Да поговорим за изкуство?

  • 24 634
  • 251
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 305
Сложих притчата тук, за да онагледя какво точно имам предвид  Peace
И аз не харесвам някои неща - точно защото разбирам какво ми се " казва" , а също е важно и "как" е казано. Често когато "не харесваме" нещо е точно защото си има причина за това. Защото ние, като зрители, усещаме някаква нечетливост, несигурност или някаква грешка поради незнание и неопитност от страна на автора. И от тука може да се изведе читаво, конструктивно мнение по въпроса.
 Неразбиращите (ама говоря за наистина неграмотните хора) няма да ги отчетат тези неща...Знаете ли? Прекъснах си мисълта, защото в случая посочвам определена прослойка хора (най-вече младите) които са непосветени и не признават ничий труд. Та те повечето името не могат да си напишат правилно. А те са бъдещото общество, публиката за изкуството. Тогава какво ще стане с него? Дали ще се изроди напълно както почти всичко?

Аз пък обожавам Салвадор Дали. Даже си купих наскоро албума му. Да, вижда се ненормалността в картините му. Ама той самият си е имал проблеми...нормално е да му личи психическото състояние в творбите. И аз мисля, че тази ненормалност е поднесена по атристичен и новаторски за времето си начин. И сега ще използвам - ДА, харесва ми, защото ме кара да мисля, да разсъждавам, да "чета" символите (а те са му пренаситени с такива) да ги свързвам, да разбирам понятията и смисъла. И като се има в предвид, че е рисувал "без да мисли" със средствата на живописта,.... Heart Eyes

# 31
  • София
  • Мнения: 2 028
последното което ми хареса бяха склуптурите от вериги на Йонг Деок Сео.

https://www.yatzer.com/seo-young-deok-chain-sculptures

# 32
  • София
  • Мнения: 2 703
TheHotChili, чудесно е, че го харесваш и със сигурност не си единствената. Аз никога не бих тръгнала да те поучавам какво да харесваш или не. Всеки човек има право на мнение и не разбирам, защо реши да ни налагаш твоето  Peace

# 33
  • Мнения: 24 467
Според мен изобразителното изкуство и музиката, както танцовото такова човек не възприема с мисъл и разбиране, произхождащо от нея, а с други сетива. Тук мога да добавя и фотографията, донякъде- интериорния, екстериорния и модния дизайн /но при тях винаги търся и полезната страна, не само естетическата/. Това изкуство просто се усеща и то ти допада или не, в зависимост от това, дали сте на едни вълни с автора.
Поне аз възприемам винаги това изкуство без преднамереност, без мисъл, без да търся идея в първоначалния стадий на запознаването ми с дадена творба. Ако не ми допадне от раз, почвам да си разсъждавам върху идея и израз, но обикновено не променям мнението си. Ако ми хареса пак преминавам към този вторичен етап на възприемане, но това отново не променя мнението на първоначалното ми впечатление.

# 34
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Охх, Кой, една от най-омразните ми картини на Дали си избрала Laughing. Чито физически отблъскващи са ми болните му фантазии. Иначе който иска да го харесва де, аз не се чувствам стимулирана да търся символите в разпиляните ужаси по платната му.

# 35
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Готово, тема за фотография

# 36
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Taka  и не станах художник  Grinning
като дете съм кандидатствала с рисуване  Grinning не ме приех заради ниската ощенка по математика  Crazy
После рисуването ми бе хоби , релакс  Heart Eyes
После забих в съвсем друга посока  Laughing

Сега съм ценител и начинаещ колекционер на картини  Heart Eyes


Една от последните ми които си донесох от Бг  Heart Eyes   Heart Eyes Heart Eyes Акварел
и е на съфорумка , чудни , приказни  неща твори  newsm03






# 37
  • Мнения: 14 355
Ммм, Дес, много ми харесва  Peace
Салвадор Дали не е и сред моите любими художници...

# 38
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Много красива картина, Десс Heart Eyes

Харесвам Дега Heart Eyes
Скрит текст:

# 39
  • Мнения: 199
Момичета и аз се записвам при вас. Мъжът ми рисува. Маслени картини, графика, на стъкло(лично на мен ми харесват страшно много), със спреьове. Ако ви интересува мога да покажа нещо. А да и поздравления за темата!  Hug

# 40
  • Мнения: 5 060
Страхотна тема, браво, Акаша!
koikoii, харесват ми снимките ти, не спирай да ги правиш и спри да мислиш за себе си като за аматьор. Wink

# 41
  • София
  • Мнения: 2 703
Харесвам Дега Heart Eyes
Скрит текст:
Ох, представям си как се позира за такава картина  Laughing
Освен, ако не е използвал камера обскура, много художници са прибягвали към нея, за да създадат по- реалистични картини.
http://novinar.bg/news/vermeer-izpolzval-kamera-obskura-za-izves … MzQ3MjsyMw==.html

Благодаря Церемония,но има какво да уча, особено по техническата част  Crazy

# 42
  • Мнения: 2 265
Благодаря за невероятната тема Heart Eyes .

Виждам, че сте започнали с Рококо, затова пускам няколко неща в този стил

La Liseuse на Жан-Оноре Фрагонар



Това е "Срещата" от серията "Прогресът на любовта", от същият художник



И последно Мадам Помпадур от друг доста известен представител на стила, Франсоа Буше

# 43
  • В Космоса
  • Мнения: 9 882
Desss, чудесна картина! Коя е съфорумката?

Салвадор Дали не е мой тип сюрреалист.

ONANA, ще се радваме да покажеш нещата на мъжа ти! Hug

СлънцеЛуна, в картините стил Рококо ми харесва заоблеността и мекотата, която излъчват.

Аз пък имам ей тази в хола си от един познат графити артист. Grinning

Скрит текст:

# 44
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Обожавам Чудомир  Heart Eyes Grinning
разказите му и картините  Hug

Desss, чудесна картина! Коя е съфорумката?


Клеми  Grinning
май отдавна не съм я мяркала тук
но имам удоволствието да я познавам  Heart Eyes
Inaче тук се срещнахме т.е. форума ни срещна  Hug

Общи условия

Активация на акаунт