С какво ви дразнят свекървите?- 48

  • 53 087
  • 773
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 845
Туикс как не отиде и не я гръмна?!?

# 16
  • Варна
  • Мнения: 36 619
За щастие на мен подобни неща са ми спестени, боже как се радвам за това, но и аз съм на мнение, че такива не се оправят никога. То на един човек на 20+ не можеш му промени начина на мислене, а какво остава за техните години. Абсурд. Постъпката й е много нагла и безогледна. Възхищавам се на търпението ти, аз на твое място не бих могла толкова трезво да гледам на нещата. Понеже в нашето семейство в повечето случаи аз взимам решенията, изобщо не съм свикнала да ми се меси който и да било освен мъжа ми. Ако ми се стовари подобна ситуация сигурно ще ме докара до бяс, че може и шамарите да изяде без много много обяснения. Търпелив човек съм, но последните години установих - учудващо за мен самата - че стане ли дума за дъщеря ми ангелите ми не държат много.

# 17
  • До морето
  • Мнения: 7 081
Туикс, на твое място нямаше да изгубя и секунда повече от времето си да се занимавам с тази жена! Изясни се с мъжа си и най- важното пак обясни на детето си, че то няма никаква вина за това какво се случва м/у вас с бабата  Hug

# 18
  • Мнения: X
Туикс как не отиде и не я гръмна?!?
Че е за гръмване бабичката, за гръмване е. Но именно тук е важно съпругът да подкрепи жена си и детето и да постави бабата на мястото ѝ. В противен случай, борбата със свеки ще е кауза пердута.

# 19
  • Мнения: 1 350
Запис в новата тема и от мен!
Туикс ,съжалявам за тези неприятности.Всичко е в ръцете на мъжа ти за жалост.Той е този,който би трябвало да  очертае граница.Познавайки обаче природата на съществата от мъжки пол силно се съмнявам ,че това ще стане Sad
Каква е тази баба ,какъв е този човек !
Нашата хубостница се е кротнала нещо.Дядото ме дразни яко ,но той не е спирал от години  Crazy
Цяло лято не пожелаха да опитат голямото дете да отиде при тях за няколко дни.
Той упорито отказваше ,но с малко помощ от моя страна може би щеше да стане работата...
Е,онзи ден ,в неделя ,точно преди да тръгне на ДГ, като се задрънкаха баба и дядо ,да остане ,та да остане.Аз обясних ,че моментът не е подходящ ,утре тръгва на градина ,знаете  готови изследвания ,бележки ,трябва да тръгне просто ,всичко е готово !Не,той трябвало да си остане при баба и дядо ,за риба шели да ходят ,на разходки и т.н измишльотини...Детето за момент го видях разколебано...На 5 е и хич не искам да става свидетел на такива спорове между нас ,ама те сякаш нарочно пред детето ме питат ,сякаш не мога да откажа!

# 20
  • Мнения: 9 365
данче,
напротив откажи. Стига с тези византийски номера - знаят, че детето тръгва на градина, ама хайде сега да остане. Естествено, че разиграват театър, за да не можеш да им откажеш.

# 21
  • Мнения: 327
Вечната тема за любимата свекърва.Ние си живеем заедно,от всичко си имаме,клевети ,спорове,мрънкане,кой е по -по-най на децата,абе всичко.Да ви кажа в началото много се връзвах,нервех се,плакала съм от яд чак ,дори за да види че няма да е над мен и номера и правех.После с течение на годините ми стана смешно и взех да се забавлявам.Тя направи нещо,аз се хиля.Кой знае какво си мисли-снахата се побърка,ама каквото и да си мисли знам,че много се дразни ,че поведението и ме забавлява.

# 22
  • Мнения: 5 173
Аз пък бих го оставила, ей така, напук. Кажи ок, ще ви погостува, ще тръгне на градина малко по-късно, да видиш как ще дадат назад. Те искат ти да излезеш лошата, че не го пускаш при баба и дядо и винаги ще излизат с номера, че те го искат, но мама не го пуска и не може.

