Трудно проговаряне - 19

  • 114 126
  • 753
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 423
Здравейте,
синът ми е на една година и девет месеца, и не говори.
Понякога, в желанието си да обясни нещо с ъ-кане в различна интонация, целият почервенява, изпотява се, ръкомаха. Казва единствено мама, баба, кака, тата, леля, дай и не. Опитвам се да го разговарям, всичко разбира, но не се и старае да говори. Сутрин, като се събуди, започва един "китайски" монолог, изговаря много трудни звуци без смисъл. Не повтаря, ако го моля да повтори думичка след мен.
 Все още не се чувствам притеснена, питам има ли други в нашето положение и какво се предприема, за да му помогнем за "отприщването" на говора?
 

Здравейте, Христос Воскресе!
 Копирам се, защото поисках мнение от вас преди празниците, и искам да споделя за резултата.
Ходихме на логопед, попаднахме на прекрасна жена-специалист, взех координатите и от първа страница на темата. Оказа се, че проблем няма. Детето ми не е хипер активно, влиза в диалог, разбира, каквото му се каже, търси контакти с други хора. Препоръчаха ни да се работи с фината моторика, за да се провокира речта. Записахме се на академията Киндиру, която се оказа съвсем наблизо, където живеем. И ще посещаваме по няколко пъти седмично. Вече минахме един час, детето е очаровано. Аз също. Много благодаря за мненията и пожелавам подобно развитие на всички вас! Ще продължавам да следя темата.

# 721
  • Cyberspace
  • Мнения: 1 325
Здравейте,
синът ми е на една година и девет месеца, и не говори.
Понякога, в желанието си да обясни нещо с ъ-кане в различна интонация, целият почервенява, изпотява се, ръкомаха. Казва единствено мама, баба, кака, тата, леля, дай и не. Опитвам се да го разговарям, всичко разбира, но не се и старае да говори. Сутрин, като се събуди, започва един "китайски" монолог, изговаря много трудни звуци без смисъл. Не повтаря, ако го моля да повтори думичка след мен.
 Все още не се чувствам притеснена, питам има ли други в нашето положение и какво се предприема, за да му помогнем за "отприщването" на говора?
 

Здравейте, Христос Воскресе!
 Копирам се, защото поисках мнение от вас преди празниците, и искам да споделя за резултата.
Ходихме на логопед, попаднахме на прекрасна жена-специалист, взех координатите и от първа страница на темата. Оказа се, че проблем няма. Детето ми не е хипер активно, влиза в диалог, разбира, каквото му се каже, търси контакти с други хора. Препоръчаха ни да се работи с фината моторика, за да се провокира речта. Записахме се на академията Киндиру, която се оказа съвсем наблизо, където живеем. И ще посещаваме по няколко пъти седмично. Вече минахме един час, детето е очаровано. Аз също. Много благодаря за мненията и пожелавам подобно развитие на всички вас! Ще продължавам да следя темата.
Радвам се, че всичко при вас е нормално! Щом всичко е наред, ще напредне. Важното е, че и ти си спокойна вече.

Аз да се похваля - уредих се за 20-ти май в Стара Загора при д-р Сарайлиева. Чух хубави неща от първа ръка и се радвам, че ще я посетим. Ще дам отзиви за нея след това. А на 18-ти ни е часът за д-р Панова, все още съм под въпрос дали да не го отменям...

# 722
  • Пловдив
  • Мнения: 29
@Cyberspace

Аз бях този с негативното мнение срещу Панова. Вие сами си правите избора. Според мен все пак отидете при нея, не се поддавайте на принципа ЕЖК, отидете, но ще Ви помоля после да споделите опита и професионализма й. Така ще сте от полза за всички други потенциални нейни пациенти с "реферанции", не само за потребителите на форума, но и в Google излизат резултатите. Надявам се, че се е променила, все пак ние бяхме преди вече повече от година там, но се съмнявам... Ако не за друго, поне ще Ви даде насоки към кого да се обърнете. А тя все пак е от лекарските ссреди и познава повече от нас авторитетите във всяка отделна област.

# 723
  • Мнения: 98
Мамчета,Христос Воскресе!Да попитам някой има ли отзиви или инфо за тази детска градина:http://detskigradini.net/logopeditchna-detska-gradina-134-sofiya

# 724
  • Мнения: 636
Аз все още се чудя за академията киндеру.В нашия град има,гледах и програмата ,попадаме в група Пингвинче.Ако мами,които са посещавали,да споделят повече впечатления.

# 725
  • Мнения: 1 423
Аз все още се чудя за академията киндеру.В нашия град има,гледах и програмата ,попадаме в група Пингвинче.Ако мами,които са посещавали,да споделят повече впечатления.

Ако имаш време, регистрирай се на сайта им, става за минути. Първият час е безплатен и ти можеш да се ориентираш дали на детето ти му допада и имате ли нужда. Моето за един час какви ги сътвори - каза две нови думи, изработи сам апликация и куп други неща. Хванахме арт-часа. той беше гладен и недоспал (нямах идея, че веднага след логопеда ще стане "ученик"), но забрави за това, вниманието му беше ангажирано от много интересни игри и занимания.

# 726
  • Мнения: 636
Благодаря за споделеното!

# 727
  • Мнения: 59
MiraBu очаквам следващият пост в духа на: Благодарение на КидерОО се развихме и проговорихме. Или ако не е такъв, очаквам да повториш името на тази марка франчайзингови детски забавачки поне още 3-4 пъти, така за по голямо внушение на рекламата. Ако обичаш, обаче, го направи в постовете за забавачници или други такива с прикрити реклами- тук обсъждаме реални проблеми и на всички ни е ясно как развитието на общата и фина моторика води го развитие и на речта.
Всички се радваме за детенцето ти и че нещата се развиват добре, достатъчно е да кажеш заведох го на забавачка/детска работилница дотам.

# 728
  • Мнения: 1 423
Добро утро,
 взех участие в темата, защото детето ми трудно проговаря. Ако съм подразнила някои потребители, не е било умишлено. antee, говориш от името на всички, което не е редно. Споделила съм информация, която за мен е съвсем нова, възможно е всички вие вече да сте се наясно с нея. Прощавайте!

# 729
  • Мнения: 3 535
Днес за първи път попаднах на киндеруу. Хареса ми много. Вземам си идеи за фина моторика и баланс. Лошото е, че вече сме по-големи и в нашия град няма, иначе бих я завела, независимо от възрастта и.
И не, не го приемам за реклама. Нали тук си препоръчваме и барокамерите, и разни хранителни добавки, като брейн бустера и др. Пък и цената поносима.
Хареса ми, че заниманията са с родител и групите са малки. Моето дете напредна с говора, но все още е далеч от връстниците си. В трета група е, но в много отношения е като за яслена група. И за това допринася и обучението в детската градина. На учителките не им се занимава с неговорещи и неможещи деца. Ти стой там на столче, ти не можеш. Е как ще напредне това дете? И няма къде да я преместя. Аз се занимавам много с нея, но си трябва и друга среда. Та всякакви такива занимания с деца, където няма да те отсвирват са добре дошли.

# 730
  • София
  • Мнения: 438
Като спомена брейн бустера, от известно време ме тормози един въпрос. На опаковката пише да не се ползва повече от 3 месеца след отварянето. Това добре, ще го хвърля, макар и на повече от половината количество. Но, не съм срещала да коментирате дали е добре да се правят почивки за известно време или не правите почивка. Имам предвид дали го спирате за седмица - две и пак почвате нов курс  newsm78

# 731
  • Мнения: 43
Хари е изпил само едно шишенце и Невролога ми каза даже да му давам 2 Х 5 мл на ден и за никакви почивки не ми е споменал.Но сега не съм взимала ,че малкия не го харесва на вкус ... newsm78

# 732
  • Мнения: 438
На нас пък невроложката ни каза да го давам три месеца после три месеца почивка и така след  шесте месеца да отидем на преглед. Може би зависи от детето и невролога преценява. Аз обаче не съм го давала. Реших да пробвам с bio cure. В общ план имаме подобрение. Изпихме цялата опаковка, сега сме малко в почивка. Всъщност не знам мОжЕ ли да се получи предозиране, та за тОва реших няколко месеца нищо да не давам. Нямаме регрес, така че знам ли......

# 733
  • Мнения: 3 535
На нас също ни казаха да давам 2х5мл, но пък да направим почивка след 4-5 месеца. Аз исках още миналата година да давам, но тя не го харесваше и не можахме да го приложим.
Давах миналата година от витамините bio cure. При моето дете ефектът от тях беше върху физическата и сила. То и на самите витамини това си пише като предназначение, но аз вече бях взела 3 оп.
Докато на брейн бустера си пише, че е за мозъчна активност. И наистина при нея ефект има. На второто шише се усети явно. Стана по-концентрирана, тя е хиперактивна, започна поток от думи, сложни изречения, съсредоточаване, пищенето е по-рядко.  Най-интересното е, че миналата година /на 4,5г./ като пиеше витамините караше голямо 18 цолово колело, сега /на 5,5г./ и е трудно. Но пък на този етап не ни и трябва.

# 734
  • Мнения: 31
От къде купувате Брейн Бустер ? От аптека или по интернет ?

Общи условия

Активация на акаунт