Великобритания - тема 60 Юбилейно Есенна

  • 55 435
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • UK
  • Мнения: 3 959
Ами аз категорично не искам подобен тип внимание, така или иначе се виждам с някого, и въпреки че не бих го нарекла връзка, в момента не си търся друг. Обаче той не е груб и по никакъв начин не е неприятен, просто искам да спре, без да се налага да го гоня от магазина, и не знам как да реагирам, хем да престане, хем да не се разсърди и да се махне, понеже имам нужда от помощ в магазина. Просто наистина ми влиза в личното пространство и то на място, където не се предполагат подобни отношения. Държа се с всичките си доброволци като с приятели, често ги чувам да го коментират, когато си мислят, че не съм наоколо и не чувам, как на предишните места, където са били, са се държали с тях по кофти начин или като с персонал, а тук не е така и колко им харесва това, обаче не бих си позволила да флиртувам с някой от тях или нещо такова. Той така или иначе си търси работа и сигурно няма да е в магазина кой знае колко дълго, но трябва да му кажа да престане и просто да се надявам да не се обиди и да си тръгне.

Хмм, тъкмо ми платиха заплатата и не са ми платили петте дни оувъртайм от миналия месец... Уж им изпратих всичко нужно, ще трябва да звъня да питам. Дали е нормално да не ми платят оувъртайма заедно със заплатата или е грешка?

# 706
  • Мнения: 6 029
МГМ, извикай го да говорите, кажи му ясно, че такова държание е недопустимо и можете и двамата да загубите работата си. Може да му кажеш и че си обвързана, въпреки, че не би трябвало да се стига до това. Просто бъди категорична. Ти си му шеф, не може да се държи така, хич и не позволявай.

# 707
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Няма средно положение, Мърморанке. Явно не разбира и трябва директно да му се каже, а ти да си готова, че на него няма да му хареса и ще напусне. Това си е направо сексуален харсмънт на работното място.

# 708
  • Манчестър
  • Мнения: 2 490
МГМ, трябва да бъдеш крайна иначе си принизяват,позицията на мениджър. Понякога се налага да се правят неща в името на работата. Така,че му кажи че повече няма нужда да идва. Поведението му каквото и да е е ,че или по някакъв начин си му дала иширети, че го харесваш или неговото IQ си е толкова. Във всеки случай да ти оправя косата и т.н. Дори мъжа ми не би си го позволил ако се случи да работим на едно място.
Както Мери каза, това е sexual harassment на работното място и ако и двамата бяхте на employment contract щеше да е сериозна работа. Нямам идея как се регламентира с доброволци, но ситуацията не е нормална.
Просто му се обади и кажи,че нямаш нужда повече, това е...а може и да е някой сексуален перверзник и да чака момента да те нападне в склада.....

# 709
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
а може и да е някой сексуален перверзник и да чака момента да те нападне в склада.....
И аз това си го помислих. Не е нормално такова поведение, дори и за хора с ниско IQ  Rolling Eyes

# 710
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
МГМ, напълно подкрепям мненията преди мен - това си е сексуален тормоз, и е по-добре за всички замесени да не идва повече.
Това дали (или не) си обвързана, и подобни лични неща, не влизат на никого в работата, и не виждам причина да се споменават при разговор.

dejie, и аз съм фен на каймата тук Blush В зависимост от настроението си купувам кога свинска, кога телешка, кога смесена... Wink
И браво за училището Peace

# 711
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Ако съм работник и забележа,че мениджъра ми позволява подобно отношение към себе си от друг работник, най-малкото ще се замисля за неговите умения като такъв  Peace и ще ми изглежда много зле. Или ще ги рипортна и двамата /ако съм англичанка  Mr. Green/

# 712
  • Мнения: 9 814
Ако съм работник и забележа,че мениджъра ми позволява подобно отношение към себе си от друг работник, най-малкото ще се замисля за неговите умения като такъв  Peace и ще ми изглежда много зле. Или ще ги рипортна и двамата /ако съм англичанка  Mr. Green/
Дано никой не го е направил досега. В компанията, за която работя рипортват за далеч по-дребни неща.

# 713
  • Мнения: 663
 Здравейте, по въпроса за каймата - бях очарована, че каймата тук е от истинско месо, неовкусенo и безсолно, такова чудо в Бг не съм виждала, но нашите познати българи тук масово си купуват каймите и саламите от бъгарските магазини и тукашните не им харесват.
 За доброволчеството- от самото начало на пристигането ми тук съм добороволка в един Сю Райдър магазин, ами досега полза някаква не съм видяла, нито някой ми го е искал тоя опит, нито са ми се обаждали за работа заради него.

Моя НИН също не пристига, а бях на интервю преди повече от 20 работни дни, много се изнервям вече, работя на две места и искам да ми платят.

Бу, моля би ли дала линкове към тези онлайн NVQ-та към университети, които си намерила, че явно с българското си университетско образование никой няма да впечатля тук.

Последна редакция: нд, 22 ное 2015, 02:47 от Camembert

# 714
  • Мнения: 5 435
Момичета, ако някой се интересува от билет София - Лутън за 8 януари на половин цена може да ми пише на лично съобжение. Simple Smile

# 715
  • Мнения: 377
По въпроса за доброволството да кажа само, че си заслужава, само ако няма какво друго да правиш. Да, може да помогне за работа, но по-често не помага. Казвам, защото и аз 2 години подред доброволствах в нашата библиотека и не ми помогна.

В общи линии да се подхожда, без големи очаквания факта, че някой е доброволствал.

За работа не мога да кажа друго, освен много, много, много кандидастване. Много  и зависи в коя част на страната се живее и т.н.

Абе не искам да обезсърчавам никой от новодошлите, ако знаех какво ме чака (при положение, че очакванията ми не бяха, кой знае колко розови), никога, ама никога, нямаше да тръгна. Но аз си бях доволна в България, така че моето мнение си е чисто субективно и за мен конкретно.



# 716
  • UK
  • Мнения: 4 311
По въпроса за доброволството да кажа само, че си заслужава, само ако няма какво друго да правиш. Да, може да помогне за работа, но по-често не помага. Казвам, защото и аз 2 години подред доброволствах в нашата библиотека и не ми помогна.
Би ли разказала в какво се състоеше доброволстването в библиотеката? На мен ми се работи в библиотека. Обмислям го наистина, защото чета по разни обяви и сайтове, че най-често се ходи един ден в седмицата, а аз за повече трудно ще измисля какво да правя с дъщеря ми. Събота следобед и неделя, когато мъжът ми ще е вкъщи с децата нищо не работи.   
За чарити магазините добих някаква идея от разказите на МГМ. Аз днес за първи път оставих децата и излязох на обиколка по центъра и магазините, да разгледам, народът явно днес открива коледното пазаруване, хванах се за главата, купих някои дребни нужни неща, но нямаше такива опашки по касите и по пробните.  Stop Влязох и в няколко чарити магазина, аз обичам оказионите в Бг, много се зарадвах, че тук навсякъде имаше книги, нови издания, известни автори, на фантастични цени от по 50п и 1 паунд.

# 717
  • Мнения: 377
По този проект http://summerreadingchallenge.org.uk/

Но е през лятото, ще се набират доброволци чак догодина пролетта. В местната библиотека се кандидатства и може да питаш на място. Само да те предупредя, че по този проект по принцип търсят доброволци до 23 г.. Аз бях изключение първия път, не знам защо, май нямаха достатъчно доброволци. А втората година, просто ме питаха, защото вече съм била доброволка. При нас всички жени бяха дългогодишни служителки. Това е хубава работа, особено за страстен читател. Отделно имаш и доста привилегии като повече отпуска, платени болнични и т.н. Това по принцип в частния сектор го няма.

Пиша ти го, за да ти кажа, че мноогооооо хора са на опашката за същото Wink

# 718
  • Мнения: 663
Абе не искам да обезсърчавам никой от новодошлите, ако знаех какво ме чака (при положение, че очакванията ми не бяха, кой знае колко розови), никога, ама никога, нямаше да тръгна. Но аз си бях доволна в България, така че моето мнение си е чисто субективно и за мен конкретно.
Хаха, много точно казано и моите очаквания не бяха много високи или поне аз така си мислих, мъжът ми ме подготвяше уж, обаче като се сблъскаш челно с реалността е наистина брутално.

# 719
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 848
Бу, моля би ли дала линкове към тези онлайн NVQ-та към университети, които си намерила, че явно с българското си университетско образование никой няма да впечатля тук.
www.vision2learn.com
Виж тук Peace

isolda1, не съм съгласна  Grinning Зависи какво доброволстваш и какви отговорности си имала като доброволец.
Моето дългогодишно доброволстване - не е било в Англия, дори - беше много впечатляващо за интервюиращите и нямаше никаква нужда да доказвам допълнителен опит, след като споделих подробности за опита, който имам натрупан като доброволец с разнообразните задължения, които имам.

Общи условия

Активация на акаунт