# 23
  • Мнения: 327
Ама,че тъпо.Защо трябва да е така имам в предвид тази борба за надмощие.Не могат ли просто да помагат,когато ги помолиш без все да искат да командват.Ама вярно е,че много зависи и от мъжа чия страна заема и изобщо позицията му.Защото ако стане и каже ние сме семейство ,ние решаваме за нашите деца някак си друго е.Не,че моята свекърва това я спира да се изказва непрекъснато,ама по добре ми е като сме двама,а не съм сама .

# 24
  • Мнения: 9 365
nelss,
хората са различни и затова я има темата.

# 25
  • Мнения: 327
Да права си,всички сме различни.Всеки реагира по различен начин.

# 26
  • Мнения: 780
Как ми се иска и аз да приемам нещата от към веселата страна...Но...има и нещо друго.От реплика да реплика има разлика.Тонът, с който е казано също е от значение. Има натрупване-реплика, дребнава забележка, искания, по-точно изисквания, претенции, цупене, обида-пряка или косвена , всичко това се натрупва. Особено, ако е целенасочено. Пропускаш през ушите, уж не обръщаш внимание, но идва момент, в който реакцията е непредвидима и често неочаквана за самия теб. Изненадвала съм се от себе си, как се връзвам за глупости, подобни на които съм пропускала покрай ушите си...Чашата прелива. Не съм и от тези хора, които ще видят весело в ситуации, в които са ме поставили. Не мога. Отнасят ли се зле с мен, хич не ми е смешно... не съм злопаметна, но прекалят ли...
Аз пък бих го оставила, ей така, напук. Кажи ок, ще ви погостува, ще тръгне на градина малко по-късно, да видиш как ще дадат назад. Те искат ти да излезеш лошата, че не го пускаш при баба и дядо и винаги ще излизат с номера, че те го искат, но мама не го пуска и не може.
Колко познато...Знае, че не може, че не трябва, но прави така, че майката да е виновна, че не разрешава...

# 27
  • Мнения: 3 228
twix, според мен трябва мъжът ти да заема мястото си и да обясни на родителите си, че така не може. Ако той не го направи, каквото и да правиш ти, те ще си мислят че имат мълчаливата му подкрепа и ще си продължават

# 28
  • Мнения: 327
Twix,аз много добре знам,че не е весело.Написах,че много плачех в началото.Тя и до ден днешен не иска мнението ми,дори прави всичко напук на мен,обижда ме като ме носи из целия квартал как едва ли не нищо не правя,а само ние в къщи си знаем дали е така.Аз мога книга да напиша и повярвай ми ,тя ще е дебела с това какво ми е правила....и магии имаше дори.И живеем заедно.Аз ходех като болна и като се прибера все се карахме .Това години,години.Докато един ден се събудих и си казах стоп,щом за сега ни се налага да се търпим в един дом,аз няма да бъда жертва.Усмихвах се дори,когато ми идеше да рева с глас,тя откачеше да ме вижда спокойна и доволна.И някак от само себе си тази ми защитна реакция стана навик-да се надсмивам над вечните и опити да ме изгони .

# 29
  • при късмета
  • Мнения: 24 013
twix, единствено решение при теб е, тази тема да не е табу за мъжа ти. Нямаш друго. Нито м/у вас, нито м/у него и свекървата. Хубаво е, че се е замислил след като детето му е разказало, сега остава да действа след замислянето.
Аз на твое място бих повдигнала въпроса, независимо дали той иска. И изобщо не бих наблягала на свекървата и другото дете. Основното ще е как се чувства детето ви и причините за това. И детето не трябва повече да крие от него. Да му разказва самО всичко. Така най-лесно би разбрал какво му тежи. А на детето му тежи, нищо, че някои може да мислят, че не знае, че го делят и експлоатират

Общи условия

Активация на акаунт