Парфюмни размисли и страсти - 192

  • 99 474
  • 762
  •   1
Отговори
# 735
  • Франция
  • Мнения: 898
Благодаря ви  Hug наистина е по-добре, когато съзнаваш, че се побъркваш, поне всички да ти се радват.
Лошото е, че броят на притежаваните бутилки надхвърли 50, а цяла година работя уж много старателно в обратната посока...  Embarassed

Ако продължавам с лакомията си с този темп , до март другата години сигурно ще се утроил  50-цата  Embarassed
Мечтая си да имам 20 парфюма Peace

Cafe Rose за мен е много дамски парфюм!  Heart Eyes Моята представа е обаче европейската, че цветно ухание, меко и вкусно, е ухание на фината дама. Ориенталските представи са други.  Peace

# 736
  • Germany
  • Мнения: 1 581

Cafe Rose за мен е много дамски парфюм!  Heart Eyes Моята представа е обаче европейската, че цветно ухание, меко и вкусно, е ухание на фината дама. Ориенталските представи са други.  Peace
Да, за съжаление е точно така, огромна е културната разлика! Точно затова не харесвам арабските парфюми, винаги са толкова преекспонирани, че и най-носимите и европейски нотки да съдържа, пак ми бърка в здравето. Онази вечер например работих с един наточен арабин, беше ходил човека същия ден и на фризьор, и на бръснар и на маникюр, личеше му. Беше с такава атомна смес от ориенталски подправки+тубероза!!!+мед, толкова гъст и наситен, с нож да го режеш. И дошъл на спорт с този ужас  Sick. Питай ме как издържах 45 минути в неговата компания  Crazy Crazy Sick За мен това си беше откровено женски парфюм, за специални поводи, и то за зряла жена, обаче неговата представа явно беше друга. На следващия ден ме преследваше миризма на Тубероза и за да се оправя психически си поръчах Floriental CdG да ми мине. Сега като го написах, май трябва да представя сметката за осребряване от работодателя, защото съм работила във вредни за здравето условия, нали  newsm78 Joy

# 737
  • Мнения: 31 294
Мечтая си да имам 20 парфюма Peace

Cafe Rose за мен е много дамски парфюм!  Heart Eyes Моята представа е обаче европейската, че цветно ухание, меко и вкусно, е ухание на фината дама. Ориенталските представи са други.  Peace
Ето това е абсолютно точно и моята представа за парфюмните неща.

Ааа Йоан Владимир как 20 парфюма? Много са малко. Та те любимите ми Шанели, които нося през два дни и никога не искам да оставам без тях са толкова. А неща на Том Форд, а нещо на Герлен?
Не, мен ме е страх от мисълта да имам само 20 парфюма.
Но 40 най-много 50 е екстра. За съжаление се освиних рязко за няма и два месеца след буквално години въздържание и съм 70+, което е отвратително. Имам обаче основателна причина да се занимавам отново с парфюми след години въздържание и знам, че скоро отново няма да ме интересува толкова.

Днес нося обилно отново Амбър Империал и ще дам по-добро ревю.

# 738
  • Пловдив
  • Мнения: 5 950
В този ред на мисли, някоя от вас знае ли случайно цената на Герленските ексклузиви на истанбулското летище?
Макарон, аз мисля,че Герленските ексклузиви навсякъде са с една цена - в бутика в Париж бяха 190 евро за 75мл, след това питах в един друг магазин - също толкова. За летищата не знам, но може би ще са около тази цена.

# 739
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Да, така е, и във Виена и в Дюселдорф са такива цените в момента  Peace

# 740
  • Мнения: 10 015
Мен престана да ме тормози бройката, но не желая да минавам 100 в никой случай. Свети ми червената лампа, но не се стресирам. 20 парфюма на сезон са ОК за "парфюмно отнесен".
Знаете как се получава- идеалната ванилия, идеалното пачули, сандалово дърво, канела....Гушливият аромат, чай с роза, чай без роза, драма, елегантност, "винтидж", специални моменти, нещо удобно, нещо ново, нещо интригуващо, кожа, парфюмната "пижама", парфюмирана-непарфюмирана, след спорт...И не на последно място- нотите, които в момента са на първо място, а те се сменят периодично. И резултатът е налице- 80+ се получават много бързо.

Но е истина, че осени ли ме музата, започвам целенасочена ликвидация. Такива състояния ме спохождат веднъж-дваж годишно и започвам да въртя шишета с останало малко количество докато не свършат. За съжаление доста от любимците ми са спрени от производство, така че ще олекна солидно до една година.
Мммда. Нагазила съм дълбоко в Нилските води, нали? Ехм, ехм...(The Nile rhymes with denial)

Днес съм с Ivoire Balmain, чист аромат с креместа консистенция, мека като облаче. Много красив, спокоен аромат. Пролетта ще му отива най-много, мисля, но ми се носи точно сега. Бутилчето му е очарователно.
http://www.fragrantica.com/perfume/Pierre-Balmain/Ivoire-15557.html

# 741
  • Мнения: 558
Мечтата ми е 150 (в момента съм на 193).
Моля за помощ: искам да деля декантер та Plum Japonsis, Cafe Rose, Shanghai Lilly и Lys Fume. Може и друго, но малко, 50 мл.
Навита към и за 50, и за 100, и за 125 мл. В Истанбул са наистина най-евтини и сега си организирам прибиране оттам Wink
Нова мания Profumum Roma. Нова присобивка Aqua di Sale. Следва Confetto ...

# 742
  • Мнения: 566

Cafe Rose за мен е много дамски парфюм!  Heart Eyes Моята представа е обаче европейската, че цветно ухание, меко и вкусно, е ухание на фината дама. Ориенталските представи са други.  Peace
Да, за съжаление е точно така, огромна е културната разлика! Точно затова не харесвам арабските парфюми, винаги са толкова преекспонирани, че и най-носимите и европейски нотки да съдържа, пак ми бърка в здравето. Онази вечер например работих с един наточен арабин, беше ходил човека същия ден и на фризьор, и на бръснар и на маникюр, личеше му. Беше с такава атомна смес от ориенталски подправки+тубероза!!!+мед, толкова гъст и наситен, с нож да го режеш. И дошъл на спорт с този ужас  Sick. Питай ме как издържах 45 минути в неговата компания  Crazy Crazy Sick За мен това си беше откровено женски парфюм, за специални поводи, и то за зряла жена, обаче неговата представа явно беше друга. На следващия ден ме преследваше миризма на Тубероза и за да се оправя психически си поръчах Floriental CdG да ми мине. Сега като го написах, май трябва да представя сметката за осребряване от работодателя, защото съм работила във вредни за здравето условия, нали  newsm78 Joy

Не веднъж съм споделял,че розата в арабския свят се има за мъжка нотка,а повечето мъже носят сладки флорални аромати.Noir de Noir все едно го раздават без пари.На всичкото отгоре там врачанската школа се е изродила в неща като над 10 пръскания на Noir de Noir ,други ексклузиви,Montale.5 пръскания Roses Vanille могат да удушат пор в Европа,но там не е чак такъв проблем.
В  Dubai Mall така можеш да различиш кой е местен,и кой турист.Ако си местен,или живееш и работиш там задължително оставяш парфюмна диря от по 20-30 метра след себе си.
С щедра за моите представи врачанска школа от 7 пръскания Millesime Imperial в Dubai Mall се чувствах като 1 курс студентче в София,което си е сложило пръскане и половина Acqua di Gio за заведение в Студентски Град,за да си го пази да му стигне за 2 години.
Не го е направил човека за да те ядоса-това си е начина за пръскане там.

Ааа Йоан Владимир как 20 парфюма?
....
Не, мен ме е страх от мисълта да имам само 20 парфюма.
Но 40 най-много 50 е екстра. За съжаление се освиних рязко за няма и два месеца след буквално години въздържание и съм 70+, което е отвратително. Имам обаче основателна причина да се занимавам отново с парфюми след години въздържание и знам, че скоро отново няма да ме интересува толкова.

20 ако имам само ще се чувствам като лакомник,който са му казали,че от сега нататък ще яде само хляб,сирене и лютеница  Mr. Green
И аз искам да мина под 100 броя,но не става.Случвало ми се е да разменя парфюми,които не ползвам от доста време и след няколко месеца да си ги купя пак.

В този ред на мисли, някоя от вас знае ли случайно цената на Герленските ексклузиви на истанбулското летище?
Макарон, аз мисля,че Герленските ексклузиви навсякъде са с една цена - в бутика в Париж бяха 190 евро за 75мл, след това питах в един друг магазин - също толкова. За летищата не знам, но може би ще са около тази цена.

Кофтито на L'Art et la Matiere серията, е че трудно се намира по ритейлъри и сайтове.С доста търсене може да се намерят за около 150-160 евро и то пак във Франция.

Мен престана да ме тормози бройката, но не желая да минавам 100 в никой случай. Свети ми червената лампа, но не се стресирам. 20 парфюма на сезон са ОК за "парфюмно отнесен"...... И резултатът е налице- 80+ се получават много бързо.

Но е истина, че осени ли ме музата, започвам целенасочена ликвидация.

20 за ползване за сезон са ок да,но за ликвидацията...не.Имам доста парфюми,които са спрени от производствоот много години,или силно реформулирани и като почнат да ми намаляват гледам да ги използвам все по-рядко,или за специални случаи.Аз като минах 100-та си бях казал,че това е лимита и няма повече накъде...е...има.

Мечтата ми е 150 (в момента съм на 193).
Моля за помощ: искам да деля декантер та Plum Japonsis, Cafe Rose, Shanghai Lilly и Lys Fume. Може и друго, но малко, 50 мл.
Навита към и за 50, и за 100, и за 125 мл. В Истанбул са наистина най-евтини и сега си организирам прибиране оттам Wink
Нова мания Profumum Roma. Нова присобивка Aqua di Sale. Следва Confetto ...

Cafe Rose ще си делим декантер след 2 месеца някъде-ако те интересува пиши ми ЛС.Plum Japonsis е по-специфичен и по-трудно ще намериш няколко човека да си разделите 250мл.Shanghai Lilly и Lys Fume не са мой тип въобще-за тях не знам. Най-лесно в Бг е да намериш хора за делба на Tobacco Vanille и Tuscan Leather.
Aqua di Sale е много странен аромат-дадоха ми няколко мострички при последното купуване на Acqua Viva .Създава усещане на късно септемврийско море тип циганско лято -все едно си на плажа,а морето е изхвърлило около теб миди,водорасли и дървета и духа лек ветрец.Определено нестандартен аромат.
Confetto и него само на мостричка го имам.Много хубав аромат,но не за моята кожа.Трябва да го нося само зимно време и то под и около 0-та.Иначе започвам да мириша на алкохолик олял се се с пиенето. А да-не помня кой питаше за бадемов ликьор тези дни-Confetto е точно това.

Парфюм за деня Higher Energy Christian Dior .

# 743
  • Враца
  • Мнения: 2 703
"На всичкото отгоре там врачанската школа се е изродила в неща като над 10 пръскания на Noir de Noir ,други ексклузиви,Montale.5 пръскания Roses Vanille могат да удушат пор в Европа,но там не е чак такъв проблем.
В  Dubai Mall така можеш да различиш кой е местен,и кой турист.Ако си местен,или живееш и работиш там задължително оставяш парфюмна диря от по 20-30 метра след себе си... "


О, там за мен ще е рая ..  Joy

# 744
  • Мнения: 516
Може ли едно мнение за Marina de Bourbon L'or des Bourbon,glittering eau de parfum,не мога да го намеря във fragrantica,а като цяло няма и мнения за него,много се надявам някой да го познава   bouquet

# 745
  • Мнения: 566
"На всичкото отгоре там врачанската школа се е изродила в неща като над 10 пръскания на Noir de Noir ,други ексклузиви,Montale.5 пръскания Roses Vanille могат да удушат пор в Европа,но там не е чак такъв проблем.
В  Dubai Mall така можеш да различиш кой е местен,и кой турист.Ако си местен,или живееш и работиш там задължително оставяш парфюмна диря от по 20-30 метра след себе си... "


О, там за мен ще е рая ..  Joy

Ти се бъзикаш,ама с някои неща прекаляването води до нежелани реакции и усещания.Roses Vanille е много силен,траен и доста доминантен.Пръска се по веднъж,2 пъти си е точно врачанската школа,а с 5 пъти убиваш човек и животно в Европа.Mukhallat Montale ми е СУПЕР любим парфюм,но от 10 пръскания на човека,с който говорихме по работа ми се догади, и се почувствах като участник в състезание по бързо хранене с любима моя храна,в момента в който вече съм преял,лошо ми е,се и се чудя как да преглътна. Stop

# 746
  • Враца
  • Мнения: 2 703
Не се бъзикам, майтапя се и то с най-добри чувства  Peace
Иначе с интерес следя ревютата ви.  bowuu

# 747
  • Мнения: 7 113
10 пръскания с Монтал си е брутално. Едно едва успях да го изтрия от ръката си. След вторият душ, едва-едва се усещаше. Бррр...

# 748
  • Мнения: 558
Aqua di Sale е много странен аромат-дадоха ми няколко мострички при последното купуване на Acqua Viva .Създава усещане на късно септемврийско море тип циганско лято -все едно си на плажа,а морето е изхвърлило около теб миди,водорасли и дървета и духа лек ветрец.Определено нестандартен аромат.
Confetto и него само на мостричка го имам.Много хубав аромат,но не за моята кожа.Трябва да го нося само зимно време и то под и около 0-та.Иначе започвам да мириша на алкохолик олял се се с пиенето. А да-не помня кой питаше за бадемов ликьор тези дни-Confetto е точно това.
Така е, "Солената вода" е морско приключение, солено, водораслено, лимонено-тръпчиво с горчив привкус. Странно, но изключително съживяващо моите заакърнели от прекалена употреба парфюмни сетива.
Подейства ми като освежаващ коктейл, като спомен от нещо дълбоко познато, незабравимо, но и неописуемо.
Конфето е сладка, ликьорено-ванилова мечта  Hug
Благодаря ти, че ми напомни колко е прекрасен и как трябва да го придобия срочно ...  Hug

Walter, последно, какво направи с онази размяна - 2 твои срещу Велвет Роуз & Уд???

# 749
  • при морето
  • Мнения: 911
Момичета,едно бързо въпросче и молба-моля тези,които имат наличен Dune на  Dior да погледнат има ли на дъното или някъде другаде номер,а въпроса ми е означава ли,че ако не е фиксиран номер,значи не е оригинален?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт