Да поговорим за изкуство?

  • 24 628
  • 251
  •   1
Отговори
# 45
  • В Космоса
  • Мнения: 9 882
Май съм я срещала... Познато ми звучи... Thinking И ми напомни за Климт по никнейм. Simple Smile

Да го уважим и него:

Скрит текст:




# 46
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Ето я  Hug

http://www.bg-mamma.com/index.php?action=profile;u=3049

# 47
  • В Космоса
  • Мнения: 9 882
О, да, засичала съм я. За съжаление доста малко, а съм останала с приятно впечатление. Такова усещане имам.

# 48
  • Мнения: 14 453
Да , и аз съм я засичла ,но напоследък не Confused
Ако не ми изневерява паметта и произведенията им съм виждала.

# 49
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Ето и нещата има ги като линк в профила и  Grinning


http://klementinaart.blogspot.com/  Peace

Още една нейна красота която си имам  Grinning


Фук , фук  Grinning



Има страхотни бг. творци  , жестоки неща правят  Hug







# 50
  • Мнения: 2 265
Да го уважим и него:

Скрит текст:





Харесвам го много Heart Eyes .

The Three Ages of Woman от Климт. Фигурата на възрастната жена е вдъхновена от "Старата куртизанка" на Роден - http://www.williamlanday.com/wp-content/uploads/2011/12/rodin.jpg



И нека да уважа и Роден Grinning с "Вечният Идол", скулптура вдъхновена от "Sakuntala" на Камий Клодел



А ето я и самата "Sakuntala" Heart Eyes .

# 51
  • В Космоса
  • Мнения: 9 882
Къде е на Климт символизмът, къде е този на Дали, дето се чудиш какво ще рекат туморните израстъци от задника и челото му, подпрени на хурки... baby_neutral и да не изброявам още какво...  Grinning Не, че не ми идват мои си интерпретации по тези ми ти детайли. Crazy

# 52
  • Мнения: 11 429
Аз съм щерка на двама професионални художници + една баба любителка художничка, рисуваща безспир. Като бях малка попитах баба как се разбира кое е изкуство и красиво, и кое не е изкуство. Определянето на изкуствените цветя за кич и цененто на сухите такива ме объркваше. Та нима изкуствения кич не бе десетки пъти по-красив от овяхналата красота? Тя ми отговори така, че я разбрах и така уча и моята упорито рисуваща дъщеря:

"Ако задържа вниманието ти, ако създава в теб чувство и емоция, ако мислиш за него след като вече не го виждаш - ИЗКУСТВО Е!"  Crazy

Моята скромна милост по душа е скулптор. Затова ви поствам ТЕЗИ КРАСОТИ - http://www.adme.ru/tvorchestvo-hudozhniki/obychnyj-chelovek-vidi … t-muzyku-1053010/

# 53
  • В Космоса
  • Мнения: 9 882
Чувствам как и аз започвам да се влюбвам в това изящно изкуство. От известно време и сега и ти ми помогна, the Дорис.  bouquet

# 54
  • Мнения: 11 429
Акаша, тогава ти подарявам моята фаворитка  Heart Eyes Ако душата ми имаше форма, то тя щеше да е това:

# 55
  • В Космоса
  • Мнения: 9 882
Идеално ми пасва и на мен. Heart Eyes Благодаря! Hug

# 56
  • Мнения: 1 243
Записвам се с кеф! Wink

Много обичам изкуството ("другият възможен наш живот" наистина), края на 19-ти и 20-ти век предимно, но са ми безкрайно интересни и съвсем съвременни неща. Най-вече изобразително изкуство и литература, по-малко кино, фотография, архитектура и музика.

При все това сюреализмът не е моята чаша чай. (Не мога да се въздържа да се намеся в този разговор.) Всякакви форми на естетизация на уродливостта ме отблъскват и може би в тази смисъл Дали никак не ми допада на общо основание. Виждала съм на живо доста негови неща. И дори и така да е - спомням си все още невероятната изложба с негови илюстрации към "Божествена комедия" на Данте в Галерията за чуждестранно изкуство преди няколко години. Едни най-прости малки принтове (в сравнение с мега скулптурите му!), но някак емоционални, разхвърлни, недовършени, непретенциозни, толкова лични ми се сториха, че за първи път се развълнувах от Дали.

Един поздрав от втория кръг на Ада:

Скрит текст:

Всъщност харесвам и фотографските експеритменти. Simple Smile

# 57
  • В Космоса
  • Мнения: 9 882
Аз харесвам сюрреализъма на Владимир Куш:

http://uhaaa.com/node/1228

# 58
  • Мнения: 22 036
Аз харесвам повечето стилове, но по- лесно ми е да покажа определени художници.
Един от най-любимите ми е Клод Моне
Скрит текст:
Жена с чадър
Много харесвам и Винсент Ван Гог
Скрит текст:
Лимони в чиния

Също и Хуан Санчес Котан, него го показах по-рано.

Не харесвам сюреализъма, за пример мога да дам Салвадор Дали, има няколко картини, които харесвам, но по- голяма част са ми ужасни  Sick
Скрит текст:
Енигмата на Вилхелм Тел


Тъкмо исках да кажа, че Моне е един от любимите ми, харесвам и Ван Гог и Тулуз Лутрек, но и Цалвадор Дали Simple Smile. Абсолютен стилов пумияр съм.
Синът ми ме разбива като ходим по галерии, обожава най тъмните и мрачни картини.

Тъкмо исках да кажа, че Моне е един от любимите ми, харесвам и Ван Гог и Тулуз Лутрек, но и Салвадор Дали Simple Smile. Абсолютен стилов помиря съм.
Синът ми ме разбива като ходим по галерии, обожава най тъмните и мрачни картини.

Разбира се, че можем да не харесваме дадено произведение. Изкуството е създадено да провокира усещания и според това реагираме с харесване или нехаресване.
Ето например, графиките на Дали са ми едни от любимите, но напълно разбирам потреса, който някои хора изпитват.
Същото е и с другите видове изкуства, с интериорния и екстериорен дизаин. Може би, единствено музикалният и модния вкус се моделират по-различно, защото "харесването" се налага пропагандно.
Исках да кажа, че с картините и скулптурите сами, без рекламно влияние решаваме какво ни харесва.

Много ми хареса акварела, който Десс показа. Много отдавна и аз рисувах, но се отказах. Сега искам да снимам, но нещо не съм много сериозна, а талантът съвсем липсва Simple Smile.

Ето един аматьорски опит:
week_1_lemons by anna stoykov, on Flickr

Ето един аматьорски опит:
week_1_lemons by anna stoykov, on Flickr

Последна редакция: сб, 26 сеп 2015, 06:37 от Down Under

# 59
  • Мнения: 24 467
Моята скромна милост по душа е скулптор. Затова ви поствам ТЕЗИ КРАСОТИ - http://www.adme.ru/tvorchestvo-hudozhniki/obychnyj-chelovek-vidi … t-muzyku-1053010/

За мен това е едно от най- красивите и трудни изкуства.
От линка- мраморните воали са невероятни. Просто не мога да си представя как се извайва такова нещо от камък.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт