Парфюмни размисли и страсти - 192

  • 99 442
  • 762
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 566
10 пръскания с Монтал си е брутално. Едно едва успях да го изтрия от ръката си. След вторият душ, едва-едва се усещаше. Бррр...

Не всички Montale са с уникален sillage .Като трайност да-всички са трайни,но не всички образуват парфюмен балон на 2 метра от тебе.
Каква дума е прието да се използва като превод на sillage? На английски се използва или френското sillage,или projection? Сиаж? Не говоря френски и не знам дали така се произнася-англо-говорящите поне така го произнасят.

Aqua di Sale е много странен аромат-дадоха ми няколко мострички при последното купуване на Acqua Viva .Създава усещане на късно септемврийско море тип циганско лято -все едно си на плажа,а морето е изхвърлило около теб миди,водорасли и дървета и духа лек ветрец.Определено нестандартен аромат.
Confetto и него само на мостричка го имам.Много хубав аромат,но не за моята кожа.Трябва да го нося само зимно време и то под и около 0-та.Иначе започвам да мириша на алкохолик олял се се с пиенето. А да-не помня кой питаше за бадемов ликьор тези дни-Confetto е точно това.
Така е, "Солената вода" е морско приключение, солено, водораслено, лимонено-тръпчиво с горчив привкус. Странно, но изключително съживяващо моите заакърнели от прекалена употреба парфюмни сетива.
Подейства ми като освежаващ коктейл, като спомен от нещо дълбоко познато, незабравимо, но и неописуемо.
Конфето е сладка, ликьорено-ванилова мечта  Hug
Благодаря ти, че ми напомни колко е прекрасен и как трябва да го придобия срочно ...  Hug

Walter, последно, какво направи с онази размяна - 2 твои срещу Велвет Роуз & Уд???

Confetto много ми избива на алкохол на мене,иначе е готин.
Ще го пробвам първо другата седмица-така се разбрахме с англичанина.

Хубава вечер на всички,които ще са някъде навън като мен.На останалите-лека нощ.

# 751
  • Мнения: 558
А, ей това с пробата е най-доброто решение!!  Hug
И разкажи, ако забележиш нещо ново интересно Simple Smile

# 752
  • Мнения: 2 276
Мен престана да ме тормози бройката, но не желая да минавам 100 в никой случай. Свети ми червената лампа, но не се стресирам. 20 парфюма на сезон са ОК за "парфюмно отнесен".

 Да ви питам...
То за бройките - хубаво, но аз изпитвам ужас ако любимите ми аромати вземат да намаляват.
Например имам си една отворена бутилка на D&G foи men, една пълна и нещо ми беше притеснено напоследък и си взех още една пълна, да си имам...
С няколко други аромати също съм така.
Днес видях много изгодно Drakar Noir и пак си взех, да си имам... Embarassed
Не съм никак спокойна да отварям бутилка и да нямам една неотворена поне в резерв. Embarassed

# 753
  • Мнения: 31 206
Никога не се запасявам с бутилки. Рядко повтарям парфюм, всъщност случва се само с Шанел, никога с друг. Глорията и Непристойната Органза са двете ми изключения с няколко бутилки, но те са вече супер редки, а и съм ги купувала преди доста години. Сега не бих го направила, защото не ги използвам и двата или супер рядко- един-два пъти в годината.

WaltherP99, силаж се чете на френски.

# 754
  • Мнения: 10 012

Каква дума е прието да се използва като превод на sillage?

Произнасяме както си го написал:
https://www.youtube.com/watch?v=vdFGnMxLGAo

На български казваме "шлейф".  Peace

Melany99,  аз си имам запаси и предполагам доста хора също. На Sicily обаче имам 2 вече преполовени 50чки и я нося много рядко, което е доста тъжно. И си мисля дали да не я изпратя с големи фанфари носейки я подобаващо, и почти ежедневно. Все пак ми е номер 1. Уж любимец, а се е превърнала в носител на тревожност. Не ми харесва това от психологическа гледна точка. Същото и с Виолетковия Ангел, а от него нямам запаси.
http://www.fragrantica.com/perfume/Thierry-Mugler/Angel-Garden-O … te-Angel-712.html
Голяма красота, голяма любов, страх ме е да не свърши, и в крайна сметка го нося рядко. Тъжна работа.

Търся заместител на Covet. Все още имам 150мл от него, та съм ОК, но активно търся ароматичен, билков цитрус със сладка подложка. Не е необходимо да е идентичен като аромат, но отдавна търся по-изпипан вариант. South Bay и Mandragore се приближават, но им трябва още нещо в базата.
Ако налетите на нещо подобно, моля, свиркайте.
Видях, че спрягат Green на Byredo за подобен във Фрагрантика, но понеже е спрян, дори не искам да го пробвам.

Последна редакция: сб, 03 окт 2015, 09:03 от Deziderata

# 755
  • Мнения: 31 206
Не, аз не намирам общо между Green на Byredo и Covet. Парфюма на Байредо ми харесва страшно много, а другия въобще.

# 756
  • Бургас
  • Мнения: 883
Привет момичета и момчета  Hug,
може ли малко помощ относно този Монтал:
http://www.fragrantica.com/perfume/Montale/Aoud-Leather-9224.html ?
Истински унисекс ли е или по-скоро мъжки? А прилика с Tuscan Leather намирате ли и вие, както пише в повечето ревюта или не?
Другият ми въпрос е за:
http://www.fragrantica.com/perfume/Montale/Intense-Cafe-18021.html. Помня, че се коментираше назад, но да питам и аз - усещате ли кафе в аромата? Сладък ли е? Розата много ли е остра т.е. има ли типичното арабско звучене? И последно той става ли за дамски?
Не съм пробвала нищо на Montale... Embarassed
bouquet

# 757
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
Melany99  Hug аз не само, че не се презапасявам, ами дори предпочитам само малки бутилки  Blush Не ми е свършвал парфюм от времето, когато имах един емблематичен и ползвах само него Simple Smile

# 758
  • Мнения: 5 018
Аз се презапасявам, имам фобия от това любим парфюм да ми свърши. Само трупам, много внимавам да не похарча парфюм, преди да имам нова бутилка. Развивам сантимент към тях, снимам си ги, подреждам ги внимателно в красив шкаф, въобще имам емоционална обвързаност. Не към всички аромати, ни най-малко, но към онези, специалните съм така. Специалните за мен са около 30тина.  Crazy

# 759
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Когато мога. се презаписвам.
Понеже 80% от парфюмите ми са спрени или ако не са, са тотално реформулирани.Щом открия някоя реликва я вземам без да се замисля.
Напоследък не съм имала нова парфюмна тръпка,Новите ми неща от началото на годината могат да се преброят на пръстите на едната ръка., което си е постижение. Успях и да свърша цели два парфюма, но тъй като са от тези със запасите.общата бройка не се придвижи надолу.
А най парадоксалното беше, че два месеца се чудих какъв парфюм да сложа на сватбата на племенника. Бях приготвила в една кутия селекция на чистите ми парфюми.Обаче се оказа,  че съм я оставила у дома.. Наложи се да импровизирам и да избера нещо от двайсетина, които бях взела за отпуската...

Последна редакция: сб, 03 окт 2015, 15:27 от sl

# 760
  • Бургас
  • Мнения: 38
Здравейте момичета и момчета!Чета Ви отдавна с голям интерес и се възхищавам на описанията които правите на парфюмите.Аз влизам с въпрос-знам,че многократно е писано и повтаряно за трайността на парфюмите,но не можах да изтрая повече.Става въпрос за  Eau де Merveilles.Имах пробичка и бях по-пестелива,затова не можах да преценя как е откъм трайност.Купих си от Венера козметикс тестер и сега чуденката ми е кой не е вред-аз или парфюма.Пръскам си 4 пъти и има няма 30-40 минути и изчезва.Пак се извинявам за въпроса,ама може ли кожата ми да го "изяжда" за това време?Или е за по-топло?

# 761
  • Мнения: 35 968
 нова тема?

# 762
  • София
  • Мнения: 5 656
ей сега  Peace

готово  Hug

Последна редакция: сб, 03 окт 2015, 19:08 от Атти

Общи условия

Активация на акаунт