Объркани роднински отношения

  • 18 179
  • 251
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 7 325
Ако тази жена беше жертва, отдавна да е направила план да бяга при родителите си. Спомена се това като вариант, че го била мислила ама и там не го е доизмислила освен ако не планува да е без детето.
На 24/5 години не е толкова малка и не би трябвало да е толкова да го кажем неориентирана. Не и харесва положението, но не прави нищо да го промени. Споделя със свекърва си ( която се предполага че не и е съюзник ), че получава шамари. Проявява абсолютна безучасност към живота в къщата. ...
Във форума на самотните родители има потребителки, избягали от нетърпима обстановка, без работа, без пари, без нищо само с децата си и са започнали живота си буквално от нула. Или на тази жена положението не е такова или ... сериоано се съмнявам в умственият и потенциал.

# 196
  • Мнения: 1 262
Естествено че ще си вдигне чукалата. Едно е с бебе на ръце, друго е с 4 годишно, ходещо на детска. И колкото повече време минава, толкова повече расте детето и расте и възможността за работа. Та тя е на 20 и...Млада е.  Със сигурност ще си намери работа. А ако има и възможност да замине в чужбина при родителите и, още по добре.

# 197
  • Мнения: 7 325
Права си, но има една подробност - ако иска. Може да направи много неща, но само ако иска. Не иска ли сама да си помогне и Господ не може да и помогне.
За чужбина, много се съмнявам да замине, освен ако не е с мъжът си или без детето.

# 198
  • Мнения: 1 262
То таткото и без това липсва. Някак не го виждам да е любящ баща. А снахата каквато е безотговора, току виж си събрала багажа и им оставила детето.  Mr. Green  Неее.Тия хора рахата няма да си зарежат заради детето. Ще я пуснат да замине с него Laughing

# 199
  • Мнения: 8 888
Не защитавам момичето, просто тук виждам само едната гледна точка и то доста усукана - затова не я приемам за непременно обективна  Peace


# 200
  • Мнения: X
И какво толкова написа? Че брат и е мамино синче, че баща и чапат характер, който смята че жените са обслужващ персонал. Че брат и е насилник и че всички в купом смятат че мързеливата снаха, си го заслужава. Все червени лампи за жена, която е нямала никаква идея къде се набутва. Хич даже не я защитавам. Подразни ме двуличието е лицемерието на авторката.
Явно съм пропуснала, но никъде не видях потвърдено със сигурност, че братът бие жена си. Прочетох, че тя се била оплакала на свекървата. Ама не било сигурно.
Ако ще си измисляме, за посягане може да се счете да те хванат за рамото, докато се опитваш да се фръцнеш. На мен като цяло описанието на тая жена говори за неадекватен субект. Съответно и всичко, казано от нея, е под съмнение.

# 201
  • Мнения: 1 262
Незнам дали я бие, но авторката е написала , че той и  посягал (т.е. няколко пъти, поне аз така го тълкувам), а не посегнал (т.е. еднократно).  Никъде не конфронтира съфорумки, че не е сигурна и никъде не каза, че не я бие. Напротив, мълчаливо подминаваше коментари за шамарите.

# 202
  • Мнения: X
Незнам дали я бие, но авторката е написала , че той и  посягал (т.е. няколко пъти, поне аз така го тълкувам), а не посегнал (т.е. еднократно).  Никъде не конфронтира съфорумки, че не е сигурна и никъде не каза, че не я бие. Напротив, мълчаливо подминаваше коментари за шамарите.
Именно, че подминава. Подминава всякакви въпроси, които могат да доведат до заклеймяването на когото и да било в тази ситуация.

А пък болднатото чудно откъде дойде, след като ти си сред основните обвинители в насилие  Whistling

# 203
  • Мнения: 1 262
А ти знаеш ли със сигурност, че не я бие?

# 204
  • Мнения: X
Не знам, но знам, че авторката не е казала никъде, че брат й бие жена си. Останалото вие си го доизмислихте.

# 205
  • Мнения: 1 262
Обаче,аз днес научих че и е посягал и чесно казано се шокирах доста.За мен това са немислими неща.


Мисля, че достатъчно ясно се разбира, какво е имала в предвид авторката. В този контекст едва ли има човек, който ще разбере друго, освен че я е удрял.

# 206
  • Мнения: 3 228
Авторката написа че брат и е посягал на жена си и това я е потресло. През телефона съм сега и не мога да търся. Освен после да го е изтрила

# 207
  • Мнения: X
Обаче,аз днес научих че и е посягал и чесно казано се шокирах доста.За мен това са немислими неща.


Мисля, че достатъчно ясно се разбира, какво е имала в предвид авторката. В този контекст едва ли има човек, който ще разбере друго, освен че я е удрял.
Не ми се търси, но въпросното изказване многократно беше ... как да кажа, отречено. Именно в смисъл, че не е сигурно, че братът е посегнал.

# 208
  • Мнения: 3 228
То и авторката май вече не е много сигурна какво точно искаше да каже. От началото до сега смени версиите няколко пъти.

# 209
  • Мнения: 14 082
Е къде пък е отрекла посягането и то многократно?
Колкото и да си пишем ние тук, истината е някъде по средата. На мен ми стана ясно, че свекървата и брата запознават авторката какво става в семейството. Т.е. тя не е чула версията на снахата.
Имам приятелско семейство, което ме ползва като "психотерапевт", когато имат проблеми. Ами, да ви кажа, като ги слушам поотделно и двамата са прави.  Joy Всеки така пресъздава случилото се, че той да е прав - така го почувствал, така мисли, даже знае другият какво мисли  Mr. Green и т.н. Много са малко хората, които могат напълно безпристрастно да предадат дадена ситуация. Авторката дълго време е слушала само оплакванията на "своите", липсва версията на снахата. Може тя все пак да домакинства, но начинът по който го прави да не удовлетворява свекъра, да не е идеално, както го прави неговата жена например и да омаловажава свършеното от нея. Ако-тата са много в тази история, но няма смисъл така настървено да нападате и плюете една непозната жена, представена ни с пет изречения и без да сте чули нейната версия. Авторката благодари единствено на коментари, които изкарват снаха й по-черна и от дявола, считайки, че само те са "вникнали в ситуацията" и разбрали за какво иде реч. Нека не се прави на безпристрастна, защото не е.

Последна редакция: чт, 08 окт 2015, 10:18 от Dara88

Общи условия

Активация на акаунт