В детска градина или в училище да бъдем предучилищна на 6 години

  • 22 281
  • 180
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 10 547
То, на Контесата детето, лягаше в 18,30, но замисляли ли сте се по колко минути едно дете прекарва с родителите си дневно в дните от понеделник до петък. И без тези за качественото, не количествено обслужване, както и не залитам да лягат в полунощ.

# 76
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Интересно зимата какво ги правите децата у дома между 20-22 часа, В масовият случай - гледат телевизия.
Както казах се прибираме приблизително към 19.30. Вечерят, къпят се - става 20.30 ч. Лягат в 21.30 и заспиват към 22.00. Значи остава 1 час от 20.30 до 21.30, който им е единственото време за игра в делничните дни и изобщо не им хрумва да си го хабят за телевизия. Играят (предимно с лего), рисуват и т.н. Реално тв гледат само като си легнат - 15-20 мин докато заспят. Като се научат да четат ще се постарая да заменим тв при заспиване с книжка. Сега категорично ми отказват аз да им чета, защото било бебешко.  ooooh!

# 77
  • Мнения: 8 298
То, на Контесата детето, лягаше в 18,30, но замисляли ли сте се по колко минути едно дете прекарва с родителите си дневно в дните от понеделник до петък. И без тези за качественото, не количествено обслужване, както и не залитам да лягат в полунощ.

Аз да...времето между 17.30 и 20.30 е наше. Всяка вечер играем дружно - у нас са на мода семейните игри, лего, игра на задачки и т.н. по около час и половина.

# 78
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
но замисляли ли сте се по колко минути едно дете прекарва с родители си дневно в дните от понеделник до петък.

Крайно малко за съжаление. Но това е положението, не виждам начин да се промени. Моите ги вземам от училище в 16.30. Имаме 1 ч, в който трябва и да ядат, защото са озверели от глад обикновено. От 17.30-18.00 до 19.00 са на баскетбол или английски 4 дни в седмицата. Прибираме се, вечеря, къпане, малко игра, от която те не искат да се лишат, за да си говорят с мен (и ги разбирам напълно, защото това им е единственото време за игра, а са деца все пак) и после сън. Реално почти никакво време не прекарваме заедно през седмицата. Гледам максимално да си говорим в колата и докато се храним. Събота и неделя сме по 24 ч заедно и си говорим много. Не знам дали е достатъчно, но не виждам как може да бъде повече.  newsm78

# 79
  • Мнения: 14 499
Дъщеря ми в 20.30 е в леглото. Никога не съм имала проблем с лягането, такива работи - до 22 или 23 часа не е имало никога.

В последната група в ДГ понякога спеше на обяд, понякога не, тогава лягаше към 21 часа. Сега заради ранното ставане си ляга съответно по-рано. Но така както не беше фен на спането следобед в градината, сега в първи клас мрънка, че иска следобед да си ляга. През уикендите почти винаги спи следобед. Явно се уморява Peace

# 80
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Телевизия в спалня изобщо не разбирам, а пък в детска - съвсем. Това си е лично/семейно решение разбира се. Но ми се струва адски трудно да обърнеш навиците на дете, свикнало да заспива на филмче, с четене на книга. Мое мнение.

# 81
  • Мнения: 2 285
Аз се борих със заекване. ooooh! Така или иначе в момента има избор - който има нужда от сън, в детските градини го осигуряват (и още как). Но за много деца ПУП в у-ще в това отношение е като спасителен остров.

Точно така.
Аз така и не можах да си представя, че ще причиня на детето си психологически тормоз с непредвидими последствия заради едното задължително спане. Това е един от основните ми мотиви да сме в училище.

# 82
  • Мнения: 6 618
ние играем от 1830 до 1930, каквото дойде - семейни игри, задачки, които съм подготвила предварително, пъзели, куклен театър. през това време най-често нещо се пече във фурната или къкри на котлона. в 1930 започваме да слагаме масата, вечеряме тримата заедно, без тв, говорим си, разказва ни как е минал денят ѝ, шегуваме се. после раздигаме масата, мием чинии (тя принася на мивката, подсушава или сортира по шкафовете) и отиваме да се къпем. след къпането са спа процедурите - масаж, кремче за лице, и т.н. избираме дрехите за следващия ден, подготвяме раницата. и започва голямото четене - по час-два нижем приказки и разкази.
тя обича да готви, може да прави прости неща - чупи и разбива яйца, приготвя смес за палачинки/омлет, бели моркови и краставици с картофобелачката, къса салатата. обича да меси тесто на нейна си дъска. приятно ни е заедно.
не знам защо вършенето на ежедневните неща да не включва и общуване с детето. някак не си представям, че качествено общуване е само да клекнем една срещу друга на пода и да играем с легото.

# 83
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
психологически тормоз с непредвидими последствия заради едното задължително спане.
Това, ако го бях прочела, преди да го изпитам на свой гръб, щях да се изсмея. Принципно ненавиждам "да не падне и косъм от главата на златното яйчице на мама" и винаги заставам зад думата на учителите. Така съм възпитана. За жалост, в последно време животът ме принуждава да се съгласявам все повече с родителите и да защитавам децата си пред (безспорния за мен преди) учителски авторитет.

# 84
  • Мнения: 2 285
психологически тормоз с непредвидими последствия заради едното задължително спане.
Това, ако го бях прочела, преди да го изпитам на свой гръб, щях да се изсмея. Принципно ненавиждам "да не падне и косъм от главата на златното яйчице на мама" и винаги заставам зад думата на учителите. Така съм възпитана. За жалост, в последно време животът ме принуждава да се съгласявам все повече с родителите и да защитавам децата си пред (безспорния за мен преди) учителски авторитет.

Да, като се изпита нещо на собствен гръб, възприятието за правилно/грешно драматично се променя.
Аз имам и 2 пораснали деца и на база личен опит сега отчитам за своя основна грешка, че са били недостатъчно подкрепяни и защитавани.

# 85
  • София
  • Мнения: 44 229
И огромен минус за децата, които имат нужда от него Wink
Аз нещо не мога да си представя 6-годишно да има нужда от следобеден сън, освен ако не си ляга твърде късно вечерта. Ако ляга в 8ч до 7 сутринта са 11 часа.

Тогава си лягаще  към 9-9,30 общо взето, всъщност никога не е имал период, в който да заспива в 8, спря да спи следобяд, около 2 месеца преди края на градината. Познавам деца и сега в 4 клас, все още спят по 1 час. Имам близки, които и като възрастни дремват с удоволствие ако имат възможност.
А какво правим с децата, които лягат покъсно - има какво, никак не е задължително да е телевизия, ма много странни и крайни реакции давате.

# 86
  • Бургас
  • Мнения: 6 609
Чета с интерес темата,защото есента ще трябва дъщеря ми да започне предучилищна.Досега не е ходила на ДГ и смятам да я запиша направо в училище,като я вземам на обяд.
Знае ли някой каква е санкцията,ако пропусна 5-годишната група и я дам направо на шест години?

# 87
  • Мнения: 512
Чета с интерес темата,защото есента ще трябва дъщеря ми да започне предучилищна.Досега не е ходила на ДГ и смятам да я запиша направо в училище,като я вземам на обяд.
Знае ли някой каква е санкцията,ако пропусна 5-годишната група и я дам направо на шест години?

Мисля,че само спиране на детски надбавки,защото аз нося бележка, че е записана и посещава ПГ в ДГ.А като отсъства носим извинителна бележка за отсъствията,какро е при учениците.

# 88
  • Мнения: X
То, на Контесата детето, лягаше в 18,30, но замисляли ли сте се по колко минути едно дете прекарва с родителите си дневно в дните от понеделник до петък. И без тези за качественото, не количествено обслужване, както и не залитам да лягат в полунощ.
?

В 7 зимата и в 8 лятото до към 6 години ,а сега в 8 и 30 във секи сезон .
На близо 7 и половина е ,става в 7 и ляга в 8 и 30.
 
Средно по 5-7 часа дневно прекарва  с нас.
Сутрин от 7 до 8 и 40 е у нас докато я вземе училищния бус и от 4 до 8 и 30 също следобяд . Последните 2 седмици са били на у-ще само 6 дни ,а в другт време си е у нас с двамата .

# 89
  • Мнения: 19 333
И огромен минус за децата, които имат нужда от него Wink
Аз нещо не мога да си представя 6-годишно да има нужда от следобеден сън, освен ако не си ляга твърде късно вечерта. Ако ляга в 8ч до 7 сутринта са 11 часа.

Тогава си лягаще  към 9-9,30 общо взето, всъщност никога не е имал период, в който да заспива в 8, спря да спи следобяд, около 2 месеца преди края на градината. Познавам деца и сега в 4 клас, все още спят по 1 час. Имам близки, които и като възрастни дремват с удоволствие ако имат възможност.
А какво правим с децата, които лягат покъсно - има какво, никак не е задължително да е телевизия, ма много странни и крайни реакции давате.
То затова е хубаво да има избор от един момент нататък  в градината. Моето го вземах на обяд преди обедния сън. Понякога децата вече бяха легнали и най-смешно ми беше, когато учителките се караха на някой, че не заспивал. И да е имало някой заспал, със сигурост от това крещене щеше да се събуди.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт