Време вече не остaнa - много скоро ще съм СЕПТЕМВРИйскa мaмa - Тема №9

  • 30 371
  • 748
  •   1
Отговори
# 465
  • София
  • Мнения: 1 538
Благодаря ти, Аллана. Няма да спирам с кърменето. Дано до утре спадне температурата,че за нищо не ставам така. И децата май усещат,че не мога да им обърна внимание и д ес бяха много нервни и двамата. Sad

# 466
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 030
Споделям мнението, че тези помпички на Чико и от този сорт никаква работа не вършат.
Сега ще вземам тази с устата да пробвам, че още преди това много ми я похвалила, а и вие тук  Peace
И един съвет от мен.Тези, които кърмят да пият много вода, защото няма да ви казвам какви проблеми със стомаха си докарах от незнание...
Да споделя, че капките Лефакс вършат добра работа при нас за коликите.Едни приятели с много проблемни колики на двумесечно бебче също ги взеха и са доволни.

Какъв проблем със стомаха?

И аз си докарах адски запек, както са писали другите по-горе.До какви мерки стигнах няма да казвам, но беше по-зле от раждането...

# 467
  • Мнения: 5 259
И децата май усещат,че не мога да им обърна внимание и д ес бяха много нервни и двамата. Sad
Ох, това е ужасно, няма ли кой да ти помогне? С температура и сама с две деца!

# 468
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
И аз си докарах адски запек, както са писали другите по-горе.До какви мерки стигнах няма да казвам, но беше по-зле от раждането...
а, ето за това говоря... Днес беше мъчение цялата работа, изкарах ненужното с цената на адското напъване, имах чувството, че ще ми пръсне и главата , и корема. А всъщност накрая друго се пръсна и дори кръв ми тече  Sad  Въпросът е от какво? Пия вода много , ям круши, сливи и супи. Май орехите ми погодиха този номер Thinking

# 469
  • Мнения: 46
Здравейте, мами!  Hug

Да се похваля и аз, днес в 11.06 сутринта се роди моето момченце - Пламен! Преносен с 8 дни.
4 270гр, 54см. Беше нормално раждане, без упойка. Първата ми контракция беше в 6 и 30 и до 11  вече бебчо проплака! Голямо напъване беше с това голямо бебе, даже накрая ми натискаха корема и казаха, че ако до 2- 3 напъвания не стане, ще взимат форцепса. Но той ги чу и излезе Simple Smile
После буквално цял час не можаха да ме закърпят.
Дадоха ми бебчо чак в 18 часа.
Още не се справяме с кърменето, нещо му е трудно да захапе, както трябва, но няма да се отказваме

# 470
  • Мнения: 1 037
Мързелче, честито! Браво на теб! Hug

Аз бях обещала да разкажа за моето раждане, но след като всички родят. Има ли някоя мама дето не се е похвалила?
Утре ще ви разкажа. Peace

Макси спа до 21.30 и сега си лежи кротко в леглото, дано не ме вдига за бибата.  PraynigPraynig

Напоследък на моменти диша адски учестено, като куче, като си е изпуснал бибата и не може да я стигне. Дали е нормално? newsm78

# 471
  • Мнения: 584
Честито Мързелче! Да ви радва много големият юнак!  Най накрая и той се появи на бял свят Simple Smile

# 472
  • Мнения: X
Честито и от мен! Wink

# 473
  • Мнения: 1 452
Честито и от мен! Живо и здраво да бъде бебето, а на теб бързо възстановяване!
Момичета, искам да ви питам нещо. Моето юначе вече направи три седмици. От вчера започна много да будува - хапне, но после не заспива почти 2-3 часа. Понякога идва ред за още едно ядене, а той още не е спал. Нормално ли е това според вас? Преди заспиваше още докато се храни и директно го слагах в легълцето. Сега се унася, но в момента,  който спрем кърменето се ококорва!
Пак съм аз и пак не спим!!!! С ММ вече се чудим дали детето ни е добре. Досега поне през нощта спеше веднага след като се наяде. Той хапна преди час и сега е със залъгалка в устата и гледа наляво надясно! Ако я изплюе без да иска веднага почва да реве. Досега ми беше кротичък, но днес целия ден избудува, не му ли се спи на това бебе?!?! Ние умираме за сън. Моля ви, помагайте!
В допълнение.... нито съм яла шоколад преди да кърмя, нито пък нещо съм пила, за да е така неспокоен!

# 474
  • Северо=Западналия край
  • Мнения: 1 033
Мързелче, честито!
Жулиета, и при нас е същото, няма спане. Преди заспиваше след хранене, а сега може и цял ден или цяла нощ да не спи между храненията. И аз мечтая да дремна, ама не става. Нашия татко е готов да напусне спалнята и да се пренесе в хола...Нас ни мъчат и колики много напоследък, но в останалото време си е глезотия, в ръцете на мама е по добре от креватчето. Заспива в ръцете ми и щом го сложа в креватчето почва едно пъшкане и въртене, ококолва се и реввввввв.....Няма начин, баткото му беше същия, дано след време да почне поне нощем да ми дава почивка, че вече не знам дали е ден или нощ, и дори не мога да се ориентирам коя дата сме и кой ден от седмицата....Много съм отплесната, вече почнах и да позалитам като ставам, сигурно е от недоспиването.
Отгоре на всичко това и кърмата ми рязко намаля, от два дни дохранвам или направо пропускам някое хранене с кърма, имам чувството че за 3 часа не може да се събере необходимото количество кърма, чакам поне 6 ч. и токагава вадя някакви 80 грама и от двете гърди. Яд ме е че първото не успях да кърмя, а сега тоз юнак тръгна добре, първо цедях, после засука добре, а сега се връщам пак на цедене щото много намаля кърмата. Дано не спре напълно, поне да успявам да му осигуря 2 хранения на ден.
Много ми е трудно с моето хранене, нищо не ми се яде, хапвам през дена колкото да угодя да бабата- помощник, вечер често пропускам вечеря щото ругите ми двама мъже вечерят първо те, а аз съм на пост с бебо, после никак не обичам да ям сама и така и не сядам на масата. Най вероятно и от това кърмата ми намаля...
Ейййй оплаках се и аз, бях позабравила какво е да си майка на бебе Simple Smile Ама като му видя беззъбата усмивка и забравям всичко Simple Smile

# 475
  • Мнения: 1 452
Мързелче, честито!
Жулиета, и при нас е същото, няма спане. Преди заспиваше след хранене, а сега може и цял ден или цяла нощ да не спи между храненията. И аз мечтая да дремна, ама не става. Нашия татко е готов да напусне спалнята и да се пренесе в хола...Нас ни мъчат и колики много напоследък, но в останалото време си е глезотия, в ръцете на мама е по добре от креватчето. Заспива в ръцете ми и щом го сложа в креватчето почва едно пъшкане и въртене, ококолва се и реввввввв.....Няма начин, баткото му беше същия, дано след време да почне поне нощем да ми дава почивка, че вече не знам дали е ден или нощ, и дори не мога да се ориентирам коя дата сме и кой ден от седмицата....Много съм отплесната, вече почнах и да позалитам като ставам, сигурно е от недоспиването.
Отгоре на всичко това и кърмата ми рязко намаля, от два дни дохранвам или направо пропускам някое хранене с кърма, имам чувството че за 3 часа не може да се събере необходимото количество кърма, чакам поне 6 ч. и токагава вадя някакви 80 грама и от двете гърди. Яд ме е че първото не успях да кърмя, а сега тоз юнак тръгна добре, първо цедях, после засука добре, а сега се връщам пак на цедене щото много намаля кърмата. Дано не спре напълно, поне да успявам да му осигуря 2 хранения на ден.
Много ми е трудно с моето хранене, нищо не ми се яде, хапвам през дена колкото да угодя да бабата- помощник, вечер често пропускам вечеря щото ругите ми двама мъже вечерят първо те, а аз съм на пост с бебо, после никак не обичам да ям сама и така и не сядам на масата. Най вероятно и от това кърмата ми намаля...
Ейййй оплаках се и аз, бях позабравила какво е да си майка на бебе Simple Smile Ама като му видя беззъбата усмивка и забравям всичко Simple Smile
Ateto, със сигурност трябва да хапваш. Аз свалих качените килогрми точно като теб, защото не ми се ядеше грам. ММ и майка ми ме натиснаха яко и казаха, че заради бебето трябва да ям и нон стоп ме викаха на масата, купуваха ми боза и т.н. Чак ме беше яд, че толкова трябвва да ям, но и кърмата намаля, така че трябваше да се взема в ръце. Дай сила на волята и сама не сама си хапвай и продължавай да цедиш. Аз не, че имам толкова много кърма, но се увеличи спрямо преди. И не забравяй за течностите - много вода и ако има супички!

