Отговори
# 285
  • Мнения: 12
Aми че швеицaрия дa не е в еврaзииския съюз,или норвегия?
Да ни сравняваш с Швейцария или Норвегия е нелепо по толкова много параграфи, че няма смисъл да ги изброявам даже.

Същото важи и за сравненията с Исландия, сравнявате държава с население колкото Варна и размер почти колкото България, без никакви отявлени малцинствени групи. По същата логика, защо не посочиш Люксембург, имат няма 200 хиляди повече жители, 1/500 от площта на Исландия и 2 пъти брутния вътрешен продукт на Исландия на глава на населението (и около над пет пъти нашия).

България трудно може да оперира като самозадоволена икономика, понеже ни липсват природни ресурси (потокът пари за енергийни ресурси към Русия е 10 пъти повече от притока от тях). Нямаме силна индустрия, ако не сме в ЕС, няма да може да сме и конкурентни нито в тази, нито в насока земеделие и селско стопанство (където и без друго не сме цъфнали и вързали).

Над 50% от туризма ни е от страни в ЕС, само германските туристи са повече от руските), а оп посещенията в страната (без турските, там знаем защо се пътува) - около 74%, за което предпоставка е основно свободното пътуване. За капак - не управляваме добре този сектор, огромна част (официално 50-60, според мен много по-зле) е в сивата икономика, и това не се диктува от правителства и управление, а от хората.


И да, обикновено излизането от ЕС се свързва с влизане в Евразийския съюз, понеже трудно ще се превърнем в Швейцария на Балканите. Навсякъде и често се тръби за величието на Русия, но... повечето е куп митове и легенди - с източници, не, че не може да си ги проверите и сами: http://yellowknight.weebly.com/blog/2


Ако доводът ви за излизане от ЕС са няколко хиляди бежанци, повечето от които няма да останат у нас, просто не стига. Швейцария и Норвегия също страдат от този проблем, многократно повече от нас.

Ми така. Виж в нета - има достатъчно инфо. И не „всичко“ - никъде не съм писала „всичко“. Четете, бе! Grinning
И, давайки този единичен пример, доказваш какво? Че Русия е привлекателна дестинация за професионална реализация или живот? Подобни възможности има къде ли не из Европа, как мислите, че учат повечето български студенти? С такси по 25 хиляди евро ли? Аз имам познати англичани, австрийци, германци, французи, които работят тук. Българи, които работят там. Повечето са със супер широко скроен мироглед и високи доходи, и плащат данъци тук без да мрънкат, понеже по техните стандарти данъците ни са много ниски. Всеки един от тях е нахранил повече пенсионери и повече цигани, отколкото средностатистическия българин, но си бачкат тихо и мирно. Понеже сме в ЕС и домовете им са и тук, и в страната, откъдето са дошли, често и работните места. И по техни думи у нас е много лесно да се реализират като хора с висока квалификация, което никой българин сякаш не вярва.

# 286
  • Мнения: 958
А защо изобщо се намесва Русия като вариант? Толкива ли сме свикнали да сме под нечие ръководство, та не стои опция пред вас, да сме независими? Само помислете колко е промито това съзнание на българина-щом не искаш ЕС, значи искаш Русия/друго.... ми не, аз искам България да не чака някой друг да взима решения, касаещи народа. Ама, нейсе-цъфнахме и вързахме с тоя ЕС...
Независими няма как да сме, за съжаление. Причини бол, но основните са народопсихологията ни и робското мислене, придобито през вековете.
Но може да сме страна като Унгария, която е в ЕС, но не и пречи да изказва мнение и да демонстрира, че всеки натиск си има граници! Така както едно време бяха сърбите в социалистическия блок - уж там, но ползваха и някои от "благинките" на капитализЪма.

Е, как да стане това обаче? Как такъв народ да покаже зъби, когато два пъти си избира егоцентрик със селски манталитет за премиер, притежаващ звучния прякор "Тиквата"? Същия този народ търпи и мълчи, когато два пъти за 20 години беше обран до шушка чрез така наречените "банкови кризи"! Същите тези "революционери" реват за създаване на зоополиция, ма на никой не му дреме, че нямаме дори нормална полиция, камо ли прокуратура...
Оглеждам се по улиците и гледам празни погледи и малоуми физиономии...Та от къде да дойде тази независимост казваш?

# 287
  • Мнения: 7 006


Знаете ли, понякога е хубаво човек сам да мисли, а не да копира чужди глупости от форуми и блогове.
Съгласна съм,че е добре да мислим сами..Само не разбрах кое точно от линковете е глупост? Rolling Eyes


А инак,фактът,че сме член,не значи,че не можем да излезем от този съюз

# 288
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540


Знаете ли, понякога е хубаво човек сам да мисли, а не да копира чужди глупости от форуми и блогове.
Съгласна съм,че е добре да мислим сами..Само не разбрах кое точно от линковете е глупост? Rolling Eyes


А инак,фактът,че сме член,не значи,че не можем да излезем от този съюз

Така ли? Би ли посочила как точно става това, какви са процедурите, къде в европейското право са описани, какви са финансовите параметри, а, ако може и пример за такава страна? 

Линковете не са глупост, глупост е някой да смята, че България и Исландия са в еднаква позиция и да не прави разлика м/у член и кандидат-член . 

# 289
  • Мнения: 7 006

Така ли? Би ли посочила как точно става това, какви са процедурите, къде в европейското право са описани, какви са финансовите параметри, а, ако може и пример за такава страна? 

Линковете не са глупост, глупост е някой да смята, че България и Исландия са в еднаква позиция и да не прави разлика м/у член и кандидат-член . 
О,това е заобиколен начин да ми кажеш,че съм глупава ли?
Ок.
За чии..вятър тогава,поставяш сложни въпроси пред глупав индивид?
Кеф ти е да се гъбаркаш интелектуално над хора които смяташ за глупави ли? Stop

# 290
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Написала съм точно това, което съм искала да кажа: че пишеш глупост. За пръв път те срещам във форума, нямам никаква представа как си с други теми, така че не мога да обобщя дали си глупава като цяло или не. Коментирам конкретен пост по конкретна тема. А какво правя, за чии и пр. инфантилни клишета, не те касае изобщо!


Въпросите от предния пост си остават, ако можеш да отговориш, разбира се.

# 291
  • Мнения: 15 265

А инак,фактът,че сме член,не значи,че не можем да излезем от този съюз

Така ли? Би ли посочила как точно става това, какви са процедурите, къде в европейското право са описани, какви са финансовите параметри, а, ако може и пример за такава страна? 
 
Веднъж влязъл никой не може да излезе?

# 292
  • Мнения: X
Може разбира се. Вселена вероятно се обърка и говори, че няма процедура чрез която да изкарат страна от ЕС, без тя самата да го желае.

# 293
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Правна процедура за излизане от ЕС няма! Това беше многократно обсъждано по повод кризата в Гърция.

# 294
  • Мнения: X
Правна процедура за излизане от ЕС няма! Това беше многократно обсъждано по повод кризата в Гърция.

Не си разбрала какво се обсъжда явно. Ако Гърция, Великобритания или България пожелаят да излязат с ЕС, никой не може да ги спре. Няма процедура, по която да ги изкарат от съюза без те да го искат.

# 295
  • Мнения: 4 479
В Гърция не ставаше ли въпрос, че няма процедура за излизане от еврозоната?

# 296
  • София
  • Мнения: 1 010
Ами николко не съм прибрала. Нито се чувствам длъжна...
... За какво да ми е жал?

Нямам какво да ти отговоря. Ти сама даде всички необходими отговори по цялата си теза.

# 297
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Ами николко не съм прибрала. Нито се чувствам длъжна...
... За какво да ми е жал?

Нямам какво да ти отговоря. Ти сама даде всички необходими отговори по цялата си теза.
Отговори на мен, тогава, че съм адски любопитна.
Вселена, ама и ти пишеш глупости Wink

# 298
  • Мнения: X
И аз не разбрах защо така не искаш да ми отговориш колко бежанци и клошари живеят в момента у вас...

Но това е само аналогия, ако не си забравила. Идеята беше, че никой от добре уредените страни в ЕС не е длъжен да подслонява и храни здрави и работоспособни източноевропейци само заради твърдението, че имали право да се възползват от благинките на добрия живот. А примера с клошарите дадох, защото нашето средно статистическо положение спрямо това на германеца е както положението на един клошар спрямо това на обикновения българин със средни доходи. И в двата случая живеещия по-лошо има възможности да подобри живота си, но не го прави, защото е свързано с повече труд, отколкото той би желал да положи. Поради което не заслужава особено съчувствие.

Тук не говоря за инвалиди, деца и пенсионери. Но дори и те не са отговорност на нечия друга държава.

Така че, да, бедните (здрави и работоспособни) няма за какво да бъдат жалени.

Последна редакция: пт, 25 сеп 2015, 07:11 от Анонимен

# 299
  • Sofia
  • Мнения: 2 373
Голяма част от Европа има нужда от допълнителна работна ръка. Въпреки, че повечето страни демонстрират явна ксенофобия, ей така помежду другото преглъщат собственото отвращение и наемат хора от всякакви места. Като японците - хем драматично застаравят, хем мразят всичко различно от тях.

В крайна сметка всичко опира до време и това колко те сърби. В един момент, когато всеки започне да живее с всеки и това стане норма никой няма да обръща внимание на това с какъв цвят на кожата е и от къде неговите прадеди са дошли.

По същият начин и англичаните пищяха за миграцията към тяхната страна, но обективните факти и статистика показва как всъщност те помагат на икономиката им, а не им пречат.
Същото ще се случи и във всички други европейски държави със сирийските бежанци след няколко години.

Общи условия

Активация на акаунт