Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - 39

  • 56 058
  • 749
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 685
Ема, казваш нямам нужното ниво. Аз и без това се чуствам като в предучилищна при вас, даже още не съм започнала с истинското обучение, пък вече искам да разкарвам прашки с готините от горните курсове  Laughing
danchika, в твоята снимка виждам моите столчета, бар и лампи. И пода също. Ама май ще са само в мечтите ми.
Мумбас, точно с моите снощни терзания, показваш тези красоти. Богиня,трябва да се определи и като вирус. Докоснатите от нея прихващат бързо  Hug

# 691
  • София
  • Мнения: 16 208
Карамелена, за пода споделям мнението на мъж ти, и на мен би ми дошло в повече. Иначе имитация на дърво, светло бежевокафяво е супер, у нас, в къщата в София така са коридорите на етаж 2 и 3, изобщо никой не усеща, че не е дърво, усещането е за дюшеме (отдолу е толпо от тръбите на парното, стои много уютно).

# 692
  • Бистрица
  • Мнения: 50
Видях в другата тема този линк: https://tallbox.org/trend-za-interioren-dizajn-2016/

В момента си правим жилището от начало, основен ремонт и тн - паркети, стени, дограми, тухли и съм се насочил в  индъстриъл стила. Как мислите, дали ще е актуален още дълго време или е просто мода, която ще отмине за година две... Не ми се иска след една година да изглежда както сега примерно шейсетарските жилища по филмите  hahaha

Точно тоя линк бях постнал в стара тема и разсъждавах по разни мои теории. Според мен стилът, който сте избрали е доста преходен. Много зависи начинът на живот дали Ви предразполага да живеете с такъв стил.
Вкъщи примерно жена ми не харесва класически елементи, а аз харесвам. Имаме една тоалетка с малко по-завити крака, която е за нея, но и до ден днешен не и харесва.

# 693
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Е, благодаря, вече съм и вирус. Ще известя Богиньов да вземе мерки.
Кхм, да не се захващам с калдаръмчета, казваш. Любознателна, тези китки са много китни:) а устойчиви ли са на идиоти?
Мислех да си крадна от маман бръшлян и да го бодна на терасата, но ме попариха, че саксийният трябвало да се гледа внимателно - измръзвал. .. Да им копая на капризите, значи.
Барбините сукуленти стават ли за навън?

# 694
  • Мнения: 35
Благодаря на всички, които изказаха мнението си за вариантите за кухнята. Аз също като че ли съм за вариант 2. И така кухнята няма да е малка - около 4 м.

Толкова съм боса по отношение на тема обзавеждане, че тази тема ми е изключително приятна и полезна.  Simple Smile

# 695
  • Мнения: 6 351
И аз за втория.
Тук пак моят диван, но в тази му премяна не ми харесва. И за диван да ви питам като подхванах темата. Ние сме сега с големи разногласия, но надали казвам нещо ново. Мъжа ми ще преглътне бетон по стените и банята, но и по пода на основното помещение вече му идва в повече. И въпреки че днес се шегува, че са направили замаска и сега само ще лакират и пода е готов, започна да подмята, че по-топло ще изглежда ако на пода наредим дървена светла плочка. Това е нещо за което и аз между другото днес мислих. Я си кажете и вашето мнение Simple Smile И как ви се вижда там някъде дивана? Аз го съзирам тъмно син, сина ми сив, мъжа ми кафяв.
Този диван винаги съм го виждала в много шарени комбинации и в това му е дюшеченият чар. Дори и на Жан-Пол Готие вариантът (този, който не ти харесва) не е толкова цветен, но там има игра на растери. Може да се възползвате от същата идея. Защо го мислите само в един цвят? По една случайност намерих вариант чисто в кафяво и изглежда ужасно! Кафявото, смятам, отпада? Mr. Green

Люб, остават някакви следи от водата, но не са дразнещи, понеже нали има пръст вътре и стъклото не блести прозрачно. Пръстта полепва по стените при поливане и не е много красива, но ако сложиш едър пясък и камъчета, те не лепнат. Peace

Богиня, бръшлян не мръзне навън, няма такова нещо. Той не иска много вода, така че зимата можеш да го дебнеш да го поливаш в дъждовни дни (ако терасата е закрита и не го вали от само себе си, разбира се Mr. Green). През зимата, щом има дъжд, значи не е достатъчно студено за водата да замръзне. Wink
От сукулентите и седумите (не съм много наясно каква е разликата между двете категории, само знам, че имам и от двете) има много, които издържат зимата навън, но не всички.


Това с модите в интериора, аз го разбирам примерно да си купиш една възглавничка с бухали, когато бухалите бяха някакъв хит и после да я разкараш без угризения, когато ти дойде до гуша от въпросните пернати. Основните решения не пречи да са подчинени на конкретен стил, но трябва да са устойчиви. Както казва Коко Шанел: модите се менят, стилът е вечен.

# 696
  • Мнения: 438
Благодаря на всички, които изказаха мнението си за вариантите за кухнята. Аз също като че ли съм за вариант 2. И така кухнята няма да е малка - около 4 м.

Как успяхте да съберете всичко на 4м , аз все още се мъча на 4.20 да направя някакви фантастики ама още съм в нищото . Имам около 6/7 варианта и нищо не ми харесва Simple Smile

# 697
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
Archo, изхвърляй сервизите Mr. Green Аз като млада булка се събирах и на 3м, но сега и 7 метра ще са ми малко.

Богиня, по-лесно става ако уточним забравяш да поливаш или поливаш прекалено много? Ако си от вторите, ти препоръчвам тези Калии http://www.sortovisemena.bg/bg/products/proletni-lukovici248_pro … i-lukovici/kalii/ Те по принцип са блатни растения, така че повечко вода не им вреди, есента листата пожълтяват и падат, тогава просто скриваш някъде на хладно саксията и пролетта я вадиш и поливаш (не обръщай внимание какво пише в описанието, то е за много прилежни цветарки). Дори и без цветове е много елегантна. И да я позасушиш, просто ще й развалиш вида, луковицата ще я храни известно време.
Е, ако ще украсяваш масата, трябва да залесиш терасата само с тях Grinning

Барба ти е обяснила за бръшляна Simple Smile

# 698
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Барб, ми казаха ми, че корените му в саксия били уязвими. Лъжат ме, значи... Ей, какви хора.
Любознателна, де да знам от кои съм - и от двата типа  Mr. Green Като ме хване угризението, че не се грижа и се престаравам. Тогава ги удавям.
Но май по-скоро съм от забраваните. Искам само да си се грижи за себе си.  Mr. Green

Терасата ми е юго-западна и май доста ги пече слънцето там.  newsm78 Приемам всякакви предложения за дуракоустойчиви флори. Ще документирам и показвам.

# 699
  • Мнения: 35
Благодаря на всички, които изказаха мнението си за вариантите за кухнята. Аз също като че ли съм за вариант 2. И така кухнята няма да е малка - около 4 м.

Как успяхте да съберете всичко на 4м , аз все още се мъча на 4.20 да направя някакви фантастики ама още съм в нищото . Имам около 6/7 варианта и нищо не ми харесва Simple Smile

Няма да има пералня в кухненската част. Може би това помага малко да се наместим. А и горните шкафове ще са до горе.
Ти на кое не намираш място?

# 700
  • Варна
  • Мнения: 1 744
4м не е толкова малко за кухня.

# 701
  • Мнения: X
Добро утро ,

много красиви дивани Барба   bouquet

карамелена, и аз се чувствам така .Не в предучилищната ами направо в яслата спрямо вас тук . Hug

До нас на 600 метра от къщата ни ще има голяма гаражна разпродажба .
В къща стара колкото нашата -60 години- са живели едни и същи собственици и сега се местят и разпродават мебели и чудесии.

Нямам търпение и ще съм първа в 8 часа сутринта в съботата на разпродажбата да си вземе една висока гарафа , бутилка за коняк , подноси , стъкларии всякакви, един люлеещ се стол с масичка  и за мебелите ще разгледам . Иимат и пиано и ще видя в какво състояние .

Какво бихте си взели вие ?
.

Последна редакция: сб, 12 сеп 2015, 06:21 от Анонимен

# 702
  • Варна
  • Мнения: 1 744
A ако диванът е в пурпурно? Или бяло-синьо?



Koнтеса, нищичко не бих взела.
Хм, може би единствено касовият апарат ми грабна погледа. Веднага го правя сигнално червен и го слагам на централно място в хола.

# 703
  • Мнения: X
Сериозно ли Боги ? На мен ми се сториха доста добри находки  newsm78

# 704
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Контеса, сериозно. Нищо от представените неща не си струва.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт