Депресия и бременност ... ?

  • 5 481
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 760
Няма да се побъркаш, няма да нараниш детето си, близките си или себе си. Самия факт , че осъзнаваш нещата и търсиш помощ  е показателен.Знам колко са гадни тези мисли.  Това е болестно състояние на мозъка, което ги кара да идват отново и отново.  Аз споменах вече за книгата "Обсебен мозък" Там всичко е описано много добре  Peace
 В кой месец си и откога е  това състояние? Имала ли си и преди? Много често ОКР започва в детството и обикновено е съпроводено с депресия.
 И няма смисъл от изказвания " Сам не искаш да си помогнеш" Слушала съм ги и съм страдала още повече. Че кой не иска да си помогне   Shocked Shocked Shocked Кой иска да живее с този кошмар!
Във 5 месец съм ... по принцип окр си имах от малка но разбира се до тогава даже не знаех какво е обичах да пипам разни неща да правя по определен начин и т.н  депресия поне не си спомням да съм изпадала .... но почина дядо ми тази година и от тогава ОКР-то се засили и  от скоро съм с това като депресия .... ще се постарая да намеря книгата ... наистина ми се искаше да не пия никакви хапчета поне докато съм бременна но просто не става  Cry

# 31
  • Мнения: 11 526
Мило момиче, хормоналната буря с бремеността засилва негативните усещания, които изпитваш. Запомни - ти не си луда, а просто хормоните в теб са разбъркани и причиняват всичко това, което описваш.  Hug Това са хормони и когато ги овладееш ще се почувстваш добре.

Потърси си друг психиатър, има лекарства, които може да пиеш и да е безопасно за бебето.
Потърси хомеопат.
Посещавай психоаналитик - обезателно!
Започни Йога за бременни.
Медитирала ли си някога?

# 32
  • Мнения: 760
Мило момиче, хормоналната буря с бремеността засилва негативните усещания, които изпитваш. Запомни - ти не си луда, а просто хормоните в теб са разбъркани и причиняват всичко това, което описваш.  Hug Това са хормони и когато ги овладееш ще се почувстваш добре.

Потърси си друг психиатър, има лекарства, които може да пиеш и да е безопасно за бебето.
Потърси хомеопат.
Посещавай психоаналитик - обезателно!
Започни Йога за бременни.
Медитирала ли си някога?




Дано си права за хормоните на моменти се чувствам ужасно нереална просто не мога да опиша какво ми е ... чакам всеки един момент нещо да ми се случи ....  Опитвам с медитация но май не ми се получава ...

# 33
  • България
  • Мнения: 3 622
Ей , тази тема ми излезе.Някой е харесал мнението ми.
Зачетох се, дори бях забравила.
Авторке, как си? Справили се с депресията?

Общи условия

Активация на акаунт