Парфюмни размисли и страсти - 194

  • 95 435
  • 754
  •   1
Отговори
# 30
  • на терасата
  • Мнения: 662
Имам силна парфюмна памет и избягвам да използвам парфюм, когато очаквам неприятни преживявания, за да не асоциирам после аромата с проблеми. Затова считам, че съм парфюмно суеверна. Когато съм се напръскала случайно с някоя сладка ванилия винаги ми се случват гадости. Може би затова мразя сладко-ванилени парфюми, които ухаят на пеньоара на домакинята, изпекла ванилов сладкиш  Sick

Явно ванилията е съставка, която трябва много майсторски да се вмъкне в пирамидата на аромата, за да не ме дразни. И в Оrganza First Light има ванилия, но там е много лека подложка на другите съставки и опредено ми харесва. Сега с тези писания за Cuir Beluga ме карате да се замисля...

Мислите ли, че си заслужава да се сдобия с някакво количество за проба след това, което споделих с вас за ванилените ми страсти?
 
По темата, имам любими парфюми за определен тип събития, които пак са свързани с парфюмната ми памет:
за сбирки с приятели (Prada Candy, отскоро и Code Satin)
за увереност на делови срещи (Chanel Chance, Chanel Chance eau fraiche)
парфюми за лека нощ (релаксиращи, всякакви с нежни рози)
такива с които се чувствам женствена (Crystal Noir, NR for her musk)
парфюми за театър и концерт (Ferre EDP, бялото NR, Violet Blonde).

Тамян в парфюм не харесвам. "Тамян" е ароматът на нежни рози, обожавам го. Предполагам това е защото ароматът на роза е антидепресант и ползването му ме прави по-уверена и спокойна.

Искам да благодаря на Ковачева  bouquet за предложението за Code Satin. Признавам си, че го взех на сляпо, но съм пробвала всички Code-ове, излезли досега и все нещо не ме грабваха. Този ми харесва, не ме дразни ванилията, а ми създава гушливо настроение. Определно има нещо в базите на някои от парфюмите на Армани (Sensi, Idole, She, а сега и в Code Satin), което много ми допада, някаква изисканост и класа. Не мога да определя от кои съставки идва, обаче.

SOTD:http://www.fragrantica.com/perfume/Gianfranco-Ferre/Ferre-eau-de-parfume-166.html, бях на концерт Simple Smile

Последна редакция: сб, 14 ное 2015, 00:43 от рак-щрак

# 31
  • Мнения: 794
Спрях да нося Chance Chanel от суеверие. Никога не посягам към него, независимо каква реформулировка му е излязла. Свързвам парфюмите със ситуации и хора и това много ми влияе. Мога да отпиша хубав парфюм само защото го носи някой, който не ми е симпатичен. За щастие несимпатичните ми хора не са много, но имам няколко за цяр. Напоследък съм се превърнала във Великия миксатор: смесвам, титрирам, катализирам,неутрализирам и заливам, само един Господ знае на какво, според мен ухая, според други мириша, а имаше и по-крайно изказване. В остра фаза на серийна парфюмна полигамия съм, поли е новото моно.

 

# 32
  • Мнения: 2 435

Тамян в L`Air du Desert Marocain избива на 1-2 от 10 човека и то максимум.Не разбрах кое искаш да пробваш-Azure или Absolute версията ? Fraicheur Cuir като продажби им беше доста слаб на Dior , и го спряха преди няколко години.Рядко изпада на нормална цена.
Кой М7? Оригинала,1-та реформулировка,или най-новата версия?

Absolute версията ще търся.
Жалко за Fraicheur Cuir, много свеж и с добри впечатления съм от него.

За М7 трябва да е оригинала/ първия, заради времето от което я имам тази пробичка. Иначе имам и последната версия вкъщи, в новата бутилка. Също я харесвам, но е доста различна от първата.

# 33
  • Мнения: 31 195
SEPHORA: Коледна предпремиера! 20% отстъпка за всички комплекти - парфюми, грим, грижа за кожата от 13.11 до 15.11

Който иска може да се възползва от 20% намаление за комплекти на парфюми. Аз ще купя подаръци сигурно за празниците, както направих и миналата година и останах доволна.

# 34
  • Мнения: 515
Аз съм от групата на парфюмно суеверните Simple Smile
За сега, нямам парфюми които да не нося защото ми носят лош късмет, но пък съм си внушила, че в работата ми носи късмет Coco noir и сега при по-напрегнати случаи и за увереност все към него посягам.

Something new  и за мен Aoud cafe Mancera  не е чисто и черно кафе, при мен поне много се усеща  и даже преобладава сладост като от домашни бонбони , By kilian intoxicated харесвам доста повече, но  на мен лично ми прилича на шварц кафе , а не на еспресо, т. е. зависи какво кафе си търсиш bouquet

# 35
  • Мнения: 10 012
Адвентен календар на Микалеф и идеален предколеден подарък:
http://www.mmicallef.com/shop/gb/christmas/18-advent-calendar-by-mmicallef.html

Миналата година си правих DIY адвентен календар със интересни мостри.
Искате ли да си направим адвентна тема, където всеки ден да коментираме различни парфюми?
Не че не го правим и без това, но сега да е по-организирано. Аз поне смятам да го направя и да ликвидирам 24 виала с хубавини, които си пазя за...не знам и аз за кога. Когато съм в настроение за виали, а то никога не идва... Thinking
Имам безумно много, луда работа! ooooh!

# 36
  • Мнения: 31 195
И аз имам безумно много и не ги използвам. Пробвам и прибирам. А дадените проби на не нишови директно прибирам. Подарявам и пак имам много.

# 37
  • София
  • Мнения: 3 856
След изчетеното тук благодарение на Deetron   и последващото включване на kovatcheva /за двамата bouquet/ купих Oscar de la Renta Pour Lui за съпруга ми.Вчера настъпи момента да го получи и съответно да се запознаем с аромата и ... красив е  Heart Eyes - сдържан, балансиран, сериозен, изпипан, мъжки, класика!
Благодаря на споделилите мнение за тази красота, която май точно сега й е сезона!

# 38
  • Варна
  • Мнения: 677
Хм, никога не съм свързвала парфюмите със суеверия, по-скоро с положителни емоции и приятни спомени. Все пак от 2-3 години се интересувам от аромати, така че житейският ни съвместен опит не е толкова богат.
Атти  bouquet
Deziderata, ще се радвам да споделиш отзиви от познанството ти с M.Micaleff. Разказвай кое ти допада и с какво те е впечатлило. Много са изящни и типично в мой стил бутилчици, някой от които стилно декорирани със сваровски.
От него имам 30-чка Royal Rose Aoud M. Micallef, и малки отливки от Ananda и страстния мъжки Emir.
Докато пиша, виждам, че си публикувала линка с бленувания от мен календар.
 Peace
SOTD: CINEMA YSL
Ето и какво поръчах на сляпо, заради безумно ниската цена:
http://www.mmicallef.com/shop/fr/offre-exclusive-internet/82-mp2-pencil.html
 Crazy

Последна редакция: сб, 14 ное 2015, 13:45 от karie

# 39
  • Мнения: 813
Атти  bouquet
Не съм парфюмно суеверна.
Тамян- Sahara Noir Tom Ford  Simple Smile

# 40
  • Мнения: 558
Парфюмна памет много силна, граничеща със суеверие.
Благодаря за темата!  Hug
SotD Chanel Coco EdT

# 41
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Аз не съм суеверна по принцип, в парфюмно отношение - също.
Има обаче парфюми, които ми носят увереност, и такива са почти всички на Шанел; особено обожаван и носен напоследък е О Премиер Peace
Тамян не харесвам Confused

SOTD от вчера - Табако ванил на Том Форд Wink

# 42
  • София
  • Мнения: 224
Също не съм от суеверните.
Свързах "13" с "петък" чак вечерта / преди потресаващите новини Sad/ и първата ми мисъл беше.... дали някъде не е имало хубави намаления Mr. Green
Не харесвам тамян в парфюм и не мога да го нося. Лейди Венджънс и Ботега Венета са "моят тамян" - в случаи, когато трябва да съм сдържана и хладнокръвна. А "моят тамян" влияе преди всичко на мен.
"Тамян" са ми и Шалимар Инишъл  и Ла Ви е Бел, но с тях вече си осигурявам повече физическо лично пространство.

# 43
  • Мнения: 31 195
Последните дни нещо ударих греда с ползваните парфюми. Онзи ден се напрасках обилно с новото Клое в магазина и ме отрови няколко часа по-късно. Дозата-отровата го доказах на 100%.
Вчера се напръсках с Нарцисо Фор Хър Абсолю и отначалото много ми хареса. Мъжа ми ме гушкаше вечерта и ме попита на какво така хубаво мириша. Казах му и той се изненада, че от сутринта този парфюм така хубаво се усеща. На мен обаче ми миришеше през нощта леко на пот и ме дразнеше. В парфюмите на Нарцисо муска накрая го усещам потен и затова не можах да нося нито един от вариантите Фор Хър. Този също няма да стане.

# 44
  • Мнения: 1 129
Още една суеверна - аз.
Внушила съм си, че нося ли "Шанел" (без любимото "Номер 5" и "О премие"), ми се случват кофти неща - свързани със стрес, много напрежение, обрати, бързане, нерви, конфронтации. Дори самият спомен, че някога си нещо е станало, ми е неприятен, а като се усетя, че и тогава съм ухаела така - и сякаш имам дежа-вю, че и сега ще е така. Особено "суеверен" ми е "Шанс О Фреш".

Много ми хареса коментара за парфюм, който носи "суеверие" за щастие и хубаве мигове, и аз искам да намеря един такъв.

Общи условия

Активация на акаунт