Да поговорим за изкуство?

  • 24 618
  • 251
  •   1
Отговори
  • В Космоса
  • Мнения: 9 881
В две теми се стигна до изкуството, стиловете му и реших да пусна отделна за тези, които ги влече. Всеки може да изкаже предпочитания, любими творби, да поства снимки, да изразява неодобрение и въобще да говори за изкуство.
Аз имам съвсем скромни и повърхностни познания, но с удоволствие ще чета по-вещите от вас, които се включат. Надявам се да има такива и да се радва на интерес темата! Hug

Като за начало пренасям от една съседна тема моите снимки в стил Рококо от двореца Сансуси в Потсдам, Германия:

Скрит текст:










Последна редакция: чт, 24 сеп 2015, 14:19 от Акаша

# 1
  • Мнения: 14 333
Акаша, много хубава тема!   bouquet

Баба ми е художник и едно от любимите ми занимания като дете беше да разглеждам книгите и по история на изкуството. И да я гледам как рисува  Heart Eyes

С удоволствие ще се включа, въпреки, че не съм много компетентна.



# 2
  • В Космоса
  • Мнения: 9 881
Чудесно, Алечка! Hug

А дали бихме могли да зърнем, за малко поне, нещо рисувано от баба ти?

# 3
  • Мнения: 14 433
Акаша,благодаря за тази тема Hug
Като си започнала с Сан Суси-ми ето малко екстерирор и парк.Дворците-новият и старият са стил рококо.Паркът е голям и има статуи -копия на древногръцки такива.Последните много ми харесват ,защото основната им идея-възхвала на човешкото тяло и  дух ми допадат особено Hug

това е стария дворец

Колонади-такива има и в Белведере -Виена,а може и другаде,де Laughing
 
Новият дворец-значително по внушителен.

и любимите ми статуи






# 4
  • В Космоса
  • Мнения: 9 881
Сосче, да, новият е доста по-внушителен като фасада. В него, обаче, аз не влизах.

# 5
  • Мнения: 136
Здравейте! Записвам се да следя темата с удоволствие! Аз също съм в сферата на изкуството, занимавам се с керамика.  Hug Wink

# 6
  • Мнения: 14 333
Акаша, тя от няколко години е на вълна скулптури от мрамор. Ей това имам в офиса:

Скрит текст:

Скрит текст:

# 7
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Много общо зададена тема, ще се възползвам от това и ще пусна късометражка

# 8
  • Мнения: 14 433
За стилът "рококо",че сме го зачесали- Отличава се с грациозност, лекота и интимно-кокетен характер. Рококо предпочита изяществото и лекотата. Тъмните, пищни цветове, тежката позлата на бароковия декор се сменят със светли тонове - розово, синьо, зелено и бяло.
В новия дворец беше забранено снимането и нали съм послушанка Laughing Разказите на слушалките ги изслушах ,обаче.По впечатлетелни,поне за мен,де , са дървените подове.Ходи се с пантофки-направо си е истинска пързалка.
А,Сан Суси в превод означава "Без грижи".Друго ,което ме впечатли-владетелят,не помня вече кой,че имената им си приличат,спял на твърд железен креват-за трениране на волята и изисквал студен душ след тренировка за сина си.Пак със същата цел.И последно кухнята била срещу новия дворец и слугите притичвали за да не изтинат ястията.Е, най накрая направили подземен тунел-не го видях ,ама подземе ,за да не причи на каляските в двора hahaha Кое е истина и кое не-за мен няма значение,особено каквато съм мнителна,но такива разкази ми допадат.

# 9
  • Мнения: 24 467
В сферата на изкуството съм най- близка с литературата и театъра- обожавам ги, редовен почитател /и потребител/ съм им!  Heart Eyes
За книги мога да говоря много. Да слушам- също.
Напоследък обичам също да разглеждам архитектурни шедьоври. С децата ходим, когато можем, по такива обекти- дворци, замъци, музеи. Днес, точно, рано сутринта се загледах в големите джамии, ето, тези:
http://www.vesti.bg/razvlechenia/puteshestvia/naj-krasivite-dzha … ta-snimki-6042878
А тази ме разтопи:
http://www.vesti.bg/razvlechenia/naj-gostopriemnata-dzhamiia-v-sveta-6010855

# 10
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 431
Аз съм била в Потсдам и съм посещавала СанСуси! Резиденцията наистина е изключително красива! Запомнила съм голямата галерия с огромен брой картини на Рембранд, спрямо количеството на другите художници!

Но най-неповторимото място за мен с изкуство на където и да се обърне човек си остава Санкт Петербург, така наречената северна Венеция (според мен хиляди пъти по-красив от оригинала)! Невероятни дворци, натъпкани с изключителни богатства и  разнообразие от стилове!
Сред всичко, което съм видяла най ярки са ми Зимния дворец, т.н. Ермитаж:



 и постройките в Царское село, дворецът на Екатерина Велика:

Тук се намира и знаменитата кехлибарена стая!


Паркът просто спира дъха с мащабите си и изключителната си красота!

Посещавала съм много стари замъци и пищни дворци!Имам огромен брой дипляни които съм си купувала от такива места, правила съм и снимки.....обожавам да ходя по такива места!
Ако взема да изреждам със снимки ще стане много дълго, но също имам неповторими впечатления от двореца Шьонбрум (Виена)

# 11
  • В Космоса
  • Мнения: 9 881
Алечка, браво на баба ти! Интересна статуетка.


Сосче, да,  кухнята и помещенията за слугите срещу двореца. Горките, в каква мизерия живели Crazy:

Скрит текст:





Пантофките. Grinning



Judy, ау, какви джамии! И аз ги харесвам. Влизала съм в Лондон в джамии.

Джоузи много арт клипче. Crazy

# 12
  • Мнения: 14 333
Скрит текст:
В сферата на изкуството съм най- близка с литературата и театъра- обожавам ги, редовен почитател /и потребител/ съм им!  Heart Eyes
За книги мога да говоря много. Да слушам- също.
Напоследък обичам също да разглеждам архитектурни шедьоври. С децата ходим, когато можем, по такива обекти- дворци, замъци, музеи. Днес, точно, рано сутринта се загледах в големите джамии, ето, тези:
http://www.vesti.bg/razvlechenia/puteshestvia/naj-krasivite-dzha … ta-snimki-6042878
А тази ме разтопи:
http://www.vesti.bg/razvlechenia/naj-gostopriemnata-dzhamiia-v-sveta-6010855


В тази съм била, разкошна е! Величествена и в същото време един такъв покой струи от цялата и белота.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 701
Чудесна тема, благодаря Акаша   bouquet
Вместо запис ще покажа един мой опит за пресъздаване на картина, само че с фотоапарат  Blush
Оригинала е на Хуан Санчес Котан- Дюля, Зеле, Пъпеш и Краставица
Скрит текст:
Оригинална картина

Моята снимка


Хуан Санчес Котан(1560 -1627) е един от пионерите на реализъма в Испания. Характерно за него е изобразяването на няколко прости плодове или зеленчуци, някои от които са завързани с конец и висят, което е било начин за предотвратяване на храните от загниване. Натюрмортите му са основно вегетариански, но понякога съдържат и пернат дивеч.

# 14
  • В Космоса
  • Мнения: 9 881
koikoii, страхотна идея, да пресъздадеш картина с фотоапарат.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт