Как и с какво да обличам бебето

  • 26 861
  • 161
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 3 595
Именно - най-добре всеки да си гледа детето ако ще и друг да го сметне за голо или навлечено.

# 136
  • Мнения: 7 006
Да и аз това щях да кажа,че нещата са преди всичко индивидуални

Моя от малък все гол ходеше,сега е на 8..Ми в нас сме без отопление,не е студено,ама не е и жега..някъде 18 градуса....Аз седя с анцуг,чорапи и елече,диването по долнище на пижама,тениска с къс ръкав и боси крака..И като му пипна ръцете и носа..Ми топли са..Аз ако се разсъблека така,имам чувството,че ще ми спре кръвообращението.. Rolling Eyes

# 137
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Децата са много повече в движение от нас, все пак Simple Smile. Майка ми като дойде у дома и все ме пита, защо ние с баща му сме с грейки, а той е по блуза. Ами аз не скачам и не бягам нон-стоп  Laughing В едната стая е 18 градуса, в другата е 10, в кухнята е 12 (ако не се готви). Просто от малък не обича и не вирее на топло (лятото в яслата му сменят по 4 тениски на ден, а от май до октомври е обринат отгоре до долу на гърба и дупето). Спим в една стая, на 18 градуса. Аз съм завита през ушите, то половината нощ отвито (като аз се будя регулярно поне 3-4 пъти да го завивам. Заради това нещо го оставям да спи с тънки чорапки, защото на няколко пъти си ги събу и краката му бяха ледени докато се събудя да го завия. За жалост вече се счита за "голям" и не ще да спи в чувал...На гореспоменатите температури го обличам най-често с ватиран анцуг от 2 части, потник, чорапи и пантофи.

# 138
  • Мнения: 4 420
Maybelline, а защо поддържате толкова ниски температури у вас? Питам от любопитство само.

# 139
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Моето дете, когато беше м/у 2 и 3 години, зимата се събличаше чисто голо и тичаше из вкъщи. Тогава му беше периода на гологъзене и усвояване на умението събличане. Нямаше начин да стои облечено, тъкмо го облека и то пак се съблякло. Нищо не му стана на детето.

# 140
  • Мнения: 7 006
Maybelline, а защо поддържате толкова ниски температури у вас? Питам от любопитство само.


Два варианта..Хората или обичат студа,или не им достигат пари за отопление..
Аз съм от вторите..  Crazy
В смисъл,че апартамента е като разграден двор,без врати освен на спалните и баните,и е много трудно за отопление..Преди да му поддържам 22-23 градуса,давах по 300 лева за ток..
Ай нема нужда,научих се да се обличам..

# 141
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Maybelline, а защо поддържате толкова ниски температури у вас? Питам от любопитство само.


Аз съм от вторите..  Crazy


Уцели. Просто сметките за ток са убийствени. А и в нашият град токът е най-скъп от цялата държава...

# 142
  • Мнения: 364
И аз се пробвах 1 месец да не отоплявам навсякъде, но не можахме да издържим, за сега ще си плащаме, по нататък ще помислим за парно.

Познавам семейство, което изобщо не се отоплява, а са нормални хора и не става въпрос за пари. newsm78

# 143
  • Мнения: 4 420
Така със сметките за ток е наистина гадно. Не стига, че се плащат високи сметки, а и се стои на студено. Поне пък ще сте калени.

# 144
  • Мнения: 7 006
Ми аз за тва инвестирах в санирне,дограми,че и външни щори..През ноща като ги пусна,изолират от студа..

Абе друго си е,човек да надуе климатика,ама после-кървави сълзи баси и сметките..
А с парното не смея,че а го пипнах да почна да го пускам,а почнаха и там да ме цакат с топла бира..Плащам само сградна инсталация и толкоз..

# 145
  • Мнения: 4 420
Не знам за кои градове говорите.

Аз съм в Русе. Тази година имаме промоция от Топлофикация, ако си изряден клиент.

Максимална стойност на сметка за топла вода 15 лв.
Максимална стойност на парно - *1,50 на квадратен метър от площта на апартамента.
Не мога да се оплача. Ние сме в топъл апартамент, отвсякъде изолиран, на първия етаж над абонатната станция. До предната зима почти не ни се налагаше да пускаме парно, защото от абонатната си топлеше. Сега сме с нова абонатна, с по-малки загуби, но пък с тези цени, всички радиатори са на максимум. И пак сметките ми са по-малки от миналата година.

Сори за спам-а.

# 146
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Аз говоря за Варна. Парно йок. Ако някъде има парно изобщо в нашия град, то е някъде в крайните квартали, но аз лично не съм чувала. Живеем на квартира и съответно такива инвестиции като саниране и смяна на дограми не са на дневен ред. Отделно едната ни стая е с цели 3 външни стени + тавана, който е точно под керемидите, и да се опитвам я отоплявам е кауза пердута. Всчките ни стаи гледат на югозапад и поне сутрин не са ни замръзнали прозорците, като на отсрещната сграда, където пък всички жилища гледат на североизток. Лятото у нас е около осемдесет градуса...  ooooh! Изобщо, нямам думи... Сори и аз за спама.

# 147
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Все поне една стая може да се отоплява, особено с малко дете у дома.
В периодите без парно, пускаме в детската стая един конвектор на Адакс. Много съм доволна от него.

# 148
  • Мнения: 6 789
Мдам, ние живеем в нова кооперация, краен апартмент и НЯМАМЕ съседи от никъде. Просто апартаментите са не заселени вече 4та година. Студ, яко студ. Като беше бебе и не вървеше си топлехме само спалнята, където тя стоеше. Сега е пълен абсурд да я задържа в стая 12 квадрата и съответно вечер и нощем топлим спалнята, а през деня дневната. При работещ климатик на фул макс и конвектор от най-мощните, едвам го докарвам до 21-22 градуса и то не на височината, на която обитава тя. На пода е студено, от всякъде лъха студ. Та малката я държа с чорапогащник и ватирано клинче/анцуг плюс боди с дълъг ръкав и блузка. Разбира се, като отидем някъде на гости (примерно при нашите), които живеят в топъл среден апартамент, си ходи с потниче, блузка и клин. Но вкъщи е безумно да я разсъблека. Хем плащаме 400 лв ток, хем мръзнем. Иначе и тя не обича много дрехи ама като застудя, не ми протестира.

# 149
  • Мнения: 364
Радева в същата ситуация сме.. Какво ще се прави не знам  newsm78 Купихме и втори климатик и пак е същата работа. Имаме 4 стаи , с двата климатика и радиатор топлим три, четвъртата не се ползва  Mr. Green В банята, тоалетната и коридора се разхождат пингвини  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт