Tематичен миш-маш по НЕМСКИ- тема 190

  • 58 934
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Ама то и как да даде, като дребното и една дума не обели на U9. ooooh!

моето също не говори пред лекаря. говори с касата.
друго, което мога да предложа: направи видео или аудио запис, докато си вкъщи с детето и го покажи на педиатъра. така може да получи представа за говора на детето.

двуезични книги не съм виждала, не виждам и смисъл.

# 16
  • Мнения: 11 322
Синьо, според мен можеш да говориш и с твоя домашен лекар, той също има право да издаде рецепта за логопед

# 17
  • Немция
  • Мнения: 6 919
Синьо, друга идея- от ДГ на мнение ли са, че детето има нужда от логопед? Нашата е много ангажирана, даже прекалено Wink с развитието на детето. Те работят тясно с Каритас и ако има наблюдения за известно изоставане в определена област, ти предлагат да се обърнеш към специалистите в Каритас(логопеди, ерготерапевти), те правят тест и ако са на мнение, че има някакъв дефицит, ти дават техни анализи и с тях се ходи при детския, който в такива случаи омеква и разписва рецепта за определената терапия.

# 18
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 512
Благодаря за новата тема!  bouquet

# 19
  • Мнения: X
Това, което съм правила и е проработило - отивам при логопед за кратка консултация (около 10 минути, предварително уговорено). Логопедът си приказва с детето за малко в мое присъствие, преценява и пише кратко писмо до педиатъра с препоръка детето да получи рецепта за логопед, защото има проблем тук, тук и тук. Педиатъра няма избор да не даде рецепта.

Синьо, логопедичната практика в наше село е с добра репутация, аз също съм доволна.

# 20
  • DE
  • Мнения: 9 068
Хубаво е по това време в Германия. Започнаха коледните базари и нищо, че е студено, удоволствие е да се разхождаш из града  Heart Eyes

# 21
  • Мнения: X
Хубаво е по това време в Германия. Започнаха коледните базари и нищо, че е студено, удоволствие е да се разхождаш из града  Heart Eyes

A по повод коледните базари, мислим да посетим тези в Нюрнберг, но вероятно ще пътуваме на 23ти и ще сме там на 24ти. Живеем в БГ за сега да уточня, притеснението ми е на 25-ти и 26-ти има ли работещи места за хранене ?

# 22
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Хубаво е по това време в Германия. Започнаха коледните базари и нищо, че е студено, удоволствие е да се разхождаш из града  Heart Eyes
Kъде толква рано почнаха тези Коледни базари?

# 23
  • Мнения: 15
Бибит, благодарско, че пое щафетата!
Аз писах в темата за училищата във фейса, но ако някой тук иска, мога да напиша нашите перипетии около смяната на училището на щерката и процедурата.

Вечерница, би ли споделила  в коя група във фейса е публикацията , за да мога да я прегледам. Благодаря ти! bouquet

# 24
  • Мнения: 11 322
Бибит, благодарско, че пое щафетата!
Аз писах в темата за училищата във фейса, но ако някой тук иска, мога да напиша нашите перипетии около смяната на училището на щерката и процедурата.

Вечерница, би ли споделила  в коя група във фейса е публикацията , за да мога да я прегледам. Благодаря ти! bouquet
Групата е затворена, но можеш да подадеш молба за влизане https://www.facebook.com/groups/1434478580113054/?fref=ts

# 25
  • DE
  • Мнения: 9 068
Цитат
Kъде толква рано почнаха тези Коледни базари?
Може грешката да е моя  newsm78 Онзи ден бяхме в съседният град Людвигсхафен и пред мола имаше типичен базар. С дървените павилиони и коледни украси. Може и да е  по друг повод, но за всеки случай проверих и ето датите за тази година  Peace
http://www.brunnvalla.ch/weihnachtsmaerkte/deutschland.html

# 26
  • Мнения: 9 395
Хубаво е по това време в Германия. Започнаха коледните базари и нищо, че е студено, удоволствие е да се разхождаш из града  Heart Eyes

A по повод коледните базари, мислим да посетим тези в Нюрнберг, но вероятно ще пътуваме на 23ти и ще сме там на 24ти. Живеем в БГ за сега да уточня, притеснението ми е на 25-ти и 26-ти има ли работещи места за хранене ?
Отвори линка на дането. Там пише, че в Нюрнберг е до 24 декември. Това е хубаво, защото напр., у нас във Висбаден, е само до 23 дек. После няма.

# 27
  • Мнения: 593
Може ли да ми кажете как е на немски сода за хляб или сода бикарбонат. Под какво име мога да я намеря в магазините

# 28
# 29
  • Мнения: X
Благодаря за идеите. Ще видя кое е приложимо в нашия случай.

Вечерница, надявам се, че детето се чувства по-добре в новото училище.

На мен нещо все ми се струва рано за коледни базари, но то съвсем наближило. Чак ми се допи греяно винце, но времето съвсем се оправи и не върви някак...

Общи условия

Активация на акаунт