Канадските мами - отчетна темичка; среща - 15 април, събота, 12 часа, "Хай Парк"

  • 10 508
  • 278
  •   1
Отговори
# 210
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Снежи, ти направо ме уби! Коя е тази докторка, къде ви преглежда? Я я сменете Thinking.
Кога последно остава срещата? Може и ние с Алекс да наминем, трябва да помисля дали да не си доведем и звероукротител(дади), но така или иначе след половин час ще трябва да си ходим, толкова издържа на едно място ooooh!.
За Маунт Синай Хоспитал и доктор Фарин и аз мога да кажа само най-хубави неща. Страхотни грижи, всички тестове навреме, бързи резултати, без притеснения, не съм чакала доктора повече от 15 мин. На раждането го нямаше защото беше събота вечерта, но имаше страхотни сестри, анестезиоложка, трима лекари на самото раждане, наистина дойдоха само за 10 мин, защото сестрата следеше тоновете и провери разкритието и ги извика само да извадят бебето. Родилната стая беше много луксозна, не приличаше на болнична, всички уреди бяха скрити в секции, имаше голям телвизор, банята беше в златно и бежово, с голяма вана от зелен мрамор Shocked. След раждането ни преместиха сами в двойна стая. Бяхме там 3 дена, всички много ми помагаха и се грижиха за нас  Party Heart Eyes.
Малко е далече, в Даунтаун, но не ми пречеше, ееех, пътувах си в метрото с глупава замечтана усмивка и голям корем  Crazy ... Сега нямам време да се усмихна с тази панта Laughing. Успех във вземането на решения ...

# 211
  • Мнения: 163
Снежи, а защо си ходила толкова далече за щерката, нали сте при Кебеде?
Лелеее, с двете деца? За мен ти си герои да направиш такова пътуване до Торонто. Да ти кажа честно, за мен е уморително като съм сама, а да не говориме ако и Кристина е с мен. Винаги ще съм ти благодарна че ми препоръча Кебеде....

# 212
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Снежи, ти направо ме уби! Коя е тази докторка, къде ви преглежда? Я я сменете Thinking.
Не мога да я сменя, всъщност тя дори не е наша докторка. Водя Деси на периодични прегледи и изследвания в "Sick children" - там ни преместиха директно от Монреал. Имаме си двама лекуващи лекари, но за 3 години да са ни виждали 5-6 пъти общо. Почти всеки път лекаря е различен, в повечето случаи е специализант или нещо такова. По принцип нямам нищо против - учат се хората, но с преслушването през дрехи не мога да свикна. На няколко пъти ми се е налагало да споря с преглеждащия, защото не си е направил труда да прочете в картона какво е написал лекаря предишния път. Най-фрапиращо беше преди 2 години - приключихме лечението (след 2 години на много силни лекарства - ежедневно), което завършва със специфично изследване. Да, но доктора не знаел, че сме спрели лекарствата и му трябваха 5 часа за да проучи какво да правим по нататък - според него - "нищо". Аз обаче още от Монреал си имам "Протокол" на лечението, където много ясно си пише, че при приключване на лекарствата се прави изследване. И започнахме един спор, при който аз искам изследване, лекаря казва, че няма нужда, но ако детето било негово и той щял да иска изследване, за да бил по-спокоен. Е, успях да го накарам да си попрочете бумагите и половин час по-късно, той и един от лекуващите ни лекари ми се извиняваха задружно, че били сбъркали и щяли да направят изследването. Добре, че вече ходим рядко, че всеки път си късам нервите. Най-важното е обаче Деси да е все така добре (дай Боже!), всичко друго няма значение!
Снежи, а защо си ходила толкова далече за щерката, нали сте при Кебеде?
Кебеде ни е фамилен лекар, а Деси се нуждае от периодични прегледи и специфични изследвания, които той не може да прави. Пробвах да се преместим в някоя болница в Мисисага, но не може - "Sick children" е най-доброто. То да си останем само с периодичните прегледи и изследвания, ще съм най-щастливата майка на света. Писнало ми е от болести!

# 213
  • Мнения: 449
Благодаря Ви много за отговорите,дадохте ми яснота!Нашите дипломи са нови с предмети и хорариуми вписани в тях,не е ли това всъщност смисъла на академичната справка?
Като ви чета как се разхождате в ми се иска много догодина или подогодина и аз да се разхождам с някоя от Вас там....
Ако използвам данъчна или пазарна оценка на имот няма ли да стане,според Вас?
Ако ви досаждам с въпросите си не ми отговаряйте просто ме мъчат много въпроси...
Приятен ден на всички!

MamaMargo, вчера щях да ти отговарям, но нещо се отплеснах и забравих. От както деля с бебока едни мозък много взех да забравям.
Освен с банкова референция пари могат да се докажат и с недвижима собственост. Мисля, че трябваше да се изпрати нотариалния акт на апартамента. Задай си въпроса и в този форум www.bgcanada.com Там със сигурност някой е правил такова нещо и ще ти отговорят повече хора. Обаче има и една уловка с тези недвижими имущества ако решите да излезете в Монреал на социал, а апартамента не сте го продали. Ще искат да докажете, че сте похарчили парите от продажбата на имота и чак тогава могат да ви дадат социал. Така поне ми разказваше едно семейство, с което се запознах в Монреал и говореха само за този социал. Вече писах за тях.
eli_c, много хубави неща разказваш за тази болница. Няма какво повече да го мисля ами направо и аз ще се прехвърля там. И на мен ми е далечко болницата, но пък за бебока трябва да избера най-доброто.

# 214
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Ако използвам данъчна или пазарна оценка на имот няма ли да стане,според Вас?
Ако ви досаждам с въпросите си не ми отговаряйте просто ме мъчат много въпроси...
Може и с пазарна оценка да се мине на интервюто, но въпреки всичко трябва поне накаква малка сума да имате в банката и съответно банково извлечение за нея.
Хич не досаждаш - питай, винаги ще се намерят поне няколко човека да ти отговорят Grinning
За дипломите - нашето интервю беше преди 5,5 години и тогава академични справки не са ни искали.

# 215
  • Мнения: 1 216
Снежи, радвам се, че детенцето ти е добре! Профилактичните прегледи ще ги изтърпите!
Това за преслушването през дрехите не ми се е случвало. Дори последният път не и бях махнала бодито, но нали са с широка яка и докторът пъхна под него. Ти махай горните дрехи, остявяй я голичка. Те и без това тук винаги са ми казвали да е съблечена по памперс.

# 216
  • Мнения: 1 216
Родилната стая беше много луксозна, не приличаше на болнична, всички уреди бяха скрити в секции, имаше голям телвизор, банята беше в златно и бежово, с голяма вана от зелен мрамор Shocked. След раждането ни преместиха сами в двойна стая. Бяхме там 3 дена, всички много ми помагаха и се грижиха за нас  Party Heart Eyes.
Малко е далече, в Даунтаун, но не ми пречеше, ееех, пътувах си в метрото с глупава замечтана усмивка и голям корем  Crazy ... Сега нямам време да се усмихна с тази панта Laughing. Успех във вземането на решения ...

Всички стаи в болницата, в която раждах бяха единични и с джакузи.  Там чаках за разкритие, наистина топлата вода и масажите помагат. Сестрата идваше да ми мери тоновете във водата както си лежа и ми носеше студено желе и вода със сламка.  Grinning
Аз също съм страхотно доволна от раждането си. Лекари, сестри, анестезиолози - всички бяха страхотно любезни и големи професионалисти. Вдъхват ти спокойствие и увереност.
Така беше и през цялата ми бременност.

# 217
  • Мнения: 3 537
Момичета,извинявам се,че отново ви притеснявам, но в bgkanada.com четох че една жена се интересува дали на 40 год. има шанс да мине интервюто и и отговориха ,че ги връщали без да ги интересуват другите плюсове.А моят мъж докато ни извикат сигурно ще бъде вече на37г. Дали и нас няма да върнат? Аз сега съм на 30г.Тогава ще бъда на 31.Дано да не е вярно.И ДА ВИ ПИТАМ ИМА ЛИ ПОЛЗА да наемам фирма,която подготвя документите? Или аз сама да си ги подготвя?На рекламата на една софийска фирма пише,че имало тънкости,които само те знаели и там като пристигнеш имало кой да те посрещне и то с хляб и сол . Laughing

# 218
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Момичета,извинявам се,че отново ви притеснявам, но в bgkanada.com четох че една жена се интересува дали на 40 год. има шанс да мине интервюто и и отговориха ,че ги връщали без да ги интересуват другите плюсове.А моят мъж докато ни извикат сигурно ще бъде вече на37г. Дали и нас няма да върнат? Аз сега съм на 30г.Тогава ще бъда на 31.Дано да не е вярно.И ДА ВИ ПИТАМ ИМА ЛИ ПОЛЗА да наемам фирма,която подготвя документите? Или аз сама да си ги подготвя?На рекламата на една софийска фирма пише,че имало тънкости,които само те знаели и там като пристигнеш имало кой да те посрещне и то с хляб и сол . Laughing

Ние бяхме с посредник (не адвокат) и винаги съм казвала, че ако трябва да решаваме отново, пак него щяхме да изберем. Спести ни много нерви, време и пари. Вярно, че таксата му никак не е малка, но си заслужи всичко човека. Peace Наистина има тънки моменти,  на които вие  може и да не обърнете достатъчно внимание. При нас имаше много такива, спорни ситуации, някои направо необясними, така че без него нямаше да опрем до интервю, камо ли да го минем. От него съм чувала за ограничението във възрастта и знам, че с хора над 40 год. не се занимава за Квебек, насочва ги към Федералната процедура.
За посрещането също е вярно. В процеса на процедурата се запознавате и с останалите кандидатстващи (нашия човек организираше всяка година, около Гергьовден, събиране на агне Laughing) и ако нямате приятели в града, в който отивате, тези от кандидатстващите, които са заминали вече, ви посрещат. Поне така работеше нашият посредник. Изобщо, мога да го хваля до утре.
Естествено, има хора, които сами си движат нещата, но за нас беше важно да не се допускат никакви грешки, бяхме заложили много надежди (и не малко пари) на това кандидатстване и затова избрахме варианта с посредник.
Ако решите така, един съвет - доверете се на препоръчан от някого човек или фирма, а не на такава, чиито координати сте намерили във вестник или интернет.

# 219
  • Мнения: 210
 Аз ви препорьчвам да действате с адвоката с който ние бяхме,той мисля че живее в Монтреал на всеки 2 месеца идва в Б-я по точно в Русе срещите се провеждат в хотел Рила/дано на греша имато на хотела/.В Б-я той има човек при който се записват срещите,те са обикновенно в сьбота и неделя,той може да ви да де информация за документи и т. н. Името на адвоката е Дейвид Швалб.Пиша ви телефона на жената която се занимава вБ-я 0887/033335 казва се Лили Цанова/дано все оше е в Б-я,и не са я сменили/.Таксата му е голяма 2000евро/мисля че споменах някьде/,но пьк си заслуважа.
Той е страхотен има и нужните врьзки,дьржи обаче френският да се учи каквото зависи от него то щего направи за вас.

# 220
  • Мнения: 369
 Ние действахме без посредник.  Peace Щях да кажа аз с какво Ви чакат тез посредници , ама добре че Надето е писала в тяхна чест, та се поозаптих малко.  Mr. GreenКакто и да е. Ние бяхме тръгнали на уроци по френски, преценихме какво знаем и какво можем да научим и това попълнихме в документите, дадохме на учителката на курса да ни провери и пратихме. На интервюто даже ни похвалиха, че сме се били подценили. Всеки сам горе-долу реално трябва да си прецени какво ще знае на интервюто, не мисля че фирмата по-добре ще знаят. Да разбира се, процедурата си има някои тънкости и на всеки случая си е различен, но вече има толкооова много информация и толкова дъвкани теми в другият форум, че за мен си е наистина губене на средства това с фирмата. Те са били едно време когато е нямало интернет, форуми, актуална информация.  Ако сте надиплили пачките, давайте, но иначе  Naughty А и хубаво, после като дойдете пак ли ще наемете фирма да се оправяте?   
  Докато пиша и Кивито ме изпревари  Crossing Arms
 
.....,дьржи обаче френският да се учи каквото зависи от него то щего направи за вас.
                                   
  На това държат на интервюто, то това си зависи изцяло от вас, друго - ако щете адвокатска колегия наемете все тая.

# 221
  • Мнения: 318
Абсолютно подкрепям Писанка за посредниците. Самите канадци дори го казват ясно, че адвокатите или каквито са там посредници по никакъв начин не ви ускоряват обработката на документите или пък ви носи някакви точки. Нали процедурата се свежда, най-грубо казано до попълването на 2 или 3 въпросника и минаване на едно интервю. Какво толкова може да измисли един авокат в случая Thinking?. Всичко е описано точно и ясно на сайта на immigration canada. Та идеята ми е да не хвърляте грешни пари на вятъра. Много повече ще ви потрябват в Канада да се установите.

# 222
  • Мнения: X
Аз съм към края на федералната процедура и също се справих сама, помогна ми това, че знам езика и четях всичко в оригинал от сайта на министерството на имиграцията. Имаше моменти в които се колебаех, а и в bgcanada не пишеха много кандидати за федералната част, особено по новия закон, но указанията в сайта са достатъчно подробни а и те са единствения 100% верен източник. Не съм запозната с процедурата за Квебек в детайли, но предполагам, че и за там има достатъчно информация в правителствения сайт и много информирани хора в другия форум, които да помогнат. 2000 евро не са малко пари в никоя част на света и особено в България, с тях бихте могли да си покриете по-голямата част от таксите, а не да пълните джобовете на фирми. Ако не знаете езика обаче е хубаво да потърсите помощ от приятел, преподавател, преводач, на когото можете да се доверите, за да не сгрешите при попълването на документите, но адвокат едва ли ще ви е необходим. Рискувате да предоставите много лична за вас информация в ръцете на лице, което не познавате и няма как да сте сигурни, че ще свърши работата по-добре от вас или че няма да злоупотреби. Аз самата открих доста фактологически грешки в превода на документите ми и се наложи да ги върна на преводаческата фирма за корекция понеже ми бяха отрязали стажа с една година по невнимание, а това щеше да ми струва точки, така, че бъдете внимателни. Никой няма да се постарае повече от самите вас всичко да бъде изпипано идеално Успех  Grinning

# 223
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Конкретните случаи на всяка една от нас са коренно различни и никоя от вас не може да знае с какво точно той би помогнал или не на другия. Пак казвам, че без компетентните му и навременни съвети шансовете ни да стигнем до интервю бяха много, много малки. Затова ви моля да не говорите с такава категоричност относно нуждата от тези хора.  Peace

# 224
  • Мнения: 210
Конкретните случаи на всяка една от нас са коренно различни и никоя от вас не може да знае с какво точно той би помогнал или не на другия. Пак казвам, че без компетентните му и навременни съвети шансовете ни да стигнем до интервю бяха много, много малки. Затова ви моля да не говорите с такава категоричност относно нуждата от тези хора.  Peace

 Наде след това изчерпателно обяснение аз няма какво друго да добавя. newsm10 newsm10 newsm10
 Нека всеки реши сам за себе си как да действа.Тук ние просто споделяме нашето мнение и начина по който сме дошли в Канада

Общи условия

Активация на акаунт