Трудно проговаряне - 19

  • 114 118
  • 753
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 438
Това което ме притеснява с брейн бустера е че той е така да се каже по леката форма на ноотропила. А ние имаме лош спомен с ноотропила. Не знам може би пък е още малка. Ние сме на 3г и 10м. Прави ми впечатление че при децата над 4г дори над 5г  има добро действие. Може би ще изчакам да направи 4г и ще пробвам

# 736
  • Мнения: 13 809
Това което ме притеснява с брейн бустера е че той е така да се каже по леката форма на ноотропила. А ние имаме лош спомен с ноотропила. Не знам може би пък е още малка. Ние сме на 3г и 10м. Прави ми впечатление че при децата над 4г дори над 5г  има добро действие. Може би ще изчакам да направи 4г и ще пробвам

усмихнелка
нямат нищо общо
ноотропила е лакарствено средство съдържащи пирацетам по спомен. Брейн бустера е хранителна добавка и се купува без рецепта. действат на мозъка по различни начини- едното строго лекарствено (ноотропила) другото чрез добавки- винамитни фолиева киселиа гроздово семе и прочие по спомен.

това екато да лекуваш гърло с мляко с  мед или с рецептурно лекарство.

# 737
  • Мнения: 438
Да да и аз като четох съставките видях че са много близки на брейн бустера с bio cure. Но четох мнения на майки и останах с впечатление че някои деца предимно тези под 4 г се превъзбуждат повече под въздействието на брейн бустера.  И така за себе си съм си направила една степенуване  bio cure, брейн бустер, ноотропил. В смисъл от по щадящото към по агресивното въздействие върху мозъка. И всъщност мисля че грешката с ноотропила беше че го дадохме на 1г , което е много агресивно за мозъчето. Може би нещата трябва да се правят по бавно и да не се действа прибързано и агресивно, да може дето вика рехабилитаторката мозъка да узрее - поне в нашия случай.
И поне при нас за сега мога да кажа че витамините от б групата са направо вълшебници. Много добре се отразяват.

# 738
  • Мнения: 3 535
Дискордия, аз го купувам от аптека

# 739
  • Мнения: 31
Дискордия, аз го купувам от аптека
Аз също го търсих в аптека , но не го бяха чували .

# 740
  • Мнения: 59
Да да и аз като четох съставките видях че са много близки на брейн бустера с bio cure. Но четох мнения на майки и останах с впечатление че някои деца предимно тези под 4 г се превъзбуждат повече под въздействието на брейн бустера.  И така за себе си съм си направила една степенуване  bio cure, брейн бустер, ноотропил. В смисъл от по щадящото към по агресивното въздействие върху мозъка. И всъщност мисля че грешката с ноотропила беше че го дадохме на 1г , което е много агресивно за мозъчето. Може би нещата трябва да се правят по бавно и да не се действа прибързано и агресивно, да може дето вика рехабилитаторката мозъка да узрее - поне в нашия случай.
И поне при нас за сега мога да кажа че витамините от б групата са направо вълшебници. Много добре се отразяват.

Извинявай за любопитството, но съм направо шашната - ноотропил на 1 г? Какво е предизвикало предписване на този медикамент на тази възраст. Доста сериозно лекарство е. Ако витамини Б гупа ви помагат има и хранителни добавки - водорасли, естествено богати на тази група. Правили ли сте изследвания на кръв за нива/недостиг на вит Б12 . Много често недостига е предизикан от стомашни проблеми, не усвояване... до паразитози и какво ли още не. Имай в предвид и, че ако имате паразити например даването на вит група Б в началото подобряват симптомите, а после става по-зле. С добавките въобще не е толкова безопасно и лесно на пръв поглед. Разбира се най-вероятно е по съвет на лекар.

# 741
  • Мнения: 438
Ноотропила ни го изписа детски невролог. Един от тримата "най добри " в софия. Аз от лекарства нищо не разбирах, но свеки като разбра направО полудя и каза че е безумие да се изписва това лекарство на детето. Аз започнах да се колебая , а мм направи скандал че сме по лекари от лекарите....... и така почнах да го давам. Настъпи истински ад, детето стана нервно неспокойно, непрекъснато започна да се гърчи. Абе ужас. Да не говорим че формата на прахчета която се проядава у нас е с аспартам. Та чрез познати купихме сироп от гърция и турция. В крайна сметка давах само една седмица. След което се изпокарах с мм и изхвърлих ноотропила. След тази случка две години не бяхме ходили на невролог. Отидохме все пак миналото лято. Тя пак искаше да ни изпише ноотропил. Казах й че това повече няма да го давам и тя изписа брейн бустера. При нас проблема е че детето расте и се развира много много много бавно. И невроложката искаше да стимулира мозъка с тоя ноотропил. За витамините всеки си знае. Аз лично четох почти година  докато реша и избера какво точно да давам. Напълно съм съгласна че изключително внимателно трябва да се подхожда с тях.

# 742
  • Мнения: 13 809
Ноотропила ни го изписа детски невролог. Един от тримата "най добри " в софия. Аз от лекарства нищо не разбирах, но свеки като разбра направО полудя и каза че е безумие да се изписва това лекарство на детето. Аз започнах да се колебая , а мм направи скандал че сме по лекари от лекарите....... и така почнах да го давам. Настъпи истински ад, детето стана нервно неспокойно, непрекъснато започна да се гърчи. Абе ужас. Да не говорим че формата на прахчета която се проядава у нас е с аспартам. Та чрез познати купихме сироп от гърция и турция. В крайна сметка давах само една седмица. След което се изпокарах с мм и изхвърлих ноотропила. След тази случка две години не бяхме ходили на невролог. Отидохме все пак миналото лято. Тя пак искаше да ни изпише ноотропил. Казах й че това повече няма да го давам и тя изписа брейн бустера. При нас проблема е че детето расте и се развира много много много бавно. И невроложката искаше да стимулира мозъка с тоя ноотропил. За витамините всеки си знае. Аз лично четох почти година  докато реша и избера какво точно да давам. Напълно съм съгласна че изключително внимателно трябва да се подхожда с тях.

Въпрос - почнахте ли да го пиете нарастващо или веднага на висока доза? Това е един от ключовите моменти.

# 743
  • София
  • Мнения: 438
Аз брейн бустера давам веднъж на ден на гладно по една чаена лъжичка, както пише в упътването. Постепенно стигнах до тази доза. Мисля да го спра за малко (за 2-3 седмици може би) и ако забележа, че се влошава детето, пак да купя ново шише.

# 744
  • Мнения: 438
Беше ни изписала да давам два пъти на ден по 1/4 от прахчето. Което после се равняваше на 1,5мл от сиропа. Детето беше 7кг. . Принципно сега /т.е. лятото като ходихме/ ни изписа 2 пъти по 5 мл от брейн бустера, като ми каза да гледам да го дам до 16ч, че да нямало проблем с нощния  сън.

# 745
  • Мнения: 13 809
Беше ни изписала да давам два пъти на ден по 1/4 от прахчето. Което после се равняваше на 1,5мл от сиропа. Детето беше 7кг. . Принципно сега /т.е. лятото като ходихме/ ни изписа 2 пъти по 5 мл от брейн бустера, като ми каза да гледам да го дам до 16ч, че да нямало проблем с нощния  сън.

Когато моето дете беше на 3 годи ни го изписа доц.Стамболова с уточнението да го почнем задължително след 3 ,5 години. Дневната доза трябваше да започне от два приема - сутрини обед , започваше се със сутрешен прием и така тридена като се следи поведението на детето, ако всичко е наред се вкарва обедна доза. Пак три дена. После сутрешната се увеличава малко по обедната и така ако видиним някъде нщо обезпокоително й звъним и се връщаме на по долна доза максимума на ден трябваше да стане 2,5 мл. Детето е било на 15 кг със сигурност. Беше неврологично здраво но с показатели за аутистично поведение. Според доцентката не беше икаквъ аутизъм и тя излезе права.



Затова като чета за такива предписания от раз  да почват ми е много странно .  това горното съм го писала няколко пъти тук и има хора с които сме обсъждали на лични схемата. Тя е много по понятна защото дозата се търси спрямо детето а не такава че да избива рибата.

# 746
  • Мнения: 438
Ние на психиатър сме ходили само веднъж. Миналото лято при Ментешев. Думите му бяха "защо го водите това дете, то няма психични проблеми , просто е страшно изостанало  физически и психически. ". Казах му че е за телка и той списа една епикриза.
Дали пък да не взема да я заведа и при тази докторка , една консултация в повече може да не е излишна . Макар че не знам, може педи да се окаже права, че на детето просто му трябва време. При нас първите две години направо беше бОрба за живот, много здравословни проблеми имахме. Слава богу нещата се разрешиха добре. Но пък като гледам нещата няма да се случат от самосебе си

# 747
  • Мнения: 13 809
усмихнелка
стамболова излезе права че не е аутизъм макар че той имаше пълен набор от симптоми... но пък според нея той до 3,5 щеше да е проговорил и ноотропила щеше д аму даде нужния тласък. Ние не му го дадохме на 3,6 защото ни обсипваха с неприятни мнения за изпозлването му , а той на 3,5 все още си беше невербален.  
проговарянето се забави до 4 и 8 месеца. и беше наистина провокирано от ноотропила , но ноотропила само извади на бял свят целия вложен до тогава труд. Да, стамболова  беше права че не сме от спектъра но се оказа че  въпреки всичко  проблемите му не са чак толкова леки.

# 748
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
usmihnelka Ноотропила трябва да се започва и спира постепенно в никакъв случай рязко. Най-вероятно от това сте имали страничните ефекти.  Peace

# 749
  • Мнения: 438
Да може и така да е било. Честно казано не знам какво да правя с тоя ноотропил. Принципно невроложката настоява да го давам. Казва че това ще активира мозъчната дейност. Притеснявам се защото ние сме на 3г и 10м. Но всъщност физически и психичесси сме като 7 8 месечно бебе. Ако ни срещнете на улицата изобщо няма да забележите че имаме някакъв проблем но със сигурност ще се смутите като ви кажа на каква възраст е. Освен да пробвам да дам съвсем малко една две капки и да видя какво ще се получи. Но трябва да видя пак от турция или гърция да търся сиропа

Общи условия

Активация на акаунт