Объркани роднински отношения

  • 18 176
  • 251
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 39
Към авторката:като сестра и като леля на детето,трябва да помогнеш това семейство да се стабилизира.Брат ти да е гледал преди да забремени момата,сега  какво реве...
Ти,отдели 2 часа, два три пъти седмично,ходи при нея,говорете си,бъдете приятелки,покажи и някоя хубава рецепта която детето харесва при теб,дай и да чете статии за това колко е важно пълноценното хранене за децата,излизайте заедно.....Тя все пак е млада жена, и компанията на старите едвали и е достатъчна...Пък и мъжа го няма повечето...Когато детето вече е факт,трябва да се опита всичко,за да бъде то щастливо,заедно с двамата си родители....Младо е момето,но ще свикне,ще влезе в пътя,ако има кой да го учи....

# 211
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Все се надявам да се появи авторката и да каже от какво е разочарован брат й.

# 212
  • Мнения: 279
Все се надявам да се появи авторката и да каже от какво е разочарован брат й.
Е как от какво, ами че не е като мама  Laughing

# 213
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Все се надявам да се появи авторката и да каже от какво е разочарован брат й.
Е как от какво, ами че не е като мама  Laughing
И той не знае какво иска милия Laughing . Едната носи и меси, другата е за красота , Живот, живот ... 
Много ми стана смешно, възмущението, че като тръгнели да излизат и снахата се оправяла по един час. Колко да се оправя? Да се преоблече, гримира, да си оправи косата. Не всеки излиза както си стои вкъщи.

# 214
  • София
  • Мнения: 4 303
Абе само на мен ли ми се струва?  newsm78












Пързу-у-у-у-у-у-у-л

# 215
  • Мнения: 7 325

И той не знае какво иска милия Laughing . Едната носи и меси, другата е за красота , Живот, живот ... 
Много ми стана смешно, възмущението, че като тръгнели да излизат и снахата се оправяла по един час. Колко да се оправя? Да се преоблече, гримира, да си оправи косата. Не всеки излиза както си стои вкъщи.
Възмущението не е че се оправя по един час, а че детето обикаля босо и премръзнало и моли за вода а тя не му обръща внимание.
Да не говорим че за да идеш на кафе в махленската кафетерия изобщо не е нужно да се китосваш като за бар, че да ти отнема часове. Ама ... приоритети.
Като имаш много свободно време се чудиш как да го губиш, като нямаш се научаваш как да го разпределяш правилно.

# 216
  • Мнения: 1 262
На мен пък и историята с родителите в чужбина ми е скалъпена. Снахата е забременяла на 20 и според авторката са се взели по бързата процедура. Т.е. не са имали дългогодина връзка. Когато снахата е била на 19 къде е живяла? Родителите и кога са заминали? Ако са заминали преди 18-тата и годишнина, защо не са я взели? И ако снахата не е искала, някак си заминаващите не зарязват непълнолетно дете, оставяйки го на улицата. Спред мен тази жена има някъде там жилище, на родителите и. А ако са заминали след като е станала на 18, защо пак не е заминала с тях? Авторката каза, че снахата няма образование, което означава не това не я е спирало. Нямала и дългогодишна връзка с братът, че и това да я спира. Ако просто не е искала да замине с тях, нали пак е живяла някъде, преди да иде у свекърите. И аз си мисля, че темата е пързалка Crossing Arms

# 217
  • Плевен
  • Мнения: 1 738

И той не знае какво иска милия Laughing . Едната носи и меси, другата е за красота , Живот, живот ... 
Много ми стана смешно, възмущението, че като тръгнели да излизат и снахата се оправяла по един час. Колко да се оправя? Да се преоблече, гримира, да си оправи косата. Не всеки излиза както си стои вкъщи.
Възмущението не е че се оправя по един час, а че детето обикаля босо и премръзнало и моли за вода а тя не му обръща внимание.
Да не говорим че за да идеш на кафе в махленската кафетерия изобщо не е нужно да се китосваш като за бар, че да ти отнема часове. Ама ... приоритети.
Като имаш много свободно време се чудиш как да го губиш, като нямаш се научаваш как да го разпределяш правилно.
Не е вярно. Беше от рода, че тръгнали да излизат и тя се оправяла един час и те я чакали.  Това с детето беше друг случай.

# 218
  • Мнения: 7 325
Понякога я виждам,че се оправя с часове преди да излезем,а него не го поглежда-той ходи бос по земята премръзнал,а тя не се сеща да го обуе.Или например иска и водичка,а на нея и минава покрай ушите.

Чети преди да пишеш. Още в първата публикация е казано какъв е проблема с дългото *оправяне*.

# 219
  • Мнения: 14 082
Интересно ми е като се приготви майката, детето вкъщи ли си остава или го взема "босо и премръзнало" със себе си?  newsm78
И друго ми е интересно. Какво означава "оправя се с часове преди да излезем"? Да разбирам ли, че авторката отива у тях в 12 часа например и я чака до два-три да се приготви.  Flutter

# 220
  • Мнения: 1 262
Тя първо спи до обяд. После се оправя няколко часа. Пък към 14:00 детето още не е яло.Кога изобщо авторката успява да излезе със снахата?

# 221
  • Мнения: 3 228
Личи си колко тенденциозно е поставена темата newsm78

# 222
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
I. Hr, чета, но чак пък такова вникване в чуждите драми Simple Smile)))))) А според теб, колко може да е премръзнало едно дете, което си е вкъщи? Това, че примерно авторката нейното го облича дебело, не означава, че всички трябва да са така, и ако са тънко облечени, следва да са премръзнали.  А и говорим за дете на 5 г. , не за бебе. Някой друг не може ли да му сипе вода след като не са сами? Може да го е направила , за да се сетят да й помогнат, вместо да каже" Баба / леля да ти сипе" и да стане драма.

# 223
  • Мнения: 7 325
Въпрос на четене на на вникване, щото иначе излиза - Чукча писател не читател.
За мен едно дете, което си е в къщи и шляпа босо по плочките в не добре отоплено помещение не само е премръзнало ами е и провисило сопол.

# 224
  • Мнения: 2 755
Жената го калява със студ, не е безотговорна Wink А с глада му лекува болестите и го пази от затлъстяване Simple Smile
 

Общи условия

Активация на акаунт