Парфюмни размисли и страсти - 192

  • 99 531
  • 762
  •   1
Отговори
# 720
  • Франция
  • Мнения: 898
Благодаря ви  Hug наистина е по-добре, когато съзнаваш, че се побъркваш, поне всички да ти се радват.
Лошото е, че броят на притежаваните бутилки надхвърли 50, а цяла година работя уж много старателно в обратната посока...  Embarassed
kovacheva,
Няма такива работи изобщо върху мен. Този парфюм не го възприемам изобщо като анималистичен, но аз съм човек, който носи все пак Жики ЕДП и моята кожа го разтопява до лавандулово крем брюле, плюс че носех и обожавах и другите стари герлени, в старите версии, и никой не се е оплакал. Муск Раважор ми е много по-мек и лесен за носене от старата школа. А точно началото е бо-жест-ве-но  Heart Eyes

# 721
  • Мнения: 3 096
аз съм човек, който носи все пак Жики ЕДП и моята кожа го разтопява до лавандулово крем брюле, плюс
Този пост ме кара да мечтая. Така искам да си намеря някаква лавандула, омекотена от ванилия, мускус, хелиотроп и дървеса. Можете ли да ми препоръчате нещо, различно от Jicky? Разгледах пирамидата на Jil на Джил Сандер, която съдържа и двете съставки, но отзивите са противоречиви относно лавандулата - не всички я усещат.
Познавам и Burberry Brit Rhythm, но той е за по-топло време.
Ще се радвам да ми разкажете и за Style на Джил Сандер, защото по описание е правен като за мен. :) Намерих резултати с търсачката, но бих искала да науча и по-пресни впечатления. И най-важният въпрос - усеща ли се виолетка на даден етап?

Иначе ще посрещна есента с My Burberry, който е чудесен за сезона. Усещам роза и здравец, съвсем леко подсладени. Визуално е решен в златната гама и това му отива. Леко резлив парфюм за добро настроение и тонизиране. Симпатично, а не респектиращо елегантен. Трайността е между 4 и 6 часа, шлейфът - умерен.

# 722
  • Мнения: 283
Здравейте всички  Hug! И аз като Денси да заявя отромната си радост, че темата се раздвижи . Може ли малко побутване, че не мога да се реша да поръчам на сляпо. Става въпрос за L'Artisan La nuit de Tubereuse - някой познава ли го, рискувам ли много, ако го поръчам на сляпо? newsm78

# 723
  • Мнения: 31 366
Здравейте всички  Hug! И аз като Денси да заявя отромната си радост, че темата се раздвижи . Може ли малко побутване, че не мога да се реша да поръчам на сляпо. Става въпрос за L'Artisan La nuit de Tubereuse - някой познава ли го, рискувам ли много, ако го поръчам на сляпо? newsm78
Да рискуваш, труден е парфюма. Лъже, че е лек и невинен, но не е. Харесвам го, но така и не го купих. Сега му поръчах проба с тези на Мансера, за да го понося няколко пъти. Поръчай проба и тогава решавай.

# 724
  • София
  • Мнения: 1 210
Може ли малко побутване, че не мога да се реша да поръчам на сляпо. Става въпрос за L'Artisan La nuit de Tubereuse - някой познава ли го, рискувам ли много, ако го поръчам на сляпо? newsm78
За мен е от по-носимите туберози; усещам и пипер. Ако не си фен на туберозата - първо пробвай.
Аз вероятно ще го подновя като довърша бутилчето Wink

# 725
  • Мнения: 5 056
Подписвам се под мнението, че "лъже", че е лесен. Така се подлъгах да го купя след две проби, после го разменях. Носим е, но си иска сериозно пробване.

# 726
  • Мнения: 31 366
Подписвам се под мнението, че "лъже", че е лесен. Така се подлъгах да го купя след две проби, после го разменях. Носим е, но си иска сериозно пробване.
В него има силна, восъчна нишка, която на някои кожи изпъква непоносимо. Туберозата иначе не е мазна и не е задушлива.
Не е добре по принцип да се купуват парфюми насляпо. Peace

# 727
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 514
Скрит текст:
ПП Сега ме подертихте с Rose Velours.  newsm43

Ако те интересува обмисляме с един приятел да си разделим декантер на Cafe Rose Tom Ford
Няма да е сега обаче,а края на ноември/средата на декември.
Ако искаш ще ти пиша ЛС като дойде момента.  Peace

Едва ме нави... Joy Нищо, че не го познавам Cafe-Rose. Не е ли доста мъжки? Hug

Скрит текст:
Честно казано това беше по-скоро като претекст ,че сме имали страхотна нужда от нови ботуши и чанта , като се намекна,че купуването на минимум едното е задължително и получих наставление какво точно искаме:
1.Ботуши
http://www.toryburch.com/sarava-boot/33158755.html?cgid=shoes-bo … 3158755_color=623
2.Чанта
http://www.toryburch.com/britten-small-slouchy-tote/31159877.htm … _31159877_size=OS

За момента парирах тези подли желания,но да видим до кога    341uu

Грехота е, да не ги купиш! Rolling Eyes

# 728
  • Мнения: 5 056
Не е добре по принцип да се купуват парфюми насляпо. Peace

Но е толкова изкушаващо. Тръпката, очакването... А и напоследък по-добре се познавам и са ми по- успешни слепите покупки.

 Blush Blush Току що направих една сляпа поръчка на http://www.fragrantica.com/perfume/Thierry-Mugler/The-Taste-of-F … -Angel-13603.html Купувах на майка ми подарък за един повод и не се сдържах. Нямам нищо шоколадово, а този е така примамлив.

# 729
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 514
Благодаря ви  Hug наистина е по-добре, когато съзнаваш, че се побъркваш, поне всички да ти се радват.
Лошото е, че броят на притежаваните бутилки надхвърли 50, а цяла година работя уж много старателно в обратната посока...  Embarassed

Честитооо!   bouquet

Аз две години работих в тази посока, но сега всяко въздържание се завръща със страшна сила... Като бумеранг. Лоша работа. Но пък как да устоиш?!? Добре, че около мен няма ексклузиви на Герлен. Mr. Green

Скрит текст:
От къде си ги напазари Йоан Владимир, ако не е тайна? Може и на ЛС. Hug

# 730
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 514
Не е добре по принцип да се купуват парфюми насляпо. Peace

 Flutter

# 731
  • Мнения: 5 056
В този ред на мисли, някоя от вас знае ли случайно цената на Герленските ексклузиви на истанбулското летище?

# 732
  • Мнения: 685
Днес разносвах L'Eau d'Ambre L`Artisan Parfumeur. Хубав есеннен аромат, обаче никакво развитие няма при мен. Sad След един час направо почнах да се задушавам. Може би не съм му уцелила времето и трябва да изчакам студа.

Аз го получих като подарък от ММ, иначе трудно щях да преглътна цената. То си е все едно купуваш някой ексклузив на Герлен. Crazy

http://www.enzo.bg/viktor-rolf/flowerbomb-rose-explosion-parfjumna-voda-za-zheni/ 210лв за 100мл не е евтино,но е доста далече от L'Art et la Matiere серията на Guerlain.
От там може би да, но иначе е около 170Е, а L'Art et la Matiere 190Е. Има 20Е разлика, но според мен е пренебрежимо малка. Simple Smile

Последна редакция: чт, 01 окт 2015, 23:55 от something new

# 733
  • София
  • Мнения: 3 885
Здравейте всички  Hug! И аз като Денси да заявя отромната си радост, че темата се раздвижи . Може ли малко побутване, че не мога да се реша да поръчам на сляпо. Става въпрос за L'Artisan La nuit de Tubereuse - някой познава ли го, рискувам ли много, ако го поръчам на сляпо? newsm78

Аз го имам от тази година.Много ми харесва, но аз обичам тубероза.На моята кожа няма восък, дори напротив много добре туберозата е балансирана с карамфила,мъска и червения пипер.Да си призная,но този аромат ми действа както на мен,така и на ММ /когато го нося/ като афродизиак и аз много внимавам кога го употребявам   Embarassed , а го купих абсолютно насляпо и от две споменавания в темата.Има много страст в този аромат! Peace

Честити придобивки на всички!

