Професионални серии за коса - тема 88

  • 52 165
  • 740
  •   1
Отговори
# 15
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 512
Благодаря за новата тема!  bouquet

По какъв начин и от колко време се "запалихте" по професионалните продукти и грижа за коса? Преди четири години, след като се изрусих и ми трябваха по-специални грижи за русото, от темата за блондита, попаднах в тази тема, оттам насетне... е ясно. Hug
•  Какво си купихте и изпробвахте последно? Как се отразява на косата ви?  Последно си взех протеиновата серия на Джойко, че и литровки ш+б, но въобще не съм доволна. Прекалено е изстъргващ, прави ми косата супер дървена, не както други протеинови, напр. Форс Вектор (защо ли я спряха, бях много доволна Rolling Eyes), леко по-твърда, напротеинчена, но не и дървена. Днес си поръчах двуфазния серум на Лореал, дано да ми стопира малко поне накъсването на краищата. Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 10 858
Мишелчееее  Mr. Green Mr. Green Mr. Green На мене ли говориш?  Mr. Green
Пусни един линк да видя витамините в Енцо, що не съм ги видяла до сега  ooooh!

Фрей, мила, благодаря за темата  bouquet

Не помня кога съм се запалила по проф козметика, може би преди около 10 години, но съм ползвала и писала в тази тема на периоди. Последния ми и най-успешен период е сегашния, който започна януари тази година, т.е още няма пълна една година, откакто съм полудяла централно  hahaha
Но коса като тази ми в момента, мисля, че през живота си не съм имала. Като здравина и блясък. Гъстотата ми е проблем и тя е непроменена.

Какво ново съм си купила - току що се връщам от Рибата, взех си серума Митик, ампула на Напура за почистване на скалпа и ампула Фито рипер на Наши. От последната съм много доволна, макар и от едно ползване. Наистина предпазва от късане, а на мен това ми е огромен проблем. Жива да не бях, дадоха ми и тестери на виолетовите Ш и М на Вела, защото попитах дали няма от шампоана, но в малък размер (нямаше). Та половин похвала имат Simple Smile Ако не бях попитала за наличност на шампоана, нямаше да ми дадат нищо. Към поръчките също нищо не ми пращат.
Другото ми ново нещо е серума Инициалист на Керастаз (още нямам отзиви, ползвала съм го само два пъти) и лайт олиото на Марокан - то е разкошно  Heart Eyes Слагам на доста мокра, съвсем леко попита да не капе коса и ми оформя невероятно прекрасни, живи и лъскави къдрички и чупки  Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 2 562
Линдеее,радвам се че Маракеш са ти допаднали  Hug Аз също ги харесвам мнооого.
Да изхваля Арлен отново  Heart Eyes Тези хора са уникални.Днес с поръчката ми пратиха толкова много и прекрасни мостри  Blush Обожавам да пробвам нови неща и затова не мога да не споделя колко съм доволна  bowuu
Пробвах шампоана и балсама Терапист на Керастаз.Шампоана е страшно гъст,почти като желе.Икономичен и правещ супер пяна.Косата остана мекичка.Балсама обаче...тц! Веднага попи в косата ми като остави усещане за едно нищо.Вярно че сложих само колкото имах-10мл,но при други балсами това количество е напълно достатъчно.За съжаление косата ми остана леко оплетена и суха след изсушаването.Освен това и доста фризи бухнала.Благодаря на Мишел  Hug че ми прати за проба.Иначе щях да купя нещо което не е за мен.

# 18
  • Мнения: 3 248
bubka, балсамът Терапист не се ли слага преди шампоана? А маската е след.  newsm78 Ако си сложила балсама след шампоана, може от това да се е получило.

# 19
  • София
  • Мнения: 4 336
Много добре оформена нова тема! Страхотна Фрея, както винаги  bouquet!

Ползвам от поне повече от 6-7 години професионална козметика за коса и дълги години имах съвсем нелоша коса само с професионални шампоани и маска.
След раждането се вманиачих с опита на нови продукти, защото загубих немалко коса, а и изглеждаше ужасно - вяла и нацъвтяла. Съчетано с не много уместна фризьорска намеса откъм форма - беше си трагедия направо.
Сега се боядисвам сама, имам нов фризьор и косата ми е по-къса, но изглеждаща поне здрава. Не се уливам с продукти, но все още имам чувството, че не съм намерила точно моите.

Опитах Joico K-PAК реконструктора - доста нанесох по косата, макар че четох, че се нанася малко количество. Хареса ми резултатът - мека и подредена коса, страхотна на допир, без да е лигава и все пак запазила обем. Колебая се дали не утежнява малко и не се омазнява по-бързо косата, но от веднъж не мога да преценя. Не мога да я определя също типа грижа - нито хидратираща (хлъзгава и клепнала), нито протеинова (обемна и суха). Чудя се колко често да го ползвам, защото имам нужда от подобна активна грижа, но се притеснявам да не натежее.

Утре ще пробвам и RevitaLux маската, пак на Joico. Протеинова е, но знам ли как ще ми се отрази.

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 340
Фрея  bouquet пркрасна тема както винаги!
Започнах да ползвам проф.козметика за коса преди около 5-6 год. Една колежка каза,че си била купила проф.шампоан.И на мене ми стана интересно и започнах да се ровя в нета и така започнах.В последствие разбрах, че " проф.шамоан" бил Сайъс  Grinning

# 21
  • Мнения: 5 500
Виве нали е това http://www.enzo.bg/natura-siberica/wild-herbs-and-flowers-khidra … -za-tjalo-i-kosa/  Hug
Бубка казах ти аз да ти дам и от маската-не че е кой знае колко по-различен ефектът.Пак си е фризи работата.Да пратя още  Hug

# 22
  • USA
  • Мнения: 7 359
1. По какъв начин и от колко време се "запалихте" по професионалните продукти и грижа за коса?

Косата за мен е...как да кажа - моето Аз.Още от 13 годишна спестявах пари от закуски и докато другите лапаха кифли от закусвалнята на училището,аз си купувах скъпи шампоани за времето си.
Започнах с Про грижите преди 8 години,първо с продукти,препоръчани от фризьора,след това,малко по малко започнах да чета,да разглеждам,да експериментирам.Имам няколко дрогерийни продукти,които са не по-малко ефикасни.

2. Какво си купихте и изпробвахте последно? Как се отразява на косата ви?
За последните 8 дни съм си купила:

- Alterna Kendi Dry Oil Mist
- Living Proof PHD shampoo
- Nexxus Emergencee reconstructive колекцията
- Dessange balancing shampoo
- Matrix biolage Exquisite oil conditioner

В момента ползвам шампоан,балсам и концентрата на Nexxus Emergencee.Очарована съм и започва да ми става много любима марка.

# 23
  • Мнения: 2 562
Мише,маските на Керастаз винаги ми бухват кошницата  Laughing И нея да пробвам,пак явно серията не е за мен.Мислех че поне балсама е като другите на Керастаз-Ле Витал,от старата циментова серия,Дисциплин,че дори и Хрома Каптив.Много,много ти благодаря   bouquet Ти ме спаси от мъките ми.Че като помирисах пробичките се влюбих в Терапист...Няколко дена мислех кога и откъде да ги купя  hahaha Добре че пробвах...

ЕПОНА,може по двата начина.Ето:"Начин на употреба: Нанесете на мокра коса преди измиване с шампоан. Изплакнете и нанесете шампоана. Продуктът може да се използва и след шампоан за подхранване на косата и лесно разресване.".

# 24
  • София
  • Мнения: 10 858
Мише, тези са, благодаря, че ме открехна  Hug
Ще се поръчва, няма как  Mr. Green

Линде
, разкажи малко повечко за Интегрити и млечната маска на МШ? Тряба ли ми шампоан от серията или може само маска? Искам Уау ефекта - хлъзгава, жилава и лъскава коса  Mr. Green
Интегрити терапия съм си правила  в салон, добре беше сякаш косата, но вече не помня  Embarassed

Бубе, много облекчаващо така, като не ти допадне нещо, за което си бленувал  Crazy Аз така се спасих от мечтите си по нощната терапия на Алтерна  Grinning

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 1 195
Благодаря за темата, както и за добрите съвети на всички!
От това лято съм запалена по професионалните серии покрай моя близка работеща в Alcina, тя ми изпрати шампоани, защото се оказа, че имам чувствителен скалп, а не пърхут на гъбична основа и сега си взех елексира с арганово масло и гроздови семки от който съм много доволна. От рибата си купих Маракеш хидратиращите шампоан и балсам влюбих се направо в тях, разбрах и за магазинче на наша близка, която продават професионални продукти за салони там също често ходя. Поръчвам от английските сайтове пак благодарение на вас сега чакам на Pureology пречистения шампоан взех направо 1литър. Общо взето накупих толкова много неща, че ако мъжът ми седне да ги сметне и ще ме изгони направо....Не съжалявам и миг, че намерих вас и темата, чувствам се прекрасно и влизам в банята с огромно нетърпение!!! Hug

# 26
  • Мнения: 40
Гъстотата ми е проблем и тя е непроменена.
А ползвала ли си всички споменати тук ампули за сгъстяване? И на мен това ми е слабо място и причина да се включа в темата, та затова питам. Thinking

# 27
  • Мнения: 2 562


Бубе, много облекчаващо така, като не ти допадне нещо, за което си бленувал  Crazy Аз така се спасих от мечтите си по нощната терапия на Алтерна  Grinning
Laughing Да,така е  Mr. Green Дано по-често ми се случва че ще фалирам иначе  Crazy

# 28
  • София
  • Мнения: 10 858
Не, Цвети, не съм още. Много ми е мерак за Денсифик, но е огромен месечен разход и не ми се захваща.

# 29
  • USA
  • Мнения: 7 359
Какво не ви хареса на нощната Алтерна?

Общи условия

Активация на акаунт