Трудно проговаряне - 19

  • 114 128
  • 753
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 988
Благодаря за информацията. Значи веднага след празниците ще посетим логопед. Мен ме притесняват периодите, през които той не казва абсолмтно нищо. Уж знае 5 думички (мама, баба, дай, ам, айде), но може да минат и 2-3 месеца на мълчание. Сега като че ли отминава още един такъв период и има някакви наченки на говор. Каза много тихичко "баба" и "дай". Дано нямаме проблем.

# 706
  • Мнения: 10 012
Диди и Митко, направете обследване- аудиолог, психолог, невролог, и не забравяй да споменеш пред тях, че детето е имало регрес. СПирането на говора (и забравянето на умения) може би са сигнал за нещо, но това може да прецени само специалист. Навременната интервенция прави чудеса, самата аз съм свидетел.
Посетете клиничен логопед с опит, логопедите не са универсални.  Peace

# 707
  • Cyberspace
  • Мнения: 1 325
Успях да си намеря невролог за 18-ти май. Най-накрая... Нямам търпение вече  Praynig

# 708
  • Мнения: 2 211
Успях да си намеря невролог за 18-ти май. Най-накрая... Нямам търпение вече  Praynig

Успех, Сайбърспейс! Пиши как е минало! При кого запазихте час?

# 709
  • Мнения: 2 988
Диди и Митко, направете обследване- аудиолог, психолог, невролог, и не забравяй да споменеш пред тях, че детето е имало регрес. СПирането на говора (и забравянето на умения) може би са сигнал за нещо, но това може да прецени само специалист. Навременната интервенция прави чудеса, самата аз съм свидетел.
Посетете клиничен логопед с опит, логопедите не са универсални.  Peace

Благодаря за информацията. А да препоръчате специалисти за гр. Пловдив?

# 710
  • Cyberspace
  • Мнения: 1 325
Успях да си намеря невролог за 18-ти май. Най-накрая... Нямам търпение вече  Praynig

Успех, Сайбърспейс! Пиши как е минало! При кого запазихте час?
Благодаря  Hug
При д-р Панова в Хипоталамус, Пловдив по препоръка от съфорумка, на която благодаря. Всички, на които звънях не можеха да ни приемат май месец, а аз бързам. Все пак сега ще избера някой друг за втори преглед за по-сигурно.

# 711
  • Пловдив
  • Мнения: 29
Мое мнение (и на други мои приятели минали през Панова):
Въобще не си губете времето и не ходете при нея. Ние ходихме там мин година, освен че чакахме 1-2 часа в тесния коридор пред вратата й с още поне 10 деца с различни изблици, то и тя се държеше адски непрофесионално и емоционално (разбирайте грубо). Друга наша приятелка разказваше, че преди като работела в някаква болница разплаквала всички майки с някакви нейни лекарски паранои за тумори в главите и т.н.
Мое мнение: Започнете от някой коректен, такъв е Иванов, но за него се записва поне 2 месеца по-рано. Много добра алтернатива е д-р Попов (това май е единствената заслуга на Панова, че ни насочи към него, ама то щото май са доста познати с майка му). Той е наистина добър и критичен, от новата школа е, т.е. не казва, че това ще се израсте, онова ще се израсте, ами наистина не Ви успокоява излишно, но същевременно и компетентен. Кабинетът му е на улица "Скопие", център "Спектър'.

# 712
  • Пловдив
  • Мнения: 14 423
Само едно уточнение: Иванов е невролог, Попов не е невролог, а психиатър.

В Мед. център "Юник" на проф. Иванов освен него работят и други детски невролози, ние водихме нашия там, при друга невроложка (д-р Соткова).

*****
Аз предполагам, че детето на Диди и Митко няма съществен проблем, което не пречи да го заведат при специалист за сигурност, разбира се.

# 713
  • Cyberspace
  • Мнения: 1 325
Ох, сега се притесних... Каквато съм паника в това отношение... Иванов просто не успях да го открия след месец звънене. Вдигна два пъти за този месец, за да ми каже да се обадя след няколкп дни и после отново спира да вдига. Много исках точно при него, ЛЛ много го похвали, но...  Confused

# 714
  • Мнения: 2 988
Благодаря за съветите. Сега като се замисля малкият не забравя умения през тези периоди на мълчание. След първия казваше пак думичките, които е казвал преди + още две. И направи комбинации от по две думи. Именно това ме обнадеждава.

Но по-добре един-два допълнителни прегледа, отколкото да закъснеем с лечението ако имаме проблем.

# 715
  • Мнения: 3 535
Didi i Mitko най-вероятно нямате проблеми. Моето дете също казваше думи на 1г,2м. и след това подновяването стана след много време и упорита работа

# 716
  • Мнения: 147
Днес минахме ЕЕГ, по друг повод и държание мин.седмица в яслата, доктора не е от най приказливите, но каза, че няма проблеми... Не е детски невролог, тук в нашия град нямаме детски.
Няма проблем а пише  - Дезорганизирана средноамплитудна БЕА с множество остриета и остри вълни. Изразени иритативни промени. Това последното защо четох в нета, че е някакви възпаления.  ЕЕГ стига ли ни да отхвърлим проблем в мозъка за трудното проговаряне? И как ви се вижда това заключение? Благодаря на отзовалите се.  Hug
П.П. през цялото време гледахме клипчета за да стоим мирно, че чак се хипнотизирахме и ни потече лигата, без малко да заспим

Последна редакция: вт, 26 апр 2016, 15:39 от didkatd

# 717
  • Cyberspace
  • Мнения: 1 325
Аз продължавам да се колебая за Панова, след това, което писахте тук. Как мислите, да търся ли друг? Да се ориентирам ли към София, например? Според вас ще има ли шанс да ни приеме някой май месец или при всички общо взето чакането е толкова дълго?

# 718
  • Пловдив
  • Мнения: 29
Търсете час при Иванов.  Simple Smile

# 719
  • Калифорния
  • Мнения: 464
В св.Наум в София не се записват часове  Peace И днес да отидете, просто се нареждате пред вратата на невролога и чакате около 1-2 часа. Детският невролог, който приема на кабинет се казва д-р Томов. Симпатичен е  Peace

Общи условия

Активация на акаунт