Трудно проговаряне - 19

  • 114 204
  • 753
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 147
МаксиТанче ние пеем с думички. Не само мелодии. Затова ми се искаше да се зарадвам най-после. 😆

# 691
  • Мнения: 1 498
Прекрасно! Заекващите деца например не заекват, когато пеят Simple Smile Аз бих гледала на пеенето с думички като на голям прогрес!

# 692
  • Мнения: 147
Ами ще се радвам значи, при нас има и други проблеми при комуникирането с околните и това също ми е притеснение все още. Когато вървим по улиците и срещна познат и ме заговори малкия започва да крещи, да се дърпа, тръшка докато не отминем. Същото е и с бабите и дядовците. Може би това не е за тази тема, извинете ако е така. В къщи като дойде някой или ние ако отидем някъде пак има рев и тръшкане. Не знам вече на какво се дължи. Доскоро сякаш и не ме разбираше, но вече започна повече неща да разбира май. С имитацията май сме назад с материала, когато и каквото си иска и с повтарянето така и с командите. Дано е характер... Продължавам да ви чета, желая ви много успехи на всички и много бърборещи дечица 😉

# 693
  • Пловдив
  • Мнения: 29
И ние наблюдаваме същите изблици на тръшкане, точно по същия начин, по който и didkatd ги е описала. Ще се радвам по-опитните да споделят на какво се дължи.

# 694
  • София
  • Мнения: 3 070
...Може би това не е за тази тема, извинете ако е така. .
не съм по по-опитните /тук има майчета, които наистина са страшно полезни за всички, които тепърва се сблъскват с проблема/, но мога да кажа, че си е съвсем по темата  Peace Не-говоренето си има редица други, съпътстващи проблеми, изражение на които дава цялото поведение на детето. И подобна асоциалност, която дори изглежда не чак толкова необичайна, може да е вик за помощ от детето и специалист да я "разчете" правилно  Peace

Нашия заветен час за обследване в св. Никола приближава и по неясни причини аз страшно започвам да се притеснявам  Confused Пиша си бележки какво да не забравя да кажа там, но накрая май ще си глътна граматиката, или изобщо няма да протече така, както си го представям...

# 695
  • Мнения: 1 423
Здравейте,
синът ми е на една година и девет месеца, и не говори.
Понякога, в желанието си да обясни нещо с ъ-кане в различна интонация, целият почервенява, изпотява се, ръкомаха. Казва единствено мама, баба, кака, тата, леля, дай и не. Опитвам се да го разговарям, всичко разбира, но не се и старае да говори. Сутрин, като се събуди, започва един "китайски" монолог, изговаря много трудни звуци без смисъл. Не повтаря, ако го моля да повтори думичка след мен.
 Все още не се чувствам притеснена, питам има ли други в нашето положение и какво се предприема, за да му помогнем за "отприщването" на говора?
 

# 696
  • София
  • Мнения: 1 423
Чуя ли "китайски монолог" на някое дете и вече знам, че има проблем. Нормалната лепетна реч е "нананана,мамамама, лелеле, бабаба", крякането, крещенето, бръщолевеното на китайски е знак за проблем. Изчакай да поотрасне и започвай с логопед. твърде бавно се чисти "китайският", от опит го казвам.
Моят син много пееше, мелодии, думи. Мълча до 2 години и половина, после почна да пее. И сега трудно говори, но пък пее думички, верни мелодии и си измисля негови песнички.

# 697
  • Мнения: 636
Има, засега още не съм го завела при Специалисти.
Но при нас баткото е с обучителни трудности и ми е доста притеснено за малкото.На 1 г. И 11 мес.ще стане на 13.05.Най се впрягам като видя др.дечица на същата възраст как бърборят.

# 698
  • Мнения: 1 423
Чуя ли "китайски монолог" на някое дете и вече знам, че има проблем. Нормалната лепетна реч е "нананана,мамамама, лелеле, бабаба", крякането, крещенето, бръщолевеното на китайски е знак за проблем. Изчакай да поотрасне и започвай с логопед. твърде бавно се чисти "китайският", от опит го казвам.
Моят син много пееше, мелодии, думи. Мълча до 2 години и половина, после почна да пее. И сега трудно говори, но пък пее думички, верни мелодии и си измисля негови песнички.

Болагодаря за мнението. Ще трябва да търся добър логопед в Бургас.

# 699
  • Мнения: 147
И ние сме на китайски бръщолевици и пеене, ще трябва да се заемам с логопеда сериозно значи

# 700
  • Мнения: 2 211
Аз не съм съгласна с това твърдение, че "китайският" задължително е сигнал за проблем. Много деца говорят така докато започне същинската реч. Давам пример на моя приятелка детето, проговори на 2.6 от раз с изречения, а до преди това си приказваше измишльотини. Разбира се, не всички имаме този късмет и родителите трябва да си отварят очите и да имат едно наум, консултация с логооед никога не е излишна. И все пак всички деца са толкова различни, че въобще нещата не може да се генерализират по този начин.

# 701
  • Мнения: 2 988
Ще повторя въпроса си, защото никой не ми отговори. На каква възраст е добре да се посети логопед? Знам, че колкото по-рано, толкова по-добре, но кога?

# 702
  • Мнения: 1 498
Ще повторя въпроса си, защото никой не ми отговори. На каква възраст е добре да се посети логопед? Знам, че колкото по-рано, толкова по-добре, но кога?

Тук ми казаха, че няма смисъл преди 2 годишна възраст, защото до 2 год се счита в рамките на нормалното да не говорят ... Но не знам дали има официални препоръки.

# 703
  • Мнения: 3 560
Didi i Mitko ние посетихме на 1г. 10мес. и започнахме занимания. Още на 1г. 3-4 м. усетих проблема, изчаках до посочената възраст. Логопедите /всъщност посетих 3-ма/ поискаха консултации с невролог и психолог междувременно.

# 704
  • София
  • Мнения: 3 064
Ще повторя въпроса си, защото никой не ми отговори. На каква възраст е добре да се посети логопед? Знам, че колкото по-рано, толкова по-добре, но кога?

Веднага, след като се подозре за някакъв проблем. По-добре да се отиде излишно, отколкото да се закъснее.

Общи условия

Активация на акаунт