# 476
  • София
  • Мнения: 1 538
И децата май усещат,че не мога да им обърна внимание и д ес бяха много нервни и двамата. Sad
Ох, това е ужасно, няма ли кой да ти помогне? С температура и сама с две деца!
Днес ще има. А за уикенда ще оставим каката на баба й и дядо й и ще сме само с бебето. Проблемът е, че и бабите и дядовците работят. А едните са дори доста далеч (моите родители) и в такива внезапни ситуации не можем да реагираме веднага. Много е странно както си е добре човек и изведнъж през нощта се събужда горящ и с болки. Дано никоя мама не преживява такова нещо, че болката е ужасна.

Днес ще ходя на лекар и се притеснявам, че може да ми изпишат АБ. Sad

# 477
  • Мнения: 9 884
Myrzelche - честито и от мен, толквоа се радвам за теб, че се присъедини и ти към бебешкия клуб вече!!! Да сте живи и здрави с малкото великанче, и да се спогодявате някак Wink))))

Атето - след 2-та седмица някъде, бебетата спират само да спят и да се хранят, и почват да се оглеждат наоколко да видят за какво иде реч  hahaha hahaha hahaha Както казва нашият татко - не щат вече само хляб, и зрелища търсят Wink

И моето не заспива веднага след хранене, ами се оглежда, ослушва. Дори да го сложа да легне - пак не затваря очи, ами се кокорчи и наддава ухо. При събуждане също - не иска веднага да се храни, първо се оглежда, ослушва и преценява ситуацията

Ами, така ще е вече -да не са бебета, я, че само да спят  baby_neutral baby_neutral

За Катя за мастита - топли компреси и изцеждане задължително. Само се колебая тази Т да не е от вирус нещо? Но, щом и гърдата не е добре, отиди на лекар. Пожелавам ти успех, знам че е много болезнено - но ще се оправиш, сигърна съм.  Hug Hug Hug

# 478
  • Мнения: 5 259
Myrzelche, честито  bouquet какъв голям юнак си родила  Hug Да сте живи и здрави!

Много е странно както си е добре човек и изведнъж през нощта се събужда горящ и с болки.
На мен ми се случи това с първото бебе. Изобщо не знаех какво става, бях още в болницата, една нощ се събудих тресяща се и никой не ми обърна внимание. Казвах им, че имам температура, но само ми вдигаха рамене. Добре, че бебето сучеше почти постоянно и за има-няма 24 часа се оправих без нищо да правя, освен да кърмя.
Дано да не се наложи да пиеш АБ!

и почват да се оглеждат наоколко да видят за какво иде реч  hahaha hahaha hahaha Както казва нашият татко - не щат вече само хляб, и зрелища търсят Wink
Много точно описание  Peace Мъжът ми от тази седмица е на работа и си мисли, че аз по цял ден спя с бебето, защото предните седмици то основно спеше. Обаче сега няма нищо подобно вече - нонстоп се кокори, само ако го изведна на разходка в количката спи дълго, ама в това време няма как.
Добре, че нощем спи по-дългичко, вече прави по 7 часа сън, до сега бяха 6. И сигурно и повече би спало, но аз го вдигам, за да го кърмя, защото иначе започват много да ме болят гърдите и ме е страх да го чакам да се наспи.

Днес трябва да ходя на зъболекар, умирам от страх  Confused

# 479
  • Мнения: 584
Мамчета, при нас е същото. Вече не му се спи и само иска в мама или да се занимава с нещо. Когато му стане скучно започва и да мрънка сиреч си реве. Напоследък хвърля едни чаровни усмивки. Чудя се дали това са предназначени усмивки или все още не са осъзнати. Факт е обаче, че когато го помилвам или му поговоря се усмихва.
Аз изцеждам по 100 мл, след като е бил хранен. Напоследък кърмата се увеличи, но имаше момент където не се хранех много добре и тогава беше намаляла. Така че, мамета, хапвайте здравословно а килограмите ще ги сваляме по нататък. Аз си стоя +10 но няма как да си позволявам да не ям, защото е важно и бебчето да е нахранено.
Аз за коликите ползвам Инфакол. Мислех че сиг ще е мн трудно да намеря нещо което да му действа но още от първия избор на капки нещата се получиха и съм мн доволна.

Общи условия

Активация на акаунт