Объркана съм....

  • 16 326
  • 361
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 75
Здравейте!
Пиша, защото съм объркана и наистина не знам какво да правя. Иска ми се да ми дадете съвет, защото отстрани винаги нещата се виждат по различен начин...
Живея с приятелят си вече близо 6 години, но от последните 2-3 нещата се промениха доста. Постоянно се караме, а когато сме в добри отношения, в повечето случаи или сме с приятели или гледаме някой филм и почти не си говорим. Той е голям мечтател и постоянно прави някакви планове как да се промени към по-добро, как щял да става сутрин в 6 да бяга, как щял да спира цигарите, как сме щели да си систематизираме разходите, за да спестява за влагане на пари в бизнеса, който иска да започне и много други подобни неща. Обаче след като му мине еуфорията от тези планове, все едно забравя всичко и реално нищо не прави. Нищо от това, което казва, че „от утре“ ще започне да го прави, не се е случило. Постоянно забравя, отлага наложащи неща и реално в свободното си време трябва да му повтарям 20 пъти да свърши нещо и накрая аз го правя. Това ме дразни. Ама много ме дразни...
Вкъщи аз върша домакинската работа и не защото така искам, а защото всеки път като го помоля да ми помогне, той ми казва „ей сега“ и неговото „ей сега“ е след 20 минути, а аз за това време сама си правя всичко, което ми се е наложило. Ако трябва да свърши нещо, явно се налага да му кажа с 2 часа по-рано, за да се накани да го направи... И всеки път аз излизам лошата, защото се ядосва, че съм го била юркала и постоянно бил под напрежение, заради мен.
Последното, което много ме издразни беше случая с колата ни – от вече два месеца се кани да я закара на сервиз, защото е наложащо и всяка седмица му напомням, но той нищо не е свършил. Аз също мога да я закарам, ама нито разбирам, нито знам къде, а и не смятам, че е женска работа това....
Вкъщи има неща за оправяне и си стоят така с месеци, докато накрая не се реши да го свърши, след като съм му „надула“ главата. Извинявам се, че навлизам в такива подробности, но искам да ви покажа нагледно за какво става въпрос.
В свободното си време стои постоянно на компютъра и върши работа (нищо, че от Понеделник до Петък ходи на работа, но и в свободното си време винаги „има нещо да свърши“. ) За мен не е проблем това, но трябва да има баланс – все пак не живее сам, а с мен и понякога и аз искам малко внимание. Но винаги трябва аз да предложа да излезем, да отидем на ресторант, на кафе или просто на разходка. Никога той не е предлагал каквото и да било. Подаръци, цветя, бонбони не ми е подарявал от години. Пак подробност – наскоро една колежка му свърши една услуга и той и подари едни скъпи бонбони, което мен малко ме обиди, но нищо не му казах....
Лошото е, че опитвах и с добро и с лошо, но всеки път накрая аз съм виновната и аз постоянно съм мрънкала и всеки разговор или караница завършва с това той да си легне да спи или да си седна на компютъра със слушалки и да ме остави в ужасно състояние да си стоя сама. След това се прави на обиден и не ми говори.
Много обича да ми прави забележки за всякакви неща, да ми обяснява, че трябвало да променя това и това в себе си... в общи линии много е добър само на приказки, ама като той трябва да направи нещо, нещата да се променят...
Секс правим един път в седмица евентуално, но има и доста често периоди, когато е по-рядко. Аз нямам сексуално желание, което мисля, че се поражда от другите фактори, за които Ви обясних. Той постоянно се оплаква, че не съм го искала вече, че секс не бил виждал от много време, а в същото време по никакъв начин не ме предразполага да искам.
Та, кажете ми, мили дами, какво да правя според Вас? Заедно сме вече много години и в последно време все се опитвам да правя компромиси, премълчавам много неща, които ме обиждат, отивам при него след караница и се извинявам, ако съм го обидила, гледам да съм толерантна с неговия мързел... Сигурно е грешен подход, но опитвах какви ли не начини, говорили сме много за това какво ме наранява и какво искам аз и всеки път той ми казва, че разбира и че ще се промени, но трябвало и аз да променя някои неща в мен.....
Никак не ми се иска да се разделяме, аз все още го обичам, въпреки всичко. Но пък до кога ще издържа така? Не знам какво да направя, наистина. Много съм объркана... Много често се чудя дали да не оставя няколко дена сам, та да видим дали няма да се усети какво прави, но всеки път се спирам, защото си мисля, че това ще бъде края, ако го направя...
Извинявам се за дългия пост, но нервите ми днес са опънати на н-та степен...

# 1
  • Мнения: 615
Когато един човек получава прекалено много любов и внимание, някакси свиква с това, приема го за даденост. Спри да се стараеш за него, не му давай зор, живей си в твоя свят и си решавай само твоите проблеми известно време..покажи му пълно безразличие и му дай да се разбере, че заслужаваш повече.  Naughty

# 2
  • Мнения: 18 547
Колко го обичаш  още?Представи си,че вече
 имате 2  деца и  бързаш освен другото и тях да отглеждаш,дали ще се промени  и помага?Минаха времената да се дундурка и мъжа,да му е наготово всичкото.Сега партньорите трябва да са равни в задълженията.
Избери си дали да си като баба си или си съвременна млада жена и   като другите млади жени.така и  така се е разсъхнала работата ,според мен наистина трябва да му делегираш задължения,които без напомняне да върши.Да  провериш  докъде може да се разчита.Работата за домашно да си върши след като се приберете ,приключите вечерните занимания.Има цяла нощ да щрака компа.

# 3
  • Мнения: 46 516
...той ми казва „ей сега“ и неговото „ей сега“ е след 20 минути...

И какво като е след 20 мин.?
Ако шофираш каква е разликата чий крак ще натисне газта, за да я закара от точка А до точка Б или ще ще го направи той, но по-късно?
И т.н.
Според мен сама си измисляш проблеми и му е писнало да му нареждаш. Ако спреш може и да прояви инициатива.

# 4
  • Мнения: 2 694
Никога не говорете на мъжете заобиколно и да чакате той да проникне в сложните ви души. Предлагам ти, щом мислиш за раздяла, седни и проведи един сериозен разговор с него. Обясни му всичко това, което си написала тук и че така повече не издържаш. Или ще трябва да ги коригира тези недостатъци, с които ти не може да живееш в хармония или ще трябва да се разделите. Бъди честна, откровенна и искрена. Той е човека на когото трябва да кажеш всичко директно. Ако те обича, ще вземе нужните мерки, ако не те обича, просто не сте един за друг.
Бъдете откровенни един с друг, това е.

А това за юркането... като свекърва си. Ако не е 'точно' когато ти пък искаш... не може. Издребняваш сега.

# 5
  • Мнения: X
Не ми изглежда розово положението. Представи си след още 6 години как ще са нещата... освен това приятелят ти не е амбициозен, несериозен е и малко безотговорен ми се струва. Ако имате дете ми се струва, че ти ще вършиш отново цялата работа плюс грижите за него.
Няма лошо да си мечтател, но и се постарай да направиш част от мечтите си реалност. Познавам такива, дето от години говорят какви планове имат, какво искат да направят и все си стоят на едно място.

Съвет: когато нещо те обижда и наранява, кажи му го. Не премълчавай и не чакай сам да се сети.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 294
...той ми казва „ей сега“ и неговото „ей сега“ е след 20 минути...

И какво като е след 20 мин.?
Ако шофираш каква е разликата чий крак ще натисне газта, за да я закара от точка А до точка Б или ще ще го направи той, но по-късно?
И т.н.
Според мен сама си измисляш проблеми и му е писнало да му нареждаш. Ако спреш може и да прояви инициатива.

Ами ако му каже "Трябва да пазиш детето, докато измия чиниите и неговото пазене започне след 20 минути, а през това време детето се претрепе?!? Ама кв'во толкоз, тя авторката сама си създава проблеми.


Когато един човек получава прекалено много любов и внимание, някакси свиква с това, приема го за даденост. Спри да се стараеш за него, не му давай зор, живей си в твоя свят и си решавай само твоите проблеми известно време..покажи му пълно безразличие и му дай да се разбере, че заслужаваш повече.  Naughty
[/quote



Определено смятам, че трябва да се разделите за известно време, за да проверите себе си. Пък може да се учудиш от факта, че се чувстваш по-добре така. Повярвай ми.

# 7
  • София
  • Мнения: 75
...той ми казва „ей сега“ и неговото „ей сега“ е след 20 минути...

И какво като е след 20 мин.?
Ако шофираш каква е разликата чий крак ще натисне газта, за да я закара от точка А до точка Б или ще ще го направи той, но по-късно?
И т.н.
Според мен сама си измисляш проблеми и му е писнало да му нареждаш. Ако спреш може и да прояви инициатива.
Преди време си направих този експеримент - около месец го оставих, без да му казвам каквото и да било, нито да го моля за помощ, нито да му "нареждам". Резултат - един месец не стана от компютъра, не изми нито една чиния (въпреки, че нарочно ги оставях неизмити, за да се сети сам), не пожела да помогне с каквото и да било...И след този месец седнахме да поговорим - обясних му, че искам да ми помага, че искам да сме на равно и да разпределяме домакинска работа, задължения и т.н., че понякога имам нужда от малко отмяна и той каза, че ще се промени. Е, точно на следващия ден си беше същото....

# 8
  • София
  • Мнения: 38 489
Какво да то кажа... 6 години са доста време, за да разбереш с какъв човек си имаш работа.
Аз например, си мислех, че ММ няма да ми помага, но горе-долу на 6тата ни година заедно, когато майка му почина, а ние вече бяхме с две деца и аз започнах работа, започна доста да ми помага.
Сега пък съм на работа вечер и пак помага.
Не пипа домакинска работа особено, но готви и гледа децата.
Освен това, колата си я оправя винаги като има нужда.

А някои хора са си така - цял живот мързели. Или го приеми, или ... си помисли.

# 9
  • София
  • Мнения: 75
Говорила съм с него по тези въпроси милион пъти. Казвала съм му всичко, което тук написах на Вас и всеки път се стига до това, че той казва, че ще се промени, че ме обича и иска да бъде с мен. Държи се мило ден-два и после пак старата песен на нов глас. Всеки път му вярвам на това, което говори. На моменти изпада в своите състояния, в които прави планове и говори как той е в грешка, как ме наранява и не било правилно и щял да вземе мерки... и аз си казвам "еее, ето, има светлина! Ще се промени, а аз няма да бъда толкова настоятелна в своите искания, той сам ще се сеща".... Е, аз правя компромиси, издържам няколко дена така без да го карам да прави каквото и да било с надежда сам да се сети и накрая не издържам и го моля примерно да измие чиниите, защото аз имам друга работа за вършене през това време (вчерашен случай е това) и той отказва и си сяда на компютъра. Е, кажете ми, как да не ми стане кофти от това? И винаги отивам при него с най-добри намерения и му казвам, че ме наранява така, че не искам от него кой знае какво, а само да ми помогне с това, а той всеки път ми отговаря "стига си ме юркала, няма да го направя това" и си слага слушалките.... Като някакво тийнейджърче се държи....

# 10
  • Мнения: 46 516
Ами ако му каже "Трябва да пазиш детето, докато измия чиниите и неговото пазене започне след 20 минути, а през това време детето се претрепе?!? Ама кв'во толкоз, тя авторката сама си създава проблеми

Нека не намесваме Нероден Петко. За деца ще мисли, когато е сигурна в човека, не сега.
Аз с детето си съм стриктна, но нещо вкъщи мога да отлагам с дни. И се имам за отговорен човек.

Преди време си направих този експеримент - около месец го оставих, без да му казвам каквото и да било, нито да го моля за помощ, нито да му "нареждам"...

Не, нямам това предвид.
Както и досега казваш какво трябва да направи. Но веднъж. И това е. Не пипаш ти, но и не повтаряш повече.

# 11
  • Мнения: X
Много инфантилно поведение. Колко е голям въпросният?
Очевидно е, че е мързелив. Подобен не бих търпяла и минута, но това съм аз.
Не вярвам да се промени, сама казваш, че си разговаряла с него и ефекта е бил нулев.
Може би е добра идея да се разделите за известно време...макар че за мен стигне ли се дотам връзката няма да я бъде.

# 12
  • София
  • Мнения: 17 282
Няма да се промени, абсурд.
Изходите са два - приемаш, че връзката ви ще е такава оттук насетне, ти дърпаш за всичко и ти вършиш всичко и оставаш; или решаваш, че заслужаваш нещо повече и си тръгваш.
Ако ми беше дъщеря, категорично щях да те насоча по втората пътека.

Поне пари изкарва ли достатъчно, като не пипва нищо у дома?

# 13
  • Мнения: 2 488
Не мога да разбера едно нещо-избираш един човек да живееш с него, а после трябва да се промени. Това е абсолютна заблуда.Приемаш един човек такъв,какъвто е- с всичките му плюсове и минуси. След като си го опознал, решаваш дали може да живееш с него или не.Няма как да го моделираме по свой вкус.

# 14
  • София
  • Мнения: 4 294
Не мога да разбера едно нещо-избираш един човек да живееш с него, а после трябва да се промени. Това е абсолютна заблуда.Приемаш един човек такъв,какъвто е- с всичките му плюсове и минуси. След като си го опознал, решаваш дали може да живееш с него или не.Няма как да го моделираме по свой вкус.

+10

Общи условия

Активация на акаунт