Объркани роднински отношения

  • 18 197
  • 251
  •   1
Отговори
# 30
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 341
Много лоша атестация за батата е недохранено дете, което да живее под нейния покрив.

# 31
  • Мнения: 84
Много лоша атестация за батата е недохранено дете, което да живее под нейния покрив.
Бабата работи по шест дни в седмицата докъм 19.00 часа.Реално почива само един ден.Защо тя да е виновна според теб?Майката е в къщи с детето.Проблема е,че е нощна птица,стои до късно,а сутрин обича да си поспива,а детето дали е закусвало сякаш не я вълнува.

# 32
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 341
Познавам една, която ядеше бой. Баба свекърва живееше в съседен апартамент. Та, остави на бащата две невръстни деца (едното беше на градина, а другото вече ходеше на училище), при това си ги хранеше  редовно жената.

Но това не е представителен случай, а просто един от многото с индивидуална симптоматика, какъвто е и вашият.

Може детето да е злоядо, а може и вие да преувеличавате, може да е немарлива майка, може и да е изперкала тотално.

ПП Всъщност познавам две. Втората остави на бащата две деца в училищна възраст и замина при майка си, защото и писна да мъкне цялата къща на гърба си, търтеят да не прави нищо, а тя все да е виновна за всичко. Нея даже не я биеха.

Много лоша атестация за батата е недохранено дете, което да живее под нейния покрив.
Бабата работи по шест дни в седмицата докъм 19.00 часа.Реално почива само един ден.Защо тя да е виновна според теб?Майката е в къщи с детето.Проблема е,че е нощна птица,стои до късно,а сутрин обича да си поспива,а детето дали е закусвало сякаш не я вълнува.
Така. Нещата стават по-ясни. Поне за мен. Бащата е натресъл на майка си своето семейство. Не знам дали си опитала общо домакинство със свекърва. На тази жена, която няма почти никакъв доход, ѝ се налага да бърка в хладилника на свекървата. Тази жена за теб е майка, но за снаха ти е свекърва. Не виждам бабата да се опитва да приобщава младите към домакинството. Оправданието ѝ е, че работи 6 дни в седмицата до 7 часа. Вероятно разчита, че снахата ще е и като домашна помощница, щом стои по цял ден вкъщи. Само по отношението на бабата към детето, което е най-беззащитно, ми става ясно, че нещата в тази къща не вървят и за това си има обективни причини.

Последна редакция: пн, 05 окт 2015, 20:41 от Саморая

# 33
  • Мнения: 7 325
Аз нещо се обърках. Брата баща ли е на детето? защото в първия пост авторката казва, че снахата имА момченце, а не че имаТ момченце.

# 34
  • Мнения: 8 827
Говорила съм и с брат ми,че всяко семейство трябва да си знае дома,дори и квартира да е.Той сякаш не можеше да го осъзнае.Сега като,че ли взе да се замисля.Обаче,аз днес научих че и е посягал и чесно казано се шокирах доста.За мен това са немислими неща.Чудя се дали да се оттегля изцяло и да не коментирам повече.
А,за детенцето случая не е такъв-то е едно прежълтяло,безжизнено,няма сили.Нали гледам моите как карат колела,а то горкото едва върти педалите.

Не се стърпях да попитам преди да съм прочела нататък: а защо не каза на майка си да храни внучето, да не е толкова сложно? И аз ще бъда свекърва в недалечно бъдеще предполагам, тъй като синът ми е на 25. не дай боже снахата ако е такава патка, че не се сеща да си нахрани детето няма да го оставя гладно. Ще намеря начини, макар че и аз изобщо не искам да чуя да живея със семейството на сина. Пък ако са вкъщи, направо го взимам под моя опека. Как ще го държа гладно и босо?

# 35
  • Мнения: 8 929
Пък според мен това с детето, което гладува е преувеличено  Wink
Хайде, моля ви се  Stop Майката поспивала и затова детето не се хранело

На колко години е детето? Посещава ли детска градина?

Подозирам, че снахата ще излезе виновна, а останалите ще са целите в бяло

# 36
  • Мнения: X
На колко години е детето? Кой го гледа? Майката с какво се занимава? И, за Бога, това, че е завряна снаха, какво общо има с ужасния вид на детето?

# 37
  • Мнения: 414
Четирима възрастни в къщата, детето гладно ходело - пък като майката е толкова смотана не можа ли някой от останалите, които могат да се погрижат за това дете да го нахранят? Или да направят така, че да има храна за детето по всяко време?

Историята звучи, като че всички в това семейство са се настроили срещу снахата - не храни детето, не го облича, не се грижи за него. Тя пък завряна в къща с тези хора, мъжът й не иска да се отделят и на всичкото отгоре я бие. С мълчаливото, ако не одобрение, поне съгласие на останалите  Sick

Сигурно за всяка майка на злоядо дете ще се намери "доброжелател" да подметне как тя не се грижи за него. Те "доброжелателите" за всяко нещо могат да го подметнат това. Съжалявам за снахата в тази история...

# 38
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Направо нямам думи... Та това дете страда и никой нищо не прави. Големи хора виждат недохранено дете...прежълтяло...И това от недоглеждане! Мъчно ми стана за него.
нали живеят със свекър и свекърва ,  те какво ,  не предлагат ли на детето да хапне ако майката я няма  ooooh! С толкова хора в къщата само констатации/приказки  че детето не е било хранено , взимаш и храниш малката душичка.
ЕсаИму и хората  Crazy

# 39
  • Мнения: 3 792
Ако всички са на работа, а детето е само по цял ден вкъщи с майката тогава кой да наблюдава дали яде и колко яде освен тя самата? А и ако тя спи до следобяд, не готви, може и тя да не яде и някак да й се струва нормално, че детето не яде.

Не знам. Моето дете е слабо, аз самата съм слаба, винаги сме били, но не сме прежълтели и отпуснати. Напротив, просто такава ни е структурата.

Авторката освен да говори с всеки, който й обърне внимание в тази къща не зная какво друго може да направи.

Ама, че ми стана гадно. Какви са тия хора?

# 40
  • Мнения: 14 144
Това дете няма ли кой да го заведе на лекар и да му се направят едни изследвания? Да се види недохранено ли е, болно ли е, какво е. Ако детето на брат ми изглежда болнаво, бледо и отпуснато, виждам, че майката не го храни и не го обгрижва добре, въобще няма да пускам тема и да питам да се намеся ли. Бащата като работи три дни, на четвъртия ще вземе детето и ще го отведе на лекар. И ако се окаже, че майката наистина не го гледа добре, да предприеме нещо. Но не като я бие, защото с бой няма да постигне нищо. Нито ще я направи по-добра съпруга, нито по-добра майка. Щом в началото не е била "такава" и се е променила, значи има причина. Да седне и да поговори с нея, да се опита да разбере къде е проблема. Ако тя не се промени /сигурна съм, че и той ще трябва да се промени и да положи усилия, едва ли само тя е "кривата"/, да седнат с бабата и да измислят решение, така че детето да се гледа добре. Най-лесно е да зашиеш два шамара на жена ти, защото детето ви е недохранено и да си отидеш на работа. Пък те проблемите сами ще се решат.  Sick

# 41
  • Мнения: 7 325
А бабата в случая какво може да направи след като работи по цял ден? И трябва ли някой да изземва функциите на майката при положение, че е единствения безработен в семейството? Какво прави тази жена по цял ден освен да спи, да се приготвя с часове за излизане и да излиза, авторката писа, че домашна работа не пипа. Как очаква да няма проблеми при положение, че поведението и е проблемно. Винаги съм казвала, че лошото поведение предизвиква лошо отношение. Преди доста години бях в подобна ситуация, ходех на работа, а бившият ми мъж лежеше по цял ден пред компютъра, а детето ядеше филиии с лютеница, защото го мързеше и на градина да го заведе. Не продължи дълго царството му.

# 42
  • Мнения: 14 144
Казах да включат и бабата, при положение, че майката отказва да се промени и продължи с това си поведение. Естествено, че майката е отговорна към своето дете, а не бабата. Но пък и бащата е наравно отговорен с жена си. Да стои и да гледа, че тя не се справя като майка и застрашава детето им, но единственото, което прави е да я набие, това не е отговорно родителско поведение. Дори е по-лош от майката, защото уж е загрижен, но нищо не предприема.

# 43
  • Мнения: 8 929
Че детето е жълто и болнаво знаем единствено от авторката  Peace

Пък аз повече дебели деца виждам отколкото недохранени. Но явно дебелото се възприема за здраво, а недебелото за болно  Stop

# 44
  • Мнения: 3 228
Четирима възрастни в къщата, детето гладно ходело - пък като майката е толкова смотана не можа ли някой от останалите, които могат да се погрижат за това дете да го нахранят? Или да направят така, че да има храна за детето по всяко време?

Историята звучи, като че всички в това семейство са се настроили срещу снахата - не храни детето, не го облича, не се грижи за него. Тя пък завряна в къща с тези хора, мъжът й не иска да се отделят и на всичкото отгоре я бие. С мълчаливото, ако не одобрение, поне съгласие на останалите  Sick

Сигурно за всяка майка на злоядо дете ще се намери "доброжелател" да подметне как тя не се грижи за него. Те "доброжелателите" за всяко нещо могат да го подметнат това. Съжалявам за снахата в тази история...

Това е и моето мнение Hug

Този човек/братът/, ако иска това семейство, да събира куфарите и да се изнасят, след като говорят с жена си как виждат нещата оттук натам, грижите за детето, както и тя да започне работа в един момент

Общи условия

Активация на акаунт