ДУБАЙ 10-та тема

  • 74 524
  • 757
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 2 073
Ние бяхме за 7 нощувки и от там имаше някакво намаление май.
Нали знаеш, че в сайта на La villa nadj цената е крайна, а в Букинг имаш още 20% отгоре плюс още 10-20 дирхама на вечер?
Тъй като и аз търся хотел си позволих да проверя информацията. Ето какво показа сайта на хотела:

Included
10% Service charge
Not included: 10% City tax

# 736
  • Мнения: 4 743
Ako сте с кола под наем, няма много значение къде ще отседнете... Но ако ще се предвижвате с метро,автобуси и т.н. е по-удобно да сте близо до метро-станция.. Първо разстоянията са големи, второ понякога особено лятото е много горещо да вървиш километри до метрото... Ако хотела е изолиран и няма от къде да си купите храна или друго необходимо, ще се наложи да се храните в хотела, а там цените не са никак ниски...Така че в този случай положението на хотела е важно... Освен това се губи многоооо време по предвижване и времето лети, а всички сме с ограничено време в Дубай все пак..... Peace

# 737
  • Мнения: 487
Благодаря, Irenka - за Booking знам, и като сложиш и туристическата такса, става....Но не знаех, че в сайта е дадена цена с таксите, или поне с едната..


Брайън, за хотела - не се двоумете, освен ако не искате някакъв лукс.Ако ви трябва удобно място с приличен хотел - това е вашия...

Лунна пътека - без кола сме, метрото би трябвало да е на седем минути, така е - оставаме си там.

# 738
  • София
  • Мнения: 2 073
Благодаря, Irenka - за Booking знам, и като сложиш и туристическата такса, става....Но не знаех, че в сайта е дадена цена с таксите, или поне с едната..

Брайън, за хотела - не се двоумете, освен ако не искате някакъв лукс.Ако ви трябва удобно място с приличен хотел - това е вашия...
Не търся лукс за безумни пари. За момента съм харесала този: http://www.booking.com/hotel/ae/rose-garden-apartments-barsha.bg.html и този: http://www.booking.com/hotel/ae/ivory-grand-apartments.bg.html като тук има и включена закуска.
Ние сме с голямо дете и цената за La villa nadj в Booking ми е почти двойна - не знам защо.  newsm78 Цената в сайта на самия хотел е ок. Ще го имам предвид. Благодаря за инфото  Hug

Последна редакция: вт, 12 яну 2016, 10:08 от brayan__

# 739
  • Мнения: 4 743
В момента в booking има намаление на цените на някои хотели (до 50%)... Peace

# 740
  • Мнения: 2 840
В момента в booking има намаление на цените на някои хотели (до 50%)... Peace

Така ли , само с регистрация ли се виждат  newsm78

# 741
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
В момента в booking има намаление на цените на някои хотели (до 50%)... Peace

Така ли , само с регистрация ли се виждат  newsm78

То тези намаления са си непрекъснати.
Но и с тях цените са ....

# 742
  • BG
  • Мнения: 1 900
Да ви питам направо от там като идем мога ли да резервирам за сафари и каква е цената му,ние сме 2ма възрастни и едно дете на 10 год.И лесно ли се пътува,като цяло хубаво ли е,че моя мъж немога да го навия да отидем.

# 743
  • Мнения: 65
И аз пак да питам : като си купиш ваучер за сафари сам ли си посочваш деня, в който да го ползваш, или си има фиксирани дати и часове ? Цената от БГ агенцията е доста по-висока от тази, която се предлага там с ваучер  ooooh!

А билети за влакчето по палмата може ли он-лайн, с ваучер, или само на място ???

Последна редакция: вт, 12 яну 2016, 15:12 от desined

# 744
  • Мнения: 301
Бих искала да помоля, ако имате отзиви за хотел Атана, както и аз локацията му,  защото болшинството от групата клони към него  Hug
Нов хотел, на няколко месеца, с перфектна локация (в Теком). Ако все още държи ниските цени отпреди 1-2 месеца, защото беше чисто нов, тогава няма какво да му мислите...

Много благодаря!  bouquet

# 745
  • Мнения: 4 743
За booking намаленията ги виждам като вляза в профила си...
За сафари мисля има и на място, в хотелите също предлагат екскурзии и сафари.. Сафарито е доста екстремно преживяване и не е добре за хора, на които им става лошо в кола или ги е страх.. Виждала съм хора да повръщат или направо да слизат от колите от страх когато джиповете се спускат по дюните... Назад в темата някой описа какъв ужас е преживял на сафарито... Не е много подходящо и за малки деца... Кара се доста екстремно, на ръба на дюните, хвърля пясък и понякога закъсват джиповете, но това се прави за шоуто, там просто не се кара спокойно и бавно... Имайте го в предвид - не е за хора със слаби нерви и вестибуларни проблеми... Peace Но си е едно вълнуващо и незабравимо преживяване... Hug
Ваучери до сега не сме ползвали, но доколкото разбрах няма фиксирана дата, а може да се ползва в рамките на 6 месеца или за 2016 година (мисля на самия ваучер е написано това). Може ли някой да сравни цените например на сафари с ваучер и без, в нета може да се намерят много фирми, които предлагат сафари и цените доста варират, въпрос на търсене и сравняване на цените и какво точно е включено в цената....

Последна редакция: вт, 12 яну 2016, 15:45 от lunna pateka

# 746
  • BG
  • Мнения: 1 900
За booking намаленията ги виждам като вляза в профила си...
За сафари мисля има и на място, в хотелите също предлагат екскурзии и сафари.. Сафарито е доста екстремно преживяване и не е добре за хора, на които им става лошо в кола или ги е страх.. Виждала съм хора да повръщат или направо да слизат от колите от страх когато джиповете се спускат по дюните... Назад в темата някой описа какъв ужас е преживял на сафарито... Не е много подходящо и за малки деца... Кара се доста екстремно, на ръба на дюните, хвърля пясък и понякога закъсват джиповете, но това се прави за шоуто, там просто не се кара спокойно и бавно... Имайте го в предвид - не е за хора със слаби нерви и вестибуларни проблеми... Peace Но си е едно вълнуващо и незабравимо преживяване... Hug
[/quo
 

Много ти благодаря,явно няма да се ходи на сафари,но здраве да е,нещо друго ще измислим.

# 747
  • Мнения: 9 913
Много страшно го прдставихте това сафари. Не е по-екстремно от българските дупки по пътищата.

# 748
  • Мнения: 5 230
Сафарито зависи главно от шофьорът на джипа. Аз не бих го пропуснала, но и шофьорът ни беше страхотен. Голяма тръпка е. Simple Smile

Гледам, че е време за нова тема. Тъй като въпросите са почти едни и същи, според мен е добре в първия пост да се добави информация за:
- различните райони в Дубай
- предплатената карта на Ду
- сайтовете с ваучери
- книгата The Entertainer

На мен ми липсва Dubai Marina Sad

# 749
  • Русе
  • Мнения: 856
Барелина, ако имаш желание и свободно време, може ли да направиш новата тема?  Hug

Общи условия

Активация на акаунт