Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - 39

  • 56 076
  • 749
  •   1
Отговори
# 675
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
Честито на рожденичките  bouquet
И аз съм от девите, да съм от зодията на Ема и Барба си е чест, дано съм закачила мъъъничко от талант  като техния Simple Smile

Барба, страхотни са ти цветенцата, направо се изкушавам да потърся най-светлото място и да си направя подобна колекция! Ще използвам твоя челен опит с поливането Hug

Neverstop и аз съм за втория вариант, с първия нищо не печелиш.

# 676
  • Мнения: 1 685
И аз за втория.
Тук пак моят диван, но в тази му премяна не ми харесва. И за диван да ви питам като подхванах темата. Ние сме сега с големи разногласия, но надали казвам нещо ново. Мъжа ми ще преглътне бетон по стените и банята, но и по пода на основното помещение вече му идва в повече. И въпреки че днес се шегува, че са направили замаска и сега само ще лакират и пода е готов, започна да подмята, че по-топло ще изглежда ако на пода наредим дървена светла плочка. Това е нещо за което и аз между другото днес мислих. Я си кажете и вашето мнение Simple Smile И как ви се вижда там някъде дивана? Аз го съзирам тъмно син, сина ми сив, мъжа ми кафяв.

# 677
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Видях в другата тема този линк: https://tallbox.org/trend-za-interioren-dizajn-2016/

В момента си правим жилището от начало, основен ремонт и тн - паркети, стени, дограми, тухли и съм се насочил в  индъстриъл стила. Как мислите, дали ще е актуален още дълго време или е просто мода, която ще отмине за година две... Не ми се иска след една година да изглежда както сега примерно шейсетарските жилища по филмите  hahaha
То не е само до мода, трябва и човека да е с такъв характер.

# 678
# 679
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 888
Малко керамика.
И няколко картини (първите пет са акварели, последните две - масло), с които ще внесем цвят в дома ѝ:
1..., 2..., 3..., 4..., 5..., 6..., 7...


Следва продължение - ще се рамкира, ще се пазарува, ще се кове и размества. Но всичко това ще се случва бавно и продължително, поради оскъдното свободно време на участниците Simple Smile

Ема догодина идвам да пазарувам с теб... Хем и рамки съм открила къде правят евтини.

Чрд на празнуващите на патерица, да сте живи, здрави и много още красоти да сътворите.

Ние след като се прибрахме, бяхме изненадани ала стил Боги...едната тръба се пукнала...и сега имам добра причина да пребоядисам къщата. Този път обаче майстори ще го правят, че 2 етажа ми идват малко височко. Но това ще е следващото лято. Сега предстой сменяне на външна обшивка на къщата

# 680
  • Мнения: 1 597
Честито, макар и на патерици, на всички талантливи, сръчни и вдъхновяващи деви-интериорки! Бъдете здрсви и все така креативни, усмихнати и помагащи със съвети и опит! За всички вас нещо, което се надявам да ви изненада приятно http://residencestyle.com/21-different-style-to-decorate-home-wi … blue-velvet-sofa/   bouquet  party023  bigdance2 newsm59

# 681
  • Мнения: 677
Благодаря на всички за прекрасните пожелания  bouquet

На свой ред и аз да поздравя всички деви Hug Hug
Страхотен отбор сме се събрали   Heart Eyes

Мумбас, божествено е това синьо кадифе.

Карамелена, едва в началото си и все още ти е рано за картини Simple Smile
Титина Peace


Барба, ти си.....гений!!!

# 682
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Какво синьо кадифеееее Crazy Crazy Crazy Crazy Crazy Crazy

Барба, изглед, прозорец, сукуленти /живи!!!/


Титина, сори. Знам за какво говориш. Ще си страдаме заедно.


Аз се опитвам да си залеся балкона. Уж го бях спретнала, но здраво оплешивя пущината. Водих пазарлък в един цветарски магазин за колко време мога да уморя една устойчива китка. Казаха ми, че ако до втората седмица оцелее, пациентът ще живее. Въпреки усилията ми.
Сега наблюдавам в стационара една грозна хризантема.

П.С.
Синьо! Шартрьоз!!!

Май имам крещяща нужда от този цвят. Липсва ми.

Последна редакция: пт, 11 сеп 2015, 08:28 от Приятно ми е - Богиня!

# 683
  • Майничка
  • Мнения: 12 650
Честито на всички девички - все тъй търсещи и свежи да сте!  bouquet

Богиня, харесай си съдове и дай в разсадник, магазин или просто познат да ти пресадят калдаръмчета - точно сега са в апогея си. От цъфтящите това е най-дуракоустойчивото цвете, признала съм го отвсякъде.
На вълна зазимяване на подправките съм. Стигнах до извода, че всички снимки на симпатични малки кофички и съдчета със зеленийки са специално купени/подготвени за фотосесията.  Евентуално допускам изключение за мащерка, лавандула и млад розмарин, но босилек, мента, риган и прочее изобщо не растат тъй спретнато.

# 684
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Гаргамела, ще го пробвам това калдаръмче. Свекърва ми е голям цветар, уж тя ми ги сади и нарежда, че ще ме държи под око, да не ги уморя, но... Майсторът си е майстор.
Само орхидеите оцеляват във вещите ми ръце.

# 685
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
Богиня, майстора си е майстор! Не си за прости китки ти! Wink
 Не ти трябват сега калдаръмчета, след месец са спрели да цъфтят, след два са умрели.
А и изобщо цветята в саксия се гледат по-трудно от тези в градината.
Пробвай седумите на Барба  Simple Smile.
 Само още едно въпросче към нея - от поливането в прозрачните съдове не остават ли следи от варовик по стъклото?

# 686
  • Мнения: 1 748
Гледах клипа с модни тенденции в интериора за следващата година и се замислих, доколко трябва да следваме тенденциите и доколко да не ги следваме  Mr. Green Има няколко проблема, които аз виждам, първият е, че в българските магазини се продават модерни от преди 2 години неща. Най-актуалните ги няма. Вторият и най-основен за мен е, че ако се водиш по модата, след 2-3 години ще трябва да претапицираш, пребоядисваш и дори да къртиш плочки.
Сега някой ще каже, да се прави по вкуса на собственика, а не според модите, обаче не е баш така, защото все пак трябва човек да се съобрази, какво се продава в магазините и освен това (сега не знам, дали ще го обясня разбираемо) всички стилове и модерни неща са красиви и на човек му се струват отлична идея, когато са изпълнени добре. Напрактика във всяка мода нещо може да е направено красиво и да те грабне, така че следването на "каквото на човек му харесва" също не решава въпроса.

Малко дълго стана, ама петъчна сутрин...
Споделете, доколко модите влияят, когато обзавеждате.

Скрит текст:
Ето например неща, с които магазините са пълни и явно е модерно:
марокански плочки (класически или нов прочит):

мозайки и тухлички:


любимите ни:

# 687
  • Майничка
  • Мнения: 12 650
Всяка вещ, ако я държиш достатъчно дълго в дома си, в един момент пак ще стане модерна. Само място да има човек. Mr. Green

# 688
  • Мнения: 644
Благодаря ви!

# 689
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Аз тази година съм на мандевили, засега растат пущините,нооо като застудее къде ще ги прибирам незнам Sad
Мандевила (не са моите):
Скрит текст:

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт