Всякакви въпроси относно съдомиялните - 17

  • 72 827
  • 739
  •   1
Отговори
# 420
  • София
  • Мнения: 8 131
Дайте идея. Как и къде да слагам леките пластмасови купички, така че да не се обръщат все и да остава мръсна вода в тях?

Последна редакция: чт, 31 дек 2015, 13:25 от Veseto*

# 421
  • София
  • Мнения: 3 789
Дайте идея. Как и къде да слагам леките пластмасови кипички, така че да не се обръщат все и да остава мръсна вода в тях?
Аз ги слагам под подвижните крилца за чашите със столче или върху тях и досега не са ми се обръщали.
И в момента имам така наредени, ако не забравя - ще направя снимки по-късно Simple Smile

# 422
  • София
  • Мнения: 8 131
И аз там, но някои са по-високи. Понякога затискам с дъска.

# 423
  • София
  • Мнения: 44 286
Това кипички са капачки или купички Simple Smile Ако са капачки, между чаши или други дреболии, ако са по-големи - на местата за чинии. За купички не ползвам пластмасови малки.

# 424
  • София
  • Мнения: 8 131
Упс, редактирах се.  Blush

# 425
  • Мнения: 1 572
Здравейте,
имам въпрос във връзка с монтажа на съдомиялна. Кухнята ни е малка и когато обзавеждахме решихме да не отделяме място за това. Сега обаче много искам да купим. Проблем е къде и как да я монтираме. Мога да я сложа свободно стояща в един ъгъл, но не знам как ще прокараме тръбите до мивката. Всичко друго е вградено и вероятно ще трябва да се пробива някой шкаф, за достъп на тръбите.
Какъв майстор трябва да извикам за оценка на мястото? Такъв, който ще монтира съдомиялната или дърводелец, който евентуално трябва да преработи някой шкаф/ да мръдне вградения хладилник, за на минат тръбите?
Имам и второ място наум, то пък е на противоположна стена от мивката. Там съвсем не знам как би се получило с тръбите. Мога да се лиша от някое и друго чекмедже, но дълбочината на плота май не стига.
Откъде да започна с планирането  newsm78

# 426
  • Мнения: 953
Ние също не бяхме предвидили място за съдомиялна и за да я вградим развалихме един от шкафовете.И след това го прекроихме.
Трябва да е близо до мивката съдомиялната. Маркучите са дълги около 1 метър май, според ММ 120 см били.. Така че това съобрази. Нека ТМ погледне - не е нужен дърводелец. При нас ММ се справя с вграждането на уреда. Но знам ли, може да е по-сръчен.

Започни с това къде ще я сложиш, с размерите на маркучите, също и с това какво място имаш, за да съобразиш размерите на бъдещата съдомиялна (че и те са с различни размери).

# 427
  • Мнения: 21
здравейте, какво мислите за този модел съдомиялна? http://www.technopolis.bg/bg/Dishwashers/Built-in-dishwasher-BEK … IS-26020/p/680620

# 428
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 750
Моята е Беко за вграждане 45 см., но е малко по-различен модел /8 програми и 6 температури/. Аз съм много доволна от нея и в интерес на истината ползвам основно 2 програми, бързата - 58 минути на 60 градуса и интензивната - 2 ч. и 23 мин. на 70 градуса., много рядко използвам една 30 минутна програма на 35 градуса и то само когато са основно чинии и чаши. Пиша ти това за да ти покажа, че няма смисъл от прекалено много програми, в крайна сметка ползваш 2-3.

П.П. Опитах се да намеря инфо за програмите , но не намерих. Добре изглежда машинката, така, че решението е твое.

Последна редакция: пт, 01 яну 2016, 23:24 от Бобулина

# 429
  • София
  • Мнения: 8 131
Моята е с подобни характеристики, но за полувграждане и 60 см. Нямам оплаквания

# 430
  • Мнения: 1 572
Ние също не бяхме предвидили място за съдомиялна и за да я вградим развалихме един от шкафовете.И след това го прекроихме.
Трябва да е близо до мивката съдомиялната. Маркучите са дълги около 1 метър май, според ММ 120 см били.. Така че това съобрази. Нека ТМ погледне - не е нужен дърводелец. При нас ММ се справя с вграждането на уреда. Но знам ли, може да е по-сръчен.

Започни с това къде ще я сложиш, с размерите на маркучите, също и с това какво място имаш, за да съобразиш размерите на бъдещата съдомиялна (че и те са с различни размери).
По критерия маркуч-дължина ситуацията става  сложна. Единственото възможно място е, където в момента се намира фурната. Т.е. трябва да я извадим и да и намерим друго място. При нас без дърводелец и майстор за вграждането не може да стане. ММ нито разбира, нито има желание. Затова ми е важно да организирам реда, в който ще викам хората. Май ще се разходя до фирмата, която навремето ни прави кухнята. Те се погрижиха за всичко от-до. Дано още съществуват и да са на същото място, защото съм много доволна от тях. Сами купиха уредите, донесоха и монтираха. Нямахме грижа за нищо.

# 431
  • Мнения: 202
Привет дами,
четох ли четох---предстои ни закупуване на съдомиялня и съответно има чуденка-коя марка ooooh!имам няколко електроуреда Miele и може би само за пералнята не съжалявам, че се дадоха толкова пари Tiredмоя позната си взе Beko миялня, а и чета тук че доста ги ползвате, та сега дилемата е Беко за 500-600лв или Miele за 1200 newsm78 newsm78--вторите са топ в доста отношения при електроуредите, но примерно прахосмукачка за 500 лв е нищо пред имам една Samsung за 140лв Thinking
благодаря предварително

# 432
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 088
Да,Миелето като функции съпоставено с други марки - удря като цена, но качеството е по-добро.
Аз наскоро си взех сушилня Сименс, която съпоставена като функции с Миеле ми дойде наполовина по-евтина.
Ще прочетеш много положителни и отрицателни мнения за различните марки и като обобщение - всичко е на късмет  Grinning
Ако искаш марка и качество-взимаш си Миеле,ако не - всичко останало си е на късмет!

# 433
  • София
  • Мнения: 44 286
тя май не звучи много очарована от миеле, щом имат няколко уреда и само за пералнята не съжалява.... май по-добре да си вземе нещо друго, за по-малко пари.
дали точно беко, по преценка вече.

# 434
  • Мнения: 294
Здравейте момичета , да питам и тук ако сте запознати
Значи в казанчето където ми е солта стои вътре неразтворена и като светне индикатора за сол и отворя , вътре е сухо и солта си стои цяла ?
Някой с такъв проблем и какво да правя ми кажете ?
И също възможно ли е да става така от различните марки сол?

Общи условия

Активация на акаунт