнения: 1 423

 Долчелизир и Амбр Наргиле може да намирисват еднакво ама реално са много различни. Носила съм и двата и то не само от проба. Наргилето и за мен е много хубав аромат, дълбок , а Долчелизира е като негова измита водица. Приятна, носима, ..........


В това моят нос може да се закълне.
Без да съм кулинар ни най-малко, ама да се сравняват двата, е все едно да сравниш гурме с паница боб. И двете са ядене, и двете си имат своите качества, ама...  Whistling
И не, нямам нищо против по-евтините парфюми, имам и нося такива, но в конкретния случай е смешно да се приравняват.

Може ли мнения за този парфюм: http://www.fragrantica.com/perfume/Mauboussin/Mauboussin-2459.html  Praynig Ще се радвам ако някой го е пробвал и сподели! Чудя му се от известно време, но имам съмнения, че може да ми дойде малко по-тежък, отколкото мога да понеса. Благодаря!

Ооооо, великолепен, любим, омаен, секси, луксозен, женствен, абе... разкош! Много плътен - зрели, сочни сливи е това, което го описва най-добре на повърхността, но в себе си крие толкова много нюанси  и има богато  развитие. Едно ликьорено шоколадово съвършенство е за мен. Има си и любимата ми мухлива нотка в доволно количество, прави страхотен шлейф дори от 2-3 пръсвания. Пищен и много красив парфюм  Heart Eyes Износила съм стотици милилитри от него и това е единствената причина да не купувам нова бутилка, но знам, че в един момент пак ще го поискам силно. За мен е един от най-впечатляващите парфюми, до които съм се докосвала.
Обаче, каквото и да ти казват хората за този парфюм, не се доверявай и не купувай без проба, защото наистина някои хора трудно го носят и в крайна сметка всичко завършва с разочарование.

# 98
  • Мнения: 2 445
WaltherP99, би ли споделил впечатленията си за парфюми с хубаво кафе, такова на което току-що си отворил пакета и прилично задържащо се на върха!
Intoxicated By Kilian- това ли е най-доброто за теб кафе? Не познавам A*Men Thierry Mugler, намира ли се още в Дъглас, примерно?

La Yuqawam Homme Rasasi- ще взема наистина да си купя проба. Харесва ми идеята за повече малина. Кожата забележима ли е?

# 99
  • Мнения: 566
WaltherP99, би ли споделил впечатленията си за парфюми с хубаво кафе, такова на което току-що си отворил пакета и прилично задържащо се на върха!
Intoxicated By Kilian- това ли е най-доброто за теб кафе? Не познавам A*Men Thierry Mugler, намира ли се още в Дъглас, примерно?

La Yuqawam Homme Rasasi- ще взема наистина да си купя проба. Харесва ми идеята за повече малина. Кожата забележима ли е?

Какво разбираш под кафе обаче? Аромат на еспресо,на мляно кафе,капучино,или нещо тип СтарБъкс?
Intoxicated е страхотен парфюм и в топ 3 на парфюмите,при ползване на които съм получавал най-много комплименти,но си е скъп.A*Men е класика,която ползват доста мои приятелки , но в има и хора,които не го харесват.Според някои (не и според мен) в началото има катранена нотка,която много дразни.
Кажи първо какво кафе търсиш и искаш ли да е чисто кафе,или да е доминантна нотка ?
Пробвала ли си Tuscan Leather да ти направя съпоставка?

# 100
  • Мнения: 2 445
WaltherP99, би ли споделил впечатленията си за парфюми с хубаво кафе, такова на което току-що си отворил пакета и прилично задържащо се на върха!
Intoxicated By Kilian- това ли е най-доброто за теб кафе? Не познавам A*Men Thierry Mugler, намира ли се още в Дъглас, примерно?

La Yuqawam Homme Rasasi- ще взема наистина да си купя проба. Харесва ми идеята за повече малина. Кожата забележима ли е?

Какво разбираш под кафе обаче? Аромат на еспресо,на мляно кафе,капучино,или нещо тип СтарБъкс?
Intoxicated е страхотен парфюм и в топ 3 на парфюмите,при ползване на които съм получавал най-много комплименти,но си е скъп.A*Men е класика,която ползват доста мои приятелки , но в има и хора,които не го харесват.Според някои (не и според мен) в началото има катранена нотка,която много дразни.
Кажи първо какво кафе търсиш и искаш ли да е чисто кафе,или да е доминантна нотка ?
Пробвала ли си Tuscan Leather да ти направя съпоставка?
Искам кафе с доминираща нота. Смляно, току-що отворен пакет. На вече леко изветряло имам парфюм. Капучино, лате и разните му други не харесвам.
Да, пробвала съм Tuscan Leather и ще ми е интересно мнението ти.

# 101
  • Мнения: 566
Искам кафе с доминираща нота. Смляно, току-що отворен пакет. На вече леко изветряло имам парфюм. Капучино, лате и разните му други не харесвам.
Да, пробвала съм Tuscan Leather и ще ми е интересно мнението ти.

Хубави доминантни кафета , които притежавам са:
1. Intoxicated By Kilian
2. Intense Cafe Montale
3. Aoud Café Mancera
4. A*Men Pure Coffee , който е най-евтин,но не е никак лош.

Ще ти напиша малко по-късно кратки ривюта на четирите , както и съпоставка между  La Yuqawam и  Tuscan Leather-многото прилики и доста малкото разлики.
Отивам да поиграя 2 часа баскетбол-като се върна ги имаш  Peace

# 102
  • Мнения: 813
Intense Cafe Montale пробвах само от блотер, но много ми хареса. Доста доминантен аромат като повечето Монтали, усеща се хубаво кафето наистина. Simple SmileПомислих си ,че повече от отливка не бих искала от него.

# 103
  • Варна
  • Мнения: 680
Goddess, пробвала ли си  Espresso Royale Sebastiane?
 Peace

# 104
  • София
  • Мнения: 452
Благодаря на Атти за новата тема.

WaltherP99, с удоволствие чета всеки твой пост. Прави ти чест проявеното възпитание и търпение към постовете на някои съфорумки.

За съжаление нямам достатъчно развит необходимия парфюмериен усет и познания, за да мога да участвам пълноценно в този форум, но съм добър читател  Simple Smile и дори и само четенето тук на постове като твоите, на kovatcheva, Йоан Владимир и Deetron ме обогатява. Определено последните ми покупки на парфюми бяха повлияни от прочетеното тук. За мен не е важно, че мненията понякога се различават, важно е че могат да бъдат изразени интелигентно, ерудирано, понякога емоционално и дори поетично.

Това лято за мен ще остане запомнено с покупките на първите ми нишови парфюми - Ananas Fizz на L`Artisan Parfumeur и Ninfeo Mio на Annick Goutal‎.

Общи условия

Активация на акаунт