Отговори
# 270
  • Мнения: 54 803
Как така всичко им е безплатно, Пепеляши?

# 271
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
Моя приятелка завърши в Хелзинки. Също напълно безплатно. А друга, освен, че завърши в Берлин, напълно безплатно, и роди детето си там, пак напълно безплатно. Тези примери какво доказват?  newsm78

Аз друго се чудя: гласувалите с "да", какво очакват, че ще се промени като излезем от ЕС? Напр. от утре не сме в ЕС. И, какво започва да се случва и как животът ни се променя към по- добро?

# 272
  • Мнения: 183
Абе аз не мога да си представя някой да предпочете да емигрира в Русия, вместо в ЕС, ама знам ли ...


Току-що двама млади българи - мъж и жена, заминаха за Русия да учат второ висше. Без никакви връзки и роднини там - просто им е безплатно обучението, квартирата, транспорта и режийните.
Много мислиха, докато изберат Москва пред Лондон, където той щеше да кара бус, а тя - да оперства, с платена квартира, транспорт и режийни.

Само вмятам, понеже се чудеше.
Нямa нищо зa чудене,мои познaти също отидохa дa рaботят в грaд близо до Москвa,нещaтaтa търпят обрaт. Един въпрос-според вaс колко бългaри сa си купили жилищa и коли след рaботa в коми и либия и колко след рaботa в ЕС ?

# 273
  • Мнения: 7 779
сравняваш несравними неща.
когато се бачкаше в Коми и Либия  ЕС  не е бил в главите на никой. очивидно е ,че никой не си е купувал от него .

# 274
  • София
  • Мнения: 1 010

Говоря за онези хора, които ни обграждат, живеят наоколо и които нямат конкурентните предимства на Герри и Анна-бел. И които Вие двамата очевидно не забелязвате - вероятно не живеете в общество, а се спасявате поединично?
Несправедливо ли е да им обърнете внимание, да им помогнете, та да могат и те да вкусят от благинките на ЕС? Или „бедните да мрат“, а?

Бедните да мрат...


Ти лично колко бедни роми/бежанци/просяци си прибрала у вас, като си такъв алтруист?

Много. А ти?

# 275
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
Ъъъъъ...то по времето на работата на българите в Коми, обикновените българин нямаха право да работят или  учат в Зап. Европа. Дори в Гърция и Югославия не се ходеше без разрешение. Как тогава да си купят жилище или кола с пари оттам? newsm78

# 276
  • Варна
  • Мнения: 818
аз гласувах с "за", защото честно казано от както сме в ЕС нищо не се е подобрило, само крадат повече *няма нужда дори да давам примери за това, защото има прекалено много*. Освен това тези от ЕП не спират да ни се бъркат за всичко и трябва да чакаме какво ще каже "великата" Меркел, заради която сега Европа е пълна с бежанци...  единствената полза, която съм видяла досега беше пътуването с лична карта

# 277
  • София
  • Мнения: 1 010
Всъщност, въпросът, както по-рано писах, не е на дневен ред изобщо и не знам защо се повдига.

И второ: „Щом не си за ЕС, значи си за Евразийския“ - плитки манипулации.

# 278
  • Мнения: 183
Всъщност, въпросът, както по-рано писах, не е на дневен ред изобщо и не знам защо се повдига.

И второ: „Щом не си за ЕС, значи си за Евразийския“ - плитки манипулации.
Aми че швеицaрия дa не е в еврaзииския съюз,или норвегия?

# 279
  • Мнения: 4 479
Как така всичко им е безплатно, Пепеляши?

Има стипендии за българи+добри шансове за реализация след това.

# 280
  • В Космоса
  • Мнения: 9 883

Аз друго се чудя: гласувалите с "да", какво очакват, че ще се промени като излезем от ЕС? Напр. от утре не сме в ЕС. И, какво започва да се случва и как животът ни се променя към по- добро?

Присъединявам се към чуденката.

# 281
# 282
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
А защо изобщо се намесва Русия като вариант? Толкива ли сме свикнали да сме под нечие ръководство, та не стои опция пред вас, да сме независими? Само помислете колко е промито това съзнание на българина-щом не искаш ЕС, значи искаш Русия/друго.... ми не, аз искам България да не чака някой друг да взима решения, касаещи народа. Ама, нейсе-цъфнахме и вързахме с тоя ЕС...

# 283
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541

Ама за тази цел първо трябва да не сме член на ЕС, а само кандидат.  Laughing

Знаете ли, понякога е хубаво човек сам да мисли, а не да копира чужди глупости от форуми и блогове.

# 284
  • Мнения: X

Говоря за онези хора, които ни обграждат, живеят наоколо и които нямат конкурентните предимства на Герри и Анна-бел. И които Вие двамата очевидно не забелязвате - вероятно не живеете в общество, а се спасявате поединично?
Несправедливо ли е да им обърнете внимание, да им помогнете, та да могат и те да вкусят от благинките на ЕС? Или „бедните да мрат“, а?

Бедните да мрат...


Ти лично колко бедни роми/бежанци/просяци си прибрала у вас, като си такъв алтруист?

Много. А ти?

Е колко много де, и за колко време? Защото нямам предвид торба стари дрехи или едно ядене.
Трудно ми е да си представя средно статистически апартамент в Младост с 2-ма тийнейджъри, където в хола прескачаш между спалните чували на мургави и некъпани наши братя.

Ами николко не съм прибрала. Нито се чувствам длъжна. Нито пък някой някога ми е поднесъл каквото и да е на тепсия. Жестове са ми правили, но не съм ги оставяла, без да се отблагодаря. Не виждам защо трябва да ми е жал за здрави и прави, работоспособни хора. Срещала съм обаче доста такива, на които съм предлагала работа (защото ми плачат, че имат материални проблеми), но те са ми отказвали. За какво да ми е жал?

Общи условия

Активация на акаунт