Парфюмни размисли и страсти - 192

  • 99 436
  • 762
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 169
При мен Intense cafe изкарва най-вече роза, което да си призная не ми харесва особено, но с нетърпение очаквам да паднат още температурите и да го пробвам пак.
@goddess, ако си се насочила към него в parfumi shop предлагат отливка от него и може да пробваш преди да закупиш.
Edit:
Махнали са пробата от интенс кафе. Жалко.

# 106
  • Мнения: 178
Goddess, пробвала ли си  Espresso Royale Sebastiane?
 Peace
Еспресо роял е лате или капучино според моя нос . Интенз кафе на Монтал също не ми е прясно смляно кафе.Усещам кафето ,но розата е доминира(това от тест ,не от истинско разносване)
Всъщност на моята кожа всичко започва да сладни и да избива ванилия ,дори там където я няма Simple Smile

# 107
  • Germany
  • Мнения: 1 581

От доста време съзерцавам Cavalli Gold. Kovatcheva, честито!  bouquet
Не ми се иска да го отстрелям на сляпо, но все го чакам да дойде, и все го няма...А тези лешници...
Имам Mandorlo di Sicilia и Chocolate Greedy, трябва ли ми и Gold? Flutter

Deziderata, благодаря  Hug
Не знам доколко мога да съм ти полезна, защото самата аз в момента не вярвам на възприятията си, не е никак мой, но пък ми е толкова хубаво с него  Heart Eyes Чувствам се като печена филийка, намазана с Нутела  Heart Eyes Mr. Green, иде ми сама да се изям  Mr. Green. За мен това са най-носимите печени лешници и орехи, с дъх на шоколад, мога да го консумирам до безкрай, без да ми стане лошо, дървото и кожата неутрализират сладостта и му придават изтънчена класа, създават едно комфортно чувство, да се сгушиш в него и да се загубиш  Heart Eyes В топлото се държи наистина прекрасно, трайността му е повече от добра за мен, повече от 7 часа го усещам.
По въпроса с количеството парфюм, което купувам, избирам най-малката възможна опаковка. С времето се научих да не налитам на най-големите количества, купувам само и единствено за себе си, бързо се влюбвам, но и бързо разлюбвам или ми омръзва парфюм, не деля парфюми вече, не обичам отливки, а големи количества направо ме стресират. Затова по малко, за да е пълно удоволствието и да си го ползвам пълноценно и с желание до край  Wink
Вчера отивам в любимата ми парфюмерия за да пробвам някои неща, които са ми интересни, и погледът ми се спря върху нов бранд, който се презентираше. Не можах да повярвам на очите си, защото пред мен стоеше цялата колекция на Frederic Malle Crazy Crazy Имам си парфюми, за които мечтая, без да посягам към тях, въздишам тайно, но не съм изкушена да се запозная с тях. Имала съм възможност да се запозная, но по незнайна причина не съм го направила, при това напълно съзнателно. Фредерик Мал  един от тези брандове, някак недорасла за него се чувствам, и изведнъж бум, стои пред мен в цялата си прелест, на масичка, достъпна за всеки и аз се чувствам като циганче в сладкарница Mr. Green, хем ми се иска от всичко да опитам, хем съм сигурна, че някой ще ме перне през ръцете  Grinning
Посягам към една от мечтите ми, Пудреният ирис http://www.fragrantica.com/perfume/Frederic-Malle/Iris-Poudre-4771.html, за който съм мечтала толкова дълго, приела съм, че е един от най-добрите ириси, направо съм го определила като Пол Нюман на ирисите. Пръскам разтреперана, чакам оркестърът да свири туш, само за да разбера, че това не е моят ирис. Даже не го и усещам като ирис, защото единственото, което чувствам, усещам и ненавиждам са алдехиди, и за да стане по-ужасно, комбинирани с мускус Crazy Ей така се сгромоглясва една мечта, която беше по-добре да остане такава. Не знам дали ще му дам нов шанс за проба, но определено не е на нивото на Пол Нюман  Wink
Пробвах и Carnal Flower (само на блотер!), и Йоан Владимир, аз вече знаех на какво мирише, точно така миришеха онези орхидеи, точно на този парфюм. Завиждам ти за смелостта да го носиш, респект! Няма да ти казвам обаче, моят 17-годишен племенник на какво определи въпросните орхидеи че миришат и ми се чудеше на ентусиазма да ги вдъхвам до безкрай  Wink
Musc Ravageur на мен пък ужасно ми напомня на El born Carner Barcelona, без меда в него. Харесва ми, но чак в базата, началото отново е непоносимо и твърде мръсно и прашно, твърде амброво за мен.

Последна редакция: ср, 26 авг 2015, 21:51 от kovatcheva

# 108
  • Мнения: 17 546
Чувствам се като печена филийка, намазана с Нутела  Heart Eyes Mr. Green, иде ми сама да се изям  Mr. Green. За мен това са най-носимите печени лешници и орехи, с дъх на шоколад, мога да го консумирам до безкрай, без да ми стане лошо, дървото и кожата неутрализират сладостта и му придават изтънчена класа, създават едно комфортно чувство, да се сгушиш в него и да се загубиш  Heart Eyes В топлото се държи наистина прекрасно, трайността му е повече от добра за мен, повече от 7 часа го усещам.
kovatcheva, надявам се да поемеш отговорност Crazy а още повече се надявам, че няма да ти се наложи! Hug
1 молекула разум обаче надделя и поръчката е за 30 мл! Laughing До сега съм имала само 2 парфюма в разфасовка от 30 мл, Ликьореният Ангел, той даже е 35! И Ботега Венета. Бутилчетата са обидно малки! Tired Венета свърши светкавично почти, а Ангелът не свършва никак Thinking Май имах още 1-2 по 30, но освен, че са излетели безсрамно бързо, не са ми оставили ясен спомен, за да се сетя кои са. Thinking О, и вчера се сдобих с едно бижу в 30 мл бутилка - Хипнотик Пойзън Еликсир.
Всъщност аз пробвах Златното Кавали май по Коледа, много го мислих и разпитвах за него, и изведнъж го забравих. Сега спонтанно го избрах, но то след твое описание така става...  bouquet

Deziderata, изчакай малко да пристигне и предвид доста често сходните ни предпочитания, ще разкажа и аз, а ти си прецени. Ако имаш търпение де, след това вкусно нещо, което прочетохме... Laughing

# 109
  • Мнения: 868
Аз сигурно съм единствената, която не усеща прясно кафе в Интенс Кафе на Монтал. За мен е изключително сладък + роза. Но аз от известно време не понасям прекалено сладки парфюми така че може нещо в мен да е повредено.

Ковачева, труден е наистина Ирисът на ФЛ. На мен точно алдехидите в началото ми харесват, но после става сух. Изобщо, целият бренд не е лесен за носене.

Понеже съм още на лятна вълна, пробвах новия Tom Ford Venetian Bergamot. Исках нещо свежо, но и малко edgy. Представях си свеж, но и кремест бергамот, поукрепен от подправки в началото и кедър в базата. Не откривам нищо edgy в него, а и не бих го избрала заради свежест. Бергамотът е кремов или по-скоро прашен и подправен леко от пипера. Бергамотът е само в началото. Самата сърцевина на парфюма е белоцветна + досадно сладко-мускусува. За сметка на кедъра, усещам доста добре т.нар. синтетичната съставка "кашмирови дървеса" или "кашмир."  Нищо оригинално не е, но ще е доста safe парфюм за хора, които нямат нищо против бели цветя + сладък синтетичен мускус.

Ако бели цветя + сладка база е целта, бих предпочела SL La Religieuse, чиято база е по-изчистена и елегантна.

П. П. Много от нас тук познаваме други форуми и блогове. Аз намирам в тая тема конкретно интересни перспективи за парфюми, които вече познавам, и често съм ги виждала в нова светлина. Намирам и информация за парфюми, които няма при мен или които не са добре познати по моите ширини. Темата, за разлика от други чуждоезични, е малка, но с добри ценители и познавачи, и е изградила своята собствена култура. Фрагрантика, като контраст, е огромна, дискусиите еднообразни (списъци на парфюми не ми се четат), а и много от ревютата са написани лошо и неграматично.  Бейзноутс позамира напоследък.

Благодаря за линка към другата тема на български! Бях я позабравила покрай всичко останало напоследък, а там има много добри ревюта.

Последна редакция: ср, 26 авг 2015, 23:17 от Pixie

# 110
  • Варна
  • Мнения: 678
Хм, Cavalli Gold в началото наистина грабва, но след 15 -30 мин. усетих онази металическа или по-скоро пластмасова нотка, характерна за някой Кавалита (Just Cavalli,  Gold). Тествах го през ранна пролет и вярно, че с него хвърчаха доста други проби, но това е споменът ми. Все пак ще го пробвам пак ,  за да си припомня.
Виж, Nero Assoluto е друго нещо...

# 111
  • Мнения: 31 206
 Nero Assoluto и за мен е готин парфюм. Харесвам и Голд, но явно не достатъчно за да купя единия от двата.

# 112
  • Мнения: 17 546
Виж, Nero Assoluto е друго нещо...
След като получих такова ужасно недоразумение в лицето на този парфюм, някак се стъписах от аромата и сега просто не смея да погледна към него. Rolling Eyes Разумното количество от 30 мл от RC Gold ми дава спокойствие, че няма да ме притиска, ако усещането ми за него се е променило и се окаже, че не съм съвсем очарована.   Simple Smile

# 113
  • Франция
  • Мнения: 898
kovatcheva  Crazy ако знаеш само в какво слабо място ме уцели!
Обсебена съм от линията на Frederic Mall вече две години. Почти нищо друго не успява да ми задържи вниманието и все въртя-суча и пак към тях се насочвам.
Това че са трудни и недвусмислени още повече ме привлича. С някои от тях имах много бурни отношения на недоверие и неразбирателство, други бяха голяма любов от първа среща - в харема ми са вече 12!  Blush
Iris Poudre - голяма любов от първо помирисване, нежен ирис, леки като въздушни мехурчета алдехиди и гладък млечен сандал - какво повече може да иска човек  Heart Eyes
Musc Ravageur - за мен е греховното дете на Шалимар и Жики, как бих могла да не го обожавам?
За Carnal Flower вече прекалено словоблудствах Crazy Говори ми, говори ми.

P.S. Пробвай Carnal Flower на кожа. Едно съвсем леко фъс в деколтето.  Simple Smile Само толкова.

# 114
  • София
  • Мнения: 5 656
Атти, и двата се оказаха големи попадения за мен. Много ми харесват, но не знам дали ще мога да ти помогна в избора. За съжаление не съм запозната много отблизо с Коко Мадмоазел, никога не съм го имала, но горе-долу знам какъв е ароматът му. Черният наистина напомня за него, но за мен не е толкова близък. Много по-мек е, осезаемо се усеща амбър, много женствен.
Lumiere Rose също е хубав. Той не е толкова плътен като Lumiere Noire. Да, сладък е, но не прекалено. Розата е като захаросана. Усеща се сладък корен, но не е така натрапчив и осезаем, както в повечето аромати, където присъства. Леко по-кокетен и момичешки е от черния.
Според мен и двата аромата са много добре направени и са на прилична цена. За трайността също нямам забележки. 
Да се похваля, че днес се сдобих с ето това: http://www.fragrantica.com/perfume/Ted-Lapidus/Rumba-Passion-15254.html. Още не съм го пробвала, както трябва, но на първо четене изглежда, че ще се харесаме. Ще се радвам ако някой го познава и сподели впечатления.  Hug

Много благодаря за мнението ти, почти съм убедена, че червеният Люмиер ще ми хареса с оглед на посочената прилика с Love Chloe Eau Florale. А още повече благодаря за споменаването на Rumba Passion, аз съм фен на класическата и вероятно тази ще ми допадне също   bouquet

# 115
  • Мнения: 566
Искам кафе с доминираща нота. Смляно, току-що отворен пакет. На вече леко изветряло имам парфюм. Капучино, лате и разните му други не харесвам.
Да, пробвала съм Tuscan Leather и ще ми е интересно мнението ти.

Хубави доминантни кафета , които притежавам са:
1. Intoxicated By Kilian
2. Intense Cafe Montale
3. Aoud Café Mancera
4. A*Men Pure Coffee , който е най-евтин,но не е никак лош.

Ще ти напиша малко по-късно кратки ривюта на четирите , както и съпоставка между  La Yuqawam и  Tuscan Leather-многото прилики и доста малкото разлики.
Отивам да поиграя 2 часа баскетбол-като се върна ги имаш  Peace


1.Чисто хубаво смляно кафе от висок клас.Доста линеен е при мен-от началото до края аромата е един и същ.Както вече казах-доста подобен на A*Men 45мин-час.Кафето е нагарчащо като аромат с доста лека сладост.По никакъв начин никой да не се влияе от глупавите коментари във Фрагрантика за него,като причините за тях са 2:
-Супер малко хора са го пробвали за по-дълъг период и на кожа "Еййй точно като A*Men-очаквах повече"...да ама си го подушил в някой магазин,казал си има евтина алтернатива и си си излязъл без въобще да разбереш,че приликите са в началото,а след 45 мин A*Men се превръща в нещо съвсем различно.
-Огромен процент от ривютата там се пишат от американци,които като им кажеш "кафе" и се сещат не за еспресо,турско ,или смяно кафе,а за някой сладък буламач тип СтарБъкс ,или Дънкин Донътс със звучното име "Ултра-мега-супер муча-лача с 5 шота карамел в него" .Водил съм го този разговор доста пъти "Е на мен Intoxicated не ми мирише на кафе"...."мирише ми на магазин,в който продават насипно кафе"  Shocked Гледам го и го питах това не е ли кафе,но като го видях с чашката Старбъкс и смених темата.

2.
При мен Intense cafe изкарва най-вече роза, което да си призная не ми харесва особено, но с нетърпение очаквам да паднат още температурите и да го пробвам пак.
Не си само ти-доста хора усещат розата силно.Аз усещам смляно кафе и като фон комбинация от ванилия и роза,като честно казано розата явно я усещам след близо час.С голямо недоверие подходих към него,но на моята кожа поне розата не е толкова изразена,а по-скоро поддържаща нотка на кафето.

3.Кафе прясно смляно , мускус лек ,комбинация от дървесни нотки,домашни бонбони и в зависимост от температурата понякога усещам боровинка.Супер траен като почти всичко на  Mancera
4.Мляно кафе,пачули и приятен ветивер.Има прилики с оригиналния A*Men ,но не е толкова сладък,не се развива много,а е по-скоро линеен.След час усещам и лек карамел,който обаче добре се балансира от ветивера.
 
Чувствам се като печена филийка, намазана с Нутела  Heart Eyes Mr. Green, иде ми сама да се изям  Mr. Green. За мен това са най-носимите печени лешници и орехи, с дъх на шоколад, мен.

Това ще се пробва  Peace

По въпроса с количеството парфюм, което купувам, избирам най-малката възможна опаковка. С времето се научих да не налитам на най-големите количества, купувам само и единствено за себе си, бързо се влюбвам, но и бързо разлюбвам или ми омръзва парфюм, не деля парфюми вече, не обичам отливки, а големи количества направо ме стресират.

Как ти се струва 800мл флакон? 
Скрит текст:
  Mr. Green

Понеже съм още на лятна вълна, пробвах новия Tom Ford Venetian Bergamot

Къде живееш? Първоначално парфюма трябваше да излезе септември средата в САЩ,но го изтеглиха по-рано.Официално се предлага само в САЩ и Англия,като в Англия засега се предлага само в Harrods,и то от няколко дни.Това ми отговориха от официалния сайт.
В петък ще си го взема пратен от САЩ пре-продуктова още бройка.Ако не ми хареса отива директно за сестра ми.
А да-ако някой го интересува малко новини за Tom Ford - Amber Absolute се завръща,но само в Harrods в Англия и Neiman Marcus в САЩ.
2 парфюма от Private Blend ще бъдат спрени : Shanghai Lily и Azure Lime

Благодаря на Атти за новата тема.

WaltherP99, с удоволствие чета всеки твой пост. Прави ти чест проявеното възпитание и търпение към постовете на някои съфорумки.

За съжаление нямам достатъчно развит необходимия парфюмериен усет и познания, за да мога да участвам пълноценно в този форум, но съм добър читател  Simple Smile и дори и само четенето тук на постове като твоите, на kovatcheva, Йоан Владимир и Deetron ме обогатява.

Мерси   bouquet

# 116
  • Мнения: 2 435
Goddess, пробвала ли си  Espresso Royale Sebastiane?
 Peace
Не, все още не съм пробвала нищо. Ще потърся това Еспресо, скоро и друга съфорумка ми насочи вниманието към него.

Благодарности на всички изказали мнение за парфюмите с кафе, Valleria, raznejena, fede, Pixie  bouquet

WaltherP99, благодаря и на теб за изчерпателния отговор и отделеното време!
 От прочетеното до тук вниманието ми се насочва към Intoxicated By Kilian, който задължително ще се пробва. Ще прегледам и A*Men Pure Coffee, макар че Mugler го заобикалям отдалеч. Montale не са мои, някак ме притискат. Стигнах до този извод след дълги проби и мъки с тях.

"3.Кафе прясно смляно , мускус лек ,комбинация от дървесни нотки,домашни бонбони и в зависимост от температурата понякога усещам боровинка.Супер траен като почти всичко на  Mancera"
 Ето това Aoud Café на Mancera за сега ми звучи най-добре. Друг е въпросът дали така добре ще се развие върху мен.

# 117
  • Мнения: 10 012
Чувствам се като печена филийка, намазана с Нутела  Heart Eyes Mr. Green, иде ми сама да се изям  Mr. Green. За мен това са най-носимите печени лешници и орехи, с дъх на шоколад, мога да го консумирам до безкрай, без да ми стане лошо, дървото и кожата неутрализират сладостта и му придават изтънчена класа, създават едно комфортно чувство, да се сгушиш в него и да се загубиш  Heart Eyes В топлото се държи наистина прекрасно, трайността му е повече от добра за мен, повече от 7 часа го усещам.
kovatcheva, надявам се да поемеш отговорност Crazy а още повече се надявам, че няма да ти се наложи! Hug
1 молекула разум обаче надделя и поръчката е за 30 мл! Laughing До сега съм имала само 2 парфюма в разфасовка от 30 мл, Ликьореният Ангел, той даже е 35! И Ботега Венета. Бутилчетата са обидно малки! Tired Венета свърши светкавично почти, а Ангелът не свършва никак Thinking Май имах още 1-2 по 30, но освен, че са излетели безсрамно бързо, не са ми оставили ясен спомен, за да се сетя кои са. Thinking О, и вчера се сдобих с едно бижу в 30 мл бутилка - Хипнотик Пойзън Еликсир.
Всъщност аз пробвах Златното Кавали май по Коледа, много го мислих и разпитвах за него, и изведнъж го забравих. Сега спонтанно го избрах, но то след твое описание така става...  bouquet

Deziderata, изчакай малко да пристигне и предвид доста често сходните ни предпочитания, ще разкажа и аз, а ти си прецени. Ако имаш търпение де, след това вкусно нещо, което прочетохме... Laughing

Днес ще ми го донесат, 30мл бутилче.  Hug Не издържах. Joy

И аз отлагам запознанството си с Фредерик Мал. Искам да се запозная с бранда на живо, не ми се иска да поръчвам проби. Отлагам удоволствието, и знам, че ще намеря любимци там. Не бързам.
А "словоблудстванията" на Йоан Владимир чета с удоволствие.   bouquet

WaltherP99, с удоволствие изчетох споделеното от теб.
Това имах превдвид  преди няколко поста, че Фрагрантика не е добър ориентир, а е за забавление в свободното време, но това е по подразбиране и не е изненада за никого.
A*Men Pure Coffee е много добър аромат за мен, но с твърде мъжки уклон и не мога да го нося, въпреки че ми се искаше да се спогодим заради кафето. Pure Malt обаче нося понякога, прекалено много ми харесва.
Montale Intense Cafe ще бъде належащо прегледан. И него съзерцавам отдавна, като нищо ще му излезе късмета.

# 118
  • Мнения: 794
Обожавам Portrait of a Lady на Frederic Malle и вчера си поръчах нова опаковка от официалния им сайт. Musc ravageur  е разочарование или хвалбите бяха прекалено големи и очаквах повeче.  Carnal Flower при мен е пълно бедствие, то нито една от описаните нотки не избива, стои ми като полята със слънчогледово олио, защо така newsm78. Обаче какъв люляк е En Passant  Heart Eyes Heart Eyes, най-добрият люляк, обожавам го и дори през зимата ми носи страхотно настроение.

# 119
  • Мнения: 515
Лоша, лоша Kovatcheva   bouquet
Понеже винаги с интерес следя постовете ти и естествено се повлиявам от тях, си бях поръчала проба на The odd fllow bouqet. Тогава я пробвах заедно с тази на  Aomassai  и естествено последния заглуши всичко около себе си, съответно реших, че парфюма е хубав, но .... дотам.  Днес сутринта реших да си пръсна и  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes прекрасен, ароматен тютюн. Искам го и Искам го веднага, далеч не са ми чужди вече Simple Smile Не можах да се спогодя нито с TF tobaco vanille нито с Phaedon tabac rouge- харесва ми да ги мириша отдалеч, но не  и върху себе си - плодовете им ми идват малко прекалено задушаващо.   The odd fеllow bouqet , обаче е различен, в началото усещам много лека плодова сладост, която постепенно отминава,  но тютюна си преобладава още от самото начало и е някак елегантен и романтичен.  Не ми е ясно  само защо  е определен като мъжки, на жена стои определено много добре.

WaltherP99
Постовете ти са ми много интересни,  поръчах вече мостра на intoxicated, надявам се да се развие и при мен така както си го описал.

Общи условия

Активация на акаунт