Последна редакция: пт, 02 окт 2015, 00:50 от veka

# 734
  • Мнения: 566
Човек, купете ботушите и чантата върха са! Марсала цвета на 2015 г. Ако е само едно ботушите без спор.
Ох ако купувахме само парфюми ние, с мед да ни намажеш... ама и други хобита има.
Сега очаквам новата грим колекция есен 2015 на Шанел, а тя като дойде купувам напоследък около половината продукти, а преди почти винаги цялата. Аксесоарите, дрехи, бельо, и т.н. лудост.
Добре, че се въртят и има пренасищания, че иначе няма смогване.

Моите хобита са :
1.Моторите
2.Дрехи
3.Парфюми
4.Спорт
5.Излизания по заведения
Харесвам и часовници,но не супер скъпи,като съм се ограничил на 2 за година най-много.
Сега няма да взема нищо със сигурност-Tory Burch зимните им намаления са доста сериозни и сегашните цени ще са поне 30-40% надолу след месец и малко.Малката е 1.81м , и за нея размери ще има от ботушите тогава.Чантата да не вземе да свърши цвета само,че наистина е супер популярен при жените от известно време.

А горните ботуши и чанта си просят покупката просто. Страхотни са!

Днес за пореден път диктувах заглавието на Premier Figuier на една позната. Много похвали жъне този парфюм.  Heart Eyes

Подкрепи ме пък ти-вместо да кажеш "купи си няколко нови парфюма"  Mr. Green
За комплиментите е факт,това което каза. Peace


Познавам го отдавна, започва добре, но при мен избива много ирис и морков в базата, портокала не се усеща, а аз не харесвам ирисите на TDC. Две землисти ноти на едно място ми идват свръх.

 Съвсем наскоро получих мейл от L`Artisan, в който промоцията беше, че за всеки закупен продукт от онлайн магазина получавате гратис и проба от  Noir Exquis L`Artisan.  Обаче съм изтрила мейла  Mr. Green, за да не ме изкушава hahaha

Честито на всички за новите придобивки, ще чакам подробните ви описания и впечатления.
Йоан Владимир, на теб два пъти честито, много ме кефиш, така се действа  Hug
Скрит текст:
Моля да споделиш, излиза ли много животно при теб в Musc Ravageur Frederic Malle? Наскоро приготвях пробички на парфюмен приятел и ми попадна проба без надпис. Можеше да бъде само два парфюма, и аз го сложих смело на кожа, да видя кой от двата е. Е оказа се Мускуса. Лелелеле, много плътски, много животно изби върху мен, като това е най-мекия израз, който използвам. Ако не го използвах трябваше да спомена определени части на мъжката анатомия, отдавна невидели вода и сапун и то не с добро  Mr. Green  Sick Скоро стана наистина красив върху мен, обаче шокът беше голям и едва ли ще се престраша да го сложа отново. Muscs Koublai Khan Serge Lutens e като невинно цветенце върху мен, в сравнение с това потресаващо начало. Сега разбирам на Walter P99 приятелката защо е избягала, особено ако е бил прясно парфюмиран  ooooh!

Както каза онзи ден приятелката ми,която се зачете в темата да види какво пиша толкова "В тази тема сте като група наркомани - кой повече,кой по-малко зависим,като ти и още няколко момичета сте от най-зависимите.Уж някой ще се отказва,уж ще пести пари и се появява някой с нещо "уникално и феноменално" и всички пак се хващате на хорото."  Mr. Green
Боже, Боже, добре че на ММ не му идват такива идеи да наднича къде какво пиша, чееее  ooooh! #2gunfire hahaha Неслучайно всички парфюми са ми прибрани в шкаф и никога не знае кога си купувам нов парфюм или обувки. Само като не харесва нещо пита това ново ли е и дава да разбера, че не се препоръчва носенето му, когато сме заедно. Или кашля многозначително и чака аз сама да се сетя Mr. Green
Добре, че не е посочила поименно зависимите  Joy Joy Joy
И към мен пътуват няколко неща, много се вълнувам  Heart Eyes

Като каза моркови и веднага се сетих за Un Jardin Sur Le Nil - моркови и домати-НИЩО друго не усещам.
Noir Exquis L`Artisan е супер нов-днес ми отговориха от няколко европейски сайта,че поне след 2-3 седмици ще го заредят,а от 2 места ми казаха,че дори края на месеца,като за момента парфюма се предлагал само в Щатите-от там и беше на американката,която спрях на "Шишман" ,за да я питам с какъв парфюм е.
Musc Ravageur често точно така мирише при мен -
Скрит текст:
на мръсните мъжки части.
На мен мястото ми свърши и ще си поръчам нов скрин другата седмица.  Whistling

Благодаря ви  Hug наистина е по-добре, когато съзнаваш, че се побъркваш, поне всички да ти се радват.
Лошото е, че броят на притежаваните бутилки надхвърли 50, а цяла година работя уж много старателно в обратната посока...  Embarassed

Ако продължавам с лакомията си с този темп , до март другата години сигурно ще се утроил  50-цата  Embarassed

Скрит текст:
ПП Сега ме подертихте с Rose Velours.  newsm43

Ако те интересува обмисляме с един приятел да си разделим декантер на Cafe Rose Tom Ford
Няма да е сега обаче,а края на ноември/средата на декември.
Ако искаш ще ти пиша ЛС като дойде момента.  Peace

Едва ме нави... Joy Нищо, че не го познавам Cafe-Rose. Не е ли доста мъжки? Hug

Скрит текст:
Честно казано това беше по-скоро като претекст ,че сме имали страхотна нужда от нови ботуши и чанта , като се намекна,че купуването на минимум едното е задължително и получих наставление какво точно искаме:
1.Ботуши
http://www.toryburch.com/sarava-boot/33158755.html?cgid=shoes-bo … 3158755_color=623
2.Чанта
http://www.toryburch.com/britten-small-slouchy-tote/31159877.htm … _31159877_size=OS

За момента парирах тези подли желания,но да видим до кога    341uu

Грехота е, да не ги купиш! Rolling Eyes

Не го ли познаваш Cafe-Rose? Ако не-имаш ли къде да го пробваш? Чист унисекс.
Чак пък грехота? Едното от двете да,но и двете ...едва ли  Mr. Green
Нямам против да се правят такива подаръци.Самия аз доста харесвам дрехите,обувки,чанти на Tory Burch как изглеждат на жена-може да ти прозвучи глупаво,но точно това са визията и стила,които харесвам в една жена .Марката не и е супер популярна тук.Купувал съм неща за сестра ми ,и майка ми доста пъти.Или чанта,или ботуши обаче ще има-тя да си избере.
Сега като го пиша и се сещам за една мега хитова снимка от преди няколко години  Mr. Green
Скрит текст:
Не сме женени все пак,като дори не живеем заедно.


Нова Черна Орхидея ЕДТ излиза тази есен. Кара рекламно лице.


Имам пратена мостра от Щатите-ще мога да дам оценка до 10-на дни.  Peace
Да ама не-мостричката се е счупила при транспортирането  Sad Ревю по аромата на плика не мога да направя.

Последна редакция: пт, 02 окт 2015, 04:56 от WaltherP99

Общи условия

Активация на акаунт