Объркани роднински отношения

  • 18 173
  • 251
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 14 082
Въпрос на четене на на вникване, щото иначе излиза - Чукча писател не читател.
За мен едно дете, което си е в къщи и шляпа босо по плочките в не добре отоплено помещение не само е премръзнало ами е и провисило сопол.

Добре, де. Авторката е отишла поне два часа по-рано в дома на снахата и търпеливо е чакала последната да се нагласи. Защо тя не е дала вода на детето, за да може майка му по-бързо да се оправи? А е стояла два часа и е гледала как детето умолява майка си за вода, но и тя не му е дала. Засичала е майката след колко часа ще му даде или?

# 226
  • Мнения: 7 325
Е баш де, авторката т.е лелята защо не му дава вода и не го облича, бабата и дядото защо не го хранят и гледат, като е недохранено, бащата защо не го води на градина .... майката в случая за какво е?

# 227
  • Мнения: 1 262
Е баш де, авторката т.е лелята защо не му дава вода и не го облича, бабата и дядото защо не го хранят и гледат, като е недохранено, бащата защо не го води на градина .... майката в случая за какво е?

Ама след като никой от тях не го прави, то тогава остава майката да го прави, което пък означава, че все пак си гледа някак си детето. Не е легнала нито на свекърите, нито на авторката, нито на мъжа си. Оправя се сама с това дете. Между другото и мойте са вечно боси. Прави ли ме това по-лоша майка от теб, само защото твойте са с плетените терлъци на баба си, а мойте не? А прави ли ме по-лоша, защото аз съм решила, че не искам вечно да ходят с елеците на баба си? А прави ли ме по-лоша защото, не тъпча децата си с боклуци и мойте са по-слабички от твойте затлъстелите? Казвам всичко това в преносен смисъл. Авторката, очевидно фамилията очаква снахата да няма думата за това как се гледа дете. Ти как ще се чувстваш ако някой постоянно ти подхвърля, че си лоша и неопитна майка. Само да кажа на авторката (дано поне да чете), че и десет да отгледа и десете да въртят педалите с бясна скорост, то това не е гаранция, че е добра майка.

# 228
  • Мнения: 14 082
Е баш де, авторката т.е лелята защо не му дава вода и не го облича, бабата и дядото защо не го хранят и гледат, като е недохранено, бащата защо не го води на градина .... майката в случая за какво е?
Случвало се е да съм при сестра ми, която прави нещо, а племенницата иска вода, да й се намаже филия или друго. Тъй като сестра ми е заета, не чакам детето да моли "с часове", а му давам аз. Защото съм му леля и защото са ми близки. Та в този смисъл питам защо авторката гледа как детето се "моли с часове"? Или е много загрижена, но само на думи. Има нещо сбъркано в цялата история и във всички роднини, а не само в снахата.

# 229
  • Мнения: 7 325
Правиш ли разлика между слабо дете което не се спира и слабо дете дето няма сли да мръдне. Щото аз правя. Няма как да твърдя със сигурност какво точно е детето на тази жена, защото не съм го виждала с очите си, а чета това което пише авторката. Тук виждаме само едната гледна точка и аз се придържам към нея. Ако влезе майката и представи нейния вариянт може да се получи дискусия кой е прави и кой е крив.
Аз съм човек, особено чувствителен на тема детско хранене, защото смятам че много от болестите идват от неправилното такова. Безотговорното отношение и неглижирането на дете за мен е престъпление и най-малката индикация за такова ми е дразнеща.
Та има огромна разлика от каляване на дете и разголване на дете щото майката не му обръща внимание.
Дора, вярваш ли че отбелязвайки го като факт, авторката седи и гледа безучастно вместо да му даде чаша вода.

# 230
  • Мнения: 1 262
I.Hr аз пак изхождам от моите деца. Първото ми е такова. Всички дивееха, тя залепена за мен. Не ставаше. Буквално е мърдаше. Случвало ми се е да кажа: хайде мръдни малко. Същата е с колелата. нейната приятелка въртеше педалите като луда, на моето все и тежаха тия педали. Ами е сега е на осем, чак сега намери сили за колело. Просто децата са различни. Ако добавим, че снахата генетично е слаба, защото има и такива хора. Лично познавам момиче, което постоянно дъвче, а е като щиглец(искрено и завиждам Laughing), ми има вероятност и детето да е взело този ген. Има майки, които са паники. Ами ако авторката е точно такава. И детето като каже водааааа, и авторката скача като упарена. Снахата може просто да го кара по лежерно и това в очите на авторката да изглежда като незаинтересованост.

# 231
  • Мнения: 7 325
Всичко е възможно, да. Аз отглеждам много слабо дете, но не се спира. Племениците ми и те са такива, та килограмите не са признак на здраве. Но все си мисля, че една леля би трябвало да има реален поглед върху нещата, все пак става въпрос за детето на брат и.

# 232
  • Мнения: 14 082
Вярвам, че не му е дала, защото сама е написала, че се е молило часове. Не е написала "то й се помоли, тя не го отрази и трябваше аз да му дам". Написа, че е недохранено, попитахме къде са бащата, бабата, дядото, защо допускат детето да гладува. И изведнъж стана, ма то няма апетит, а моите са като лами, за пръв път виждам такова дете. И пак казвам, не бива да настройваме авторката без да сме чули снахата. И тъй като няма как да я чуем, няма смисъл така ожесточено да бъде обиждана. Сигурна съм, че истината е някъде по средата.

П.П.Поглед със сигурност има, но дали е реален?

# 233
  • Мнения: 7 325
Когато бях в България тази зима и видях сестра ми как си облича децата отворих ей такива очи  Shocked. Давам си сметка, че не съм критерии, защото винаги ми е студено и навличам горкото си дете както навличам себе си, но не и измрънках с лоша умисъл. Затова си мисля, че една леля не гледа със злоба и лошо, а със загриженост. Пък може и да греша, кой знае.

# 234
  • Мнения: X
Бащата, дядото, филанкишията...
Детето ходи на градина. Там ги хранят.
Опа, и тази версия отпадна -често боледувало.
Ами не знам тогава.

Темата май е за шейни.

# 235
  • Мнения: 1 136
Е какво излиза , че авторката е "изперкала шизофреничка " , която изпитва удоволствие от факта , че брат й посяга на съпругата си , племеникът й е недохранен и направо изпитвам оргазм да се правя на самарянка като плюя снахата и вадя кирливите ризи на семейството си на показ !! Супер ... Жената няма какво друго да прави .!

# 236
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 334
Ами не. За мен излиза, че повечето четящи и коментиращи темата са изперкали кукумицини, за които е нормално една 24-5 годишна майка да неглижира детето си, да се върти пред огледалото вместо да измие чиниите и да лежкуни цял ден в очакване на гости!
Как оправдахте милата снаха! Дано всички сте толкова мили със своите, когато ви ги доведат синовете. Не била длъжна да върти къщата! В депресия била... Моля ви, много прозрачни оправдания!

# 237
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Аз няма да съм свекърва, обаче ако дъщеря ми намери някой мамин златен, който не може да се откъсне от полата на майка си и я заведе да чисти и слугува на родителите си,  вместо да живеят сами, ще си я прибера веднага.  Не съм я гледала толкова години, че да я оставя да гледа две домакинства и дете, а те да недоволстват от нея и само кусури да й намират.

# 238
  • Мнения: 1 262
Аз няма да съм свекърва, обаче ако дъщеря ми намери някой мамин златен, който не може да се откъсне от полата на майка си и я заведе да чисти и слугува на родителите си,  вместо да живеят сами, ще си я прибера веднага.  Не съм я гледала толкова години, че да я оставя да гледа две домакинства и дете, а те да недоволстват от нея и само кусури да й намират.

И да я удрят най-вече. Ужасно е. За това ли отглеждаме децата си. За да се появи един ден някой комплексар и да си избива комплексите върху детето ми. Ако ще да не става от леглото цял ден и да е най-мързеливата Богданка от всички Богданки взети заедно, маминия няма право да посяга. И тук в бг мама всички като чуят за насилия и веднага. Оплачи се, говори, споделяй. Тук виждаме типичен случай на насилие. Жена, която е потърсила помощ в очите на свекърва си. Ми с нея живее. Това е знак, че не я има за чужда. И вместо помощ е получила, че си го заслужава. И тук няколко мами, как ли не го извъртяха, за да оправдаят шамарите. Вашите дъщери и изобщо деца, каквото и да направят, заслужават ли да бъдат системно налагани?

Последна редакция: сб, 10 окт 2015, 00:21 от fiolio

# 239
  • Мнения: 7 325
Кой пък е казал, че одобрява шамарите, нито пък прочетох някъде, че снахата е системно бита. Споделила е със свекървата, когато втората се е опитала да говори с нея ( колко е истина и какво означава посягал само можем да гадаем ). Аз не защитавам тази жена и не е нужно да я познавам за да определя поведението и за абсурдно и неприемливо ( от това което е написано за нея от авторката ). Ако един ден зет ми си позволи да удари дъщеря ми, или мамин златен ошамари жена си ще си имаме сериозна разправия, но и няма да остана безучастна ако видя неглижиране на дете ( независимо дали е на дъщеря ми или на снаха ми ). Естествено няма да тръгна с рогата напред, но не се ли разберем бързо ще забравя доброто си възпитание. Детето е отговорностм а не играчка, с която да си поиграеш когато ти е кеф, а като не ти е да го пратиш да се спасява.

Общи условия

Активация на акаунт