Tематичен миш-маш по НЕМСКИ- тема 190

  • 58 913
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 531
Здравейте, някой може ли да ми обясни вече адресно-регистрираните касае ли ги новите промени в закона за регистрация?

# 31
  • Мнения: 9 363
Здравейте, някой може ли да ми обясни вече адресно-регистрираните касае ли ги новите промени в закона за регистрация?
Какви са тези промени?

# 32
# 33
  • Берлин
  • Мнения: 4 485

Ми май живеещите в Берлин сме тези столичанки, Синьо, усмихна ме. Аз с чужда помощ открих билети за волейбола, сега пък не са дадени дни и кой играе, та май ще взема за всички дни...Казвам ви аз,че опре ли работата до пустия му немски, рязко се окъква всичко.  Embarassed

# 34
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Здравейте, някой може ли да ми обясни вече адресно-регистрираните касае ли ги новите промени в закона за регистрация?
Какви са тези промени?
И аз са попитам?

PAPURCHE MEHURCHE, може би е рано за срещите, за това не са написали, Иначе аз видях, че няма обявени още.

# 35
  • Мнения: 206
Привет в новата миш-маш тема Simple Smile
Да измрънкам малко, ако може Simple Smile Днес Тагесфатера на малката ме "пита" дали било проблем за мен да  си вземел една седмица почивка посред Януари месец  Rolling Eyes Аз какво се очаква да отговоря?!
Проблем ми е, защото трябва да изпусна 5 посещения на езиковия курс!!!
Казах му, че нашата ваканция ще е около Коледа /на семейството ми/, но то е и за курса /както и за всички други хора, предполагам!/. А той човека : "мама и татко искат да почиваме/пътуваме от 14,01....  #Cussing out
Е,какво да правя?
Друг вариант нямам къде да оставя детето си.
Явно обсъжданията ще продължат, ще му кажа, че ми е проблем, пък да видим  Crossing Arms

П.П Есента тук е наистина прекрасна!

# 36
  • Берлин
  • Мнения: 4 485
Baby,аз нахалствах във ФБ 1 група, там ми обясниха,че играем 1те 2 дни със сигурност, след това, ако стигнем до полуфинал, пак играем със сигурност. Та... това е линкът,ако някой се интересува http://www.ticketmaster.ae/artist/olympic-european-qualification … en-tickets/964778

# 37
  • Мнения: 9 363
GreenFlower,
ако има проблем с почивките и нямаш избор - потърси LeichOma (мисля, че така се изписваше) - някоя съседка, която срещу заплащане да гледа детето за тези дни или пък с останалите родители, чиито деца са при Tagesvater-a си направете план график за гледане на децата по 1 ден. Може би ще изпуснеш само 1 ден тогава. Друг вариант е, ако в курса по немски има Kinderbetreuung да запишеш детето за 1 седмица.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 187
Здравейте, изтървала съм новата тема. И аз усилено посещавам курс по немски и ми е познато, колко е гадно като се обърка нещо и няма кой да гледа детето. При нас поне с таткото се сменяме и той също може да я вземе на работа за няколко часа.
Да ви споделя за моя курс. Аз почнах от В1 и ми е доста трудно. Много добре съм се справила на първоначалния тест и ме сложиха в такава група. Нямаше как да се прехвърля в А2, тъй като сутрин няма такава група. Или трябваше да търся друг езиков център или да почна от В1. Сега ми предлагат да изкарам В1+, преди изпита. Някой карал ли е такова ниво?
Как ми се иска и аз да погледам волейбол.....Преди във Варна редовно ходех на мачове. Съвсем ме хвана носталгията.

# 39
  • Мнения: X
Б1+ е много хубав преход към курс за ниво Б2. Особено ако сте несигурни в граматика, ако говоренето ви куца, ако искате повече лексика - горещо го препоръчвам да го направите.

# 40
  • Мнения: 9 052
Хубаво е по това време в Германия. Започнаха коледните базари и нищо, че е студено, удоволствие е да се разхождаш из града  Heart Eyes

Не е ли още рано? Края на ноември ?
За логопед сме взимали след препоръка от възпитателки в градината; след препоръка от ортодонт.

# 41
  • Мнения: 184
Момичета, някой ползва ли предплатена кредитна карта? На коя банка? За предпочитане без такси? Simple Smile
Вече ми отказаха нормална от DKB след като въведох, че последните 3 години съм живяла в БГ и съм в Германия от 6 месеца, та се надявам за предплатена поне да ставам.  Crazy

# 42
  • Мнения: 2 531
Какво означава  предплатена кредитна карта? На мен от Спаркасе ми дадоха Виза на първия месец, още преди да започна работа, само им показах трудовия договор.

Ето го и новия закон за адресна регистрация- http://www.bmi.bund.de/SharedDocs/Downloads/DE/Themen/OED_Verwal … b=publicationFile

Последна редакция: пт, 06 ное 2015, 00:38 от veni-b

# 43
  • Мнения: 206
Deni-meni, благодаря за съветите! Ще пробвам все пак да му кажа, че тази ваканция мен не ме устройва, пък да видим. Доколкото чух и друга майка е недоволна, може пък да го разубедим, или поне да си смени датите.
Съседките ми са.... Crazy Едва ли ще си оставя детето на някоя...
Тя при този едва след месец свикна, 2 седмици бях с нея, не мога да я тръсна сега при някой непознат. Ще има да реве цял преди обед.
Не знам, ще умувам.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 187
Б1+ е много хубав преход към курс за ниво Б2. Особено ако сте несигурни в граматика, ако говоренето ви куца, ако искате повече лексика - горещо го препоръчвам да го направите.

Благодаря за съвета!

Общи условия

Активация на акаунт