Домакинските задължения... на работещите жени

  • 12 434
  • 96
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 889
Влизам да преобърна темата  Mr. Green
Аз обичам всичко сама да върша, тъй като на другите намирам кусури - прането не е опънато добре, подът не е изтъркан в една посока  и манджата е пресолена... Та аз си върша всичко и не ми пречи, напротив доста разтоварващо ми е

# 31
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Влизам да преобърна темата  Mr. Green
Аз обичам всичко сама да върша, тъй като на другите намирам кусури - прането не е опънато добре, подът не е изтъркан в една посока  и манджата е пресолена... Та аз си върша всичко и не ми пречи, напротив доста разтоварващо ми е

Лошо няма , значи имаш време за всичко   bouquet

# 32
  • София
  • Мнения: 28 667
Влизам да преобърна темата  Mr. Green
Аз обичам всичко сама да върша, тъй като на другите намирам кусури - прането не е опънато добре, подът не е изтъркан в една посока  и манджата е пресолена... Та аз си върша всичко и не ми пречи, напротив доста разтоварващо ми е

Лошо няма , значи имаш време за всичко   bouquet

И желание, не само време.

# 33
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Влизам да преобърна темата  Mr. Green
Аз обичам всичко сама да върша, тъй като на другите намирам кусури - прането не е опънато добре, подът не е изтъркан в една посока  и манджата е пресолена... Та аз си върша всичко и не ми пречи, напротив доста разтоварващо ми е

Лошо няма , значи имаш време за всичко   bouquet

Понеделник - 
7.00 събуждане, приготвям закуска
7.30 излязох от вкъщи
17.30 свърших работа
17.45 вземах си детето от занималня
18.00 дотътрихме се до басейна , той плува за клуба
19.00 тръгнахме да се прибираме
19.15 у дома сме . Започвам да готвя , приготвям униформа за училище ( гладя, пера )
През това време детето чете книгата от училище и пише домашно и се измива готов за сън
19.45 храним се
20.30 макс лека нощ Сам
20.45 измих чиниите , късно е да мета ще събудя децата на съседите  Mr. Green
21.00 изгладих си дрехите за следвашият ден
21.15 душ
21.30 каталясала съм и имам желание само да си прегърна възглавницата.

И така всеки ден до петък , като вторник и сряда сме на таекуон-до , не плуване  Mr. Green

Татко ни работи нощни смени в момента и през седмицата няма как да ми помогне.

Аз желание имам , но време и сили - тц !

 Mr. Green

# 34
  • Мнения: 1 817
Това с бея и слугинята ми е пред очите цял живот и много, много ме е дразнило. Говоря, говоря, но който, както е възпитан. Поставиш ли се веднъж в подчинена позиция, оставаш цял живот в такава. Иначе в къщи задълженията не са поделени по някакъв специален ред, но откакто малкият се е родил, та и преди това, мъжът ми се занимава с чистенето, понякога с готвене, когато аз не мога или когато ядем различни гозби, защото аз съм все на някакви режими и понякога той изобщо не иска да яде моите яденета  Mr. Green Не гладя, а мъжът ми си глади ризите преди работа всяка сутрин, пералнята пере и простира той в повечето пъти. Банята държа аз да си я мия, защото не съм сигурна, че ползва белина, а аз и белината сме дупе и гащи  Joy Joy Общо взето демокрация, но задълженията се изпълняват строго!  Mr. Green Laughing

# 35
  • Мнения: 2 169
У нас ситуацията е следната - той работи на две места, а аз съм в майчинство вече 4 години (децата са с малка разлика), и за момента аз "въртя" къщата. Чистене, готвене и грижи по децата са моя отговорност. Пазарува той, но по списък, който правим или двамата, или аз. С прането се занимавам аз. Не гладя. Имам съдомиялна от скоро и значително ме облекчи от към миене на съдовете. Той пък оправя всичко из къщата - от смяна на крушките до основен ремонт, всичко сам си прави без майстори - в това му е силата. От време на време ми идват в повече моите задължения, но се надявам като приключа с майчинството и се върна на работа, нещата да си дойдат на мястото.

# 36
  • Мнения: 3 951
Много ми е тъжно като някоя жена напише, че върти къщата, но пък мъжа ѝ прави всичко останало, от "крушки до ремонти". Все едно сама себе си се опитва да убеди, че това е правилно.

Аз пък мога и сама да сменя крушка, последно ми се наложи да си сменя бушона, защото изгоря, а ми трябваше спешно, но това не ме освобождава от останалите дейности Wink

# 37
  • Мнения: X
Много ми е тъжно като някоя жена напише, че върти къщата, но пък мъжа ѝ прави всичко останало, от "крушки до ремонти".
Това може да е правилно, само ако живеят в къща и се отопляват на дърва и въглища. Тогава работата за мъжа е наистина много и ежедневна. Но силно се съмнявам мнозинството семейства в днешно време да живеят по този начин.

# 38
  • Мнения: 46 539
Аз пък мога и сама да сменя крушка, последно ми се наложи да си сменя бушона, защото изгоря, а ми трябваше спешно, но това не ме освобождава от останалите дейности Wink

Ако това положение ги удовлетворява - защо не?
На мен по-скоро ми е любопитно като им изгори крушката няма ли да си я сменят, вместо да стоят в тъмното, докато си дойде мъжът им? Или той винаги е на разположение?
М/у другото една крушка се развива/завива по-лесно от капачка на лак за нокти  Laughing

Скрит текст:
Миналата година боядисах стените на спалните и един шкаф, но също не знаех, че съм освободена заради тези няколко дни работа  Simple Smile

the wishmaster, така е. Ако трябва след работа да нацепи дърва, да гледа животни, да копае двор и т.н. е съвсем различна картинката Peace
Затова намирам дневното делена на работа за най-удачно. Зимата няма палене на печка, като отпада тази дейност, ще я замени с каквото има. Е, може и да си седи и да чака да дойде зимата де, както си решат  Peace

# 39
  • София
  • Мнения: 11 478
Влизам да преобърна темата  Mr. Green
Аз обичам всичко сама да върша, тъй като на другите намирам кусури - прането не е опънато добре, подът не е изтъркан в една посока  и манджата е пресолена... Та аз си върша всичко и не ми пречи, напротив доста разтоварващо ми е

Лошо няма , значи имаш време за всичко   bouquet

Понеделник - 
7.00 събуждане, приготвям закуска
7.30 излязох от вкъщи
17.30 свърших работа
17.45 вземах си детето от занималня
18.00 дотътрихме се до басейна , той плува за клуба
19.00 тръгнахме да се прибираме
19.15 у дома сме . Започвам да готвя , приготвям униформа за училище ( гладя, пера )
През това време детето чете книгата от училище и пише домашно и се измива готов за сън
19.45 храним се
20.30 макс лека нощ Сам
20.45 измих чиниите , късно е да мета ще събудя децата на съседите  Mr. Green
21.00 изгладих си дрехите за следвашият ден
21.15 душ
21.30 каталясала съм и имам желание само да си прегърна възглавницата.

И така всеки ден до петък , като вторник и сряда сме на таекуон-до , не плуване  Mr. Green

Татко ни работи нощни смени в момента и през седмицата няма как да ми помогне.

Аз желание имам , но време и сили - тц !

 Mr. Green

Много, много стегната програма, страхотно! Браво на теб, браво! И аз съм така.
Само не видях часовете, в които детето си играе?

# 40
  • Мнения: 3 951
В родния ми град няма ТЕЦ, родителите ми се отопляват на локално парно, с печка на дърва. Дървата се купуват нарязани, едно време всички дружно ги пренасяхме, сега баща ми плаща на някой да свърши работата. Печката се пали от който се е прибрал вкъщи пръв. Спомням си, че още в гимназията сама се оправях с нея. Чистиш, зареждаш, пускаш помпата, драскаш клечката. И до ден днешен мога да запаля огън по-добре от ММ.
Човече, аз латексирах цялата детска стая, сглобих една камара скринове, чекмеждета, етажерки и какво ли още не. Колко отпуска от дневната работа да си искам, виждам, че сме на едно положение, да обменим опит  Laughing

# 41
  • Мнения: 10 993
всеки си споделя как е при него. Щом в едно семейство е постигнат баланс, всичко е ок. Когато единият иска нещо го обсъжда с партньора и се намира компромис. Но сега да се твърди при  нас колко сме добре и как съжаляваме другите, звучи като избиване на комплекси.

# 42
  • Мнения: 3 031
Моят пък не ще и да чуе за домакински задължения и съвсем искрено си го призна от самото начало. Докато работехме и двамата единственото решение беше домашна помощница. Сега не работя и аз се занимавам с дома. Въобще не ми пречи, даже ми е изключително приятно.

# 43
  • Мнения: X
Аз по-скоро имах предвид не толкова отоплението, колкото, че когато се живее в къща с двор ежедневната работа е много повече отколкото в апартамент. Това не значи, разбира се, че след като и двамата са били на работа по 8-10 часа, единият може да си клати краката докато другият си "доработва" у дома.

# 44
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Влизам да преобърна темата  Mr. Green
Аз обичам всичко сама да върша, тъй като на другите намирам кусури - прането не е опънато добре, подът не е изтъркан в една посока  и манджата е пресолена... Та аз си върша всичко и не ми пречи, напротив доста разтоварващо ми е

Лошо няма , значи имаш време за всичко   bouquet

Понеделник -  
7.00 събуждане, приготвям закуска
7.30 излязох от вкъщи
17.30 свърших работа
17.45 вземах си детето от занималня
18.00 дотътрихме се до басейна , той плува за клуба
19.00 тръгнахме да се прибираме
19.15 у дома сме . Започвам да готвя , приготвям униформа за училище ( гладя, пера )
През това време детето чете книгата от училище и пише домашно и се измива готов за сън
19.45 храним се
20.30 макс лека нощ Сам
20.45 измих чиниите , късно е да мета ще събудя децата на съседите  Mr. Green
21.00 изгладих си дрехите за следвашият ден
21.15 душ
21.30 каталясала съм и имам желание само да си прегърна възглавницата.

И така всеки ден до петък , като вторник и сряда сме на таекуон-до , не плуване  Mr. Green

Татко ни работи нощни смени в момента и през седмицата няма как да ми помогне.

Аз желание имам , но време и сили - тц !

 Mr. Green

Много, много стегната програма, страхотно! Браво на теб, браво! И аз съм така.
Само не видях часовете, в които детето си играе?

Ronaldd,
той свършва училище в 3.30 след което го вземат един един клуб- занималня където играе до 17.45- 18.00 когато аз го взема след работа. Там имам голямо външно и вътрешно пространство и много , много игри. Иначе няма време Simple Smile

...
херр

Общи условия

Активация на акаунт