Объркани роднински отношения

  • 18 172
  • 251
  •   1
Отговори
  • Мнения: 84
Здрвейте!
Става въпрос за отношенията между моя брат и снаха ми.Не са женени,живеят при нашите и се събраха защото тя забременя преди няколко години.Тя има едно много сладко момченце,което е много близко с моите две момчета.Постоянно сме заедно по разходки и доскоро мислех,че сме една голяма щастлива фамилия,обаче се оказа че не е съвсем така.Двамата май са пред раздяла-постоянни скандали,неразбирателства,изглежда че той и е посягал.Имат много проблеми от битово естество,живеейки със свекърите.Тя отдавна желае да се изнесат,но той не е убеден че иска.Мила родна картинка-мъжът хванат за полата на мама.Не го оправдавам,въпреки че ми е брат-бясна съм на такива мъже и най-вече на майките им!Снаха ми също си има кусури.Сякаш не се справя много добре с отглеждането на малкия.Детето е с поднормено тегло за възраста си.Тя просто забравя да го храни.Понякога я виждам,че се оправя с часове преди да излезем,а него не го поглежда-той ходи бос по земята премръзнал,а тя не се сеща да го обуе.Или например иска и водичка,а на нея и минава покрай ушите.
Не ме разбирайте погрешно.Не искам да се меся.Просто искам да са щастливи,Но при тях всичко е тотално объркано.Единственото,което съм правила е да говоря с майка да среже пъпната връв и да позволи на сина си да порасне.Чудя се дали просто да спра да се ровя в отношенията им,все пак те не са моя работа.Искаше ми се някак да помогна.Какво бихте направили на мое място?

# 1
  • Мнения: 10 993
съвет не мога да дам. Аз съм бъдеща свекърва и правя всичко възможно да купя апартаменти на синовете си. Правилно или не, така го чувствам.
Мен обаче ме заболя как написа, че детето е с поднормено тегло. И моят е такъв въпреки всичките ми опити да го храня.

# 2
  • Мнения: 14 830
Не знам как би могла да им помогнеш.Всичко което се опитваш да направиш може да се приеме като нежелана намеса

Хубаво си говорила с майка си-тя какво ти каза.
И не мислиш ли че е по правилно да говориш с брат си относно изнасянето-все пак тай е този който не иска да се отлепи от маминка

колкото до детето -познавам деца,които си хапват но са под нормата просто защото са много енергични -
Нормата за теглото не е чак толкова важна ,важно е  детето за е здраво

# 3
  • Мнения: 84
Говорила съм и с брат ми,че всяко семейство трябва да си знае дома,дори и квартира да е.Той сякаш не можеше да го осъзнае.Сега като,че ли взе да се замисля.Обаче,аз днес научих че и е посягал и чесно казано се шокирах доста.За мен това са немислими неща.Чудя се дали да се оттегля изцяло и да не коментирам повече.
А,за детенцето случая не е такъв-то е едно прежълтяло,безжизнено,няма сили.Нали гледам моите как карат колела,а то горкото едва върти педалите.

# 4
  • Мнения: 14 830
Наистина е доста сложна ситуация
Може би наистина е най добре да се отдръпнеш .
Или пак да говориш с брат си  и заради това че и е посегнал
Значи за мен това е по голям проблем от всичко и нищо не го оправдава.Никой няма право да посяга на друг.
Явно си имат сериозни проблеми

# 5
  • Мнения: 7 325
Ако смяташ, че детето е неглижирано и си близка с нея - говори и. Предложи и да отидете заедно на лекар, да намерите начин да подобрите състоянието на детето. То баща няма ли, а тя родители? Ти ли си единствената която вижда проблем в него?  
Относно отношенията и с брат ти не мисля че можеш да направиш нещо. Проблема е в него не в нея. Когато една връзка не върви, външна намеса само ще усложни нещата. Колкото и да ти е криво -  там не се бъркай.

# 6
  • Мнения: 84
Ако смяташ, че детето е неглижирано и си близка с нея - говори и. То баща няма ли, а тя родители? Ти ли си единствената която вижда проблем в него?  
 
Не,не съм единствената.Баща ми и майка ми са доста притеснени.Брат ми е бесен.Примерно прибира се в 14.00 часа,а детето още не е яло нито веднъж за деня,просто не му е предложено.Спомням си преди годинката,че лекари и бяха казвали,че никога не са виждали толкова слабо дете.
Нейните родители са в чужбина и не съм видяла досега да се интересуват.

# 7
  • Мнения: 7 325
А тя как обеснява поведението си спрямо детето?

# 8
  • Мнения: 84
А тя как обеснява поведението си спрямо детето?
Никак.Тя по принцип е малко безотговорна.Не спазва срокове за документи,закъснява..Но иначе е мила и нежна към детето и то много си я обича.

# 9
  • Мнения: 407
 Направо нямам думи... Та това дете страда и никой нищо не прави. Големи хора виждат недохранено дете...прежълтяло...И това от недоглеждане! Мъчно ми стана за него.

# 10
  • Мнения: 7 325
И аз не мога да си представя - мила и нежна майка и дете, което страда от немърливостта и безотговорността и. Дали пък на брат ти не му свети червената лампа с какъв човек създава семейство и от там да идват част от проблемите им.

# 11
  • София
  • Мнения: 17 285
И за детето да ти домъчнее, и за жената, яла шамари, не е една беля.
Родителите ти ходят ли на работа? Детето на градина? Поне бабата и дядото да го хранятл, или в градината да яде.
Но посягането е непростимо, независимо от всичко.

# 12
  • Мнения: 84
Дали пък на брат ти не му свети червената лампа с какъв човек създава семейство и от там да идват част от проблемите им.
Ами той казва,че не само свети,а направо бие тревога!Казва,че в началото е била друга и сега се е разочаровал.Не знам,аз се поставям на нейно място и ми е кофти-завряна при свекъри,родителите и не ги е грижа.

# 13
  • Мнения: 14 830
Детето колко е голямо
Ти след като си близка с нея, защо не поговориш с нея за детето
Някой изобщо питал ли я е /брат ти/ защо не го храни това дете както трябва .И ако са я питали тя какъв отговор дава

# 14
  • Мнения: 84
И за детето да ти домъчнее, и за жената, яла шамари, не е една беля.
Родителите ти ходят ли на работа? Детето на градина? Поне бабата и дядото да го хранятл, или в градината да яде.
Но посягането е непростимо, независимо от всичко.
Родителите ми по цял ден са на работа.Тя не работи в момента.Търси си работа,обаче проблема е,че вкъщи не пипва нищо-нито готви за тези,които цял ден са били на работа,нито мие чинии,абе нищо.Брат ми пътува и по 3-4 дни е извън града.

Някой изобщо питал ли я е /брат ти/ защо не го храни това дете както трябва .И ако са я питали тя какъв отговор дава
Ами,казва че той не иска да яде при нея.Обаче при баба и дядо си хапва,когато дойде у нас също се храни,просто малко по-бавно яде.

Общи условия

Активация на акаунт