Сладкарничка за книги - тема 53

  • 31 940
  • 723
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 13 494
Лоти, интересно ми беше да прочета поста ти. bouquet

# 31
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Деси,благодарско за новата тема  Hug

Нели,честит празник на теб и на твоето момиче  bouquet  Hug

Да е здрава,щастлива,обичана и удоволетворена от всичко,което постига!
Нека всяко нейно утре е по-добро от вчера!

Най-голямото Щастие за една майка се крие в щастието на децата ѝ!

За слънчевото ти момиче,букет малки слънца  Heart Eyes



Одисеята с изгубеното  ни портмоне завърши положително... Grinning
Още вчера докато пишехме обяснение в полицията се обади класната на синът ми,че е намерено и документите му са там.Рабира се,без парите,но здраве да е!
Днес пък ще се връщам обратно,за да давам писмен отказ от декларацията...

Прегръдки за всички  Hug

# 32
  • София
  • Мнения: 5 362
Нел, честит рожден ден на порасналото ти момиче!Да ти е здрава,да ви радва,да й се сбъднат мечтите и да бъде много щастлива! smile3525

Дев, много се радвам,че се намери портмонето.Самата мисъл да търчиш за смяна на документи е направо бъзззз Cry

Лоти, признавам си,не успях да изчета всичко  Embarassed

Камиче, имаш страхотни кучовци.Да ги намачкаш от мен  Hug

# 33
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
Нел, честит рожден ден на порасналото ти момиче. На теб и цялото Ви семейство весел празник  bouquet
Лоти, прочетох с интерес, много интересно, да знаеш ще си го копирам и запазя. Имах едно гадже, толкова си падаве по символи и символика, и ми беше напълнил дома с флейти, жаби, котки и подобни. Склонна съм да вярвам в някой от тези неща.
Дев, понякога нещата се решават...лошото е с ходене по институциите.
Много позитивен човек съм и вярвам, че съм родена под щастлива звезда, днес получих поредното доказателство - нещата успях да ги уредя дистанционно и ми спецти 2-дневно пътуване до България.
Алекс, бързо оздравяване.
Обичам есенните дъждове, Леко падащите листа, шумоленето на дъжда, вятъра....принципно обичам стихиите и си мечтая за буря в морето.
Пилешката супа - харесвам само на баба ( а като дете я мразех). Глагаше и щипка любов и магия....пробвам, следвам рецептата и, но не става същата. А в къщи супа от пиле не се яде, на съпружеското тяло му миришела на мизерия, идея си нямам защо (жсе пак е от много заможно семейство)

# 34
  • Мнения: 10 889
Нели, да е живо и здраво момичето ти и да върви уверено и щастливо по пътя си.

Титина, много ме разсмя със заможното семейство и че сигурно за това му миришела на мизерия пилешката супа на твоя мъж Joy
Иначе ти пожелавам щастливата ти звезда да се разпростре и върху здравето ти  Hug

Не прочетох за знаците, като почна Лисицата ще се връщам да търся сигурно Simple Smile

# 35
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
Ули, цитирах го едно към едно, а това за семейството е мое допълнение ( заможни са били, доста, мама е имала гувернантка, а баба е била от придворните дами на царицата). Скоро подреждах семейните архиви и открих, че баба е с адвокатска диплома от СУ, че дядо е бил депутат.А тази година покрай това връзване на уши обиколихме семейните имоти в Хасково, че то половината град е бил техен.

# 36
  • Мнения: 10 691
 Hug

Последна редакция: чт, 08 окт 2015, 19:13 от Happy Mijjj ツ

# 37
  • Мнения: 10 889
Ули, цитирах го едно към едно, а това за семейството е мое допълнение ( заможни са били, доста, мама е имала гувернантка, а баба е била от придворните дами на царицата). Скоро подреждах семейните архиви и открих, че баба е с адвокатска диплома от СУ, че дядо е бил депутат.А тази година покрай това връзване на уши обиколихме семейните имоти в Хасково, че то половината град е бил техен.
Те са имигрирали преди края на Втората световна ли?

# 38
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
Не са емигрирали, дядото е починал преди 1944, а баба му е направила някаква сделка с комунистите ( тъмна част от семейната история), и без да работи е успяла да изучи дъщерите си - едната беше доцент в екипа на Драгойчев. ( Моя дядо е убит от Народния съд, но никой от родата не е допуснат да учи в университет).

# 39
  • Мнения: 10 889
Не са емигрирали, дядото е починал преди 1944, а баба му е направила някаква сделка с комунистите ( тъмна част от семейната история), и без да работи е успяла да изучи дъщерите си - едната беше доцент в екипа на Драгойчев. ( Моя дядо е убит от Народния съд, но никой от родата не е допуснат да учи в университет).
Разбирам. При нас историята е подобна на тази в твоето семейство.

# 40
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
Ули, не знам дали знаеш, но на семействата на убитите от Народниш съд, са им дали 24 часа да напуснат страната, ако искат (естественно без да вземат нищо). И то преди изпълнение на присъдите.

# 41
  • Мнения: 6 509
Лоти,интересно ми беше да прочета за символите.
Благодаря! Hug
Титина,и твоята семейна история е интересна.  Peace

# 42
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
Нези, не знам колко е интересна, но определено е много различна. Като се омъжих попаднах в съвсем различен свят, добре поне, че съпружеското тяло е излязло от цялата тази изисканост ( само за супата не ще и не ще, или се съмнява в моите готвачески способности  chef)

# 43
  • Мнения: 6 509
Да,да,това имах предвид-различна- и следователно интересна. Хубаво е,че е имало кой да ти я разкаже.  Peace
А мъжа ти,освен да го почерпим с една пилешка супа,като дойде в БГ и да му променим отношението към нея.  Mr. Green

# 44
  • София
  • Мнения: 3 266
Нел, да е честит деня ви с Деската  bouquet  Дадох си сметка, че ти си била дете, когато си поела по пътя на майчинството  Heart Eyes Пожелавам ти да ти носи много радост и гордост милото ти момиче, и да споделяте прекрасни неща  Heart Eyes bouquet
Девче, добре, че е било малкото зло.  Hug А и децата дори не са го отразили като нещо лошо. Слава Богу!  Heart Eyes
Камиче, сладурковци си имаш  Party
Лотхен, оставих поста ти да си го чета отпосле.
Алекс, обичам детската откровеност  Joy
Елинко, ти оздравя ли?  Hug
Айде да пускат топлофикация вече, че ми писна - топлим се с един маслен радиатор за целият апартамент. Изкарах чайничето и каната за чай и съм ги паркирала на масата. (Поне чайника мога да паркирам, защото с колата хич не се справям  hahaha Лелеее, хора, полигон нещо някъде в Софето да има? Да взема един-два часа, че направо паркирам като от виц  Embarassed )

Общи условия

Активация на акаунт