Търся нещо мотивиращо за след раздяла

  • 7 286
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 24 467
Принципно на Ранд е меко казано странно да се гледа като на създател на "забавно- развлекателна" литература. Произведенията й са лично философски израз на концепцията й за света и движещите го механизми.

# 16
  • Мнения: 225
"Алексис Зорбас" на Никос Казандзакис.
Страхотна книга

# 17
  • Мнения: 1 124
Когато съм в някаква депресивно настроение чета П.Г.Удхаус  Peace

# 18
  • Мнения: 442
"Шантарам"

# 19
  • София
  • Мнения: 689
С две ръце за Зорбас!  Peace
Една от най-жизнеутвърждаващите книги.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 4 036

А пък тази е смешна  Peace  /в смисъл на комична, забавна, хумористична/

# 21
  • София
  • Мнения: 689
vihrogonche, за същата книга ли говориш? За мен не е смешна, макар че има и няколко такива моменти. Като цяло е много хубава, леко философска на места, но любовният елемент не е с много happy end и не я препоръчвам точно за такъв момент.  Peace

# 22
  • Мнения: 31
Лично за мен, когато говорим за Ранд, по- вдъхновяваща и добра книга е "Изворът".
Не ме вълнуват общи статистики.  Simple Smile

"Изворът" е наистина доста вдъхновяваща книга. Друга вдъхновяваща, но като цяло за живота, а не конкретно за след раздяла, е "Поеми риска" на Бен Карсън. Това не е художествена литература, а по-скоро автобиография. Мен лично ме надъха много след като я прочетох. А вече за нездравословни връзки препоръчвам "Любовта е избор" (пак не е художествена литература, а тип "помогни си сам"). Чела съм я преди няколко години и си отворих очите за доста неща. Препоръчвала съм я на приятелки и общо взето има все добри отзиви. Ето линк към самата книга: http://www.novchovek.com/index.php?route=product/product&product_id=286

# 23
  • София
  • Мнения: 38 523
"Яж, моли се, обичай". Естествено.

# 24
  • Мнения: 24 351
„На изток от рая“ Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 1 894
Когато съм в някаква депресивно настроение чета П.Г.Удхаус  Peace

 Peace страхотен вкус и отлично предложение! Някой със здрав разум.

Пича е много объркан душевно щом иска да чете Буковски  Mr. Green Фитцджералд е по-добрата алтернатива. Буковски е помия.

# 26
  • Мнения: 3 200

Според кого?

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
vihrogonche, за същата книга ли говориш? За мен не е смешна, макар че има и няколко такива моменти. Като цяло е много хубава, леко философска на места, но любовният елемент не е с много happy end и не я препоръчвам точно за такъв момент.  Peace

Не зная, Бордо, не съм чувала за друга Шантарам  Rolling Eyes

http://chitanka.info/text/32374-shantaram

# 28
  • Мнения: 760
Джени Даунам - Преди да умра

# 29
  • Мнения: X
Джени Даунам - Преди да умра
оооооооо, в никакъв случай! само не тази, кошмарна е.....  ooooh! дори не и за някой, който е смъртно болен....

Общи условия

Активация на акаунт